Stárnutí/ageism programátorů a vývojářů

Lama

Re:Stárnutí/ageism programátorů a vývojářů
« Odpověď #45 kdy: 11. 11. 2017, 13:10:45 »

To je hezký, ale mluvit o vymření je IMHO trochu mimo. Učitelství má spoustu výhod, které AI prostě (minimálně ještě dlouho) nenahradí. Není nad osobní (lidský) přístup.

Problém je, že mnoho lidských učitelů ten lidský přístup taky nemá, jsou náladový, nebo prostě nemaj na to vlohy. Tam by ten robot byl lepší, nehledě, že i ten robot může být naprogramován tak, aby se choval lidsky.


pedro

Re:Stárnutí/ageism programátorů a vývojářů
« Odpověď #46 kdy: 11. 11. 2017, 13:12:26 »
Ale tak přece některá povolání mají jakési vlastnosti, které se s časem měnit nebudou..
...

Kolikrát se v CR za posledni 4 generace zmenil pravni system? A kolik pravniku zahynulu? Řečnická otázka...

Povolání mají jakési vlastnosti, které se časem měnit _budou_ a ne že ne, to co jsi tady vyjmenoval nechci rozporovat, ale je to tvuj pohled na vlastnosti daneho povolani a tvoje hodnoceni. To muze mit kazdy jinak.

Očekáváš budoucnost, ve které bude ve všech zemích stejný právní systém?
To je totiž jediný způsob, jak by se právník mohl bez problémů přesouvat mezi různými konci světa... ;)

Myslim, ze diskuse na tema budoucnosti pravnich systemu je offtopic, proto v ni pokracovat nebudu.

Kit

Re:Stárnutí/ageism programátorů a vývojářů
« Odpověď #47 kdy: 11. 11. 2017, 13:19:04 »
Obavam se, ze ucitelstvi je jednim z brzkych adeptu na vymreni po nastupu AI.
(...).

Proč?

Protoze napr. https://www.coursera.org  -  poustet podobne kurzy do virtualne realitnich bryli neni problem uz ted. A interaktivni cast vyuky pak obstara ta pokrocilejsi AI...  asi tak...

To je hezký, ale mluvit o vymření je IMHO trochu mimo. Učitelství má spoustu výhod, které AI prostě (minimálně ještě dlouho) nenahradí. Není nad osobní (lidský) přístup.

Spíše očekávám, že učitel bude s AI při výuce spolupracovat. Jen tak je možné spojit výhody obou metod.

Lama

Re:Stárnutí/ageism programátorů a vývojářů
« Odpověď #48 kdy: 11. 11. 2017, 13:25:57 »
Hergot, kam se ztratil můj komentář? Odeslala se pouze citace a komentář zmizel. To je demence tady.

Problém je, že mnohdy ani lidský učitelé nemaj lidský přístup. Jsou náladový, nemaj na to vlohy někoho učit. Nehledě, že i ten robot může být naprogramován tak, aby se choval lidsky.

cumil

Re:Stárnutí/ageism programátorů a vývojářů
« Odpověď #49 kdy: 11. 11. 2017, 15:27:32 »
Tady je zase frustrátů, viď cumile. Z jakého ústavu jsi utek? Možná by ti měli zvýšit dávky.
Vidim ze pan "spravny nazor" dorazil. To by nebylo dne, aby si lamka neprihrala polivcicku ze :)
Tak hrr, spechej, dozen deficit komentaru v tomhle vytribenem vlakne.


Re:Stárnutí/ageism programátorů a vývojářů
« Odpověď #50 kdy: 11. 11. 2017, 17:46:37 »
Hergot, kam se ztratil můj komentář? Odeslala se pouze citace a komentář zmizel. To je demence tady.

Problém je, že mnohdy ani lidský učitelé nemaj lidský přístup. Jsou náladový, nemaj na to vlohy někoho učit. Nehledě, že i ten robot může být naprogramován tak, aby se choval lidsky.

1) Neztratil,  napsal jsi ho do citace.

2) To je věc druhá, že někteří, co dělají učitele, na to nemají :)
A výrok "i ten robot může být naprogramování tak aby se choval lidsky" asi může být i pravdivý, ale do realizace nám chybí dost ;)

Re:Stárnutí/ageism programátorů a vývojářů
« Odpověď #51 kdy: 11. 11. 2017, 17:48:43 »
Spíše očekávám, že učitel bude s AI při výuce spolupracovat. Jen tak je možné spojit výhody obou metod.

Tím pádem není na vymření a my se shodneme.

oportunista

Re:Stárnutí/ageism programátorů a vývojářů
« Odpověď #52 kdy: 12. 11. 2017, 00:28:33 »
Chcel by som sa spytat aku pracu mi odporicite. Uvazoval som nad knazskym seminarom, od malicka mi bola vstepovana krestanska moralka a rad sa modlim. Ale pocul som ze sa tam moc netocia peniaze. Myslim si ze by ma bavilo byt aj gigolom. Tam je to vraj po financnej stranke lepsie. Co poradite?

Kit

Re:Stárnutí/ageism programátorů a vývojářů
« Odpověď #53 kdy: 12. 11. 2017, 00:33:33 »
Chcel by som sa spytat aku pracu mi odporicite. Uvazoval som nad knazskym seminarom, od malicka mi bola vstepovana krestanska moralka a rad sa modlim. Ale pocul som ze sa tam moc netocia peniaze. Myslim si ze by ma bavilo byt aj gigolom. Tam je to vraj po financnej stranke lepsie. Co poradite?

To můžeš zkombinovat. Večer budeš vydělávat prachy jako gigolo a druhý den se budeš modlit, aby ti bůh odpustil.

huohuo

Re:Stárnutí/ageism programátorů a vývojářů
« Odpověď #54 kdy: 12. 11. 2017, 03:29:09 »
Chcel by som sa spytat aku pracu mi odporicite. Uvazoval som nad knazskym seminarom, od malicka mi bola vstepovana krestanska moralka a rad sa modlim. Ale pocul som ze sa tam moc netocia peniaze. Myslim si ze by ma bavilo byt aj gigolom. Tam je to vraj po financnej stranke lepsie. Co poradite?

To můžeš zkombinovat. Večer budeš vydělávat prachy jako gigolo a druhý den se budeš modlit, aby ti bůh odpustil.

No počkej... To co říkal ještě neznamená, že věří v Boha.

Kit

Re:Stárnutí/ageism programátorů a vývojářů
« Odpověď #55 kdy: 12. 11. 2017, 08:41:30 »
Chcel by som sa spytat aku pracu mi odporicite. Uvazoval som nad knazskym seminarom, od malicka mi bola vstepovana krestanska moralka a rad sa modlim. Ale pocul som ze sa tam moc netocia peniaze. Myslim si ze by ma bavilo byt aj gigolom. Tam je to vraj po financnej stranke lepsie. Co poradite?

To můžeš zkombinovat. Večer budeš vydělávat prachy jako gigolo a druhý den se budeš modlit, aby ti bůh odpustil.

No počkej... To co říkal ještě neznamená, že věří v Boha.

Alternativně se může modlit, aby nic nechytil.