Hloupé otázky od HR?

Kentus

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #30 kdy: 20. 05. 2017, 03:31:38 »
Sorry jako, ale HR může být u zadele co já plánuju za 5 let. Jednak nevidím jediný důvod proč bych měl mít plán na příštích 5 let a jednak mě ještě ani nezaměstnali. Nevím kde berou jistotu, že oni jsou tak dokonalí že já budu v jejich firmě ještě za 5 let.


Fis

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #31 kdy: 20. 05. 2017, 06:52:21 »
Kde se vidim za 5 let? Na vasi pozici pane potencionalni sefe ;)

Lemming

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #32 kdy: 20. 05. 2017, 07:19:00 »
...firma právě ušetřila čas a nervy svých pracovníků.
Tak to jiste, specielne v IT, kde vsichni brecej, ze nejsou lidi, natoz pouzitelny ...

Právě proto. Pokud přijme nafoukanýho dementa co ho bude muset po pár týdnech vyhodit, tak čas odborných pracovníků (pohovor, zaškolení) vyhodila oknem a vzhledem k tomu že, jak říkáš, moc nejsou lidi, jejich vyhozený čas dost bolí. Proto se snaží podobný typy vytřídit co nejdřív, ideálně zcela bez účasti počítačových odborníků.

Jako sorry, pohovor beru jako profesni a prefesionalni vec, kde se budu bavit s nekym z oboru, aby sme si navzajem sdelili, co se ocekava - tzn co se ocekava od zamestnance ze bude delat/umet/nauci se ...

Jenže firma navíc potřebuje zjistit, co se jim vlastně hlásí za člověka a to nejen po odborné stránce. A přesně k tomu je tam ta "pipja z HR".

cim ze firma zaobyra, jaky veci resi ...

Ty se hlásíš do firmy aniž bys věděl, čím se zaobírá?  ;)

Lama

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #33 kdy: 20. 05. 2017, 07:29:55 »
Kde se vidim za 5 let? Na vasi pozici pane potencionalni sefe ;)

Potencionální? Tak tebe bych nevzal určitě...  ;D
BTW to je teď nějakej mor s tim "potencionálním"?

cleb

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #34 kdy: 20. 05. 2017, 07:47:10 »
Mně ta otázka nepřijde nějak extrémně hloupá. A vždy se vyplatí odpovědět pravdu, takže nechápu smysl dotazu.


Fis

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #35 kdy: 20. 05. 2017, 07:52:04 »
Potencionální? Tak tebe bych nevzal určitě...  ;D
BTW to je teď nějakej mor s tim "potencionálním"?

No vono, ja bych k tobe ani nikdy nesel a kdyby uz, tak ty bys me nikdy nezaplatil...

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #36 kdy: 20. 05. 2017, 09:35:16 »
BTW to je teď nějakej mor s tim "potencionálním"?
Mas s tim nejaky problem?
http://ssjc.ujc.cas.cz/search.php?hledej=Hledat&heslo=potencionální&sti=EMPTY&where=full_text&hsubstr=no
Muze se ti to nelibit, muzes protestovat, ale vlastne jen upozornujes na vlastni neznalost.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Trident

Re:Hlupe otazky HR?
« Odpověď #37 kdy: 20. 05. 2017, 09:54:20 »
Popravdě nevím, čemu se divíte. HR je trochu hra na kočku a na myš a můžete od nich očekávat prakticky jakékoliv otázky, např. i s cílem Vás vyprovokovat. Takže pokud se Vás zeptá na něco, co Vám není příjemné, pak máte odpovědět tak, jak chcete, ne jak očekává protistrana.

Vtip je v tom umět daného člověk poslat do daných míst s grácií. Takže pokud se zeptá na to co píšete, tak bych odpověděl protiotázkou, zda oni mají více uchazečů. Když tomu dokážete dát i trochu vtipu a úsměvu, pak máte vyhráno.
V momente kdy je nedostatek lidi v IT na trhu prace bych byl s tou provokaci ze strany HR opatrny. Je fakt ze oni obcas nevi jaka je jejich pozice.

