Macbook Pro 2017 pro vývojáře?

Paya

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #30 kdy: 18. 11. 2017, 13:21:02 »
Ta cena za Apple je v pohode. V lete jsem klikal sestavu Lenovo pro me potreby a kdyz uz jsem byl nad 50000 tak jsem se na to vybod a koupil rovno Macbook Pro. Zadne starosti, fici jak ma, spokojenost. Pravda je ze OSX jsem uz znal z drivejska takze prechod ani moc nebolel a za tyden jsem si na linuxa ani nevzpomnel. Tedy vidim ho leda v Dockeru  ;D


Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #31 kdy: 18. 11. 2017, 13:29:24 »
Je to zhruba měsíc co se na to někdo ptal, takže dám jen link:
https://forum.root.cz/index.php?topic=16418.msg228297#msg228297
TLDR: raději starší model, pokud ho někde ještě koupíš - bude rozhodně za tu cenu mnohem lepší.

Když prohledáš fórum, najdeš víc diskusí na téma "OS X jako Unix" - je nás víc co to tak vidíme.

qes

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #32 kdy: 18. 11. 2017, 15:19:56 »
Kdybych si měl kupovat Mac, tak by mě minimálně zajímalo,  jestli to dokáže připojit bez příplatků navíc takové souborové systémy jako EXT 2,3,4, ZFS atp. Mám ten dojem, že Mac OS tohle nativně nezvládá. Linux má prostě podle mého možnost pracovat s lepším souborovým systémem, než Apple. Ale na druhou stranu je pravda, že ten jeho souborový systém by mi pro mé potřeby stačil, byť prý používá  case insensitive utf8 znaky.

Paya

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #33 kdy: 18. 11. 2017, 19:39:34 »
Kdybych si měl kupovat Mac, tak by mě minimálně zajímalo,  jestli to dokáže připojit bez příplatků navíc takové souborové systémy jako EXT 2,3,4, ZFS atp.

Mas tam FUSE jako pro linux takze pripojis vsechno co jen chces.

qes

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #34 kdy: 18. 11. 2017, 20:01:16 »
Kdybych si měl kupovat Mac, tak by mě minimálně zajímalo,  jestli to dokáže připojit bez příplatků navíc takové souborové systémy jako EXT 2,3,4, ZFS atp.

Mas tam FUSE jako pro linux takze pripojis vsechno co jen chces.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ext4#Implementation

Takže tenhle odkaz kecá, že EXT4 připojím jen pro čtení?


anonym

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #35 kdy: 18. 11. 2017, 20:08:44 »
Že cena je prý v pohodě, podle CZC MacBook nemá voděodolnou klávesnici. Sorry jako, ale vy nikdo nepijete u notebooku kávu nebo čaj? Se vám to na něj vylije a >54000,- vám udělá pápá. To ani nemluvím o tom, že to nemá docker. To v práci nepotřebujete chodit do zasedaček a zase zpátky? Asi si na to nebudete pořád dokolečka chctít připojovat klávesnici, myš a monitor. Jooo vlastně počkat, vy přece používáte raději ten skvělý Touchpad! A jak to jako budete dělat, s externím monitorem? No prostě příjde tenhle notebook je dobrý holkám do kabelky, ale my programátoři potřebujeme řádný stroj  8)

anonym

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #36 kdy: 18. 11. 2017, 20:09:05 »
Že cena je prý v pohodě, podle CZC MacBook nemá voděodolnou klávesnici. Sorry jako, ale vy nikdo nepijete u notebooku kávu nebo čaj? Se vám to na něj vylije a >54000,- vám udělá pápá. To ani nemluvím o tom, že to nemá docker. To v práci nepotřebujete chodit do zasedaček a zase zpátky? Asi si na to nebudete pořád dokolečka chctít připojovat klávesnici, myš a monitor. Jooo vlastně počkat, vy přece používáte raději ten skvělý Touchpad! A jak to jako budete dělat, s externím monitorem? No prostě příjde tenhle notebook je dobrý holkám do kabelky, ale my programátoři potřebujeme řádný stroj  8)

anonym

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #37 kdy: 18. 11. 2017, 20:15:48 »

qes

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #38 kdy: 18. 11. 2017, 20:16:04 »
Kdybych si měl kupovat Mac, tak by mě minimálně zajímalo,  jestli to dokáže připojit bez příplatků navíc takové souborové systémy jako EXT 2,3,4, ZFS atp.

Mas tam FUSE jako pro linux takze pripojis vsechno co jen chces.

A to ZEVO, pod kerým lze připojit ZFS je taky placená záležitost.

https://en.wikipedia.org/wiki/ZFS#List_of_operating_systems_supporting_ZFS
https://www.theregister.co.uk/2012/02/01/zevo_zfs/

Další souborové systémy nebudu dohledávat, ale pro mě je zatím jasné, že Mac OS má s nativní podporou dalších souborových systémů problém. Takže je otázkou, co všechno k tomu ještě člověk musí dokoupit, aby měl vše, co potřebuje.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #39 kdy: 18. 11. 2017, 20:23:23 »
ale pro mě je zatím jasné, že Mac OS má s nativní podporou dalších souborových systémů problém.

Tak v tom neni jediny, ze jo. Widle take zadna slava a pokud vim, tak BSD take nic moc. Linux je v tomhle zcela unikatni.

qes

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #40 kdy: 18. 11. 2017, 20:30:44 »
ale pro mě je zatím jasné, že Mac OS má s nativní podporou dalších souborových systémů problém.

Tak v tom neni jediny, ze jo. Widle take zadna slava a pokud vim, tak BSD take nic moc. Linux je v tomhle zcela unikatni.

Ale pak ať mi někdo tvrdí, jak že je Mac skvělý. Za víc než 50 kKč (za 30 je polovičatý) by měl zvládat to, co zvládá Linux, ne-li více. Nemluvě o (ne)možnosti to rozebrat a opravit/zrepasovat.

anonym

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #41 kdy: 18. 11. 2017, 20:31:46 »
  ;D ;D ;D

anonym


Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #43 kdy: 18. 11. 2017, 20:40:22 »
Ale pak ať mi někdo tvrdí, jak že je Mac skvělý. Za víc než 50 kKč (za 30 je polovičatý) by měl zvládat to, co zvládá Linux, ne-li více.
Víš o tom že Lenovo nebo Dell za stejnou cenu (=Windows 10) to neumí také?

A mimochodem, docker je tohle: https://docs.docker.com/docker-for-mac/  - neplést s docking station!

qes

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #44 kdy: 18. 11. 2017, 20:43:33 »
Ale pak ať mi někdo tvrdí, jak že je Mac skvělý. Za víc než 50 kKč (za 30 je polovičatý) by měl zvládat to, co zvládá Linux, ne-li více.
Víš o tom že Lenovo nebo Dell za stejnou cenu (=Windows 10) to neumí také?

A mimochodem, docker je tohle: https://docs.docker.com/docker-for-mac/  - neplést s docking station!

Linux na stejném PC to umí, to mi stačí. A notebook si k nim můžu koupit levnější a věřím, že se vejdu i do 20k s mnohem vyšším množstvím rozhraní.