Zboží z crowdfundingu a pošta 120

anon

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #15 kdy: 26. 09. 2017, 14:08:13 »
O Poste 120 bych taky mohl povidat ... nakonec si rad si priplatim za DHL.

Nakonec jsem skoncil ale u nakupu "z ciny" pres UK.




RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #16 kdy: 26. 09. 2017, 15:03:45 »
Ad shipito.com - ty mam za regulerni podvodniky. Oni totiz posilaji z USA do UK, kde je nizka DPH nejak hromadne, a az pak to posilaji sluzbou kterou jste si naklikal na webu (napr. DPD). Vznikaji z toho pak dosti blbe potize - jako nemoznost si to nechat proclit na vlastni DIC/EORI kdyz jste firma. Nikdy vice tohle nepouziju, jednani jejich supportu je zcela mimo misu. Na to ze jsou to dopravci, vedi o doprave mene nez ja, jakozto jejich zakaznik. Hlavne ze je mozne DIC vyplnit na jejich webu.. si clovek rika ze to procli spravne a DPH se platit nebude.. a oni vas oblbnou.

GSP (Global Shipping Program, eBay) je fajn alespon z toho duvodu ze zde vidite vsechny ceny predem. Ponekud mene fajn je, ze platba za dopravu je rozdelena a ty zaplacene dane nejsou jednoznacne rozepsane na DPH a clo, takze se to hur vnasi do ucetnictvi. Kdyby umeli pridat DIC/EORI jakozto korporatniho zakaznika a provest deklarace spravne, byla by to uzasna sluzba.

Bohuzel obe tyto miri na bezneho obcana, ktery nechce nic vyrizovat a radeji zaplati. GSP je ale ten ferovejsi, zatimco Shipito je tezke zklamani.

BzukTuk

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #17 kdy: 26. 09. 2017, 15:51:30 »
Taky jsem si GnuBee objednal a vyzvedaval na 120tce. Za nabijecku clo 8kč, celník samotnej plošňák že jako síťově zařízení bez cla + samozřejmě DPHčko. Přišel jsem z obrázkem platby, a screenshotem z crowdsupply kde je cena za zboží + poštovné. Celkem v pohodě, jen trvalo asi hodinku tam ty tři zastávky absolvovat, ač tam skoro nikdo nebyl. (pošta, celníci, a zase pošta k  vyzvednutí balíky konečně)

dustin

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #18 kdy: 26. 09. 2017, 16:10:28 »
Ad shipito.com - ty mam za regulerni podvodniky. Oni totiz posilaji z USA do UK, kde je nizka DPH nejak hromadne, a az pak to posilaji sluzbou kterou jste si naklikal na webu (napr. DPD).

Několikrát jsem přes ně posílal firmě malé (1kg) i velké (50kg) balíky a vždycky to bylo zcela v pohodě. Dopravce (DHL a ještě nějaký další) nám dali podklady pro české DPH i (nulové) clo. V platbě shipitu žádné clo ani DPH nebylo (jen chtěli podklady pro dopravce), to jsem řešil přímo s dopravcem.

Ale klasika YMMV.

Sten

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #19 kdy: 26. 09. 2017, 16:26:04 »
Ad shipito.com - ty mam za regulerni podvodniky. Oni totiz posilaji z USA do UK, kde je nizka DPH nejak hromadne, a az pak to posilaji sluzbou kterou jste si naklikal na webu (napr. DPD). Vznikaji z toho pak dosti blbe potize - jako nemoznost si to nechat proclit na vlastni DIC/EORI kdyz jste firma. Nikdy vice tohle nepouziju, jednani jejich supportu je zcela mimo misu. Na to ze jsou to dopravci, vedi o doprave mene nez ja, jakozto jejich zakaznik. Hlavne ze je mozne DIC vyplnit na jejich webu.. si clovek rika ze to procli spravne a DPH se platit nebude.. a oni vas oblbnou.

Shipito není dopravce. Jak to bude zpracováno, záleží na tom, přes koho to od Shipito posíláte. Nechal jsem si zaslat zásilku lodí (Polonez) a přes DHL a v obou případech se to clilo v ČR a s mým EORI.


Sten

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #20 kdy: 26. 09. 2017, 16:34:05 »

Mimochodem, jak jste to posílal ze Shipito přes DPD? Shipito posílání přes DPD neumožňuje (nejspíš proto, že DPD v USA není :D). Nebylo to spíš poslané přes USPS a ti to takhle „vyřešili“?

orcus

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #21 kdy: 26. 09. 2017, 19:24:41 »
A proclení poštovného, které je zdarma, je výmysl EU, který se při celním řízení musí respektovat. Česká pošta i DHL mi pro dotčené zásilky "vypočítali" obvyklou cenu dopravy celkem reálně, nic přestřeleného.

Poštovné nemůže být nikdy ve skutečnosti zdarma, maximálně je rozpuštěné v ceně. To by se daly obcházet skoro všechny berní zákony, kdyby jen stačilo vydeklarovat nulu v sazbě, která je nevýhodná, a o to víc v sazbě, která je výhodná.

