Homeoffice - v čem je problém?

jpu

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #15 kdy: 08. 01. 2017, 11:57:03 »
v kancelarii sa mozes aspon zasierat a predstierat, ze robis. ked si doma, tak to sa tazko kamufluje, ze si nic nerobil :)


krallinuxu1

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #16 kdy: 08. 01. 2017, 16:16:23 »
Myslím, že pokud se jedná o práci, kde není nutná přítomnost ve firmě z povahy práce, tak homeoffice 3x do týdne by měl být běžný standard a ne nějaký luxus.
No otázkou všem je, z jakého důvodu HO vyžaduješ?

Pokud pracuješ celou směnu tak je technicky jedno jestli doma nebo v práci. Ale v práci tě neruší domácí vlivy a koníčky. Jsi přímo v pracovním kolektivu, což je jakýsi sociální aspekt pracovního života. Mě by asi hráblo kdybych měl sedět celý den doma sám.

Osobně si myslím, pracovat z domu má výhodu hlavně pro lidi co nemají moc přidělené práce. Ráno trochu zamakají, za dvě hodiny hotovo a maji volno. A druhá skupina jsou asociálové co se nesnesou s lidma ... tam je ta výhoda jasná.

javaman ()

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #17 kdy: 08. 01. 2017, 16:20:32 »
Evidentně si pletete manuální práci s duševní. Lopaty dělají rukama a je jim jedno kde. Pokud chceš mít špičkové výsledky, žádná kancelář ti nebude stačit. Maximálně bys dostal nějakou speciální vlastní - nesmysl, pokud nejsi běžný hloupý manažer.

8 hodin denně v kuse pracuje jen lopata, proto nechápou ten přínos. Ono kopírovat Stackoverflow zase tak složité není kdekoli.

krallinuxu1

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #18 kdy: 08. 01. 2017, 16:22:13 »
U nás funguje "shared places" a kdo má zájem, může fungovat v tomto režimu. V tom případě nemá svůj stůl, ale objednává si pracovní místo na dny, kdy chce jít do práce ze skupiny stolů, které jsou "shared places".

Sakra, to musi byt drsne. To si clovek ani nemuze na stole nadelat personalizovany bordel.
A představ si, že na ten stůl a věci kolem šahá hromada lidí. A kolega predemnou si neumeje počůraný ruce když jse z toalety a etn řped nim tam mastně posvačil ... Já bych se toho štítil, stejně jako se štítil něcí na veřejných místech.

krallinuxu1

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #19 kdy: 08. 01. 2017, 16:23:52 »
Evidentně si pletete manuální práci s duševní. Lopaty dělají rukama a je jim jedno kde. Pokud chceš mít špičkové výsledky, žádná kancelář ti nebude stačit. Maximálně bys dostal nějakou speciální vlastní - nesmysl, pokud nejsi běžný hloupý manažer.

8 hodin denně v kuse pracuje jen lopata, proto nechápou ten přínos. Ono kopírovat Stackoverflow zase tak složité není kdekoli.
Vlastně jo, nějak jsem zapomněl že jsem na root.cz ...


javaman ()

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #20 kdy: 08. 01. 2017, 16:25:25 »
A jak to chceš posoudit? U vývojáře podle počtu commitů? U admina podle počtu přihlášení na různé servery?

Nevím, jak je to u vás v lopaťárně, ale v normálních firmách dostaneš zadání a to uděláš. Chápu, že u vás jsou "bezpečnostní" kamery a každý měsíc dojde mailem TOP 10 commiterů, ale to není ideální pro práci.

jpu

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #21 kdy: 08. 01. 2017, 16:38:02 »
Jsi přímo v pracovním kolektivu, což je jakýsi sociální aspekt pracovního života.
hlavne pokial mas takych kolegov, ktori neustale rozpravaju o politike, maju plne huby krcmovych reci :D. Co by dal clovek za to, pracovat niekedy z domu.

javaman:
Citace
Nevím, jak je to u vás v lopaťárně, ale v normálních firmách dostaneš zadání a to uděláš.
tvoje zadanie znelo: "trolluj na roote" :). Na viac sa nezmozes

qwertz

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #22 kdy: 08. 01. 2017, 16:45:52 »
A představ si, že na ten stůl a věci kolem šahá hromada lidí. A kolega predemnou si neumeje počůraný ruce když jse z toalety a etn řped nim tam mastně posvačil ... Já bych se toho štítil, stejně jako se štítil něcí na veřejných místech.

