Siemens - Jaký je zaměstnavatel?

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #60 kdy: 18. 08. 2020, 21:53:19 »
Ako to vypada zavisi od projektu, su projekty kde naberaju, su projekty ktore osekavaju a su projekty co si idu rovnakym sposobom ako rok dozadu. Co je velke plus, ak osekavaju tvoj projekt, tak sa ti snazia najst robotu na inom projekte, takze ta neodstrihnu pri prvom probleme.

Platovo, by som povedal v pohode vzhladom na narocnost prace. Uprednostnuju pracu na HPP, aj ked mozno v CR to moze byt inak.

Na com robia, zavisi od toho, do ktorej divizie sa hlasis (siemens ich ma tusim 7, mozmo uz aj viac). Plus este na divizii tiez, ake projekty ta divizia ma. Plus pravdaze od mesta kde sa hlasis - moze byt projekt ktory sa robi iba v jednom meste, alebo to moze byt nieco velke roztahane do viacerych lokalit a podobne. Over si co robia v lokalite kde sa hlasis. Projekty su celkovo roznorode (je to obrovska firma, ktora ma projekty od 5tich ludi po kludne 100+), pravdaze v ramci mantinelov tej ktorej divizie (ala healthineers nebude predsa robit softver pre kontrolne centrum zel. stanice).

Ludia su v pohode, su priatelsky a napomocny. Vsetci si tu tykaju, kancelarie su pekne, moderne.

Co sa tyka roznych benefitov, taka klasika ako ponukaju rozne ine velke firmy (naborovy, pri nejakych zivotnych udalostiach, poukazky na rozne kulturne/sportovne/rozne ine veci, sick days, ...). Skolenia su trochu problem (co sa tyka zaskolenia na projekt to dostanes, s tym problem nie je, akurat soft skill skolenia su skor iba na papiery).


keks

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #61 kdy: 21. 08. 2020, 00:07:51 »
Děkuji za odpověď, ale spíš mě zajímá situace na brněnské pobočce Mobility.

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #62 kdy: 21. 08. 2020, 11:56:34 »
Asi 3 roky zpetne sem tam delal pohovor na embeded c++, vsechno vypadalo super, napln prace dobra, vsichni mili, az do chvile, kdy se zacalo mluvit o penezich. To uz bych musel bejt fakt hodne zoufalej, abych za tohle byl ochoten se treba jen zvednout z postele. Musi tam pracovat bud banda studentiku bydlicich v mamahotelu, co jsou rozcarovani z toho, ze maji na kino, nebo zoufalci, co si nejsou schopni najit neco lepsiho.

keks

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #63 kdy: 21. 08. 2020, 12:16:59 »
Asi 3 roky zpetne sem tam delal pohovor na embeded c++, vsechno vypadalo super, napln prace dobra, vsichni mili, az do chvile, kdy se zacalo mluvit o penezich. To uz bych musel bejt fakt hodne zoufalej, abych za tohle byl ochoten se treba jen zvednout z postele. Musi tam pracovat bud banda studentiku bydlicich v mamahotelu, co jsou rozcarovani z toho, ze maji na kino, nebo zoufalci, co si nejsou schopni najit neco lepsiho.
Mohl bys být prosím trochu konkrétnější abych byl alespoň v obraze? Stačí uvést alespoň interval pokud nechceš uvádět konkrétni částky. Já třeba ani nečekám, že mi dají kilo a káru. Mě spíš zajíma co tam dělají a jak to dělají, technológie, píchačky, jací jsou tam líde, jak to mají s HO, zda jsou nějaké výkonnostní bonusy atd.

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #64 kdy: 21. 08. 2020, 14:22:30 »
Asi 3 roky zpetne sem tam delal pohovor na embeded c++, vsechno vypadalo super, napln prace dobra, vsichni mili, az do chvile, kdy se zacalo mluvit o penezich. To uz bych musel bejt fakt hodne zoufalej, abych za tohle byl ochoten se treba jen zvednout z postele. Musi tam pracovat bud banda studentiku bydlicich v mamahotelu, co jsou rozcarovani z toho, ze maji na kino, nebo zoufalci, co si nejsou schopni najit neco lepsiho.

