Pohlcován programátorskou realitou?

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #105 kdy: 23. 12. 2016, 18:48:12 »
Tady někdo nechápe ani rozdíl mezi kodérem a vývojářem. Doporučuji nastudovat. Je to asi to samý, jako rozdíl architekt x kopáč s lopatou. Ne že bych chtěl slovíčkařit, ale v tomto případě je to jasným ukazatelem toho, kdo ví, o čem mluví a kdo si chodí po celodenní dřině u lopaty honit na net svoje vysněné alterego.
Jdi si radši pro duchod znalče fortranu.

Závist znalostí je svině, co?
Mě sou znalosti víceméně u zadeke, realita je napiču nehledě na schopnosti jednotlivce.

Moje řeč, kámo. Můžeš být úplně k ničemu, ale se štěstím můžeš mít cokoli. Naopak už to tak dobře nefunguje :D

Naopak? Takže něco jako:

Můžeš byt nejlepší jako džavamen a čumil, ale bez štěstí nemáš nic?  :o
Když chceš, dokážeš vše!


čumil

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #106 kdy: 23. 12. 2016, 18:55:10 »
Tady někdo nechápe ani rozdíl mezi kodérem a vývojářem. Doporučuji nastudovat. Je to asi to samý, jako rozdíl architekt x kopáč s lopatou. Ne že bych chtěl slovíčkařit, ale v tomto případě je to jasným ukazatelem toho, kdo ví, o čem mluví a kdo si chodí po celodenní dřině u lopaty honit na net svoje vysněné alterego.
Jdi si radši pro duchod znalče fortranu.

Závist znalostí je svině, co?
Mě sou znalosti víceméně u zadeke, realita je napiču nehledě na schopnosti jednotlivce.

Moje řeč, kámo. Můžeš být úplně k ničemu, ale se štěstím můžeš mít cokoli. Naopak už to tak dobře nefunguje :D

Naopak? Takže něco jako:

Můžeš byt nejlepší jako džavamen a čumil, ale bez štěstí nemáš nic?  :o
Kde sem napsal že sem nejlepší šmudlo :D
Ja sem mimo něčí metry, čuraky si porovnavej se svejma kamaradama, pokud tě to těší.
Mě ne.
Touha být lepší a furt se s někým porovnávat, bojovat, vede jen k jednomu. K hovnu.
Tak radši di chovat dceru kodere, obavam se že si nepochytil smysl tohohle threadu ani to, kdo je javaman.

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #107 kdy: 23. 12. 2016, 18:56:48 »
Ste strašně podobný ...

Hmmm, to stojí za promyšlení...

Můžeš byt nejlepší jako džavamen a čumil, ale bez štěstí nemáš nic?  :o

Kdybys něco o životě věděl, tak bys to chápal. Jak chceš být nejlepší sprinter světa, když umřeš ve 12 letech na rakovinu? To je jen extrémnější forma, aby byla lépe pochopitelná.

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #108 kdy: 23. 12. 2016, 19:00:04 »
Tady někdo nechápe ani rozdíl mezi kodérem a vývojářem. Doporučuji nastudovat. Je to asi to samý, jako rozdíl architekt x kopáč s lopatou. Ne že bych chtěl slovíčkařit, ale v tomto případě je to jasným ukazatelem toho, kdo ví, o čem mluví a kdo si chodí po celodenní dřině u lopaty honit na net svoje vysněné alterego.
Jdi si radši pro duchod znalče fortranu.

Závist znalostí je svině, co?
Mě sou znalosti víceméně u zadeke, realita je napiču nehledě na schopnosti jednotlivce.

Moje řeč, kámo. Můžeš být úplně k ničemu, ale se štěstím můžeš mít cokoli. Naopak už to tak dobře nefunguje :D

Naopak? Takže něco jako:

Můžeš byt nejlepší jako džavamen a čumil, ale bez štěstí nemáš nic?  :o
Kde sem napsal že sem nejlepší šmudlo :D
Ja sem mimo něčí metry, čuraky si porovnavej se svejma kamaradama, pokud tě to těší.
Mě ne.
Touha být lepší a furt se s někým porovnávat, bojovat, vede jen k jednomu. K hovnu.
Tak radši di chovat dceru kodere, obavam se že si nepochytil smysl tohohle threadu ani to, kdo je javaman.

Reaguji na Tebe? :-) Myslím, že ne :-) Tak mlč a šoupej nohama :-) Šmudlo :-)
Když chceš, dokážeš vše!

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #109 kdy: 23. 12. 2016, 19:00:45 »
Ste strašně podobný ...

Hmmm, to stojí za promyšlení...

