Hubnutí při sedavém zaměstnání

tdvorak

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #90 kdy: 01. 01. 2017, 19:03:56 »
Přidám mou osobní zkušenost. V roce 2011 se váha zastavila na 115 kg a já si řekl, že je čas začít se sebou něco dělat.

Do práce jsem začal chodit pěšky (2x2,5km denně), odpoledne na kolo nebo na nějakou procházku. O víkendu do přírody na tůru. Do toho jsem postupně měnil stravu - v podstatě jsem přestal jíst všechny náhražky a podezřelé potraviny. Paštiky, párky, salámy, sekaná, sladká minerálka, kupované sladké pečivo... místo toho libové maso, sušená šunka, kvalitní sýr, víc ovoce a zeleniny, tmavé pečivo. Žádné omezování, jen kvalitativně lepší a zdravější potraviny. O různých light a nízkotučných variantách jsem vůbec neuvažoval a nehledal je.

Během následujících dvou let jsem zhubnul na 70 kg jen tím, že jsem "nežral hnusy a víc se hejbal". Od té doby mi váha drží už tři roky.





Mysteriozhi Najemnik

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #91 kdy: 01. 01. 2017, 19:04:06 »
Presne tak, na knedlu zelu neni nic špatného, ještě navíc kdybys měl pořádné domácí zelí. A knedlíky jsou špatné ty z bílé mouky, můžeš udělat bramborové s celozrnou moukou. Navíc krkovicka má ideálni poměr bílkovina tuků 1:1, když byste si to spočetli, zjistíte, že jen kombinací krkovice:brambory dosáhnete onoho denniho doporuceneho rozlozeni zivin. Takže pozor na to soudruzi, krkovice je potravina budoucnosti, ne soja nebo ja nevim co.

Mysteriozhi Najemnik

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #92 kdy: 01. 01. 2017, 19:12:43 »
A co krkovicka, ale knedlo zelo vepro je potrvina budoucnosti! Uvedomte si, jaka genialni věc to je! Akorát dnešní podoba bílý knedlík a kupované zelí co nemá už žádné vitamíny to mrší.

Knedlo zelo s bramborovým knedlíkem a pravým domácím zelím má optimální poměr makroživin a snížený glykemický index, díky vláknině v zeli obažené! Když se to tolik neosolí a do zelí se nepřidá cukr, že má člověk chuť sežrat toho kastrol, tak je to naprosto ideální jídlo. Bezesrandy. Staří Moraváci uměli, to vám říkám.

qwertz

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #93 kdy: 01. 01. 2017, 21:09:37 »
Do práce jsem začal chodit pěšky (2x2,5km denně), odpoledne na kolo nebo na nějakou procházku. O víkendu do přírody na tůru. Do toho jsem postupně měnil stravu - v podstatě jsem přestal jíst všechny náhražky a podezřelé potraviny. Paštiky, párky, salámy, sekaná, sladká minerálka, kupované sladké pečivo... místo toho libové maso, sušená šunka, kvalitní sýr, víc ovoce a zeleniny, tmavé pečivo. Žádné omezování, jen kvalitativně lepší a zdravější potraviny. O různých light a nízkotučných variantách jsem vůbec neuvažoval a nehledal je. 

Přesně tak. Jen ty "nízkotučné" výrobky bych paušálně nevylučoval. Některé tvarohy nebo jogurty mají nízký obsah tuku přirozeně a přitom jsou to poctivé kvalitní potraviny.

Bucek zelicko knedlik, je dovod, preco cesi su najobeznejsi narod v europe. K takemu treba adekvatny pohyb napriklad robit drevorubaca, kovaca, alebo vozit tehly.
Pěkná blbost. Zelí je jedna z nejlepších potravin, navíc u nás snadno dostupná v každou roční dobu. Vepřové v normálním množství není žádný problém, stejně jako knedlík, který seženete v nespočtu variant, nebo si uděláte domácí, třeba bramborový.

