Macbook Pro 2017 pro vývojáře?

vyvojar

Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« kdy: 17. 11. 2017, 09:42:42 »
Strašně se mi líbí ten nový Macbook Pro space gray. Po designové stránce je to nádherný kus. Já vím, je to jenom počítač, ale já jsem v tomhle docela nadšenec. OS X se mi ze všech operačních systému líbí také nejvíc. Když jsem měl Macbook v minulosti, tak jsem se vždycky těšil, až na něm budu zase pracovat :) Jenže ta cena...prostě co se týče vybavení toho notebooku, tak za stejnou cenu člověk sežene daleko výkonnější stroj.
Nemáte někdo zkušenosti s novým Macbookem 2016/2017? Podle komentářu na netu je to rozdělené tak na dva tábory, no asi jako vždycky u všecho. Třeba Petr Mára (velký propagátor Applu) ve svém videu říkal, že je to jednoznačně nejlepší Macbook Pro, co zatím  Apple udělal.


Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #1 kdy: 17. 11. 2017, 11:02:41 »
kolem Applu to je vždy snadné, ti co ho mají, si ho chválí, ti co ho nemají, ho kritizují.

Očividně hledáš jen způsob jak si objektivizovat vysoké náklady na jeho pořízení, protože ho subjektivně chceš.

Za mě, touch bar je super hračka na makra do vimu, často se dost hlasitě zadýchává, pravidelně na něm kompilovat větší projekty není dobrá nápad. Za mě exceluje (výrazně před konkurencí) v práci s videem a fotkami, 4K video se na něm stříhá přijatelně, 400mpix fotky zvládá bez dlouhého čekání, konkurenční delly nebo i systemd neposkytují takový výkon. Usb-c a externí grafika je naprostá bomba, konkurence zatím nemá 40gbit porty.

macík

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #2 kdy: 17. 11. 2017, 11:08:23 »
Já ho mám, a je na něm spousta vad, ale řekl bych, že 2017 verze nějaké opravila (bootovací zvuk, nenulové otáčky větráku v idle), ještě lepší disple,

Externí gpu je cenová bomba především. Systemd je snad nějak podobný dellu ? Problém macbooku je opravdu hardwarová uzavřenostpes

UF

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #3 kdy: 17. 11. 2017, 12:37:20 »
Strašně se mi líbí ten nový Macbook Pro space gray. Po designové stránce je to nádherný kus. Já vím, je to jenom počítač, ale já jsem v tomhle docela nadšenec. OS X se mi ze všech operačních systému líbí také nejvíc. Když jsem měl Macbook v minulosti, tak jsem se vždycky těšil, až na něm budu zase pracovat :) Jenže ta cena...prostě co se týče vybavení toho notebooku, tak za stejnou cenu člověk sežene daleko výkonnější stroj.
Nemáte někdo zkušenosti s novým Macbookem 2016/2017? Podle komentářu na netu je to rozdělené tak na dva tábory, no asi jako vždycky u všecho. Třeba Petr Mára (velký propagátor Applu) ve svém videu říkal, že je to jednoznačně nejlepší Macbook Pro, co zatím  Apple udělal.

spotrebiteli - je treba konzumovat a nepokladat si takovehle (zbytecne) otazky! pokud se ti neco LIBI tak snad nebudes resit nejake trapne aspekty! dnes to predjdeme s tim ze si das 200 jobsenasu  a 10 USB‑C/Lightning kabelem

ftyhbvg

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #4 kdy: 17. 11. 2017, 13:34:15 »
Já ho mám

Ty mas starou herku co jsi si jeste rozmrdal tak uz jej do kupy neda ani tovarenske nastaveni. 2017 je jiny stroj.


Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #5 kdy: 17. 11. 2017, 13:50:11 »
Já ho mám, a je na něm spousta vad, ...
Jediná vada u toho tvýho macku je macík...

Steve

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #6 kdy: 17. 11. 2017, 14:14:58 »
Jenže ta cena...prostě co se týče vybavení toho notebooku, tak za stejnou cenu člověk sežene daleko výkonnější stroj.

Jestli ty neporovnáváš jabka (jak trefné) s hruškama. Tedy ultrabooky s HiDPI displejem vůči tlustými plastovejm noťasům ? Macbook Pro, Microsoft Surface Pro, Lenovo ThinkPad X1 Carbon, Dell XPS všechny stojí +/- stejně. Je to prostě highend.