Můžeš byt nejlepší jako džavamen a čumil, ale bez štěstí nemáš nic?  :o

Kdybys něco o životě věděl, tak bys to chápal. Jak chceš být nejlepší sprinter světa, když umřeš ve 12 letech na rakovinu? To je jen extrémnější forma, aby byla lépe pochopitelná.

Máš pravdu, nevím o živote nic :-)
Když chceš, dokážeš vše!


Kit

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #110 kdy: 23. 12. 2016, 19:02:33 »
A prozradi nam javaman co za rocket science dela? V cem jeden z par nejlepsich v republice / svete ?

To nám asi neřekne. Jen to, že rebuild aplikace dělá snad po každé změně, což mi připadá úchylné.

To tak bývá, když si chceš být jistý, že pořád funguje. Až za 5 let přijde do PHP to, co máš dnes v Javě, tak budeš valit bulvy. A nedělám kompletní build včetně čistých serverů, protože pak by to vzalo dvojnásobek.

Takže kompletní rebuild ti trvá jen 10 minut? Kdybys dělal jednotkové a integrační testy, což zabere pár sekund, tak by ti stačil jeden rebuild denně. Trochu se zamysli nad produktivitou.

Až bude Java umět to, co PHP umí už roky, budeš také čumět.

čumil

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #111 kdy: 23. 12. 2016, 19:05:45 »
Tady někdo nechápe ani rozdíl mezi kodérem a vývojářem. Doporučuji nastudovat. Je to asi to samý, jako rozdíl architekt x kopáč s lopatou. Ne že bych chtěl slovíčkařit, ale v tomto případě je to jasným ukazatelem toho, kdo ví, o čem mluví a kdo si chodí po celodenní dřině u lopaty honit na net svoje vysněné alterego.
Jdi si radši pro duchod znalče fortranu.

Závist znalostí je svině, co?
Mě sou znalosti víceméně u zadeke, realita je napiču nehledě na schopnosti jednotlivce.

Moje řeč, kámo. Můžeš být úplně k ničemu, ale se štěstím můžeš mít cokoli. Naopak už to tak dobře nefunguje :D

Naopak? Takže něco jako:

Můžeš byt nejlepší jako džavamen a čumil, ale bez štěstí nemáš nic?  :o
Kde sem napsal že sem nejlepší šmudlo :D
Ja sem mimo něčí metry, čuraky si porovnavej se svejma kamaradama, pokud tě to těší.
Mě ne.
Touha být lepší a furt se s někým porovnávat, bojovat, vede jen k jednomu. K hovnu.
Tak radši di chovat dceru kodere, obavam se že si nepochytil smysl tohohle threadu ani to, kdo je javaman.

Reaguji na Tebe? :-) Myslím, že ne :-) Tak mlč a šoupej nohama :-) Šmudlo :-)
Reaguješ :D zmínil si mě, tak sem musel odpovědět tukane
Zvláště když si psal mrdky

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #112 kdy: 23. 12. 2016, 19:07:20 »
A prozradi nam javaman co za rocket science dela? V cem jeden z par nejlepsich v republice / svete ?

To nám asi neřekne. Jen to, že rebuild aplikace dělá snad po každé změně, což mi připadá úchylné.

To tak bývá, když si chceš být jistý, že pořád funguje. Až za 5 let přijde do PHP to, co máš dnes v Javě, tak budeš valit bulvy. A nedělám kompletní build včetně čistých serverů, protože pak by to vzalo dvojnásobek.

Takže kompletní rebuild ti trvá jen 10 minut? Kdybys dělal jednotkové a integrační testy, což zabere pár sekund, tak by ti stačil jeden rebuild denně. Trochu se zamysli nad produktivitou.

Až bude Java umět to, co PHP umí už roky, budeš také čumět.

Záleží na stroji, ale na lepších je to hodně pod 10 a dělá to i CI server, takže to není až takový problém. Integrační testy na pár sekund máš možná tak ty :D Jenom poskládání kontextu je na vteřiny a těch kontextů tam může být třeba 50 různých a nechceš je sdílet, protože ti je testy zničí.

Protože nejsem jako ty, tak já svým testům nevěřím, proto pouštím i funkcionální, které mi chytí více.

Tak určitě, proto se za PHP platí tak málo.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #113 kdy: 23. 12. 2016, 19:11:16 »
Tady někdo nechápe ani rozdíl mezi kodérem a vývojářem. Doporučuji nastudovat. Je to asi to samý, jako rozdíl architekt x kopáč s lopatou. Ne že bych chtěl slovíčkařit, ale v tomto případě je to jasným ukazatelem toho, kdo ví, o čem mluví a kdo si chodí po celodenní dřině u lopaty honit na net svoje vysněné alterego.
Jdi si radši pro duchod znalče fortranu.
To je ta mladická nerozvážnost. Jinak by jsi asi věděl, že co se týče vychytanosti, tak pro matematické výpočty je fortran prostě to nejlepší. Mimochodem, já fortran znám spíš okrajově. Začínal jsem na basicu, potom cobol, pascal, asm, c a později php, js, okrajově i java. Mimochodem, je mi pouhých 35. Pokud budeš mít štěstí, tak někde mezi obdržením občanky a řidičáku si uvědomíš, že svět není černobílej a že neexistuje univerzální pravda.

