Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev

andy

Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #90 kdy: 08. 01. 2017, 21:18:56 »
Citace
Vždyť jsem to psal. Pokud chcete dokázat, že dvě slova v různých jazycích mají stejný význam, nejsnazší je porovnat jejich významy. Takže je nesmyslné používat takhle cizí slovo k výkladu významu slova českého. Musel byste nejprve vyložit význam toho českého slova, pak anglického, významy porovnat, zjistit, že jsou stejné, a pak můžete významem toho anglického slova vykládat to českého slovo – jenže to už jste přece musel vyložit na začátku, takže celá ta anabáze s anglickým slovem byla zbytečná. No a odkázat se jenom na ten význam anglického slova, jak jste to udělal, nemůžete, protože jste ještě nedokázal, že české „kontext“ a anglické „context“ mají identický význam.
Odkazoval jsem na to s tím, že jsem si myslel, že víte, že tato slova mají v těch jazycích stejný význam. Omlouvám se, že jsem nadhodnotil vaše znalosti.


Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #91 kdy: 09. 01. 2017, 06:18:25 »
Citace
Nutnost získat souhlas se zpracováním údajů plyne z 95/46/ES, Oddíl II, Článek 7…
.
Máte na mysli tato ustanovení?
Ne, mám na mysli ustanovení 95/46/ES, Oddíl II, Článek 7.

Odkazoval jsem na to s tím, že jsem si myslel, že víte, že tato slova mají v těch jazycích stejný význam.
Nebo-li jste mi vysvětloval význam slova „kontext“, přičemž jste předpokládal, že význam slova „kontext“ znám. Už jsem vám dvakrát psal, že je to nesmyslný postup.

Ale zase musím uznat, že jste konzistentní. Napíšete nějakou hloupost, já vás na to upozorním, a vy se nevymlouváte, ale tu hloupost klidně zopakujete a jenom k ní přidáte nějakou urážku.

andy

Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #92 kdy: 09. 01. 2017, 08:42:11 »
Citace
Nutnost získat souhlas se zpracováním údajů plyne z 95/46/ES, Oddíl II, Článek 7…
.
Máte na mysli tato ustanovení?
Citace
     (33) Whereas data which are capable by their nature of infringing fundamental freedoms or privacy should not be processed unless the data subject gives his explicit consent; whereas, however, derogations from this prohibition must be explicitly provided for in respect of specific needs, in particular where the processing of these data is carried out for certain health-related purposes by persons subject to a legal obligation of professional secrecy or in the course of legitimate activities by certain associations or foundations the purpose of which is to permit the exercise of fundamental freedoms;

    Member States shall provide that personal data may be processed only if:
    (a) the data subject has unambiguously given his consent; or

Ne, mám na mysli ustanovení 95/46/ES, Oddíl II, Článek 7.
Citace
SECTION II

CRITERIA FOR MAKING DATA PROCESSING LEGITIMATE
Article 7

Member States shall provide that personal data may be processed only if:
(a) the data subject has unambiguously given his consent; or


Tak ano nebo ne?

Odkazoval jsem na to s tím, že jsem si myslel, že víte, že tato slova mají v těch jazycích stejný význam.
Citace
Nebo-li jste mi vysvětloval význam slova „kontext“, přičemž jste předpokládal, že význam slova „kontext“ znám. Už jsem vám dvakrát psal, že je to nesmyslný postup.
Ne, předpokládal jsem, že víte, že to v češtině a angličtině znamená totéž. To neznamená totéž jako vědět, co to znamená.

Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #93 kdy: 09. 01. 2017, 19:20:43 »
Tak ano nebo ne?
Myslím ustanovení 95/46/ES, Oddíl II, Článek 7. Vy si to neumíte najít?

Ne, předpokládal jsem, že víte, že to v češtině a angličtině znamená totéž. To neznamená totéž jako vědět, co to znamená.
Tak se předveďte, jak dokážete, že ta slova mají identický význam, aniž byste při tom důkazu použil znalost významu slova „kontext“.

andy

Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #94 kdy: 10. 01. 2017, 11:08:53 »
Citace
SECTION II

CRITERIA FOR MAKING DATA PROCESSING LEGITIMATE
Article 7

Member States shall provide that personal data may be processed only if:
(a) the data subject has unambiguously given his consent; or
Tak ano nebo ne?
Myslím ustanovení 95/46/ES, Oddíl II, Článek 7. Vy si to neumíte najít?
A co si myslíte, že je ten text, který jsem citoval?

