Žena, dítě a vy jako programátor

jaja

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #225 kdy: 15. 02. 2017, 11:59:14 »
ty lopata, ked ti to omietne za 2kila, a po mesiaci ti to popraska, potom to bude stat viac opravit ;). asi nemas ziadne skusenosti. skor mi ide o to, ze ked si to spravis sam, tak si na tom das aj zalezat, pokial nie si flakac ;)

Ty lopata, když mi to omítne za 2kila a za dva měsíce to popraská, tak si to opraví a zadarmo, a bude tak činit dokud to nepřestane praskat.
kde zijete? :D kolega sa sudi o 20 000eur so stavebnou firmou, a ty tu trepes nezmysly, ze ti to opravi. Ked nebude chciet opravit tak neopravi, ci mas papier alebo nemas. Obavam sa, ze sudit sa nepojdes kvoli nejakym 2000kc.

tak to ma kliku, ze firma jeste existuje. ve stavebnictvi to funguje tak, ze se na kazdy kvantum zakazek dela nova firma ve ktere se drzi rizika a ta se necha zkrachovat v pripade problemu.  nez soud rozhodne, tak firma nebude existovat.


jaja

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #226 kdy: 15. 02. 2017, 12:06:39 »
Dnes som radsej sam, lebo po skusenostiach co mam, je to to naj co sa da v tomto divnom zenskom svete. jedine co mi vadi, ze nemam deti.
Nechcem zenu aby sa o mna dakto staral (to je len plus z jej strany) a naopak. Na to partneri neni su, partneri su na to aby ten zivot bol lahsi a clovek mohol kopulovat aj ked nechce a aby mal deti
https://www.youtube.com/watch?v=yPmm4Fm_BsA&t=2m14s

jpu

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #227 kdy: 15. 02. 2017, 12:13:47 »
"Postarat se o rodinu" znamena v dnesni dobe co? Co se tyce materialniho zabezpeceni, da se vsechno dneska koupit.
postarat sa o rodinu neznamena materialne zabezpecit. Postarat sa hlavne znamena vychovat deti, byt im prikladom, viest ich k spravnemu sposobu zivota, zit v harmonii. Potom az materialna stranka. Ked bude foter cumet cely den do monitoru, s deckami ani von nepojde, lebo bude lenivy, tak co vyrastie z tych deciek? ake budu mat detstvo? Vysrat mu na peniaze. Poznam takych lenochov. Jedine ich zaujima pocitac a na akukolvek manualnu pracu su lavi, dokonca ked sa o nejaku snazia, tak sa cudujem ako mozu vobec vykonavat pracu programatora.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #228 kdy: 15. 02. 2017, 12:19:11 »
"Postarat se o rodinu" znamena v dnesni dobe co? Co se tyce materialniho zabezpeceni, da se vsechno dneska koupit.
postarat sa o rodinu neznamena materialne zabezpecit. Postarat sa hlavne znamena vychovat deti, byt im prikladom, viest ich k spravnemu sposobu zivota, zit v harmonii. Potom az materialna stranka. Ked bude foter cumet cely den do monitoru, s deckami ani von nepojde, lebo bude lenivy, tak co vyrastie z tych deciek? ake budu mat detstvo? Vysrat mu na peniaze. Poznam takych lenochov. Jedine ich zaujima pocitac a na akukolvek manualnu pracu su lavi, dokonca ked sa o nejaku snazia, tak sa cudujem ako mozu vobec vykonavat pracu programatora.
Jediná klika je, že takoví se moc nemnoží. A když už mají děti, tak jich je stejně většina dotažená "z venčí" zklamanou manželkou, takže sice kazí výchovu cizích dětí, ale ty mají pořád ještě naději, že z nich něco bude, protože mají jiný geny :D

fish

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #229 kdy: 15. 02. 2017, 12:25:32 »
Citace
Podle sesbíraných údajů se průměrná mzda na pozici Instalatér a topenář pohybuje kolem hodnoty 20824 CZK
http://www.projobs.cz/prumerny-plat-instalater-a-topenar-619

Hrubeho. To je v cistym s jednim ditetem: voila! 17 519 Kč

Jenže problém je, že nestačí mít alespoň stejně čistého jako topenář, ale mít čistého, jak topenář superhrubého(+nějaká případná režie pro firmu, pokud nedělá jen sám na sebe). Nad důvodem proč tomu tak je může zvídavý čtenář dumat dle svého uvážení.
Rázem je tedy potřeba mít plat skoro dvojnásobný oproti topenáři.


jaja

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #230 kdy: 15. 02. 2017, 12:33:28 »
Má-li doma vědce, najde porozumění u horala. Má-li doma horala, je uchvácena rozhledem vědce, který společnost baví zajímavostmi, o kterých nikdy od horala neslyšela. Je uchvácena, přesně tohle celou dobu marně hledá!
takze hlasim, ze mame blby obor. nespokojenosti-odolna je pouze geotechnika nebo paleontologie.

jaja

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #231 kdy: 15. 02. 2017, 12:34:10 »
akorat teda nevim jestli u nas nekdo dela vykopavky v alpach

