Hubnutí při sedavém zaměstnání

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí ?
« Odpověď #60 kdy: 30. 12. 2016, 20:52:56 »
Tak maso je základ. Jen lopaty ho nejedi. Jestli ti stačí jíst nějaký bobule, tak klidně, ale asi zrovna moc hezký pohled na tebe nebude.

Maso neni zaklad, maso je jednou z moznosti. Jsou i jine zdroje proteinu a treba v Indii rada skupin obyvatelstva maso vubec neji - je tam asi nejvyssi koncentrace vegetarianu - a vubec jim neschazi.

Jinak samozrejme urcite nejsem tak krasny, jako ty, ale pri 1m85 vazim 85 kilo a to jsem uz ztloustl. V tech 23 letech, co tu nekdo zminil a jeste dlouho potom, jsem vazil 65.


balki

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #61 kdy: 30. 12. 2016, 21:01:42 »
Obecne co je dobry je pit vodu misto slazenyho kafe s mlikem, doporucuju variace ze si do vody date libovolne ovoce dle chuti a nechat ho louhovat pres noc v lednicce. Caj take neni spatny, zalezi jaky, kazdy ma svuj ucel (a nebavime se o pytlikovem).

Slazeny kafe s mlikem piju iba humusaci. Dobra kava sa da pit cista. Ale na to treba mat poriadne vybavenie a vediet si kavu pripravit. Caj ma ten ucel, ze je v nom tiez kofein a ma mierne diureticke ucinky, inac sa kazdy lisi asi len v chuti. Caj tiez treba vediet pripravit.

PanSauron

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #62 kdy: 30. 12. 2016, 21:23:26 »
Tak maso je základ. Jen lopaty ho nejedi. Jestli ti stačí jíst nějaký bobule, tak klidně, ale asi zrovna moc hezký pohled na tebe nebude.

Maso neni zaklad, maso je jednou z moznosti. Jsou i jine zdroje proteinu a treba v Indii rada skupin obyvatelstva maso vubec neji - je tam asi nejvyssi koncentrace vegetarianu - a vubec jim neschazi.

Jinak samozrejme urcite nejsem tak krasny, jako ty, ale pri 1m85 vazim 85 kilo a to jsem uz ztloustl. V tech 23 letech, co tu nekdo zminil a jeste dlouho potom, jsem vazil 65.

Ja maso nejim tedka v kvetnu to bude 9 let. Na zacatku mi rikali, ze prej umru kdyz ho prestanu jist, nebo ze budu mit zdravotni problemy, no vsichni uz je maji, ja zatim ne. Taky nemam problem s nadvahou ani kloubama ani nicim jinym. Za me dobry.

To proc jsem napsal tazateli, at to vynecha aspon jednou tejdne, je ciste z duvodu, ze to ma ucel a ze bez masa neumre. Je ciste na nem jako na kazdem co ji a co mu chutna/vyhovuje. Ja diky nejezeni masa objevil spousta novejch dobrejch jidel a chuti, takze i ciste jako kulinarsky experiment to je zajimavy.

K te Indii, jeste je hodne zajimave, ze tam je nejmensi vyskyt rakoviny. Hodne lidi to pripisuje kari (pro neznale jako treba lopatman() - kari je smes koreni a jsou ruzne druhy kari). Kde je pravda, nevim. Nehodlam tady totiz nikomu vnucovat ze jenom s masem nebo jenom bez masa nebo jenom z lidlu .... kazdyho vec.

A yo balki, kafe i caj se musi umet pripravit a souhlas, ze cukr ani mliko do kafe nepatri ani do caje. Bych si mohl dat rovnou horkou vodu s cukrem a zakapat to magi a mlikem =) Sranda je, ze mliko do caje zacli davat Anglicani, protoze meli nekvalitni porcelan. U kafe to bude mozna stejny duvod.

Mirek

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #63 kdy: 30. 12. 2016, 21:26:00 »
Tak maso je základ. Jen lopaty ho nejedi. Jestli ti stačí jíst nějaký bobule, tak klidně, ale asi zrovna moc hezký pohled na tebe nebude.

Maso neni zaklad, maso je jednou z moznosti. Jsou i jine zdroje proteinu a treba v Indii rada skupin obyvatelstva maso vubec neji - je tam asi nejvyssi koncentrace vegetarianu - a vubec jim neschazi.

Jinak samozrejme urcite nejsem tak krasny, jako ty, ale pri 1m85 vazim 85 kilo a to jsem uz ztloustl. V tech 23 letech, co tu nekdo zminil a jeste dlouho potom, jsem vazil 65.

65kg při 1.85m a v plné síle? A není to málo? Kde je nějaký sval?

javaman ()

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #64 kdy: 30. 12. 2016, 21:37:36 »
Bych chtěl vidět tady Saurona, jak staví pořádný svaly z kytek. Pokud prostě někdo na maso nemá, tak proč ne. Ale říkat, že je to zlo a může za všechno, to je trochu divný.