Já mám MBP Pro 2016 13" už skoro rok, tak ti můžu dát nějaké postřehy. Používám ho primárně na programování a 90% času ho mám v dockingu. Tedy téměř jako desktop. Připojen jeden 4K a jeden FullHD monitor. K tomu externí klávesnice a externí myš. Noťas mám otevřen a tedy jedho třetí displej využívám taky, většinou tam frčí slack, skype nebo outlook s maily.

Používám macOS, je skvelej není téměř nic co bych v něm neudělal jako v linuxu či windowsu. Mašinu mám 16GB takže vývojářské linux servery frčím ve virtuálu v naprosté pohodě. Co je brutálně návykové je jeho pekelná rychlost. Na procáku dnes už moc nezáleží a tedy pokud nekóduješ videa tak ten low voltage i5 či i7 úplně stačí. Ale ten SSD ten dělá divy, zápis kolem 2.2G/s a čtení přes 3G/s to je ten pravý důvod proč je to takový rychlík. Když pak chytíš noťas jiné značky tak to okamžitě pocítíš.
Pro tu srandu jsem tam samozřejmě zkusil i Windows nebo Linux ale to pak baterka jde do háje za 2-3 hodiny, prostě ty OS nikdo nikdy neladil a ladit nebude. MacOS je jiná písnička, běžně brouzdání či kancelářská robota ti dá kolem 8h. Programátořina tak kolem 6h. Prostě běžný pracovní den to utáhne i na baterku.

Na cestách jej konečně používám jako noťas - tedy vstavanej touchpad a klávesnice. Ta klavka má nádherné obrovské tlačítka pro mě velké prsty. Jediný nedostatek je, že je klikací a když píšete rychle tak to je jak kulomet :-) Starší generace byla tišší. Na přenášení je ten Macbook úplná paráda, ani nevíte že je v báglu. TouchBar moc nevyužívám ale hlavní důvod je ten že mám skoro pořád externí klávesnici (zn. Apple za bratru 4500Kč :o ale je skvělá).

Trochu jsem se obával chybějících konektorů ale v podstatě mají Appláci pravdu a nechybějí. Při běžném cestování
je nepoužívám, všechno řeším přes net. No pro jistotu když jdu někam služebně tak balím do báglu i malý dongle USB-C -> USB, HDMI, Ethernet, SD.

Suma sumárum, nejlepší noťas všech dob  8) Není co řešit, jsou to dobře investované peníze.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #7 kdy: 17. 11. 2017, 16:37:07 »
kolem Applu to je vždy snadné, ti co ho mají, si ho chválí, ti co ho nemají, ho kritizují.

A jsou taci, kteri ho nemaji, protoze ho kritizuji.

[/quote]
 konkurenční delly nebo i systemd neposkytují takový výkon.
[/quote]

To jsem nejak nepochopil. On systemd je uz i hardware? Pan buh s nami a zle pryc.

Jinak tazatel by se mohl take zamyslet, jestli chce delat vyvoj pred tim zrcadlem, co tam montuji misto displaye. Ja tyhle leskle displaye snesu tak nejvyse 10 minut denne.

?

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #8 kdy: 17. 11. 2017, 16:49:07 »
Hmm koupit si počítač, který pohromadě drží lepidlem, včetně baterie, ve kterým je vše včetně disku a RAM připájeno na MB, tj. je neupgradovatelný, v případě jakékoliv závady neopravitelný a data nezachránitelná, to chce hodně kuráže.
Všeho všudy to nemá slot ani na SD karty, má to jen USB C, takže se s sebou nosit ještě batoh na všechny redukce a kebely...
Nemluvě o mechanické odolnosti, odolnosti proti polití, o kvalitě výroby a poruchovosti, o servisních službách, které výrobce nabízí, respektive nenabízí, o (ne)dostupnosti náhradních dílů a diagnostického software a tak dále.

Je to proprietární, předražený brak pro lidi, co se rádi prohlížej celej den v zrcadle, který to má místo displeje.

Kdo macbook má, tak si ho pochopitelně většinou chválí, protože ti co si ho nechválili se ho již rychle zbavili, nemají ho tedy, a mohou ho už jen hanit.