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #232 kdy: 15. 02. 2017, 13:01:55 »
Má-li doma vědce, najde porozumění u horala. Má-li doma horala, je uchvácena rozhledem vědce, který společnost baví zajímavostmi, o kterých nikdy od horala neslyšela. Je uchvácena, přesně tohle celou dobu marně hledá!
takze hlasim, ze mame blby obor. nespokojenosti-odolna je pouze geotechnika nebo paleontologie.
Obor je v pořádku, jenom je moderní, že si kokoti obhajují svoje kokotství několika málo kokoty, kteří něco dokázali a asi doufají, že čím budou větší kokoti, tím toho víc dokáží. Bohužel, procento geniálních kokotů je v porovnání s ostatními kokoty opravdu velmi malé a proto většina těchto novodobých kokotů, která se limitně blíží sto procentům, dokáže pouze to, že budou jen obyčejní kokoti. To vše v rámci vlastního kokotství zcela dobrovolně a zároveň zcela zbytečně.

v

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #233 kdy: 15. 02. 2017, 13:04:03 »
Má-li doma vědce, najde porozumění u horala. Má-li doma horala, je uchvácena rozhledem vědce, který společnost baví zajímavostmi, o kterých nikdy od horala neslyšela. Je uchvácena, přesně tohle celou dobu marně hledá!
takze hlasim, ze mame blby obor. nespokojenosti-odolna je pouze geotechnika nebo paleontologie.
Obor je v pořádku, jenom je moderní, že si kokoti obhajují svoje kokotství několika málo kokoty, kteří něco dokázali a asi doufají, že čím budou větší kokoti, tím toho víc dokáží. Bohužel, procento geniálních kokotů je v porovnání s ostatními kokoty opravdu velmi malé a proto většina těchto novodobých kokotů, která se limitně blíží sto procentům, dokáže pouze to, že budou jen obyčejní kokoti. To vše v rámci vlastního kokotství zcela dobrovolně a zároveň zcela zbytečně.
přiznání si problému je první krok k nápravě, držím vám pěsti!

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #234 kdy: 15. 02. 2017, 13:23:15 »
postarat sa o rodinu neznamena materialne zabezpecit. Postarat sa hlavne znamena vychovat deti, byt im prikladom, viest ich k spravnemu sposobu zivota, zit v harmonii. Potom az materialna stranka. Ked bude foter cumet cely den do monitoru, s deckami ani von nepojde, lebo bude lenivy, tak co vyrastie z tych deciek? ake budu mat detstvo?
Vyborne. Takze si zopakujme moznosti:

1 hodinu sedet u monitoru a vydelat tim na 5hodin prace zednika-profesionala.

nebo

>5 hodin jako zednik-amater zednicit

U ktere varianty asi tak zustane vic casu na vychovu deti, vedeni jich, atd.?

Jenže problém je, že nestačí mít alespoň stejně čistého jako topenář, ale mít čistého, jak topenář superhrubého(+nějaká případná režie pro firmu, pokud nedělá jen sám na sebe). Nad důvodem proč tomu tak je může zvídavý čtenář dumat dle svého uvážení.
Rázem je tedy potřeba mít plat skoro dvojnásobný oproti topenáři.
OMG, to je tak tezky srovnavat srovnatelne?!

Srovnavej, tyvole, prijmy a volny cas ajtaka-zamestnance s topenarem-zamestnancem anebo ajtaka-na-volne-noze s topenarem-na-volne-noze.

Ajtak-X si vzdycky vydela vic nez topenar-X, pokud neni pako. A jestli nekdo tvrdi neco jinyho, tak asi zije na nejake jine planete nez ja.

David

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #235 kdy: 15. 02. 2017, 13:31:09 »
Co se týče manuální práce, na rozdíl od některých mě neuráží
Jestli to je reakce na mě, tak jsem nenapsal, že mě uráží manuální práce, ale že mě uráží, když mě někdo jako člověka posuzuje podle (ne)schopnosti udělat triviální manuální práci.
Nebylo to konkrétně na nikoho a řekl bych to asi tak, že ne každý musí umět všechno, člověk není neschopnej proto, že neumí vymalovat, omítnout, opravit auto, postavit dům, hrabat se v elektrice atd atd. Na druhou stranu by "chlap" měl umět něco víc, než koukat do monitoru. Ajťák s brejličkama, 55kg, lámající se při průměrném větru, zcela neschopnej se postarat sám o sebe, natož o rodinu, prostě není chlap. Když vidím jen o pár let mladší jedince, než jsem já, tak si vždycky říkám, že alespoň ten rok vojny měl zůstat.
K tomu "Ajťák s brejličkama, 55kg, lámající se při průměrném větru, zcela neschopnej se postarat sám o sebe, natož o rodinu, prostě není chlap" - budu pro vas dostatecne velky chlap kdyz vam dam pres hubu?

Vubec nechapu jak nekdo muze takto hodnotit lidi. Vy jste obycejny vidlak...