V tomto ohledu je daleko horší společná kuchyňka a ne nějaký stůl, na který si beztak dáte vlastní klávesnici.
To je holt negativum převažujícího homeofficu. Provozovat 1/3 vybevaných kanceláří (pracovních míst) jen proto, že jsou využita jeden den v týdnu jsou vyhozené peníze.

Mysleriozni Z.

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #23 kdy: 08. 01. 2017, 16:53:35 »
Myslím, že pokud se jedná o práci, kde není nutná přítomnost ve firmě z povahy práce, tak homeoffice 3x do týdne by měl být běžný standard a ne nějaký luxus.
No otázkou všem je, z jakého důvodu HO vyžaduješ?

Ne, to není právěže vůbec otázkou. Co má jako být, že by tobě doma hráblo kdybys tam seděl sám? Protože tobě by hráblo, tak proto ostatní by neměli mít pravidelný homeoffice?

Já si můžu doma dát nohy na stůl, můžu si lehnout na postel, můžu si bafat u práce elektronickou cigaretu, na oběd si zajdu do kuchyně, ráno ušetřím dobrou 1:15 hodiny svého času, protože nemusím dojet dopráce vč. přípravy a poté jí ušetřím znova cestou domů. Neotravujou mě kolegové, když něco dělám, protože mi napíšou do chatu.

Tak ti nevím, ale pokud se na tohle musíš někoho ptát, proč jako by homeoffice vůbec někdo měl chtít, tak mi příjdeš fakt vadný.


Mysleriozni Z.

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #24 kdy: 08. 01. 2017, 16:57:36 »
U nás funguje "shared places" a kdo má zájem, může fungovat v tomto režimu. V tom případě nemá svůj stůl, ale objednává si pracovní místo na dny, kdy chce jít do práce ze skupiny stolů, které jsou "shared places".

Sakra, to musi byt drsne. To si clovek ani nemuze na stole nadelat personalizovany bordel.
A představ si, že na ten stůl a věci kolem šahá hromada lidí. A kolega predemnou si neumeje počůraný ruce když jse z toalety a etn řped nim tam mastně posvačil ... Já bych se toho štítil, stejně jako se štítil něcí na veřejných místech.

No další příspěvek a další perla. Ty musíš být opravdu vadný. To je takový problém mít vlhké papírové ubrousky a ten stůl si během 20 vteřin ráno přejet? Asi jo, ty se toho budeš nejspíš štítit i pak. Ty by jsi kvůli stolům neprovozoval homeoffice a ještě bys to prosazoval normálním lidem navzdory.

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #25 kdy: 08. 01. 2017, 17:01:09 »
Já si můžu doma dát nohy na stůl, můžu si lehnout na postel, můžu si bafat u práce elektronickou cigaretu, na oběd si zajdu do kuchyně, ráno ušetřím dobrou 1:15 hodiny svého času, protože nemusím dojet dopráce vč. přípravy a poté jí ušetřím znova cestou domů. Neotravujou mě kolegové, když něco dělám, protože mi napíšou do chatu.

Tak ti nevím, ale pokud se na tohle musíš někoho ptát, proč jako by homeoffice vůbec někdo měl chtít, tak mi příjdeš fakt vadný.
Tak jestli je dávání nohou na stůl, válení v posleli a elektronická cigareta tvůj důvod k ho ... tak jsi úplně v pořádku.

javaman ()

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #26 kdy: 08. 01. 2017, 17:06:40 »
Já si můžu doma dát nohy na stůl, můžu si lehnout na postel, můžu si bafat u práce elektronickou cigaretu, na oběd si zajdu do kuchyně, ráno ušetřím dobrou 1:15 hodiny svého času, protože nemusím dojet dopráce vč. přípravy a poté jí ušetřím znova cestou domů. Neotravujou mě kolegové, když něco dělám, protože mi napíšou do chatu.

