T-Mobile ADSL insider?

Dz.

Re:T-Mobile ADSL insider?
« Odpověď #30 kdy: 20. 04. 2017, 15:36:03 »
Mimoto přechod na VDSL pro mě může znamenat zpomalení, protože jsou tam nyní nasomrovaní všichni nově připojení, takže zůstat u ADSL.

Přejděte na VDSL. Pokud máte ADSL a převedli vás z LLU na ADSL CETINu, jste na naprosto stejném DSLAMu se stejnou páteří a stejném BRASu, jako běží ADSL. Přechod na VDSL znamená jenom výměnu Vašeho modemu (pokud jej nemáte) rekonfiguraci portu na DSLAM a pravděpodobně Vám rovnou zapnou G.INP, takže ping může být jenom lepší a upload vyšší.


Re:T-Mobile ADSL insider?
« Odpověď #31 kdy: 02. 05. 2017, 13:56:05 »
Poznáte podle řádku v xDSL statistikách:

s G.INP:
INP (DMT symbol):   43.0   42.0   2.5   4.0

bez G.INP

INP (DMT symbol):   4.00   2.00   0.00   0.00

Dejte vědět, jak jste se zrychlením u T-Mobile dopadl. V ceníku víc, než 50/5 na VDSL nemají.

Dnes jsem dostal odpověď na zdvořilou prosbu o zapnutí G.INP:
"Linka je v pořádku. Modem se synchronizuje na 55 Mbit/s, G.INP je již zapnuto defaultně, nelze separátně zapínat a vypínat. Ping 24 ms je zcela v toleranci."

Dobrá zpráva je, že "G.INP je již zapnuto defaultně". Bohužel můj modem ukazuje nízké hodnoty INP, takže to vypadá, jako by na G.INP nenaskočil. Tak nevím...

Re:T-Mobile ADSL insider?
« Odpověď #32 kdy: 03. 05. 2017, 00:48:22 »
ROTFL: tak z CETINu mi napsali, že se G.INP zapínat nebude aže je všechno dávno v cajku, a pak přijdu večer domů a co nevidím:

INP (DMT symbol):   43.0   40.0   2.0   4.0

A ping se skutečně dramaticky zkrátil - to úvodní 15ms "nic" (tedy pohyb v síti CETINu) je nyní jen 6 ms dlouhé, takže do NIXu už to netrvá 24 ms, ale jen 14-15. Supr!

Díky, Dz., za vše. Napíšu to do blogu pro ostatní.