Asi rok dozadu sa dvihali o nieco platy, lebo ludia zacali utekat inde. Tak pravdaze nikdo ti neda na HPP tolko ako si dokazes zarobit na ICO, ale vies ze vsetko ma svoje pre a proti. Nakoniec aj na ICO mozes mat ovela menej ako na HPP.

S brnenskou pobockou nemam skusenosti. Pipacky su, je variabilny pracovny cas 6hod fix + 2 su na tebe, to musis nalepil niekde okolo fixnej casti. Nikto ta nedrzi aby si tu bol kazdy den 8hod, ide o to aby ti to sedelo na konci mesiaca (pracovne dni * 8hod).
HO je teraz viac menej neobmedzeny, ak nepotrebujes byt v robote kvoli zelezu, tak aj nonstop. Mam kolegov co som nevidel uz asi 4 mesiace (alebo aj viac, no proste ked zacal corona shutdown), nemci rovnako, tak predpokladam ze aj v CZ to tak bude.
Vykonostne bonusy nie su, pracuje sa metodou scrum, ak nieco urobis skor, tak zvysok casu mas na samovzdelavanie, pomahas niekomu inemu, alebo zacnes robit nieco dalsie. Aspon ja som ziadny osobne nezazil a neviem o niekom ze by mal nejake vykonostne bonusy - ak nejake su, tak to bude skor project level, alebo tak (proste privysoko pre teba ak sa hlasis na poziciu programatora)


Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #65 kdy: 22. 08. 2020, 22:49:31 »
plat v Praze asi 50, snad bych ho dokazal vyhadat na 60. 70 uz rikala pani na HR ze neni realne. Vubec nechapu, ze je jim za tyhle penize nekdo vubec ochotny tam chodit.

Mam praci (jsem zamestnanec). Do prace chodim kdy chci a kdy chci odchazim. Porat mam co delat. Kdyz potrebuju neco nastudovat, tak to nastuduju. Dost dobre nechapu 6 hodin fix +2 a studium kdyz mas hotovo. To je uplne mimo. Kdyz se potrebuju neco naucit, tak se to proste naucim, abych tu praci vubec moch delat, to k tomu proste patru. Pichacky povazuju za nedustojne.

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #66 kdy: 23. 08. 2020, 14:42:57 »
plat v Praze asi 50, snad bych ho dokazal vyhadat na 60. 70 uz rikala pani na HR ze neni realne. Vubec nechapu, ze je jim za tyhle penize nekdo vubec ochotny tam chodit.

Mam praci (jsem zamestnanec). Do prace chodim kdy chci a kdy chci odchazim. Porat mam co delat. Kdyz potrebuju neco nastudovat, tak to nastuduju. Dost dobre nechapu 6 hodin fix +2 a studium kdyz mas hotovo. To je uplne mimo. Kdyz se potrebuju neco naucit, tak se to proste naucim, abych tu praci vubec moch delat, to k tomu proste patru. Pichacky povazuju za nedustojne.

50k hrubeho v Praze? Predpokladam, ze jsi totalni junior?

tralala5

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #67 kdy: 23. 08. 2020, 15:36:40 »
plat v Praze asi 50, snad bych ho dokazal vyhadat na 60. 70 uz rikala pani na HR ze neni realne. Vubec nechapu, ze je jim za tyhle penize nekdo vubec ochotny tam chodit.

Mam praci (jsem zamestnanec). Do prace chodim kdy chci a kdy chci odchazim. Porat mam co delat. Kdyz potrebuju neco nastudovat, tak to nastuduju. Dost dobre nechapu 6 hodin fix +2 a studium kdyz mas hotovo. To je uplne mimo. Kdyz se potrebuju neco naucit, tak se to proste naucim, abych tu praci vubec moch delat, to k tomu proste patru. Pichacky povazuju za nedustojne.