Tak ti nevím, ale pokud se na tohle musíš někoho ptát, proč jako by homeoffice vůbec někdo měl chtít, tak mi příjdeš fakt vadný.
Tak jestli je dávání nohou na stůl, válení v posleli a elektronická cigareta tvůj důvod k ho ... tak jsi úplně v pořádku.

Zkus se válet v kanclu na gauči a uvidíš, jak dlouho tam vydržíš. A co když si ho budeš chtít jen vyhonit? To jako poběžim na záchod, abych nikoho neobtěžoval, ne? :D

k

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #27 kdy: 08. 01. 2017, 17:16:34 »
Pokud pracuješ celou směnu tak je technicky jedno jestli doma nebo v práci. Ale v práci tě neruší domácí vlivy a koníčky. Jsi přímo v pracovním kolektivu, což je jakýsi sociální aspekt pracovního života. Mě by asi hráblo kdybych měl sedět celý den doma sám.

(...) A druhá skupina jsou asociálové co se nesnesou s lidma ... tam je ta výhoda jasná.
pro introverta je rusny kolektiv vycerpavajici a vsadim se, ze mezi vyvojari je introvertu vetsina (zjednodusene, extraverta by nebavilo bavit se s pocitacem a sel by misto toho mezi lidi).

byt primo v pracovnim kolektivu take znamena mit stejnou pracovni dobu jako zbytek kolektivu. to nedava moc smysl u dusevni cinnosti, kterou nekteri radeji delaji dlouho do noci a jini zase velmi brzy rano. takze zustavaji nejake core hours a je otazka, zda museji byt kazdy den nebo se nedaji resit telecommutingem.

to vubec souvisi s prostredim. s home office si muzu temer kdykoliv jit procistit hlavu nebo naopak popremyslet na louku za barakem. nekdo jiny by zase radsi delal z kavarny nebo knihovny.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #28 kdy: 08. 01. 2017, 17:40:47 »
Homeoffice je silne individualni zalezitost. Pokud si clovek dela jen to svoje, pak je to jeho vec, kdy pracuje, jak vykonny je atd, jen kdyz svoji praci proda. Pokud ale ma byt clovek soucast pracovniho kolektivu, tak homeoffice zvladaji jen jedinci se silnou disciplinou. Predstava o tom, ze kdyz jsem programator, tak muzu delat treba v noci a pres den spat, nebo vstavat ve 12 hodin, je podle mych zkusenosti spatna a vede k zahube.

Vetsina spolecnosti v CR pracovne funguje rekneme od 8 do 16 hodin (nema presne cislo, hadam). Takze cca v tehle dobe musim byt svemu kolektivou k dispozici. Pokud pracuju z domu, tak to znamena, ze beru telefony temer hned, na IM a emaily od sveho kolektivu reaguju rychle. Ne ze se v 10 vzbudim a v 11 pisu mail, ze proc mi nekdo 8:30 volal.

Bohuzel hodne lidi, kterym date moznost pracovat z domu, se zvrhne a konci to nahanenim po telefonech, vysvetlovanim, ze kdyz je neco potreba udelat "dnes", tak to neznamena, ze to staci mit hotove ve 23:59, ale ze to ma byt hotove tehdy, kdyz "vetsina" lidi konci v praci, takze rekneme cca v tech 16 hod a tak podobne.

Takze homeoffice pri dnesnim flakacstvi neni uplne bezne mozny. Pokud je zamestnanec trochu soudny, tak sam vi, jestli je pro nej lepsi jezdit do prace a homeoffice si brat vyjimecne, nebo naopak ma vetsinou homeoffice, kolegove si na jeho nepritomnost nestezuji, vse funguje ok a on tedy do prace opravdu casto nemusi.

Dalsi veci je, ze nektere firmy svymi dementnimi rado by bezpecnostnimi pravidly hazou homeoffice klacky pod nohy.

jpu

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #29 kdy: 08. 01. 2017, 17:45:26 »
Citace
Predstava o tom, ze kdyz jsem programator, tak muzu delat treba v noci a pres den spat, nebo vstavat ve 12 hodin, je podle mych zkusenosti spatna a vede k zahube
u nas pridu niektori do prace aj o pol 11, o 13:30 :D