Jestli jste v čechách obézní, asi to bude něčím jiným. Tady na Moravě a ve Slezsku je zelí se vším možným klasika a nijak z toho netloustnem  ;D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #94 kdy: 01. 01. 2017, 22:50:50 »
Tak jestli jste si nevsimli, tak Cesi zacali dost tloustnout po hadraku, kdyz se do CR stale vice valily vymozenosti zapadniho stravovani. Treba kolu driv nikdo nepil a dnes to lidi kupuji po hektolitrech a kolikrat to piji uplne misto vody. Vselijaky chipsy take nebyvaly na dennim poradku, ale spis tak parkrat do roka.

BTW, jako pametnik vim, ze na zakladce mely holky tenke pasy a to i ty kozate. Dneska si v lete clovek na ulici pripada jak nekde ve veprine. Nosi to kratka tricka a gate s nizkym pasem a pres ten se preleva tresouci se sadlo. Fuj!

Takze ty knedliky v tom maji svuj podil, ale hlavni pricinou asi nebudou.

@balki: V Evrope jsou nejvyzranejsi Anglicani. Po nich asi Irove, Belgicani a Nemci, netusim v jakem poradi. A kdyz jsem nekdy v sedmdesatych letech byl se skolou v Prespurku, pripadaly mi Slovenky o dost vypasenejsi, nez Cesky.


Mirek

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #95 kdy: 01. 01. 2017, 23:00:28 »
Prostě jsem přesvědčený že 185 cm a 65 kg ve 23 letech, kdy má být chlap v plné síle, je dost málo. Tdy kromě případů, kdy jsi vytrvalostní sportovec nebo třeba tanečník.

Tak me tehdy nepripadalo, ze bych nebyl v plne sile. A co je to "plna sila" a jaka je "spravna vaha"?

A jak jsem si vsiml, tak ti, kteri tehdy meli tu "spravnou" vahu, jsou dnes nekde v rozsahu strejc s panderem az vyzrany bagoun.

Ve 23 letech má být chlap v plné síle. Nedivím se že ti to s těmi 65 kg tak nepřipadalo.

Jenda

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #96 kdy: 01. 01. 2017, 23:57:57 »
Ja maso nejim tedka v kvetnu to bude 9 let. Na zacatku mi rikali, ze prej umru kdyz ho prestanu jist, nebo ze budu mit zdravotni problemy, no vsichni uz je maji, ja zatim ne. Taky nemam problem s nadvahou ani kloubama ani nicim jinym. Za me dobry.
Což nemusí souviset vegetariánstvím, protože existují hubení masožravci i tlustí vegetariáni, že.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí ?
« Odpověď #97 kdy: 02. 01. 2017, 00:41:06 »
Prostě jsem přesvědčený že 185 cm a 65 kg ve 23 letech, kdy má být chlap v plné síle, je dost málo. Tdy kromě případů, kdy jsi vytrvalostní sportovec nebo třeba tanečník.

Tak me tehdy nepripadalo, ze bych nebyl v plne sile. A co je to "plna sila" a jaka je "spravna vaha"?

A jak jsem si vsiml, tak ti, kteri tehdy meli tu "spravnou" vahu, jsou dnes nekde v rozsahu strejc s panderem az vyzrany bagoun.

Ve 23 letech má být chlap v plné síle. Nedivím se že ti to s těmi 65 kg tak nepřipadalo.

Nauc se cist.

Mirek

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #98 kdy: 02. 01. 2017, 06:35:51 »
Prostě jsem přesvědčený že 185 cm a 65 kg ve 23 letech, kdy má být chlap v plné síle, je dost málo. Tdy kromě případů, kdy jsi vytrvalostní sportovec nebo třeba tanečník.

Tak me tehdy nepripadalo, ze bych nebyl v plne sile. A co je to "plna sila" a jaka je "spravna vaha"?