Trident

Re:Hlupe otazky HR?
« Odpověď #38 kdy: 20. 05. 2017, 09:58:04 »
Od určité doby se firmám, kde mají HR pragmaticky vyhýbám. Tim mylníkem pro mně byl debilní dotaz bosse asi z nějaké příručky : "Kde se vidíte za 5 let?" - "Kdybych to věděl, tak tu možná ani nesedim" :D

Ani mi neodepsaii. Dopadlo to dobře.

Hlavně se nenechat rozhodit. ;)
Proto nase HR dela jen papirovani a tzv. peci o zamestnance. Jinak mame kolecko pres techniky az pak zkrz posledni 3 sefy. Tato vec se v praxi osvedcila. Jak rikal sef. Kdyby nam nabiralo lidi HR, tak to muzem zabalit a budem to mit same olizovace klik co s nima nezajde clovek ani na pivo.

marta

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #39 kdy: 20. 05. 2017, 09:59:19 »
Sorry jako, ale HR může být u zadele co já plánuju za 5 let. Jednak nevidím jediný důvod proč bych měl mít plán na příštích 5 let a jednak mě ještě ani nezaměstnali. Nevím kde berou jistotu, že oni jsou tak dokonalí že já budu v jejich firmě ještě za 5 let.

Jim je jedno, kde budeš. Chtějí jen vědět, jesli jsi běžný lempl, který vůbec neví a je k ničemu. Dlouhodobé plnění plánů je jen pro ty nejlepší.

Juro

Re:Hlupe otazky HR?
« Odpověď #40 kdy: 20. 05. 2017, 10:32:16 »
V momente kdy je nedostatek lidi v IT na trhu prace bych byl s tou provokaci ze strany HR opatrny. Je fakt ze oni obcas nevi jaka je jejich pozice.

Oni vedia aka je ich pozicia. Je to pozicia cloveka, ktory radsej hned na zaciatku vytriedi ludi bez zakladnych socialnych zrucnosti a neschopnych sa chovat profesionalne. To su take tie typy, co vybuchnu uz ked sa ich opytas, kde sa vidia o 5 rokov. S takymi typkami je totiz radost pracovat, nebodaj ich poslat za zakaznikom.

davkol

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #41 kdy: 20. 05. 2017, 11:10:19 »
Jsem snad Sovětský svaz, abych fungoval v pětiletkách? 8)

Lama

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #42 kdy: 20. 05. 2017, 15:03:29 »
BTW to je teď nějakej mor s tim "potencionálním"?
Mas s tim nejaky problem?
http://ssjc.ujc.cas.cz/search.php?hledej=Hledat&heslo=potencionální&sti=EMPTY&where=full_text&hsubstr=no
Muze se ti to nelibit, muzes protestovat, ale vlastne jen upozornujes na vlastni neznalost.

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/potencionalni

Slovník spisovné češtiny i Pravidla českého pravopisu uvádí jako jedinou variantu tvar potenciální.

Potencionál je patvar.

Lama

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #43 kdy: 20. 05. 2017, 15:05:56 »
Juro, za zákazníkem ať si posílaj koho chtěj, jako např. programátor za zakaznikem chodit nebudu, pokud nejsem OSVC, ale to je jiná situace.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #44 kdy: 20. 05. 2017, 15:09:14 »
BTW to je teď nějakej mor s tim "potencionálním"?
Mas s tim nejaky problem?
http://ssjc.ujc.cas.cz/search.php?hledej=Hledat&heslo=potencionální&sti=EMPTY&where=full_text&hsubstr=no
Muze se ti to nelibit, muzes protestovat, ale vlastne jen upozornujes na vlastni neznalost.

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/potencionalni

Slovník spisovné češtiny i Pravidla českého pravopisu uvádí jako jedinou variantu tvar potenciální.

Potencionál je patvar.
Často opakovaný patvar se stává přípustným, například čím víc debilů bude používat "kdyby jsme", "narozdíl" apod., tím dříve ÚJČ povolí jejich používání. O tom kondicionálu mluvil kdysi sám velký Oliva (než ho vyrazili), že uvažují o změně pravidel, protože se to šíří rychleji než mor. Tož tak...