Pohlcován programátorskou realitou?

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #150 kdy: 23. 12. 2016, 22:06:46 »
Nestihnu protože ti mezi tím hi-tech kyjem rozbiju klíční kost nebo pacinku. Podle toho co bude na ráně.

Proti teleskopu nemáš bez odpovídající zbraně šanci.

Si vojak ne? Tak vytahni flintu.
Budeš za borce mistře fortranisto.
Lámu se tu smíchy :D Za předpokladu, že ti někdo vzorově postojí, bez jakékoliv snahy se bránit a za předpokladu, že se vůbec trefíš, tak máš samozřejmě pravdu a teleskop je dost zákeřná zbraň. Ale má to svoje ale...
Jsem rád že jsem tě pobavil mistře fortranisto, koneckonců, vánoce jsou svátkem lásky a míru ...

A k našemu tématu. Já nepotřebuju abys stál na místě, mě by úplně stačilo když bys první zaútočil a tím pádem bych pak u poldu zdůvodnil tvé přizabití nutností se bránit a nešel sedět.
Mě je upřímně jedno co konkrétně bych z tebe trefil, to by spíš mělo trápit tebe.
Tato debata je poněkud bezpředmětná. Jinak označení mistře fortranisto mně lichotí, ale jak už jsem řekl, s fortranem jsem se sice setkal, ale za mistra bych se v něm nepovažoval. Každopádně děkuji za projevenou úctu a samozřejmě přeji pěkné svátky :)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #151 kdy: 23. 12. 2016, 22:09:40 »
A k našemu tématu. Já nepotřebuju abys stál na místě, mě by úplně stačilo když bys první zaútočil a tím pádem bych pak u poldu zdůvodnil tvé přizabití nutností se bránit a nešel sedět.
Mě je upřímně jedno co konkrétně bych z tebe trefil, to by spíš mělo trápit tebe.

Coz ovsem nemusi fungovat. Jestlize utocnik rekne, ze jsi zautocil prvni, je to tvrzeni proti tvrzeni a mas to nahnute. Jestlize utocnik nema aspon zaznam v rejstriku za jine nasilne napadeni, budes nejspis za utocnika ty, protoze ty jsi byl ozbrojen. Cili utocnika musis za vsech okolnosti zabit, aby nemohl nic tvrdit. A pak se idealne zdekovat a nejlepe se dukladne zbavit pouzite zbrane a take obleceni, ktere muze nest stopy krve. Treba termit funguje docela dobre, v nejhorsim pripade ohen znici stopy DNA a zbytek zlikviduje bruska.

Kit

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #152 kdy: 23. 12. 2016, 22:20:11 »
Tak co ta naše věc? Proč bych mockoval databázi, kterou potřebuju otestovat? Ty prostě věříš jednotkovým testům a zbytek tě nezajímá?

Myslel jsem si, že se tomu chceš vyhnout.

Nejprve si musím rozmyslet, co chci otestovat:
- Chci otestovat databázi - napíši testy, které budou testovat databázi. Aplikace je mimo, ta s tím nemá nic společného.
- Chci otestovat modul aplikace - namockuji databázi a testuji aplikaci. Databáze je mimo, tu k tomu nepotřebuji.

Jednotkové testy jsou základ. Teprve když projdou, má smysl pokračovat s dalšími typy testů. Teď integrační:
- Chci otestovat vazby mezi moduly aplikace - databázi k tomu nepotřebuji, mock je lepší.
- Chci otestovat vazbu mezi modulem aplikace a databází. Použiji testovací databázi a testuji modul.

Teď teprve nastupují systémové testy s kompletním buildem aplikace a s vhodně upravenou kopií skutečné databáze (anonymizace dat, sedmileté množství dat, shluky podobných dat,...)

Nakonec přijdou akceptační testy dle tvého vzoru.

Radovan.

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #153 kdy: 23. 12. 2016, 22:20:54 »
Ale mimo jiné nabízí i efektivní a v zásadě nedestruktivní způsoby, jak třeba projít davem.
To mi připomnělo ten díl jak Homer dělal smrťáka, a procházel mezi na tribuně namačkanými lidmi k Bartovi... ;D

Kung-fu lze jiste provozovat i bez saskovani a povykovani. Tyhle veci se delaji nejspis hlavne proto, ze se z toho stal sport, tak k tomu maji nejake povinne ritualy, aby se to pri televiznim prenosu trochu natahlo.
Oni povykovali dávno před televizí, je to prostě divadlo sloužící k zastrašení protivníka a jeho odrazení od boje. Systěma naopak spočívá v tom, že protivník nestihne vydat ani hlásek a dopadá na zem se zlámanýma rukama nohama, někdy i páteří ;D

čumil

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #154 kdy: 23. 12. 2016, 22:28:58 »
A k našemu tématu. Já nepotřebuju abys stál na místě, mě by úplně stačilo když bys první zaútočil a tím pádem bych pak u poldu zdůvodnil tvé přizabití nutností se bránit a nešel sedět.
Mě je upřímně jedno co konkrétně bych z tebe trefil, to by spíš mělo trápit tebe.

Coz ovsem nemusi fungovat. Jestlize utocnik rekne, ze jsi zautocil prvni, je to tvrzeni proti tvrzeni a mas to nahnute. Jestlize utocnik nema aspon zaznam v rejstriku za jine nasilne napadeni, budes nejspis za utocnika ty, protoze ty jsi byl ozbrojen. Cili utocnika musis za vsech okolnosti zabit, aby nemohl nic tvrdit. A pak se idealne zdekovat a nejlepe se dukladne zbavit pouzite zbrane a take obleceni, ktere muze nest stopy krve. Treba termit funguje docela dobre, v nejhorsim pripade ohen znici stopy DNA a zbytek zlikviduje bruska.
Jo, to je pravda.