A jak jsem si vsiml, tak ti, kteri tehdy meli tu "spravnou" vahu, jsou dnes nekde v rozsahu strejc s panderem az vyzrany bagoun.

Ve 23 letech má být chlap v plné síle. Nedivím se že ti to s těmi 65 kg tak nepřipadalo.

Nauc se cist.

A vidíš. Chybička se vloudí. Tvůj názor znám, ty zase ten můj. Ani jeden se zjevně nezmění a nemá smysl to donekonečna ře:it.

Jsem vysoký jako ty, nám 78 kg. S 65 by mně odfoukl silnější vítr.

lobo

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #99 kdy: 02. 01. 2017, 11:37:03 »
jedlo -
dolezite je aby si nevyradil z jedalnicu kompletne vsetko co mas rad, lebo ta to nebude bavit a stale budes mat pocit hladu
1) odstranit z dosahu vselijake chipsy, oriesky, sladene napoje
2) viac zeleniny, viac zeleniny, viac zeleniny - naber si jedlo na tanier (rozumnu porciu) a uz si nedokladaj ked to zjes.
3) ryzu namiesto pasty alebo zemiakov
4) viac ryb


pitie -
musis vela pit aby si nemal pocit hladu - nie len ked si smadny, ale pravidelne.
caje namiesto sladenych sraciek, ja mam v office stale pred sebou 1/2 litrovu salku na caj  a pijem automaticky kazdu chvilu.

ak mas chut na sladke, tak mozes zjest hocikolko ciernej cokolady 75+%


qwertz

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #100 kdy: 02. 01. 2017, 12:25:49 »
3) ryzu namiesto pasty alebo zemiakov

Tohle je pekna pitomost. Rýže má 2x kJ jako brambory. Tu je naopak třeba vyřadit jako první.
Beztak se to sem vozí přes půl planety, a mimo prémiové kvality to bude samý asijský pesticid.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí ?
« Odpověď #101 kdy: 02. 01. 2017, 12:43:14 »
A vidíš. Chybička se vloudí. Tvůj názor znám, ty zase ten můj. Ani jeden se zjevně nezmění a nemá smysl to donekonečna ře:it.

Jsem vysoký jako ty, nám 78 kg. S 65 by mně odfoukl silnější vítr.

Vzhledem k tomu, ze tu porad jsem, tak me zretelne vitr neodfoukl. Ale mozna u vas je vic vetrno. Jestli treba bydlis v Holandsku u more, tak tam aby clovek v zime kolikrat nosil batoh se sutry. Jinak ja dnes mam 80 - 85 kilo, jak kdy. Kdybych zacinal s touto vahou uz ve 23 letech, tak bych mozna dnes resil stejne problemy, jako tazatel.

balki

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #102 kdy: 02. 01. 2017, 12:44:09 »
3) ryzu namiesto pasty alebo zemiakov

Tohle je pekna pitomost. Rýže má 2x kJ jako brambory. Tu je naopak třeba vyřadit jako první.
Beztak se to sem vozí přes půl planety, a mimo prémiové kvality to bude samý asijský pesticid.

Z talianska a pesticidy sa riadia regulaciami EU.

qwertz

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #103 kdy: 02. 01. 2017, 13:37:51 »
Z talianska a pesticidy sa riadia regulaciami EU.

To není zárukou ničeho, vzhledem k tomu, co se k nám běžně vozí z polska.

Každopádně to nic nemění na tom, že rýže je řádově 2x tak kalorická jako brambory, takže doporučovat ji místo brambor a jiných příloh je úplný nesmysl.

jpu

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #104 kdy: 02. 01. 2017, 14:03:33 »
existuje na to uplne jednoduchy vzorec. ak prijmes viac kalorii ako spalis, tak jednoducho budes priberat. ak to bude opacne, tak budes chudnut. ziadna veda v tom nie je. a kludne mozes zjest aj ryzu, aj sladke, len proste musis vydat viac energie.