Nelze nainstalovat závislost libc6:i386

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nelze nainstalovat závislost libc6:i386
« kdy: 24. 01. 2017, 18:25:09 »
Ahoj,
snažím se nainstalovat network printer BROTHER DCP_7065-DN
stahl jsem si deb baliček a pokusil nainstalovat:

Kód: [Vybrat]
dpkg -i  Downloads/printers/brother/cupswrapperDCP7065DN-2.0.4-2.i386.deb
ale system brečí ohledně chybějící knihovny:

Kód: [Vybrat]
The following packages have unmet dependencies:
 cupswrapperdcp7065dn:i386 : Depends: libc6:i386 (>= 2.3.4-1) but it is not going to be installed
 libc6-i386 : Depends: libc6 (= 2.19-18+deb8u7) but 2.24-5 is to be installed
E: Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).

jako obvykle to vybízí k apt-get -f install , ktery by ovšem chtěl odstranit hromadu balíků - NE!
samostatně instalovat libc6-i386 se taky nedaří

díky za každou radu
« Poslední změna: 24. 01. 2017, 19:23:15 od Petr Krčmář »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Sten

Re:libc6:i386 - dependencies problem
« Odpověď #1 kdy: 24. 01. 2017, 18:41:44 »
Vypadá to, že pro i386 máte jako zdroj jen stable, zatímco pro amd64 máte i testing.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:libc6:i386 - dependencies problem
« Odpověď #2 kdy: 24. 01. 2017, 18:49:23 »
Vypadá to, že pro i386 máte jako zdroj jen stable, zatímco pro amd64 máte i testing.
mam pouze
jessie/updates main contrib
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Sten

Re:libc6:i386 - dependencies problem
« Odpověď #3 kdy: 24. 01. 2017, 19:03:13 »
mam pouze
jessie/updates main contrib

V jessie-updates je libc6 2.19-18+deb8u7, tu 2.24-5 jste musel sebrat někde jinde

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:libc6:i386 - dependencies problem
« Odpověď #4 kdy: 24. 01. 2017, 19:05:51 »
aktivní je ale ta defaultní:
Kód: [Vybrat]
:~$ dpkg -l libc6
Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
| Status=Not/Inst/Conf-files/Unpacked/halF-conf/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend
|/ Err?=(none)/Reinst-required (Status,Err: uppercase=bad)
||/ Name                                               Version                        Architecture                   Description
+++-==================================================-==============================-==============================-==========================================================================================================
ii  libc6:amd64                                        2.19-18+deb8u7                 amd64                          GNU C Library: Shared libraries
zdenek@linux-desktop1:~$
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Re:libc6:i386 - dependencies problem
« Odpověď #5 kdy: 24. 01. 2017, 19:22:46 »
Systém je 64bitový a balíček 32bitový. Je povolený multiarch?

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:libc6:i386 - dependencies problem
« Odpověď #6 kdy: 24. 01. 2017, 19:27:07 »
Systém je 64bitový a balíček 32bitový. Je povolený multiarch?
ano multiarch je povoleny (dpkg --add-architecture i386)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:libc6:i386 - dependencies problem
« Odpověď #7 kdy: 24. 01. 2017, 19:28:20 »
mam pouze
jessie/updates main contrib

V jessie-updates je libc6 2.19-18+deb8u7, tu 2.24-5 jste musel sebrat někde jinde
tu 2.24.5 mi natahl VirtualBOx...pak jsem ju prebil tou starsi
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze nainstalovat závislost libc6:i386
« Odpověď #8 kdy: 24. 01. 2017, 23:46:03 »
Kód: [Vybrat]
but 2.24-5 is to be installed

Tohle jasně říká, že to z nějakého důvodu si to myslí, že když splní závislosti, že bude instalována 2.24. Jasně vám tu radili, ať to spravíte. Přiznal jste, že jste s tím blbnul a máte to v nekonzistentním stavu. Takže pokud vezmu, že je pravda co jste řekl. Udělal jste po tom, co jste vrátil správnou verzi knihovny "apt-get update"? A další věc, jste si jist, že s tou vyšší verzí libc se vám nedostalo do systému něco dalšího z testing/sid větve?
Srovnejte si to do kupy (raději ne ručně, očividně to neumíte a nevíte co děláte, využijte např. apt pinning) a až to bude v konzistentním stavu, pak instalujte další software (a pokud bude po správném nastavení apt pinning balíčkovací systém chtít i odinstalovávat, aby to srovnal, buďte mu po vůli, doinstalujete co chybí v dalším kroku se správnými verzemi).

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze nainstalovat závislost libc6:i386
« Odpověď #9 kdy: 25. 01. 2017, 09:27:17 »
to ByCzech
Tebe specialně prosím o jednu věc, nezapojuj se do mých problémů, děkuji !
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze nainstalovat závislost libc6:i386
« Odpověď #10 kdy: 25. 01. 2017, 09:45:28 »
to ByCzech
Tebe specialně prosím o jednu věc, nezapojuj se do mých problémů, děkuji !

Já si říkal, že ta tvoje patička bude jen rozmazlenost, arogance, sebestřednost, ješitnost..., ale dal jsem tomu šanci, poslal ti přesný návod jak si s tím poradit a ukázalo se co seš zač :D.

Neděkuj, já si dělám co chci a budu si dělat co chci. Veřejné diskuze jsou od toho, aby poradily i ostatním nejen sebestřednému ZAJDANovi, který si myslí, že když něco něco dělá špatným způsobem a ono se to rozbije, tak není dobrý nápad ostatní před takovým debilním jednáním varovat, aby to nedělali stejně. Tudíž - prosbě se nevyhovuje, nevím vůbec kde máš tu drzost tohle na veřejném fóru žádat.

Lol Phirae

Re:Nelze nainstalovat závislost libc6:i386
« Odpověď #11 kdy: 25. 01. 2017, 09:55:16 »
Vy jste se v tom zase vrtal, pane doktore, že jo?  ;D

P.S. Už se našlo využití pro dd:P

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze nainstalovat závislost libc6:i386
« Odpověď #12 kdy: 25. 01. 2017, 10:00:08 »
nejlepší je si amatérů jako já nevšímat.....mi se sami vytrestáme
občas se najdou i ochotní lidé co umějí být konkrétní a poradit
obecné moudra a arogance a pocit mesiáše diskuze jen špiní
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze nainstalovat závislost libc6:i386
« Odpověď #13 kdy: 25. 01. 2017, 10:01:12 »
nejlepší je si amatérů jako já nevšímat.....mi se sami vytrestáme
občas se najdou i ochotní lidé co umějí být konkrétní a poradit
obecné moudra a arogance a pocit mesiáše diskuze jen špiní

Však ano, já ti poradil. To že se vytrestáváš mi nevadí. To že jednáš bezcharakterně už ano.

Danny

Re:Nelze nainstalovat závislost libc6:i386
« Odpověď #14 kdy: 25. 01. 2017, 11:01:08 »
ja pro instalaci baliku, ktere jsem stahl a potrebuji nejake zavislosti, pouzivam gdebi

Kód: [Vybrat]
apt-get install gdebi-core
Kód: [Vybrat]
gdebi balicek.deb