Mirek

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #65 kdy: 30. 12. 2016, 21:40:54 »
PRAVIDELNĚ SE HÝBEJ(to je těch 80%).
Jak u koho. Třeba na mě 12 km denně na kole nemá vůbec vliv.
No jo, nesmíš jezdit jen z kopce a do kopce se vozit autobusem :D

Ono hlavně 12km na kole vůbec nic není. Zvlášť jestli je to rozděleněna 6+6..

PanSauron

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #66 kdy: 30. 12. 2016, 21:50:18 »
Bych chtěl vidět tady Saurona, jak staví pořádný svaly z kytek. Pokud prostě někdo na maso nemá, tak proč ne. Ale říkat, že je to zlo a může za všechno, to je trochu divný.

Ty ses ale totalni imbecil to je neuveritelny, zastrel se, treba se z tebe aspon nekdo nazere.

http://www.greatveganathletes.com/
http://metro.co.uk/2015/08/26/13-vegan-athletes-smashing-it-on-a-meat-free-diet-5349835/

balki

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #67 kdy: 30. 12. 2016, 21:52:45 »
A yo balki, kafe i caj se musi umet pripravit a souhlas, ze cukr ani mliko do kafe nepatri ani do caje. Bych si mohl dat rovnou horkou vodu s cukrem a zakapat to magi a mlikem =) Sranda je, ze mliko do caje zacli davat Anglicani, protoze meli nekvalitni porcelan. U kafe to bude mozna stejny duvod.

Mliko do caje si anglicania priviezli z indie. (mozno kecam) Tam sa zvykol pit masala caj. Je to caj s mliekom cukrom a nejakym korenim, chuti to ako kakao. V tibete si pridavali do caju maslo a jedli to ako polievku. U caju je to tak, ze je caj, ktory sa na docukrenie hodi a taky, ktory je po docukreni nepitelny a taky co je nepitelny aj s cukrom aj bez :) Ak niekto chce s cukrom, dam mu gruzinsky caj, co z tadial vozi jeden moj kamarat, ked ide na vylet.

Kazdopadne ak caj pri chudnuti, tak necukrit a vyberat taky aby zbytocne nedrazdil zaludok, luhovat kratko :)

javaman ()

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #68 kdy: 30. 12. 2016, 22:06:59 »
Bych chtěl vidět tady Saurona, jak staví pořádný svaly z kytek. Pokud prostě někdo na maso nemá, tak proč ne. Ale říkat, že je to zlo a může za všechno, to je trochu divný.

Ty ses ale totalni imbecil to je neuveritelny, zastrel se, treba se z tebe aspon nekdo nazere.

http://www.greatveganathletes.com/
http://metro.co.uk/2015/08/26/13-vegan-athletes-smashing-it-on-a-meat-free-diet-5349835/

Steroidy do masa asi nepočítáš, co? :D Tak to pak funguje dobře, no...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí ?
« Odpověď #69 kdy: 30. 12. 2016, 22:39:40 »
65kg při 1.85m a v plné síle? A není to málo? Kde je nějaký sval?

Proc by to bylo malo? Clovek ke stesti nepotrebuje, aby vypadal jak Fibingerova. A sila neni o tom, jak velke mas svaly, ale o tom, jake jsou a jak je pouzivas. Pul metraku jsem zvednout mohl celkem v pohode a vzhledem k tomu, ze zvedat pul metraku nepatrilo ani k mym potrebam, ani do me oblibene zabavy, tak mi to stacilo a staci. A urcite je lepsi byt stihly a mit ramena sirsi, nez pas a p​r​d​e​l, nez naopak, jak cim dal casteji vidam mezi mladezi.

balki

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #70 kdy: 30. 12. 2016, 22:57:46 »
65kg při 1.85m a v plné síle? A není to málo? Kde je nějaký sval?

Proc by to bylo malo? Clovek ke stesti nepotrebuje, aby vypadal jak Fibingerova. A sila neni o tom, jak velke mas svaly, ale o tom, jake jsou a jak je pouzivas. Pul metraku jsem zvednout mohl celkem v pohode a vzhledem k tomu, ze zvedat pul metraku nepatrilo ani k mym potrebam, ani do me oblibene zabavy, tak mi to stacilo a staci. A urcite je lepsi byt stihly a mit ramena sirsi, nez pas a p​r​d​e​l, nez naopak, jak cim dal casteji vidam mezi mladezi.

Tiez mam kolegu, ktory je takato palicka, uz skusal nabrat a nepodarilo sa. Niekomu sa da, niekomu neda. Netreba si lamat hlavu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí ?
« Odpověď #71 kdy: 30. 12. 2016, 23:16:51 »
Tiez mam kolegu, ktory je takato palicka, uz skusal nabrat a nepodarilo sa. Niekomu sa da, niekomu neda. Netreba si lamat hlavu.

Ja si hlavu nelamu. Tim spis, ze rozdil mezi mnou a jinymi je stejne vetsinou tak jen ve vrstve sadla, kterou ja nemam a oni ano, pricemz si namlouvaji, ze jsou to svaly.