Ale jo, pokud to má vystavený ležet na stole a za dva roky se z toho má stát elektrošrot, tak do toho.

macík

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #9 kdy: 17. 11. 2017, 17:26:21 »
Windows nebo Linux ale to pak baterka jde do háje za 2-3 hodiny, prostě ty OS nikdo nikdy neladil a ladit nebude.
Mám zkušenosti jen s Windows 10 na Apple. Protože je tam nějaký bug, kdy ve windows je trvale vytížené jádro na 100% procesem System - acpi.sys (nebo threadem). Musí se notebook dát do stanby a probudit a v tu ránu si člověk uvědomí další bug ve windows- probuzení a spánek trvají tak 30sekund nejméně. Kromě toho po startu do windows defaultně svítí klávesnice na max. Prostě je apple a windows os vytvoří břečku

PS: nevíte někdo, jakým program pro OS X mohu regulovat TDP level, TDP dobu a TDP watty / povolit/zakázat turbo? Něco jak Throttlestop pro windows. Aniž bych musel znát do jakého MSR registru.

Steve

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #10 kdy: 17. 11. 2017, 18:10:50 »
v případě jakékoliv závady neopravitelný a data nezachránitelná

To jsou samozřejmě demagogie. Deska má speciální konektor na záchranu dat a v servisu tak udělají zálohu když je něco vadnyho na desce ale SDD funguje. Záruční a pozáruční servis kdekoli na zeměkouli taky není k zahození. Před měsícem kolegovi na sluzebce v Indii nejak blbnul displej. Zašel do Applu, bez toho aby chtěli nějaké papíry prostě podle sériového čísla zjistili že je ještě v záruce a na druhý den už telefonovali, že má hotovo.

Všeho všudy to nemá slot ani na SD karty, má to jen USB C, takže se s sebou nosit ještě batoh na všechny redukce a kebely...

Nenosím, doba cloudova :-) Ani nevím kdy jsem naposledy potřeboval připojit usb či sd. V práci i doma mám docking, píchnu jeden kabel a mám konektorů habaděj.

Je to proprietární, předražený brak pro lidi, co se rádi prohlížej celej den v zrcadle, který to má místo displeje.

Je to proprietarni, poměrně levný skvost pro lidi co potřebují pracovat a nejebat se denně s hučícím a funícím hw a sw s mizernou vydrží, vzhledem i funkčností (jo linux na notasech saje). Displej má antireflexní vrstvu, doporučuji za to sednout a nežvanit tady nesmysly.

Ale jo, pokud to má vystavený ležet na stole a za dva roky se z toho má stát elektrošrot, tak do toho.

Mám tři. Nejstarší z roku 2009 a pořád běží bez závad, na brouzdání a pro ženu pořád dobrý. Druhý z 2012 mám jako mediacentrum v spjeni s NAS dělá audio/video hub. Opět dodnes bez závad a pořád s nejnovším OS. No a poslední je MBP 2016 o něm jsem už psal.

Takže tohohle anonyma s nickem "?" klidně ignorujte protože neví o čem mluví.

Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #11 kdy: 17. 11. 2017, 19:02:09 »

To jsem nejak nepochopil. On systemd je uz i hardware? Pan buh s nami a zle pryc.


Myšleno bylo system76, jsou případy, kdy ultra rychlý disk je k nezaplacení, není moc výrobců kteří mají 1TB+ nvme disky se slušnou rychlostí. Mnoho let jsem byl uvězněný na desktopu a teď konečně mohu i do přírody, to za tu cenu stojí, ne? :)

Ano, lidé, kteří tráví život na cestách po západě velice rychle zjišťují výhody applu. Je to opravitelné v každé zemi skoro na počkání (který jiný výrobce to nabízí)? Time machine je naprosto závislá věc, občas vidím jak kolegové vezmou flaskhu, udělají si zálohu, v usa si koupí/půjčí nový mac, obnoví ho ze zálohy a mají pracovní stroj na týden cestování a nemusí se tahat s batohem a vybavením.

Nemám rád tyhle války a ptát se, jestli je něco od Applu dobré jen končí slovní válkou o ničem. Ten komu vyhovuje si ho koupí a nevidím důvod o tom přesvědčovat někoho jiného. K autorovi vlákna, pokud ti mac OS vyhovuje a máš na něj peníze, nebudeš zklamaný a sloužit ti bude velice dobře, v opačném případě skončíš jako tady "macík", který chce z mac OS udělat windows a stěžuje si, že mu to Apple neumožňuje.

?