Ale může, vlákno je o crowdfundingu a každý druhý projekt po zákaznících nechce platit poštovné. Je jedno kdo ho nakonec zaplatí, důležité je, že na faktuře není uvedeno nebo je uvedeno "free shipping" nebo něco podobného.
Pro ty případy platí nařízení komise (EU) 2015/2447 čl. 138 odst. 3: "Je-li doprava poskytována zdarma nebo si ji zajišťuje kupující, vypočítají se náklady na dopravu, které mají být zahrnuty do celní hodnoty zboží, podle přepravních sazeb obvykle používaných pro stejný druh dopravy."
Pokud je poštovné v ceně zboží, mělo by toto být uvedeno na faktuře (např. "postage included"), pak nařízení neplatí a žádné poštovné se navíc připočítávat nebude.

Sten

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #22 kdy: 27. 09. 2017, 03:10:58 »
Poštovné nemůže být nikdy ve skutečnosti zdarma, maximálně je rozpuštěné v ceně. To by se daly obcházet skoro všechny berní zákony, kdyby jen stačilo vydeklarovat nulu v sazbě, která je nevýhodná, a o to víc v sazbě, která je výhodná.

Poštovné zdarma (plně dotované státem) má pro drobné podnikatele ve zvláštních ekonomických zónách Čína. Na balících je také skutečně uvedena nulová sazba.

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #23 kdy: 27. 09. 2017, 06:31:38 »
Poštovné zdarma (plně dotované státem) má pro drobné podnikatele ve zvláštních ekonomických zónách Čína. Na balících je také skutečně uvedena nulová sazba.

Může být, ale vy tu službu získáváte a tím získáváte určitou hodnotu.
Ve skutečnosti pro daňové účely (a celní) není důležitá cena, ale hodnota.
Nejjednodušeji se celníci doberou hodnoty tím, že se podívají na cenu na faktuře, a pokud jim není částka podezřelá, tak ji přijmou. Pokud tam uvidí nulu, tak vědí, že Vám musí stanovit hodnotu jinak (tzv. pomocí pomůcek- tím je např. cena obvyklá).

Obdobně to funguje v daních. Pokud Vám někdo za 10 Kč převede automobil v hodnotě 200 000 Kč, musíte zdanit jako tzv. nepeněžní příjem zbylých 199 990 Kč, i kdyby to bylo dotované kýmkoliv. Pro Vás je to prostě příjem (zvýšilo se Vám o to jmění).


daemon

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #24 kdy: 27. 09. 2017, 09:29:13 »
U první zásilky odbavené českou poštou jsem vytiskl, vyplnil, naskenoval a poslal emailem plnou moc k celnímu řízení. Od té doby mi příchozí zásilku automaticky proclí, když odesílatel vše správně vyplnil.

...

Takže mé zkušenosti s poštou 120 jsou dobré. Je možné že jsem měl jenom štěstí, ale balíků mi přišlo vážně dost.

Já mám naprosto stejnou zkušenost. Ty šílené historky o obíhání baráku plného nasranejch lidí pro mě zní naprosto neuvěřitelně.

Naopak před lety jsem si nechal cosi poslat přes UPS (od té doby alespoň pro mě Univerzální Pohřební Služba - vaše balíky dokolane pohřbíme) a po cca měsíci čekání, kdy se nedalo nikam dovolat, když už dalo, tak nikdo nic nevěděl, jsem se musel vypravit osobně do Prahy na letiště. Pak následovalo obíhání baráku plnýho nasranejch lidí, kteří nic nevěděli. Nakonec se nějak povedlo a po dalších cca 14 dnech čekání jsem balík měl doma. A to se ještě UPS pošťák druhej den vrátil, že zapomněl vybrat DPH. Takže tak.

mkudlacek

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #25 kdy: 27. 09. 2017, 10:01:25 »
Ahoj,
 zafinancoval jsem na CrowdSupply EEZ H24005 a slo mi to Ceskou postou. Do schranky mi doslo upozorneni, ze to visi na poste 120 a pokud chci, aby to za mne poresili, tak mam podepsat a oskenovat plnou moc, dodat fakturu, printscreen z PayPalu a tohle poslat emailem. Za cca 3-4 dny jsem to mel na svoji poste (to uz mi upozorneni nedoslo:) ). Za zdroj za 399USD jsem doplacel asi 2200CZK za clo a dan.

Lol Phirae

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #26 kdy: 27. 09. 2017, 10:28:02 »
Vidím, že zaměstnanci České pošty již dostali povinnej nástup do diskuse.  ;D

dustin

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #27 kdy: 27. 09. 2017, 10:51:26 »
Pokud se využije nabídka pošty, aby celní vyřízení zajistila sama, proběhne vše rychle a v pořádku. Tady se diskutuje varianta, že jim na to nekývne a na 120 někdo vyrazí sám.

anon

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #28 kdy: 27. 09. 2017, 12:23:58 »
> Pokud se využije nabídka pošty, aby celní vyřízení zajistila sama, proběhne vše rychle a v pořádku.


Vidím, že zaměstnanci České pošty již dostali povinnej nástup do diskuse.  ;D


^^ ocividne

Dustin

Re:Zboží z crowdfundingu a pošta 120
« Odpověď #29 kdy: 27. 09. 2017, 12:36:11 »
Ty jsi vtipalek. My tam vzdy posilame brigadnika, protoze to vypalne jim platit nebudeme.