50k hrubeho v Praze? Predpokladam, ze jsi totalni junior?

v prahe jedine za 100k hpp alebo 170k+ ico inak sa to neoplaca

keks

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #68 kdy: 23. 08. 2020, 18:53:52 »
Tak peníze nejsou všechno. 60k na HPP v Praze mi příjde jako naprosto legitímni mzda. Já moc nevěřím těm chvastounum na root.cz kteří se tady chlubí svýma údajnýma mzdama nad 100k na HPP. Pochopitelně, že někdo tolik má a taky někdo má ještě víc. Ale já mám zatím jenom 3-4 roky praxe a vím moc dobře, že nejsem žádná hvězda, spíš podprůměr. Logicky nemůže byt každý nadprůměr a programátorská superstar. Mně by v tom Brně naprosto stačilo taky těch padesát tisíc i když to bude spíš míň, ale v Brně ani zkušení senioři nemají o moc víc co vím. Taky snad ten Siemens to vyváži benefitama, tady to nikdo zatím nezmínil (v pracovní nabídce to ale vypadá luxusně, 8 dní dovolené navíc, prý až 10 dní HO měsíčne bez problémů atd.). Další výhoda je práce v stabilní, nadnárodní, původem německé společnosti tak doufam, že moc nadčasů tam nebude a manažment bude na vysoké úrovni.

Počítá se taky možnost něco nového naučit, spoznat lidi z oboru dopravy a dopravní infrastruktury a jelikož je to korporát tak věřím, že je tam spousta příležitosti naučit se novým věcem na špičkové úrovni. Dosud jsem byl taková holka pro všechno a na všechno jsem si sáhl jen tak letem-světem - velice povrchně. Očekávam, že ve firmě jako Siemens mi umožní jít víc do hloubky.

Pokud by to tak nebylo tak ja už opravdu nevím co dělám špatně, protože já mám ve zvyku radějí dělat jednu věc pořádně než spoustu věcí povrchne a bohužel moje dosavadní pracovní zkušenost je taková, že všude kde jsem byl tak chtěli po mně všechno, rychle a hned a na nějaké hlubší studium nikdy nebyl čas což mně mrzí protože s takovým přístupem budu za pár let naprosto nepoužitelný hlavně když na pohovorech sa ptají všichni na největší záludnosti daných technologii (i když pak člověk po nástupu zjistí, že to vůbec nepoužívají a jejich kód až taková sláva využívajíci všech vlastností jazyka či platformy ani zdaleka není). Nejsmutnější jsou ty případy, kde pak člověk po náročnem pohovoru dělá maintenance nějaký legacy sračky i když na pohovoru vás zkouší od HTML přes Bash po SQL a totální záludnosti C++ a Javy.

Docela do tyhle firmy vkládám naději. Opravdu by mně mrzelo kdyby se z toho vykloubalo něco jako moje předchozí zaměstnání, kde se na nějakou snahu a sebevzdělávání nehralo.
« Poslední změna: 23. 08. 2020, 18:57:16 od keks »

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #69 kdy: 23. 08. 2020, 19:59:39 »
@keks

Povinne nadcasy som nezazil, ano niekedy je to narocnejsie ak sa blizi termin a je treba kopnut do vrtule az sa postihaju slubene veci, ale nic take ako: dnes ste tu kym to neurobite, tu nie je.

Tie platy co tu urcity ludia radi postuju su fakt prestrelene, pochybujem ze maju aspon 2/3 z toho co tu pisu. To by museli byt fakt profici z 10+ rocnymi skusenostami z danou technologiou, idealne dakou prehistorickou vykopavkou, kde uz vacsina z tich co to pisali je davno na dochodku a tak sa kazdy clovek co to ovlada vyvazuje zlatom. Tak to ale vacsinou nebyva. Zial timto je root znamy, ze je tu banda trolov ktory sa navzajom podporuju v kecani bullsh*tov. Ak sa nehanbia, tak nech daju vypis zo svojho uctu za posledny rok (pravdaze nech to anonymizuju ), pochybujem ze sa najde aspon jeden odvazlivec.

