Bitcoin - vývoj ceny

qwertz

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #120 kdy: 08. 02. 2018, 12:25:07 »
Nakoupil jsem v květnu, bitcoin má stále sedmkrát vyšší hodnotu, než tehdy, veškeré investované peníze již mám zpět na účtu, stále mi zbývají bitcoiny za půl milionu a qwertz jenom závidí ;D

To že jste vydělal na bublině podle vás dokazuje co?

Svou víru v BTC dostatečně demonstrujete tím, že do něj teď narvete onen půl milion. 8)


mmm

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #121 kdy: 08. 02. 2018, 13:57:23 »
bitcoin vzrostl o 30% za poslední dva dny.

qwertz

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #122 kdy: 08. 02. 2018, 14:14:28 »
Tím chlácholte ty idioty co jim to budete chtít v panice prodat. Trend je od prosince setrvalý pád. Na tyto vlnky se nespoléhejte.

Tomáš Marný

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #123 kdy: 08. 02. 2018, 14:20:15 »
Uz dlouho tady nebyl guru Prymek alias bitcoin neni mena ale spinave ponozky ...

1 BTC = 16360 USD

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Ted bych ocekaval tulipanove cibulky
mozna si uz urazil hlavu o zed  ;) 8)

Proč? Bitcoin je jen jeden z mnoha spekulativních nástrojů. Není ničím zajímavější než třeba certifikáty na počasí či různé tubocertifikáty a warranty, emitované pomalu každou bankou, či forex, kde se pomocí pákového efektu taky dá spekulovat klidně v řádech tisíců procent. S tím rozdílem ovšem, že trh s těmito produkty je nesrovnatelně likvidnější, míra rizika se dá lépe diverzifikovat a je regulovaný a zabezpečený, takže se nestává, že by na derivátové burze někomu z účtu zmizely certifikáty za milion.
Že kryptoměny zaujaly hlavně ajťáky je logické, ale ajťáci už si zřejmě nejsou schopni ve své omezenosti uvědomit, že to není nic nového pod sluncem a že vydělávat spekulacemi se dá i pomocí milion a jedné jiných věcí. Pokud někdo řekne, že warrant na počasí v následujícím pololetí je kravina, načež jeho cena prudce vzroste, tak to neznamená, že by se kvůli tomu měl tlouci hlavou o zeď. Stejně jako se nebude tlouci hlavou o zeď, když mu v ruletě někdo radí vsadit na červenou a ona náhodou padne, zatímco dotyčný tvrdí, že ruletu zásadně nehraje, protože ji nepovažuje za nástroj vhodný k vydělávání peněz. Podívejte se na nějaký seznam finančních derivátů a najdete tam sto padesát produktů, na nichž se za stejné období dalo vydělat desetkrát víc než na bitcoinech. Budete se kvůli každému z nich mlátit hlavou o zeď?

Sten

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #124 kdy: 08. 02. 2018, 15:20:44 »
Svou víru v BTC dostatečně demonstrujete tím, že do něj teď narvete onen půl milion. 8)

Ale jistě, to, že držím aktiva za určitou hodnotu, za která jsem nedal ani korunu, se nyní nazývá „narvat do toho peníze“ :D

Tím chlácholte ty idioty co jim to budete chtít v panice prodat. Trend je od prosince setrvalý pád. Na tyto vlnky se nespoléhejte.

Podle ročního grafu je trend vytrvalý růst a vlnka je ten lednový pád ;)

Minulý výkon není u vysoce volatilních aktiv záruka budoucího výkonu, a to ani jedním směrem.


Lorenz

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #125 kdy: 08. 02. 2018, 15:34:18 »
Jenom kde jsou všichni ti inteligenti, co tady vykřikovali, jak skvělou budoucnost to má, jak úžasně si před pár měsící nakoupili, protože růst bude nkonečný a kritici jen závidí. Už teď je BTC největší bublina všech dob a stříhané ovce začínají panikařit.

Nakoupil jsem v květnu, bitcoin má stále sedmkrát vyšší hodnotu, než tehdy, veškeré investované peníze již mám zpět na účtu, stále mi zbývají bitcoiny za půl milionu a qwertz jenom závidí ;D

A? Nastoupil jsi do letadla relativne brzo a vcas vystoupil, tvuj zisk zatahli ostatni pasazeri svymi vklady.

alshajmr

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #126 kdy: 08. 02. 2018, 16:24:10 »
Že kryptoměny zaujaly hlavně ajťáky je logické, ale ajťáci už si zřejmě nejsou schopni ve své omezenosti uvědomit, že to není nic nového pod sluncem
Tak jednak slovo "ajtak" je jak nazvat cloveka v IT sockou.
A za druhe. Neni zadna statistika a neni duvod se domnivat, ze kryptomeny je vec IT lidi. Do toho vlaku muze naskocit kazdy s penezi. A mjsim rict, ze ve svrmvokoli znam nekolik lidi co se Bitcoinem zabyvaji a zadny z nich nema pocitacove zajmy.

