Siemens - Jaký je zaměstnavatel?

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #180 kdy: 14. 09. 2021, 16:27:33 »
Siemens Advanta ? :)  .. rozporuplnné pocity... pracovní smlouva na dobu určitou na rok. Najmou lidi na projekt a na konci projektu je vyhážou. Když jsem byl poprvé na pohovoru dělal si ze mě srandu nějakej 27-ti letej chlapec - vedoucí vývoje - a říkal mi, že mě nemužou vzít protože by mě museli dát nástupní prémii a pak bych jim ale nesměl dát výpověď. :) roztomilé
takže moje osobní zkušenosti jenom to nejhorší ..
Tak ve 27mi letech to uz muze byt trochu senior s 9ti letou praxi jestlize dela od 18ti. Ne kazdy na vysce chlasta,soulozi a bere drogy. A ne kazdy si otravuje zivot vysokou skolou.


Longin

  • ***
  • 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #181 kdy: 14. 09. 2021, 19:03:39 »
Mě lákaj na nástupák 100k, 33 dní dovolené atd (však se to dá vygooglovat) a že chtějí do týmu někoho normálního a ne nějakýho asociála, protože tým chce chodit na pivo. :D
A ano...vedoucí vývoje týpek, co mu ani nebylo 30. Smrdí mi to firmou v režimu v náboru kohokoliv :(

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #182 kdy: 16. 09. 2021, 12:49:45 »
Siemens Advanta ? :)  .. rozporuplnné pocity... pracovní smlouva na dobu určitou na rok. Najmou lidi na projekt a na konci projektu je vyhážou. Když jsem byl poprvé na pohovoru dělal si ze mě srandu nějakej 27-ti letej chlapec - vedoucí vývoje - a říkal mi, že mě nemužou vzít protože by mě museli dát nástupní prémii a pak bych jim ale nesměl dát výpověď. :) roztomilé
takže moje osobní zkušenosti jenom to nejhorší ..
Typicky cesky manazer. Pryc odtamtud. Jinak mam velmi pozitivni zkusenost s US pobockou Siemensu v Ohiu. Delat primo pro nemce je taky ok pokud jste zvykli na nemeckou kulturu. Bohuzel Siemens je v cesku fakt dlouho a nachytal dost toxickych manazeru a jezibab na HR. Potrva jeste tak 10 let nez si ceske vedeni vytahne hlavy ze zadnich casti tela a nemci to tu trochu procisti.
Fakt by mi nevadilo tu mit americkeho nebo nemeckeho sefa. Bral bych vsemi deseti a mozna se do siemensu vratil.

Jj, mít Německého manažera co vystudoval technickou univerzitu je sen.

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #183 kdy: 17. 09. 2021, 11:28:31 »
Chtěl jsem v Brně 65k a všude mě poslali do pr...., že to není adekvátní. A co všechno po mě chtěli jsem tady už psal. To je naprosté šílenství, ale naprosté. Nakopal bych je všechny...

Na rovinu, děláš něco špatně. Já dlouho dělal linuxového admina, až jsem po 10ti letech pochopil, že tudy cesta prostě nevede a zaměřil se na vývoj a cloud. Jako linuxový admin si se mnou všichni furt vytírali, a když se dívám na inzeráty, vidím, že se nic nezměnilo.

Na Udemy je spousta kurzů, nauč se technologii co je v kurzu, v Praze je průměr javisty 150k, a budeš za vodou. Jen bacha, já si původně myslel, že to dáš třeba za 3 měsíce, ale pravda je taková, že je to realističtější za rok až dva. Nejlepší je najít si flákací job a u toho se naučit něco co má potenciál.

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #184 kdy: 19. 09. 2021, 21:39:58 »
Zajímalo by mě, jak je na tom teď, o rok později, ten keks.

Já nevím, jestli je to jenom opravdu dobrej troll, nebo je ten člověk tak zakomplexovaný, že není schopný jít např. na StartupJobs a vidět, že mediorům nabízejí o dost více, než těch 45k a senioři se lehce dostanou nad 120k

https://www.startupjobs.cz/nabidky/vyvoj?seniorita=medior&pouze-s-odmenou=1

A pokud se nemýlím, před rokem to o moc jiné nebylo


Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #185 kdy: 19. 09. 2021, 22:05:16 »
Loni mi pres startup zkusili nabidnout 80 HPP za senior solution architekta.

zadnou NDA jsem nepodepisoval, takze muzu rict ze ta firma zacinanala na "P" a koncila na "rd"

Potom se tyhle slecny pohorsuji, ze nechceme zacit kolecka interview, aniz by se vyjasnily jejich moznosti. (nebo spojeni s realitou).