To ze mate v cesku (alebo teda aspon na pobocke kde sa hlasis) 8 dni dovolenky naviac, je super, na SK to nie je. Co je skoda, urcite by som to radsej ako benefity na vselijake masaze, nakup knih, kina, turistiku a co ja viem co dalsie, co ja nevyuzivam absolutne, toto by vyuzil urco kazdy.

Urcite odporucam vypytat si na pohovore ukazku softu/systemu ktory budes robit. Dokazes si urobit prvy obraz o tom co vlastne budes robit a nebude to take to "kupovanie macky vo vreci". Urco najdu niekoho na projekte kto bude mat hodku cas ukazat ti ako vlastne pracuju, ako vyzeraju ich systemy (kod neocakavaj, to sa za hodinu neda/resp nema zmysel ukazovat).

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #70 kdy: 23. 08. 2020, 21:27:34 »
plat v Praze asi 50, snad bych ho dokazal vyhadat na 60. 70 uz rikala pani na HR ze neni realne. Vubec nechapu, ze je jim za tyhle penize nekdo vubec ochotny tam chodit.

Mam praci (jsem zamestnanec). Do prace chodim kdy chci a kdy chci odchazim. Porat mam co delat. Kdyz potrebuju neco nastudovat, tak to nastuduju. Dost dobre nechapu 6 hodin fix +2 a studium kdyz mas hotovo. To je uplne mimo. Kdyz se potrebuju neco naucit, tak se to proste naucim, abych tu praci vubec moch delat, to k tomu proste patru. Pichacky povazuju za nedustojne.

50k hrubeho v Praze? Predpokladam, ze jsi totalni junior?
Pokud můžu podotknout, já totální junior nejsem (.NET, c#, html, css a podobný srance, 2,5 roku), začal jsem se vrtat v .net core, a řeknu si tak o 40 na HPP nebo tak 2500/MD maximálně (víc už je problém) - v Praze, kam se chystám jít. Btw to číslo jsem si z prstu nevycucal... To jsou nabídky.

tralala5

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #71 kdy: 24. 08. 2020, 06:28:01 »
@keks

Tie platy co tu urcity ludia radi postuju su fakt prestrelene, pochybujem ze maju aspon 2/3 z toho co tu pisu. To by museli byt fakt profici z 10+ rocnymi skusenostami z danou technologiou, idealne dakou prehistorickou vykopavkou, kde uz vacsina z tich co to pisali je davno na dochodku a tak sa kazdy clovek co to ovlada vyvazuje zlatom. Tak to ale vacsinou nebyva. Zial timto je root znamy, ze je tu banda trolov ktory sa navzajom podporuju v kecani bullsh*tov. Ak sa nehanbia, tak nech daju vypis zo svojho uctu za posledny rok (pravdaze nech to anonymizuju ), pochybujem ze sa najde aspon jeden odvazlivec.

chod na portaly ako coolpeople alebo titans a uvidis ze 6000 na ico nie je problem, to je 160k, rovnako 100 v hrubom na tpp je v prahe celkom bezne v it tak nechapem co sa ti nezda. to ze sa tebe zda ze 50k je ok je proste len a len tvoj problem, realita je niekde uplne inde.