Jinak znam cloveka, ktereho v detstvi doktori diagnostikovali jak dite se silnou podvahou. Rvali do nej nejake prasky, aby vic zral. No a pomohli mu tak dokonale, ze dnes ma nejmin dva metraky. Lecba opravdu zabrala, moderni medicina slavi dalsi uspech.

qwert

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #72 kdy: 31. 12. 2016, 09:13:41 »
Citace
Podle všech možných výživových poradců a doktorů bych měl mít teoreticky se svou životosprávou asi tak 200 kilo. Takže f*ck off všichni možní rádci a poradci!

To hodně souvisí s genetikou. Každý máme jiný tělesný typ(což zase souvisí s místní neinformovanou diskuzí a z ní plynoucích mylných závěrů). Základní tělesné typy jsou:

- Ektomorf(třeba JardaP):

Úzká ramena, štíhlá postava. Nabírá špatně jak svaly, tak tuk. Může jíst takřka co chce, ale nenabere. Běžně mají přesně opačný problém: nabrat chtějí, aby nevypadali jak z reklamy na Kostíky. Dá se to, i když těžce. Některým to ale evidentně vyhovuje, přejme jim to.

- Endomorf(třeba já):

Mohutná postava, široká ramena, široký pas. Nabírá výborně jakoukoliv hmotu, a to jak svaly, tak tuk. Přibírá v podstatě "ze vzduchu". Endomorf si musí hlídat stravu podstatně víc, největší starost je stáhnout dolů tuky. Někteří endomorfní mladíci, zblbnutí čtením zoufalých dotazů ektomorfů, jak přibrat, do sebe tlačí tuny tvarohu, aby při svých sto kilech v tuku ještě přibrali(hahaha). Člověk s tímhle tělesným typem má víceméně dvě možnosti. Buď nebude cvičit a bude vypadat jako prase, nebo bude cvičit + hlídat si stravu a bude z něj skoro automaticky korba.

- Mezomorf(Tuxík?)

Poměrně vzácný tělesný typ. Přibírá dobře svaly, špatně tuky. Široká ramena, úzký pas. Člověk s tímhle tělesným typem "to vyhrál". Není jich ale moc.

No a tyhle typy se ještě mezi sebou různě míchají, člověk většinou není "čistý ektomorf", "čistý endomorf" a podobně. Spousta zásad ohledně cvičení a stravy platí obecně pro všechny, dál je ale třeba nastavit věci individuálně. Jestli to myslíte vážně, tak si najděte trenéra, nemusíte pak ze sebe dělat pokusné králíky, zkoušet na sobě divoké teorie z internetových fór a pak zklamaně psát, jak to cvičení vlastně nefunguje ;-)

Mirek

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #73 kdy: 31. 12. 2016, 11:02:23 »
A yo balki, kafe i caj se musi umet pripravit a souhlas, ze cukr ani mliko do kafe nepatri ani do caje. Bych si mohl dat rovnou horkou vodu s cukrem a zakapat to magi a mlikem =) Sranda je, ze mliko do caje zacli davat Anglicani, protoze meli nekvalitni porcelan. U kafe to bude mozna stejny duvod.

Mliko do caje si anglicania priviezli z indie. (mozno kecam) Tam sa zvykol pit masala caj. Je to caj s mliekom cukrom a nejakym korenim, chuti to ako kakao. V tibete si pridavali do caju maslo a jedli to ako polievku. U caju je to tak, ze je caj, ktory sa na docukrenie hodi a taky, ktory je po docukreni nepitelny a taky co je nepitelny aj s cukrom aj bez :) Ak niekto chce s cukrom, dam mu gruzinsky caj, co z tadial vozi jeden moj kamarat, ked ide na vylet.

Kazdopadne ak caj pri chudnuti, tak necukrit a vyberat taky aby zbytocne nedrazdil zaludok, luhovat kratko :)
Je hezké vědět odkud tyhle věci přišly. Ještělepší je vědět, proč je v těch místech lidé pijí a jí a podle toho se rozhodnout jestli je to vhodné i pro mně?

Ad Tibet a čaj s jačím máslem - do velké zimy je výhodné mít ve stravě mnoho tuku. Otázka je, co by to udělalo s námi ve střední Evropě...

Mirek

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #74 kdy: 31. 12. 2016, 11:06:40 »
65kg při 1.85m a v plné síle? A není to málo? Kde je nějaký sval?

Proc by to bylo malo? Clovek ke stesti nepotrebuje, aby vypadal jak Fibingerova. A sila neni o tom, jak velke mas svaly, ale o tom, jake jsou a jak je pouzivas. Pul metraku jsem zvednout mohl celkem v pohode a vzhledem k tomu, ze zvedat pul metraku nepatrilo ani k mym potrebam, ani do me oblibene zabavy, tak mi to stacilo a staci. A urcite je lepsi byt stihly a mit ramena sirsi, nez pas a p​r​d​e​l, nez naopak, jak cim dal casteji vidam mezi mladezi.

Prostě jsem přesvědčený že 185 cm a 65 kg ve 23 letech, kdy má být chlap v plné síle, je dost málo. Tdy kromě případů, kdy jsi vytrvalostní sportovec nebo třeba tanečník.