Citace
Ne, předpokládal jsem, že víte, že to v češtině a angličtině znamená totéž. To neznamená totéž jako vědět, co to znamená.
Tak se předveďte, jak dokážete, že ta slova mají identický význam, aniž byste při tom důkazu použil znalost významu slova „kontext“.
Ale já nepotřebuju nic dokazovat - vysvětloval jsem vám slovo "kontext". Většina normálně vzdělaných lidí tak nějak usoudí, že slovo "kontext" je přejaté (třeba z důvodu, že obsahuje písmeno "x"), v angličtině se to vyslovuje stejně, píše se to podobně a když už si chce být fakt jistý, tak ve slovníku u slova "context" objeví "kontext" a opačně. Takže většina průměrně inteligentních lidí je schopna odvodit, že s vysokou mírou pravděpodobnosti mají tato slova v těch jazycích identický význam, aniž by nutně věděli, co konkrétně to slovo znamená - a náhled do výkladového slovníku jim pak stačí v kterémkoliv jazyce.

Takže pokud netušíte, že ta slova mají v těch jazycích stejný význam, tak chápu, že vysvětlení slova "context" v anglickém jazyce u vás nevyvolalo souvislost s tím, že jsme se o tom slově před tím bavili česky a celkem relevantně jste namítal, že je vám ten anglický výklad na nic... už jsem se vám omluvil, že jsem předpokládal něco, co samozřejmě u vás předpokládat nelze.


Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #95 kdy: 10. 01. 2017, 20:03:38 »
A co si myslíte, že je ten text, který jsem citoval?
Já si myslím, že jste v prvním citátu spojil dohromady bod 33 preambule 95/46/ES a kousek 95/46/ES, Kapitoly II, Oddílu II, Článku 7, Odstavce 1. Ve druhém citátu jste citoval kousek 95/46/ES, Kapitoly II, Oddílu II, Článku 7, Odstavce 1.

A co si myslíte vy, že je ten text, který jste citoval?

Většina normálně vzdělaných lidí tak nějak usoudí, že slovo "kontext" je přejaté (třeba z důvodu, že obsahuje písmeno "x"), v angličtině se to vyslovuje stejně, píše se to podobně a když už si chce být fakt jistý, tak ve slovníku u slova "context" objeví "kontext" a opačně. Takže většina průměrně inteligentních lidí je schopna odvodit, že s vysokou mírou pravděpodobnosti mají tato slova v těch jazycích identický význam, aniž by nutně věděli, co konkrétně to slovo znamená - a náhled do výkladového slovníku jim pak stačí v kterémkoliv jazyce.
Nemůžete posuzovat normálnost vzdělání lidí podle sebe. Takhle uvažují pologramotní lidé, kteří přesně tímhle postupem dojdou k tomu, že „to control“ překládají jako „kontrolovat“.

Takže pokud netušíte, že ta slova mají v těch jazycích stejný význam, tak chápu, že vysvětlení slova "context" v anglickém jazyce u vás nevyvolalo souvislost s tím, že jsme se o tom slově před tím bavili česky a celkem relevantně jste namítal, že je vám ten anglický výklad na nic... už jsem se vám omluvil, že jsem předpokládal něco, co samozřejmě u vás předpokládat nelze.
Já tuším, že ta slova mají velmi podobný význam. Netuším, jakým myšlenkovým pochodem lze dospět k tomu, že význam českého slova „kontext“ budete Čechovi vykládat pomocí významu anglického slova „context“ a předpokladu, že dotyčný ví, že ta slova mají pro naše účely shodný význam. Teda pokud není účelem odbíhat od původního tématu, to vám zatím jde dokonale.