čumil

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #114 kdy: 23. 12. 2016, 19:14:03 »
Tady někdo nechápe ani rozdíl mezi kodérem a vývojářem. Doporučuji nastudovat. Je to asi to samý, jako rozdíl architekt x kopáč s lopatou. Ne že bych chtěl slovíčkařit, ale v tomto případě je to jasným ukazatelem toho, kdo ví, o čem mluví a kdo si chodí po celodenní dřině u lopaty honit na net svoje vysněné alterego.
Jdi si radši pro duchod znalče fortranu.
To je ta mladická nerozvážnost. Jinak by jsi asi věděl, že co se týče vychytanosti, tak pro matematické výpočty je fortran prostě to nejlepší. Mimochodem, já fortran znám spíš okrajově. Začínal jsem na basicu, potom cobol, pascal, asm, c a později php, js, okrajově i java. Mimochodem, je mi pouhých 35. Pokud budeš mít štěstí, tak někde mezi obdržením občanky a řidičáku si uvědomíš, že svět není černobílej a že neexistuje univerzální pravda.
A řek sem někdy o fortu něco ošklivýho ? :D

Kit

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #115 kdy: 23. 12. 2016, 19:25:00 »
Takže kompletní rebuild ti trvá jen 10 minut? Kdybys dělal jednotkové a integrační testy, což zabere pár sekund, tak by ti stačil jeden rebuild denně. Trochu se zamysli nad produktivitou.

Záleží na stroji, ale na lepších je to hodně pod 10 a dělá to i CI server, takže to není až takový problém. Integrační testy na pár sekund máš možná tak ty :D Jenom poskládání kontextu je na vteřiny a těch kontextů tam může být třeba 50 různých a nechceš je sdílet, protože ti je testy zničí.

Tak to nemáš moc velké projekty, můžeš se tedy obejít bez jednotkových testů. Proč by mi testy měly ničit kontexty? Testuji vždy n-tice, které mají spolupracovat, zbytek je namockován.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #116 kdy: 23. 12. 2016, 19:27:57 »
Panove, dejte si nekde spicha a rozdejte si to na pesti. Atmosfera tomu celkem nazrala.

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #117 kdy: 23. 12. 2016, 19:29:57 »
Panove, dejte si nekde spicha a rozdejte si to na pesti. Atmosfera tomu celkem nazrala.

Musím s Vámi souhlasit ...
Když chceš, dokážeš vše!

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #118 kdy: 23. 12. 2016, 19:32:29 »
Takže kompletní rebuild ti trvá jen 10 minut? Kdybys dělal jednotkové a integrační testy, což zabere pár sekund, tak by ti stačil jeden rebuild denně. Trochu se zamysli nad produktivitou.

Záleží na stroji, ale na lepších je to hodně pod 10 a dělá to i CI server, takže to není až takový problém. Integrační testy na pár sekund máš možná tak ty :D Jenom poskládání kontextu je na vteřiny a těch kontextů tam může být třeba 50 různých a nechceš je sdílet, protože ti je testy zničí.

Tak to nemáš moc velké projekty, můžeš se tedy obejít bez jednotkových testů. Proč by mi testy měly ničit kontexty? Testuji vždy n-tice, které mají spolupracovat, zbytek je namockován.

Přesně tak, protože doba velkých Java sraček už dávno skončila.

Jednotkové testy jsou základ, bez těch to asi nepůjde.

Protože některá spojení (třeba do DB) potřebuješ zrušit jen kvůli dalším testům, takže je lepší zavřít kontext, kde je vše ošetřené. Prostě testuješ věci, které za sebou v produkci nikdy nepůjdou a samostatně by každý test šel spustit. Samozřejmě když nechceš mockovat, prostě už testuješ konkrétní komponenty na konkrétní věci.

Danny

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #119 kdy: 23. 12. 2016, 19:34:16 »
@OP: Podobné "pohlcení" jsem zažil na gymplu, když jsem se učil programování poprvé a potom v menší míře na vysoké škole, když jsem se dostal poprvé do kontaktu s Linuxem. Pokaždé to za nějakou dobu odeznělo, vyčerpalo se. Ve tvém případě tedy asi stačí počkat, až se téma vyčerpá a pak se zase začneš zajímat i o jiné věci. Jinak v Jargon File (hackerském slovníku) se toto období označuje jako "larval stage": http://www.catb.org/jargon/html/L/larval-stage.html