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #236 kdy: 15. 02. 2017, 13:32:00 »
postarat sa o rodinu neznamena materialne zabezpecit. Postarat sa hlavne znamena vychovat deti, byt im prikladom, viest ich k spravnemu sposobu zivota, zit v harmonii. Potom az materialna stranka. Ked bude foter cumet cely den do monitoru, s deckami ani von nepojde, lebo bude lenivy, tak co vyrastie z tych deciek? ake budu mat detstvo?
Vyborne. Takze si zopakujme moznosti:

1 hodinu sedet u monitoru a vydelat tim na 5hodin prace zednika-profesionala.

nebo

>5 hodin jako zednik-amater zednicit

U ktere varianty asi tak zustane vic casu na vychovu deti, vedeni jich, atd.?

Jenže problém je, že nestačí mít alespoň stejně čistého jako topenář, ale mít čistého, jak topenář superhrubého(+nějaká případná režie pro firmu, pokud nedělá jen sám na sebe). Nad důvodem proč tomu tak je může zvídavý čtenář dumat dle svého uvážení.
Rázem je tedy potřeba mít plat skoro dvojnásobný oproti topenáři.
OMG, to je tak tezky srovnavat srovnatelne?!

Srovnavej, tyvole, prijmy a volny cas ajtaka-zamestnance s topenarem-zamestnancem anebo ajtaka-na-volne-noze s topenarem-na-volne-noze.

Ajtak-X si vzdycky vydela vic nez topenar-X, pokud neni pako. A jestli nekdo tvrdi neco jinyho, tak asi zije na nejake jine planete nez ja.
Už se teda rozhodni... celou dobu se tu řeší, jak je to s volným časem doma, se samostudiem atd. Byly tu názory, že správnej "super cool chlap" má mít čas na programování, studium, blablabla a ženská a děti jsou buď zbytečnost, nebo jsou až na druhém, třetím ... posledním místě.
A já ti k tomu můžu říct asi tolik, že libovolnej lopaťák, kterej pracuje denně 8 hodin, domů nosí 20k čistýho a to co neprospí, to stráví s rodinou, tak je na tom líp, než kokot, kterej po 8 hodinách v práci pracuje dalších 8 hodin doma, o víkendu od pc neodleze vůbec a akorát kolem sebe rozhazuje peníze manželce, dětem, uklízečce, kuchařce, manželčiným milencům atd jen proto, aby měl klid.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #237 kdy: 15. 02. 2017, 13:43:17 »
K tomu "Ajťák s brejličkama, 55kg, lámající se při průměrném větru, zcela neschopnej se postarat sám o sebe, natož o rodinu, prostě není chlap" - budu pro vas dostatecne velky chlap kdyz vam dam pres hubu?

Vubec nechapu jak nekdo muze takto hodnotit lidi. Vy jste obycejny vidlak...
Ano, to je správné puberťácké myšlení, dát někomu přes hubu a být chlap... sice to bude chtít aspoň dvě malý piva a jeden velkej rum na kuráž, ale pak budete fakt borec.
Chlap pro mě budete, až budete ochotnej a alespoň částečně schopnej se o někoho postarat, někoho se zastat a ne se jen schovávat za maminčinu/manželčinu sukni. A staráním nemyslím jen finančně.

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #238 kdy: 15. 02. 2017, 14:25:51 »
A já ti k tomu můžu říct asi tolik, že libovolnej lopaťák, kterej pracuje denně 8 hodin, domů nosí 20k čistýho a to co neprospí, to stráví s rodinou, tak je na tom líp, než kokot, kterej po 8 hodinách v práci pracuje dalších 8 hodin doma, o víkendu od pc neodleze vůbec a akorát kolem sebe rozhazuje peníze manželce, dětem, uklízečce, kuchařce, manželčiným milencům atd jen proto, aby měl klid.
Jasne. Az na to, ze kdyz si vystacis s 20kkc, staci ti v IT pracovat nejaky 4 hodiny denne. To je kazdyho volba, co udela se zbytkem. Akorat nevidim tu vyhodu lopataka.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #239 kdy: 15. 02. 2017, 14:32:39 »
A já ti k tomu můžu říct asi tolik, že libovolnej lopaťák, kterej pracuje denně 8 hodin, domů nosí 20k čistýho a to co neprospí, to stráví s rodinou, tak je na tom líp, než kokot, kterej po 8 hodinách v práci pracuje dalších 8 hodin doma, o víkendu od pc neodleze vůbec a akorát kolem sebe rozhazuje peníze manželce, dětem, uklízečce, kuchařce, manželčiným milencům atd jen proto, aby měl klid.
Jasne. Az na to, ze kdyz si vystacis s 20kkc, staci ti v IT pracovat nejaky 4 hodiny denne. To je kazdyho volba, co udela se zbytkem. Akorat nevidim tu vyhodu lopataka.
Tak čti znovu a lépe... od začátku to bylo o čase stráveném DOMA vzděláváním, já nemám nic proti programátorům, ani proti samostudiu, já jen tvrdím, že strávit TÉMĚŘ VEŠKERÝ čas u PC, v práci i doma, je prostě kokotina a až si to dotyční kokoti uvědomí, může být už pozdě.