alshajmr

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #127 kdy: 08. 02. 2018, 16:27:06 »
Ted bych ocekaval tulipanove cibulky
Chapu referenci, vetsina lidi asi ne.  A uz ta hlaska o tulipanech zanina byt trapna.

j

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #128 kdy: 08. 02. 2018, 16:42:26 »
...takže se nestává, že by na derivátové burze někomu z účtu zmizely certifikáty za milion....
To vychazi z principu fungovani, soudruzi co vytvorili soucasny coiny (= libovolna cryptomena), predpokladali, ze se budou obchodovat naprimo, ne pres prostrednika. Kdyz obchodujes na burze nebo jakkoli jinak, tak zadny penize nikam neposilas, to jen tvoje banka maximalne potvrdi, ze ty prachy mas, a zaplatis az v pripade, ze opravdu neco koupis.

Chybi tomu mechanismus "bankovni uschovy" = ty bys jen nekam delegoval nejaky mnoztvi coinu, cimz bys prisel o moznost snima nakladat, ale totez by platilo i pro protistranu. Tzn nikdo by ti nic bez tvy autorizace nemoh vzit, ale zaroven ty bys nemoh nikoho obrat tim, ze prijmes prachy a coiny neprevedes, protoze takovy by zustaly zablokovany minimalne do nejakyho vyreseni sporu.

Mufasa

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #129 kdy: 08. 02. 2018, 16:43:35 »
A? Nastoupil jsi do letadla relativne brzo a vcas vystoupil, tvuj zisk zatahli ostatni pasazeri svymi vklady.

Sam som z dovodu lahkej manipulacie odisiel od Bitcoinu a nepaci sa mi jeho fungovanie dnes, ale v com je platenie zisku jednych peniazmi druhych ine nez bezne akcie. Nefunguju tak snad vsetky? Hodnotu maju vzdy taku aku su za nu ludia ochotni zaplatit (odhliadnuc od dividend a pod. veci). Jediny ale dolezity rozdiel je ze v realnych akciach by nemalo byt mozne (beztrestne) takto jednoducho manipulovat s ich hodnotou.

btc

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #130 kdy: 08. 02. 2018, 17:52:57 »
A? Nastoupil jsi do letadla relativne brzo a vcas vystoupil, tvuj zisk zatahli ostatni pasazeri svymi vklady.

Sam som z dovodu lahkej manipulacie odisiel od Bitcoinu a nepaci sa mi jeho fungovanie dnes, ale v com je platenie zisku jednych peniazmi druhych ine nez bezne akcie. Nefunguju tak snad vsetky? Hodnotu maju vzdy taku aku su za nu ludia ochotni zaplatit (odhliadnuc od dividend a pod. veci). Jediny ale dolezity rozdiel je ze v realnych akciach by nemalo byt mozne (beztrestne) takto jednoducho manipulovat s ich hodnotou.

Akcie zastupují alespoň přibližnou hodnotu něčeho reálného. Kryptoměny žádnou hodnotu nezastupují. Můžeš jen spoléhat, že za hodinu to ještě bude mít nějakou cenu na burze, ale nikdo ti to nezaručí. Proto je to prakticky k ničemu.

qwertz

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #131 kdy: 09. 02. 2018, 09:20:44 »
Tak řada investičních profesionálů vcelku racionálně očekává, že cena kryptopeněz postupně klesne k nule.  ;D

Cek

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #132 kdy: 09. 02. 2018, 09:29:36 »
(odhliadnuc od dividend a pod. veci)

TOHLE je ten dulezity detail, akcie jsou proste vlastnictvi casti firmy. Bitcoin je vlastnictvi neceho, o cem doufas, ze to bude chtit cim dal vic lidi, a kdyz ne, tak nebudes mit nic.

Jenda

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #133 kdy: 09. 02. 2018, 10:35:46 »
Tak řada investičních profesionálů vcelku racionálně očekává, že cena kryptopeněz postupně klesne k nule.  ;D
Problém je, že tohle řada investičních profesionálů očekává asi tak pět let a furt nic. Zajímalo by mě, kolik z nich tomu věřilo dostatečně na to, aby shortovali, a grandiózně prodělali.

Cek

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #134 kdy: 09. 02. 2018, 13:14:43 »
Tak řada investičních profesionálů vcelku racionálně očekává, že cena kryptopeněz postupně klesne k nule.  ;D
Problém je, že tohle řada investičních profesionálů očekává asi tak pět let a furt nic. Zajímalo by mě, kolik z nich tomu věřilo dostatečně na to, aby shortovali, a grandiózně prodělali.

Nebo za posledni mesic grandiozne vydelali, ze? ;-)