Jen taková zajímavost. Podle mne naše debilni zakony způsobili hodně mrtvol protože napadeny byl ochromen strachem co mu udela stat když utočníka zlikviduje.


čumil

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #155 kdy: 23. 12. 2016, 22:30:53 »
Nestihnu protože ti mezi tím hi-tech kyjem rozbiju klíční kost nebo pacinku. Podle toho co bude na ráně.

Proti teleskopu nemáš bez odpovídající zbraně šanci.

Si vojak ne? Tak vytahni flintu.
Budeš za borce mistře fortranisto.
Lámu se tu smíchy :D Za předpokladu, že ti někdo vzorově postojí, bez jakékoliv snahy se bránit a za předpokladu, že se vůbec trefíš, tak máš samozřejmě pravdu a teleskop je dost zákeřná zbraň. Ale má to svoje ale...
Jsem rád že jsem tě pobavil mistře fortranisto, koneckonců, vánoce jsou svátkem lásky a míru ...

A k našemu tématu. Já nepotřebuju abys stál na místě, mě by úplně stačilo když bys první zaútočil a tím pádem bych pak u poldu zdůvodnil tvé přizabití nutností se bránit a nešel sedět.
Mě je upřímně jedno co konkrétně bych z tebe trefil, to by spíš mělo trápit tebe.
Tato debata je poněkud bezpředmětná. Jinak označení mistře fortranisto mně lichotí, ale jak už jsem řekl, s fortranem jsem se sice setkal, ale za mistra bych se v něm nepovažoval. Každopádně děkuji za projevenou úctu a samozřejmě přeji pěkné svátky :)
Tak víš co, ten fortranní kod si napsal hezkej :D

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #156 kdy: 23. 12. 2016, 22:34:47 »
Oni povykovali dávno před televizí, je to prostě divadlo sloužící k zastrašení protivníka a jeho odrazení od boje. Systěma naopak spočívá v tom, že protivník nestihne vydat ani hlásek a dopadá na zem se zlámanýma rukama nohama, někdy i páteří ;D
On je spíš problém v tom, že v kung-fu a dalších bojových uměních je úcta, čest a podobně. Systema bere spoustu prvků z různých stylů, ale bez filozofie. Prostě jde o vítězství všemi prostředky, i kdyby to znamenalo napadnout nemohoucí důchodkyni lešenářskou trubkou zezadu.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #157 kdy: 23. 12. 2016, 22:35:35 »
Tak víš co, ten fortranní kod si napsal hezkej :D
Ale já fortraní nepsal, já psal cobolí ;)

Lama

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #158 kdy: 23. 12. 2016, 22:41:16 »
Hoši, děte si všici vydrandit šašky a případný potomky vykropit na plot za silnýho deště. Uděláte tím velkou službu pro blaho lidstva  ;) :)

jpu

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #159 kdy: 23. 12. 2016, 22:48:04 »
myslel som si, ze na root chodia dost rozumni ludia, ale ked vidim, ze reaguju na javamana, tak neviem neviem. Taketo temy su tu v poslednej dobe velmi casto a javaman v nich rad ukazuje svoju "nadradenost" nad ostatnymi. Moj nazor je ten, ze on si tieto temy sam zaklada, aby mohol pokracovat v trollingu a niektori tu, ho stale v tom podporuju, reakciami na jeho prispevky.

Kit

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #160 kdy: 23. 12. 2016, 22:55:39 »
myslel som si, ze na root chodia dost rozumni ludia, ale ked vidim, ze reaguju na javamana, tak neviem neviem. Taketo temy su tu v poslednej dobe velmi casto a javaman v nich rad ukazuje svoju "nadradenost" nad ostatnymi. Moj nazor je ten, ze on si tieto temy sam zaklada, aby mohol pokracovat v trollingu a niektori tu, ho stale v tom podporuju, reakciami na jeho prispevky.

Odpovídal jsem nejen pro javamana, ale i pro další možné zájemce.

Máš nějaký názor ohledně kompenzace progamování volnočasovou aktivitou nebo také jen trolíš?

jpu

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #161 kdy: 23. 12. 2016, 22:58:30 »
akych zaujemcov? vsak ked zacne citat potencionalny zaujemca tento topic, tak prestane po par prispevkoch. tych par prispevkov sa strati v tej kope plnej nezmyslov

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #162 kdy: 23. 12. 2016, 23:03:01 »
akych zaujemcov? vsak ked zacne citat potencionalny zaujemca tento topic, tak prestane po par prispevkoch. tych par prispevkov sa strati v tej kope plnej nezmyslov
A ty jsi se přidal... STYĎ SE!

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #163 kdy: 23. 12. 2016, 23:10:53 »
Oni povykovali dávno před televizí, je to prostě divadlo sloužící k zastrašení protivníka a jeho odrazení od boje. Systěma naopak spočívá v tom, že protivník nestihne vydat ani hlásek a dopadá na zem se zlámanýma rukama nohama, někdy i páteří ;D

To jiste ano. Pokud nekde stali proti protivnikovi na plani za bileho dne a neprselo, aby vsichni pospichali domu ke kamnum a televizi, tak se aspon pred bojem procvicili. Nicmene pokud treba sli protivnikovi potichu zatopit v noci, urcite se obesli i bez opicaren. To by pak nebylo zadne prekvapeni, ze jo.

čumil

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #164 kdy: 23. 12. 2016, 23:21:13 »
Tak víš co, ten fortranní kod si napsal hezkej :D
Ale já fortraní nepsal, já psal cobolí ;)
Šaaajze
Chybka se vloudila znalče cobolu
Mě se tydle jazyky slejvaj,  ...
Ale tak, prašť jako uhoď