Ja som tomu tiez nechcel verit. Dlhy cas som to nedokazal pochopit ze toto je plat s ktorym mam zit? Na toto som sa drel v skole? Tie prachy v IT su len za nimi musis ist a ten zvanec si urvat. Ja osobne by som do Siemensu isiel asi v 50tke ked uz by som to nejak doklepal do dochodku (ak by som este stale nebol za vodou), ale ked ako mlady chalan ide od takej firmy tak si ZABIJE karieru. 1.5M czk cisteho rocne nie je problem spravit. Obrat v sro co fakturujem rocne je 85k euro. Coolpeople kontrakt.
« Poslední změna: 24. 08. 2020, 06:34:50 od tralala5 »

tralala5

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #72 kdy: 24. 08. 2020, 06:46:38 »
este chcem dodat lebo uz nemozem editovat, ze budes zarabat tolko kolko ty budes chciet. ked bude tvoja hlava nastavena na 50k, tak tolko budes zarabat. Ked je moja hlava nastavena na 100+, no tak tolko budem zarabat. Je to len o tvojej gebuli, nic ine. Samozrejme, ze nemozem objektivne v tom co sa pohybujem robit 300k, ale 50k je proste usmevna suma v Prahe v IT v roku 2020 a este si to ide niekto obhajovat preboha, takto tych Nemcov jasne ze nedobehneme

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #73 kdy: 24. 08. 2020, 11:16:02 »
plat v Praze asi 50, snad bych ho dokazal vyhadat na 60. 70 uz rikala pani na HR ze neni realne. Vubec nechapu, ze je jim za tyhle penize nekdo vubec ochotny tam chodit.

Mam praci (jsem zamestnanec). Do prace chodim kdy chci a kdy chci odchazim. Porat mam co delat. Kdyz potrebuju neco nastudovat, tak to nastuduju. Dost dobre nechapu 6 hodin fix +2 a studium kdyz mas hotovo. To je uplne mimo. Kdyz se potrebuju neco naucit, tak se to proste naucim, abych tu praci vubec moch delat, to k tomu proste patru. Pichacky povazuju za nedustojne.

50k hrubeho v Praze? Predpokladam, ze jsi totalni junior?
Pokud můžu podotknout, já totální junior nejsem (.NET, c#, html, css a podobný srance, 2,5 roku), začal jsem se vrtat v .net core, a řeknu si tak o 40 na HPP nebo tak 2500/MD maximálně (víc už je problém) - v Praze, kam se chystám jít. Btw to číslo jsem si z prstu nevycucal... To jsou nabídky.
Mám stejnou praxi (jen java), práci mimo prahu v regionech a mám 60k+ (HPP). Nabídky z prahy mi pod 80k nechodí. Něco děláš špatně...

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #74 kdy: 24. 08. 2020, 17:52:37 »
plat v Praze asi 50, snad bych ho dokazal vyhadat na 60. 70 uz rikala pani na HR ze neni realne. Vubec nechapu, ze je jim za tyhle penize nekdo vubec ochotny tam chodit.

Mam praci (jsem zamestnanec). Do prace chodim kdy chci a kdy chci odchazim. Porat mam co delat. Kdyz potrebuju neco nastudovat, tak to nastuduju. Dost dobre nechapu 6 hodin fix +2 a studium kdyz mas hotovo. To je uplne mimo. Kdyz se potrebuju neco naucit, tak se to proste naucim, abych tu praci vubec moch delat, to k tomu proste patru. Pichacky povazuju za nedustojne.

50k hrubeho v Praze? Predpokladam, ze jsi totalni junior?
Pokud můžu podotknout, já totální junior nejsem (.NET, c#, html, css a podobný srance, 2,5 roku), začal jsem se vrtat v .net core, a řeknu si tak o 40 na HPP nebo tak 2500/MD maximálně (víc už je problém) - v Praze, kam se chystám jít. Btw to číslo jsem si z prstu nevycucal... To jsou nabídky.
Mám stejnou praxi (jen java), práci mimo prahu v regionech a mám 60k+ (HPP). Nabídky z prahy mi pod 80k nechodí. Něco děláš špatně...
Něco jinýho je asi JavaEE, Spring, nevím co ještě můžeš dělat... ty už asi relativně znáš ty věci, co děláš, a máš praxi opravdu v tom, co bys dělal třeba jinde...