andy

Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #96 kdy: 10. 01. 2017, 21:39:48 »
Citace
Citace
Citace
Citace
Citace
Citace
Citace
    Nutnost získat souhlas se zpracováním údajů plyne z 95/46/ES, Oddíl II, Článek 7…
     (33) Whereas data which are capable by their nature of infringing fundamental freedoms or privacy should not be processed unless the data subject gives his explicit consent; whereas, however, derogations from this prohibition must be explicitly provided for in respect of specific needs, in particular where the processing of these data is carried out for certain health-related purposes by persons subject to a legal obligation of professional secrecy or in the course of legitimate activities by certain associations or foundations the purpose of which is to permit the exercise of fundamental freedoms;

    Member States shall provide that personal data may be processed only if:
    (a) the data subject has unambiguously given his consent; or
Ne, mám na mysli ustanovení 95/46/ES, Oddíl II, Článek 7.
Member States shall provide that personal data may be processed only if:
(a) the data subject has unambiguously given his consent; or
Myslím ustanovení 95/46/ES, Oddíl II, Článek 7. Vy si to neumíte najít?
A co si myslíte, že je ten text, který jsem citoval?
Ve druhém citátu jste citoval kousek 95/46/ES, Kapitoly II, Oddílu II, Článku 7, Odstavce 1.
Tak je to ten text, ze kterého usuzujete na to, že je nutno získat souhlas se zpracováním údajů?

Citace
A co si myslíte vy, že je ten text, který jste citoval?
Kus 95/46/ES, Kapitoly II, Oddílu II, Článku 7, který se týká souhlasu se zpracováním dat - ostatní body se souhlasu netýkají. Akorát, že zatím zároveň tvrdíte, že to nemáte ne mysli a zároveň máte....

Citace
Teda pokud není účelem odbíhat od původního tématu, to vám zatím jde dokonale.
Tak s tím jste začal vy, kdy místo, abyste si ověřil ve slovníku, že ta slova "kontext" mají stejný význam a že vám nekecám, tak jste začal vykládat, co všechno musím udělat, abych vám dokázal, že to slovo má nějaký význam....

Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #97 kdy: 11. 01. 2017, 07:12:47 »
Tak je to ten text, ze kterého usuzujete na to, že je nutno získat souhlas se zpracováním údajů?
Ne, je to část textu, ze kterého usuzuju, že jednou z možností, jak legálně zpracovávat osobní údaje, je to, že subjekt údajů s jejich zpracováním udělil souhlas.

Citace
A co si myslíte vy, že je ten text, který jste citoval?
Kus 95/46/ES, Kapitoly II, Oddílu II, Článku 7, který se týká souhlasu se zpracováním dat - ostatní body se souhlasu netýkají. Akorát, že zatím zároveň tvrdíte, že to nemáte ne mysli a zároveň máte....

Tak s tím jste začal vy, kdy místo, abyste si ověřil ve slovníku, že ta slova "kontext" mají stejný význam a že vám nekecám
A proč bych jako takový nesmysl dělal? Já vím, jaký význam ta slova mají.

tak jste začal vykládat, co všechno musím udělat, abych vám dokázal, že to slovo má nějaký význam....
Zase kecáte. Já jsem nepsal nic o tom, jak musíte dokázat, že slovo má vůbec nějaký význam nebo má nějaký konkrétní význam. Psal jsem jenom o dokazování toho, že obě slova mají stejný význam.

andy

Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #98 kdy: 11. 01. 2017, 08:13:08 »
Tak se radši vrátíme k tématu:
Tak je to ten text, ze kterého usuzujete na to, že je nutno získat souhlas se zpracováním údajů?
Ne, je to část textu, ze kterého usuzuju, že jednou z možností, jak legálně zpracovávat osobní údaje, je to, že subjekt údajů s jejich zpracováním udělil souhlas.
Mě fakt baví, jak když jsem se 3 stránky ptal na tu samou otázku, tak jsem kličkoval :) Tak teď se už stránku ptám pořád na to samé:
Citace
Citace
    dostal mimo kontext směrnice, která vyžaduje po každém jednotlivém zpracovateli, aby získal souhlas
Prosím o citaci. V tom textu, o kterém se bavíme, nic o tom, že by zpracovatel měl získat souhlas
A taky pořád žádná odpověď. Můžete mi ocitovat text, který vyžaduje po každém jednotlivém zpracovateli, aby získal souhlas?

