Uplatnění v IT jako bývalý učitel

Petr

Uplatnění v IT jako bývalý učitel
« kdy: 14. 03. 2017, 11:43:30 »
Zdravím místní,

měl bych takový dotaz. Po třech letech ve školství (státním i soukromém) mám pocit, že nikam nesměřuji a nikam se neposouvám. Navíc celé to prostředí to jen podporuje a platově jsou na tom lépe i kamarádky, co dělají v supermarketu.

Problémem asi je, že (řečeno slangem místního fóra) jsem takový patlal, co nic neumí. Mluvím sice plynule anglicky (C1), zvládám relativně solidně němčinu a francouzštinu (B1) a nebojím se mluvit a prezentovat před lidmi (práce s lidmi mě baví a to byl důvod jít učit). Co se týče IT řekl bych, že mám všeobecný přehled o všem... a o ničem. Z výšky si pamatuji nějaký ten příkaz v Javě a C#, ale programování mi nikdy extra nešlo (a ani mě nebavilo). Znám (spíše teoreticky) něco z problematiky vývoje, nějaké to softwarové inženýrství (iterativní model, OpenUP, Scrum a tyhle srandy), ale z praxe ne (školní projekty nepočítám).

Na škole dělám "správce sítě," takže takové ty volovinky počínaje instalací koncových stanic, tiskárny, něco málo se sítí a serverem pod Windows 2012 R2, active directory atp. Ale žádný zázrak.

Našel by se někdo, kdo by poradil, případně popostrčil nějakým směrem? Zvažuji dát v červnu výpověď, takže budu mít dva měsíce na hledání práce a zároveň klid na učení se (prázdniny).

Samozřejmě očekávám trochu trollingu, ale to asi k Rootu patří.

Dík, P.
« Poslední změna: 14. 03. 2017, 13:14:07 od Petr Krčmář »


lopata

Re:Uplatnění v IT - Učitel
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2017, 12:03:46 »
Podle toho co píšeš by ti asi nejvíc seděl product manager. Zkus se podívat na nabídky IT firem, které hledají product managera.

k

Re:Uplatnění v IT - Učitel
« Odpověď #2 kdy: 14. 03. 2017, 12:07:03 »
nova prace se nejlip hleda, kdyz nejakou mas (=mensi tlak)

Petr

Re:Uplatnění v IT - Učitel
« Odpověď #3 kdy: 14. 03. 2017, 12:53:44 »
Taky se přikláním k tomu project managerovi - nebo jakákoli manažerská práce. Spíš nižší až střední management. Podle toho, co píšeš, umíš dost na to, aby tě nebylo snadné oblbnout řečičkama platnýma na blondýnu, a pokud tě baví práce s lidma, tak proč ne.
Jazyky na téhle úrovni - klobouk dolů, to ti otevírá dveře i do větších mezinárodních firem.

Rapyd

Re:Uplatnění v IT jako bývalý učitel
« Odpověď #4 kdy: 14. 03. 2017, 14:27:26 »
Jo Product manager nebo Product owner je presne neco pro tebe. Praci s lidma znas a znalost IT je vyhodou. Dulezite je si uvedomit s jakyma programatorskyma hovadama budes mit tu cest, jsme trosku jini :) Ale dobry PM se pozna podle toho ze ma dve tvare jednu pro zakaznika a druhou pro svuj team a nemontuje ty dva svety moc do sebe. Proste programatori chteji mit svuj klid a neresit excesy zakaznika. azkaznici nechteji zas slyset ze vymysleli hovadinu.


balki

Re:Uplatnění v IT jako bývalý učitel
« Odpověď #5 kdy: 14. 03. 2017, 15:59:40 »
Co je product manager? Pocujem to prvy krat.

To je taky ten, co pracuje na obchodnom oddeleni?

lopata

Re:Uplatnění v IT jako bývalý učitel
« Odpověď #6 kdy: 14. 03. 2017, 16:37:59 »
Co je product manager? Pocujem to prvy krat.

To je taky ten, co pracuje na obchodnom oddeleni?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Product_manager

Zjednodušeně řečeno chlápek, který vezme nesmyslné požadavky zákazníka a předtransformuje je vývojářům na něco rozumného. Pak si od nich vyslechne, že takovou hovadinu rozhodně dělat nebudou a když už teda ano, bude to trvat rok. Zákazníkovi vysvětlí, že vlastně chce úplně něco jiného a vývojáře přesvědčí, že to budou mít za týden. Za měsíc z vývoje něco vypadne, to ukáže zákazníkovi a celé se to opakuje. Práce snů ;).

calimero

Re:Uplatnění v IT jako bývalý učitel
« Odpověď #7 kdy: 14. 03. 2017, 17:46:55 »
na product managera zapomen, na to nemas kvalifikaci.