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #12 kdy: 17. 11. 2017, 19:26:54 »

To jsou samozřejmě demagogie. Deska má speciální konektor na záchranu dat a v servisu tak udělají zálohu když je něco vadnyho na desce ale SDD funguje. Záruční a pozáruční servis kdekoli na zeměkouli taky není k zahození. Před měsícem kolegovi na sluzebce v Indii nejak blbnul displej. Zašel do Applu, bez toho aby chtěli nějaké papíry prostě podle sériového čísla zjistili že je ještě v záruce a na druhý den už telefonovali, že má hotovo.

Jasně, tak mi laskavě řekni, který apple servis se zabývá záchranou dat. A 3rd party servis to ti bude zachraňovat těžko.
Cokoliv se v tom posere na MB, bude se měnit MB nebo rovnou celej macbook = ztráta dat. V záruce zadarmo, po záruce za tučnej poplatek v podobě minimálně ceny poloviny celýho macbooku. A apple servis, ten je dneska v každej indickej vesnici, že jo. Z každýho posranýho lenova, hpčka, aceru a podobně vyndám disk a zbytek klidně zahodím.

Nenosím, doba cloudova :-) Ani nevím kdy jsem naposledy potřeboval připojit usb či sd. V práci i doma mám docking, píchnu jeden kabel a mám konektorů habaděj.

Jasně, a apple už začal dělat zrcadlovky s vysokorychlostním satelitním internetem v ceně. A ty cloudy jsou taky vlastně zadarmo.

Je to proprietarni, poměrně levný skvost pro lidi co potřebují pracovat a nejebat se denně s hučícím a funícím hw a sw s mizernou vydrží, vzhledem i funkčností (jo linux na notasech saje). Displej má antireflexní vrstvu, doporučuji za to sednout a nežvanit tady nesmysly.
Levný skvost. No, tim si tomu dal korunu. Jakejkoliv OS bude sát na nepodporovaným HW. Děkuji, viděl jsem, byl jsem doslova oslněn tímto skvostem.

Mám tři. Nejstarší z roku 2009 a pořád běží bez závad, na brouzdání a pro ženu pořád dobrý. Druhý z 2012 mám jako mediacentrum v spjeni s NAS dělá audio/video hub. Opět dodnes bez závad a pořád s nejnovším OS. No a poslední je MBP 2016 o něm jsem už psal.

Jasně, hlavně že pravidelně každej rok má apple nějakej recall kvůli svojim zmetkům. A to většinou né z vlastní dobroty, ale kvůli hromadným žalobám.

Jdi do apple storu a řekni, že chceš baterii do svýho macbooku z roku 2009, nebo klidně do toho z roku 2012, nebo klidně do toho loňskýho. Jaký na tebe asi budou házet pohledy.

Takže tohohle anonyma s nickem "?" klidně ignorujte protože neví o čem mluví.

Takže tohohle anonyma s nickem "Steve" klidně ignorujte...

Apple na svoje zákazníky z vysoka sere. Zaplať a vypadni. Rok to snad přežije, pak to zahoď nebo prodej chudšímu ubožákovi a kup si nejnovější model.

Všem co vám to funguje přeju, ať vám to funguje i nadále, protože jak se to jednou posere,... to nelze nikomu přát.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #13 kdy: 17. 11. 2017, 20:47:12 »
Apple vymyslel jednu sviňárnu: RAM i SSD je připájené na motherboardu, takže upgrade je možný buď v servisu nebo při nákupu na stránkách výrobce za pořádný ranec. Mě by asi nestačilo standardních 8GB, se kterémi jde sehnat MacBook v eshopech. Taky by mi vadila nemožnost vyměnit SSD po jeho "spotřebování".

anonym

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #14 kdy: 17. 11. 2017, 21:20:36 »
Nejlevnější MacBook, který má 16GB RAM, je za 54000,- a je v uhlopříčce 15"
Oproti tomu MacBooky, které mají 8GB, jsou všechny jen v uhlopříčce 13" a nejlevnější je za 35000,-

Sorry ale to si může koupit fakt jenom debil. Ono nejde ani o to, že bvy to byl špatný stroj, nebo že by byl předražený, to ne, já slintám když to vidím, ale jde o to, že politika Apple je nečestná mrdka. Prostě na tom se pozná, kdo je debil a kdo ne.

Proč mají ty MacBooky 13" všechny jen 8GB RAM? No, protože díky tomu ti rychleji výkonově zestárnou, takže budeš nucen kupovat nový. Mám iPad a s každým updatem je to záměrně pomalejší a pomalejší, poslední dobou až tak, že se na tom nedá ani mazat žádný text, jak to jde pomalu.