Pohlcován programátorskou realitou?

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #120 kdy: 23. 12. 2016, 19:39:29 »
Citace
A few so afflicted never resume a more ‘normal’ life, but the ordeal seems to be necessary to produce really wizardly (as opposed to merely competent) programmers.

 8)


javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #121 kdy: 23. 12. 2016, 19:39:57 »
Panove, dejte si nekde spicha a rozdejte si to na pesti. Atmosfera tomu celkem nazrala.

Tak doufám, že jen nesedíte u počítače jako pecky 8)

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #122 kdy: 23. 12. 2016, 19:51:44 »
Nevím, jak ten topic přesně nazvat. Zajímalo by mě, jestli někdo z vás netrpěl pocitem, že ho ten svět okolo programování pohlcuje a že pak nedokáže fungovat normálně v realitě a mezi lidmi. Mně se často o programávní zdá, probouzím se i usínám s myšlenkami co jak udělat lépe, co začít vyvíjet, co je perspektivní, jak se prosadit apod.. Už si ani nestahuju filmy nebo seriály, které jsem vždycky sledoval. Celý víkened strávím místo odpočinku procházením zdrojáku na githubu a když jdu do práce, tak se ani nedokážu dívat před sebe a čumím jen do země, protože jsou mi nepříjemný lidi okolo. Začínám si  uvědomovat, že jsem asi nemocný, ale nevím, jestli je to nějaký přirozený vývoj moji mentality, nebo je to skutečně tím, že jsem od reality odříznutý víc a víc. Docela by mi pomohlo, kdyby někdo napsal svůj názor.
To nemá nic společného s programováním, je to nějaká obecná méně či více závažná psychická anomálie. Určitě pomůže odborná pomoc nebo aspoň zaměření na něco jiného, nějaký nesouvisející koníček.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #123 kdy: 23. 12. 2016, 19:53:39 »
Panove, dejte si nekde spicha a rozdejte si to na pesti. Atmosfera tomu celkem nazrala.
Zcela bez keců, spicha bych si dal s tebou. Přijde mi to zajímavější  :D Rozbít hubu pubertálnímu neandrtálci je nuda, z toho sem vyrostl, ale dát pár kousků s někým názorově blízkým (čímž netvrdím, že s tebou souhlasím vždy) mi přijde tak nějak smysluplnější . Jinak severní čechy, ale pokud nežiješ někde za čáró, nehraje to zase tak velkou roli.

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #124 kdy: 23. 12. 2016, 19:56:09 »
To nemá nic společného s programováním, je to nějaká obecná méně či více závažná psychická anomálie. Určitě pomůže odborná pomoc nebo aspoň zaměření na něco jiného, nějaký nesouvisející koníček.

Bla, bla. Jako obvykle. Určitě je porucha být lepší :D

Panove, dejte si nekde spicha a rozdejte si to na pesti. Atmosfera tomu celkem nazrala.
Zcela bez keců, spicha bych si dal s tebou. Přijde mi to zajímavější  :D Rozbít hubu pubertálnímu neandrtálci je nuda, z toho sem vyrostl, ale dát pár kousků s někým názorově blízkým (čímž netvrdím, že s tebou souhlasím vždy) mi přijde tak nějak smysluplnější . Jinak severní čechy, ale pokud nežiješ někde za čáró, nehraje to zase tak velkou roli.

A jaký že sport děláš, abys měl kondici na ty puberťáky?


Kit

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #125 kdy: 23. 12. 2016, 19:57:46 »
Takže kompletní rebuild ti trvá jen 10 minut? Kdybys dělal jednotkové a integrační testy, což zabere pár sekund, tak by ti stačil jeden rebuild denně. Trochu se zamysli nad produktivitou.

Záleží na stroji, ale na lepších je to hodně pod 10 a dělá to i CI server, takže to není až takový problém. Integrační testy na pár sekund máš možná tak ty :D Jenom poskládání kontextu je na vteřiny a těch kontextů tam může být třeba 50 různých a nechceš je sdílet, protože ti je testy zničí.

Tak to nemáš moc velké projekty, můžeš se tedy obejít bez jednotkových testů. Proč by mi testy měly ničit kontexty? Testuji vždy n-tice, které mají spolupracovat, zbytek je namockován.

Přesně tak, protože doba velkých Java sraček už dávno skončila.

Jednotkové testy jsou základ, bez těch to asi nepůjde.

Protože některá spojení (třeba do DB) potřebuješ zrušit jen kvůli dalším testům, takže je lepší zavřít kontext, kde je vše ošetřené. Prostě testuješ věci, které za sebou v produkci nikdy nepůjdou a samostatně by každý test šel spustit. Samozřejmě když nechceš mockovat, prostě už testuješ konkrétní komponenty na konkrétní věci.

V testech mám samozřejmě místo databáze nainjektován mock. Jednak si nechci ničit data, ale podstatné je, že ten mock mi provede mnohem lepší službu než ostrá databáze.

Proč bych měl rušit spojení do databáze, když ji v testech ani neotevírám? Ty ji snad máš ve stylu statického Singletonu, že ji musíš v testech složitě rušit?

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #126 kdy: 23. 12. 2016, 20:02:30 »
V testech mám samozřejmě místo databáze nainjektován mock. Jednak si nechci ničit data, ale podstatné je, že ten mock mi provede mnohem lepší službu než ostrá databáze.

Proč bych měl rušit spojení do databáze, když ji v testech ani neotevírám? Ty ji snad máš ve stylu statického Singletonu, že ji musíš v testech složitě rušit?