protoze programovat te nebavi a uz mas nejake zkusenosti se sitarinou, tak bych zustal u ni. na netu je hafo tutorialu, tak si nejakej kloudnej najdi a studuj. do leta mas dost casu se doucit dostatecne na to, abys pak mohl nastoupit nekde na juniorskou pozici.
za rok az dva naberes zkusenosti a diky znalosti jazyku se muzes presunout napr. do Nemecka a vydelat konecne nejakej cash

TTTT

Re:Uplatnění v IT jako bývalý učitel
« Odpověď #8 kdy: 14. 03. 2017, 18:44:11 »
Nepleťte produkt ownera s business analytikem. Záleží na tom, zda jde o produktový vývoj nebo projekty. V produktovém vývoji je PO prostě ten, který má nějakou vizi, představu o produktu, a může nebo nemusí to být technický člověk. Častou

Fantomas

Re:Uplatnění v IT jako bývalý učitel
« Odpověď #9 kdy: 14. 03. 2017, 20:15:40 »
No jo, delat ve statni sprave it je jako vysoka skola, kdyz chces, muzes si leccos vyzkouset, naucit, vymyslet, zrealizovat atd. Nebo ten cas muzes proflakat. Ve skolstvi se ted toci dost penez, takze investice do hw sw nejsou problem, ve hre je pouze aktivita zucastnenych. Pokud si neumis vymyslet neco, co te nadchne a zaroven znalostne pozvedne, pak se musis drzet profese, kde prezentace je dulezitejsi nez obsah, napr. ucitelstvi:-) Nevim, jestli v praxi najdes uplatneni zrovna u it, mozna v nejake korporaci, kde oceni tve jazykove znalosti.

Re:Uplatnění v IT jako bývalý učitel
« Odpověď #10 kdy: 14. 03. 2017, 20:40:04 »
pokial mas do 30 rokov, mozes v klude nastupit na juniora ...Ked si sikovny, za 2 roky si plnohodnotny senior a si spat v hre  :D

gfdgdgdrg

Re:Uplatnění v IT jako bývalý učitel
« Odpověď #11 kdy: 14. 03. 2017, 20:51:36 »

Problémem asi je, že .. jsem takový patlal, co nic neumí. Mluvím sice plynule anglicky (C1), zvládám relativně solidně němčinu a francouzštinu (B1) a nebojím se mluvit a prezentovat před lidmi (práce s lidmi mě baví a to byl důvod jít učit). Co se týče IT řekl bych, že mám všeobecný přehled o všem... a o ničem.
Jako děvečka pro všechno vyděláš možná něco málo víc než ty tvoje nekvalifikované "kamarádky" od pokladny.

Nabízí se jediná možná otázka. Tedy: "PROČ ZROVNA IT"? Jazyky umící, technicky uvažující a k lidem člověk? To je spíš na nějakou lepší pozici než oprašovatel Windows. Typu obchodní zástupce ,nějaký koordinátor prací, školitel ... něco kde uplatníš ten vztah k lidem a jazyky,

gfdgdgdrg

Re:Uplatnění v IT - Učitel
« Odpověď #12 kdy: 14. 03. 2017, 20:52:58 »
nova prace se nejlip hleda, kdyz nejakou mas (=mensi tlak)
Vzhledem k faktu, že takový člověk najde práci tak do měsíce tak nevim co by ho mělo tlačit. Naopak si odpočine a může nastoupit kdykoliv.

Petr

Re:Uplatnění v IT jako bývalý učitel
« Odpověď #13 kdy: 14. 03. 2017, 22:15:16 »
No jo, delat ve statni sprave it je jako vysoka skola, kdyz chces, muzes si leccos vyzkouset, naucit, vymyslet, zrealizovat atd. Nebo ten cas muzes proflakat. Ve skolstvi se ted toci dost penez, takze investice do hw sw nejsou problem, ve hre je pouze aktivita zucastnenych. Pokud si neumis vymyslet neco, co te nadchne a zaroven znalostne pozvedne, pak se musis drzet profese, kde prezentace je dulezitejsi nez obsah, napr. ucitelstvi:-) Nevim, jestli v praxi najdes uplatneni zrovna u it, mozna v nejake korporaci, kde oceni tve jazykove znalosti.

Pokusím se to nějak přežvýkat, mám dojem, že základ sdělení chápu.

Petr

Re:Uplatnění v IT jako bývalý učitel
« Odpověď #14 kdy: 14. 03. 2017, 22:15:45 »
pokial mas do 30 rokov, mozes v klude nastupit na juniora ...Ked si sikovny, za 2 roky si plnohodnotny senior a si spat v hre  :D

27