andy

Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #99 kdy: 11. 01. 2017, 08:48:03 »
Citace
(b) processing is necessary for the performance of a contract to which the data subject is party or in order to take steps at the request of the data subject prior to entering into a contract; or

(c) processing is necessary for compliance with a legal obligation to which the controller is subject; or

(d) processing is necessary in order to protect the vital interests of the data subject; or

(e) processing is necessary for the performance of a task carried out in the public interest or in the exercise of official authority vested in the controller or in a third party to whom the data are disclosed; or

(f) processing is necessary for the purposes of the legitimate interests pursued by the controller or by the third party or parties to whom the data are disclosed, except where such interests are overridden by the interests for fundamental rights and freedoms of the data subject which require protection under Article 1 (1).
Jen kdyby vás napadlo mě odkázat zase na ten článek 7 - v žádném ze zbylých bodů toho článku nic o nějakém udílení souhlasu není.

akoze

Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #100 kdy: 11. 01. 2017, 09:14:33 »
je nejaky dovod na tu listu ? cookies su predsa standartna sucast HTTP protokolu, a nevidim dovod upozornovat klientov na to ze su sucastou hlavicky, rovnako ako ho neupozornujem na kodovanie, datum cas, expiraciu, velkost odpovede ... nech si s tym poradi klientov prehliadac podla nastavenia.

andy

Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #101 kdy: 11. 01. 2017, 10:58:36 »
je nejaky dovod na tu listu ? cookies su predsa standartna sucast HTTP protokolu, a nevidim dovod upozornovat klientov na to ze su sucastou hlavicky, rovnako ako ho neupozornujem na kodovanie, datum cas, expiraciu, velkost odpovede ... nech si s tym poradi klientov prehliadac podla nastavenia.
Na tu lištu je ten důvod, že provozovatel webu tam má typicky nějaké skriptíky od googlu, které pomocí cookies sledují, na kterou stránku jste se podíval - a v podstatě jsou schopny sledovat vaše putování internetem a pro google není zas tak složité to pak připárovat k vám. EU tohle považuje za osobní informace a pro jakékoliv nakládání(zpracování) s osobními informacem musí mít ten zpracovatel od vás souhlas. Takže ono nejde o cookies per-se, ale o to, že s nimi je nakládáno určitým konkrétním způsobem. Pokud u vás nastavím nějaké sessionid kvůli zalogování na stránky a nadále ho používám pouze pro ověření zalogování, tak žádná lišta není potřeba, protože nedochází ke zpracování osobních informací (navíc tam je myslím někde ta klauzule, že souhlas není potřeba, pokud to je potřeba pro poskytnutí té služby).

Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #102 kdy: 11. 01. 2017, 21:28:40 »
musí mít ten zpracovatel od vás souhlas
Takže jste si odpověděl sám?

andy

Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #103 kdy: 13. 01. 2017, 13:26:45 »
musí mít ten zpracovatel od vás souhlas
Takže jste si odpověděl sám?

Na co?
Citace
A taky pořád žádná odpověď. Můžete mi ocitovat text, který vyžaduje po každém jednotlivém zpracovateli, aby získal souhlas?
Kde je ta citace? Nakopírujte sem text, ze kterého vycházíte. Pojímá mě podezření, že máte hodně dlouhé vedení....

Re:Neustálé odsouhlasování cookies mi pije krev
« Odpověď #104 kdy: 13. 01. 2017, 16:52:04 »
Andy se ptá:
Prosím o citaci. V tom textu, o kterém se bavíme, nic o tom, že by zpracovatel měl získat souhlas, není:

Andy si odpovídá:
musí mít ten zpracovatel od vás souhlas

Andy zapomíná, na co se ptal:
Na co?

Andy si vzpomněl:
Kde je ta citace?

Pojímá mě podezření, že máte hodně dlouhé vedení....
To bych asi měl brát vážně, vy máte s dlouhým vedením evidentně bohaté zkušenosti. Vám trvalo dvě strany diskuse, než jste zjistil, že mezi slovy „souhlas uživatele se zpracováním údajů“ se nevyskytuje slovo „explicitní“. Tak mi taky dejte čas…