Přesně tak, prostě testuješ aplikaci. Já testuji celý systém. Nasadí se mi nové servery, nová aplikace a pustí se testy. Tomu říkám testování a všechno se dělá samo, takže v tom žádný problém nevidím. Potřebuju vědět, jestli třeba PostreSQL ve verzi 3.15.72.3 funguje s mojí aktuální změnou.

To spojení tam chci, protože je součástí testu :D Mocky jsou součástí jiných testů.

Kit

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #127 kdy: 23. 12. 2016, 20:11:07 »
V testech mám samozřejmě místo databáze nainjektován mock. Jednak si nechci ničit data, ale podstatné je, že ten mock mi provede mnohem lepší službu než ostrá databáze.

Proč bych měl rušit spojení do databáze, když ji v testech ani neotevírám? Ty ji snad máš ve stylu statického Singletonu, že ji musíš v testech složitě rušit?

Přesně tak, prostě testuješ aplikaci. Já testuji celý systém. Nasadí se mi nové servery, nová aplikace a pustí se testy. Tomu říkám testování a všechno se dělá samo, takže v tom žádný problém nevidím. Potřebuju vědět, jestli třeba PostreSQL ve verzi 3.15.72.3 funguje s mojí aktuální změnou.

To spojení tam chci, protože je součástí testu :D Mocky jsou součástí jiných testů.

Ovšem to se už bavíme o systémovém testování, kterému by měly předcházet jednotkové a integrační testy, které jsou z principu levnější. Hlavně tam nemáš ty zbytečné pětiminutové pauzy, protože vždy testuješ jen jednotku, na které zrovna pracuješ, což je v řádu sekund.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #128 kdy: 23. 12. 2016, 20:15:12 »
A jaký že sport děláš, abys měl kondici na ty puberťáky?
V rámci vojenskeho výcviku musado a potom několik let systema. Nepotřebuju kondici, buď utečeš, nebo máš problém. Obojí mně vyhovuje. Chceš to vyzkoušet?

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #129 kdy: 23. 12. 2016, 20:18:36 »
V testech mám samozřejmě místo databáze nainjektován mock. Jednak si nechci ničit data, ale podstatné je, že ten mock mi provede mnohem lepší službu než ostrá databáze.

Proč bych měl rušit spojení do databáze, když ji v testech ani neotevírám? Ty ji snad máš ve stylu statického Singletonu, že ji musíš v testech složitě rušit?

Přesně tak, prostě testuješ aplikaci. Já testuji celý systém. Nasadí se mi nové servery, nová aplikace a pustí se testy. Tomu říkám testování a všechno se dělá samo, takže v tom žádný problém nevidím. Potřebuju vědět, jestli třeba PostreSQL ve verzi 3.15.72.3 funguje s mojí aktuální změnou.

To spojení tam chci, protože je součástí testu :D Mocky jsou součástí jiných testů.

Ovšem to se už bavíme o systémovém testování, kterému by měly předcházet jednotkové a integrační testy, které jsou z principu levnější. Hlavně tam nemáš ty zbytečné pětiminutové pauzy, protože vždy testuješ jen jednotku, na které zrovna pracuješ, což je v řádu sekund.

Ty tam jsou před tím. A jak jsem říkal, jsem vždy zvědavý, tak si to pouštím celé. Samozřejmě bez nasazení serverů, ty se nasazují na CI, takže u toho se nechám překvapit. Ty aktuální jsou ale v pořádku, jen prostě nějaká maličkost tam může utéct.

Na solidní mašině je to hned. Stačí lepší Xeon a SSD.

Jenže u té jednotky právě nevím, jestli něco nepokazila, protože se to třeba nezachytilo. Takhle mám třeba 5 různých DB a všechny otestované při testech. Stejně je potřeba si dávat občas pauzu, tak je to v pohodě. Na root chodím asi moc často :D

A jaký že sport děláš, abys měl kondici na ty puberťáky?
V rámci vojenskeho výcviku musado a potom několik let systema. Nepotřebuju kondici, buď utečeš, nebo máš problém. Obojí mně vyhovuje. Chceš to vyzkoušet?

Pochybuju, že bys to uměl ve svém věku použít. Nikam bych neutíkal.

čumil

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #130 kdy: 23. 12. 2016, 20:22:16 »
A jaký že sport děláš, abys měl kondici na ty puberťáky?
V rámci vojenskeho výcviku musado a potom několik let systema. Nepotřebuju kondici, buď utečeš, nebo máš problém. Obojí mně vyhovuje. Chceš to vyzkoušet?
A další macho

Já preferuju teleskop a pepřák, obávám se že bys to bez odpovídající výzbroje nedal znalče fortranu.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #131 kdy: 23. 12. 2016, 20:34:27 »
Má někdo koule na to to zkusit, nebo jsou to jen kecy, stejně jako o programování? Pepřák i teleskop jsou v zásadě pro boj z blízka, jestli s tím nehodláš házet. A od takových tří metrů už se ani nestihneš posrat.

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #132 kdy: 23. 12. 2016, 20:44:40 »
Jestli to umíš jako vývoj, tak se není čeho bát 8)

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #133 kdy: 23. 12. 2016, 20:57:42 »
Jestli to umíš jako vývoj, tak se není čeho bát 8)
Jako vždy jen kecy. Já ti klidně do té tvojí slavné prahy přijedu dát přes hubu, stačí říct kdy a kam :D

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #134 kdy: 23. 12. 2016, 21:02:26 »
Jestli to umíš jako vývoj, tak se není čeho bát 8)
Jako vždy jen kecy. Já ti klidně do té tvojí slavné prahy přijedu dát přes hubu, stačí říct kdy a kam :D
Budou to Bohnice, areál je volně přístupný. Stačí z nej vytáhnout, kdy má vycházky ;)