Pohlcován programátorskou realitou?

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #45 kdy: 23. 12. 2016, 14:19:40 »
Další problém byl v tom, že jsem dělal všechno, Linux, Windows, servery, stanice, občas nějaký weby, sem tam nějaký prográmky, většinou menší věci jako propojování systémů, datový pumpy atd.

A všechno blbě, co? :D Kolik ti bylo? Chápal bych to třeba v 25, kdy ještě nevíš.
Ne, nebylo všechno blbě, vyhýbal jsem se javě, takže to bylo většinou dobře a dokonce to i fungovalo :P A bylo mi míň jak 25.

Tak určitě bylo. Byl jsi mladý, nic moc neuměl a ještě to kombinoval. To on říká každý, že to funguje. Pak se na to podíváš a radši to vyhodíš, protože jeho funguje znamená, že to něco dělalo. Je dobře, že nakonec jsi se zaměřil.


YF

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #46 kdy: 23. 12. 2016, 14:20:56 »
Další problém byl v tom, že jsem dělal všechno, Linux, Windows, servery, stanice, občas nějaký weby, sem tam nějaký prográmky, většinou menší věci jako propojování systémů, datový pumpy atd.

A všechno blbě, co? :D Kolik ti bylo? Chápal bych to třeba v 25, kdy ještě nevíš.
Ne, nebylo všechno blbě, vyhýbal jsem se javě, takže to bylo většinou dobře a dokonce to i fungovalo :P A bylo mi míň jak 25.

Tak určitě bylo. Byl jsi mladý, nic moc neuměl a ještě to kombinoval. To on říká každý, že to funguje. Pak se na to podíváš a radši to vyhodíš, protože jeho funguje znamená, že to něco dělalo. Je dobře, že nakonec jsi se zaměřil.

jak je to s tou plynovou maskou teda?

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #47 kdy: 23. 12. 2016, 14:21:05 »
Provaz řešení není, aspoň ne u mě :-)

Problém je pouze si to v hlavě srovnat, je pravdou, že poslední dobou se snažím s tím něco dělat. Malé jsou 2 roky a už to není malé dítě, které nevnímá a nebude si pamatovat, že její tata seděl pořád u počítače.

Koupili jsme barák a čeká na rekonstrukce, na které se chci z větší části podílet, tak doufám, že fyzická manuální činnost mě pomůže se od toho odprostit a pak to dělat nomrálně max 8 hod denně a zbytek s rodinou ...

provaz řešení fakt není

Je pravdou, že do té dby co jsem byl v korporátu (kde jsem byl denně cca 10hod) jsem ty problémy neměl, jakmile jsem začal dělat na sebe, přišlo to
Mé dceři jsou teď 4 a jsem rád, že jsem se rozhodl, jak jsem se rozhodl. Přišel jsem skoro o celej první rok jejího života, což mě na jednu stranu opravdu mrzí, na druhou stranu to nebude mrzet jí, což je super. Opravdu bych se nechtěl dožít toho, že jednoho dne najdu na stole žádost o rozvod a dcera se se mnou nebude bavit, protože pro ni budu vlastně cizí. To už by na ten provaz fakt bylo.

ty hele - jako ja sem od prirody dost empatik - a tohle me dost jako ... no proste ty me nutis abych se rozbrecel - a javaman se nam pak bude smat!

Proč bych se měl smát? Lopaty reagují spíše jako ženy, protože myslí jako ženy - vůbec. Na tom není nic špatného. Také se nechodím smát ženám, že jsou od přírody úplně blbé. Tak to prostě je.

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #48 kdy: 23. 12. 2016, 14:22:14 »
jak je to s tou plynovou maskou teda?

Žádná maska, jen nosím rukavice a všechno stříkám pravidelně savem. Ale možná jsi to myslel jinak s tou maskou.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #49 kdy: 23. 12. 2016, 14:25:17 »
ty hele - jako ja sem od prirody dost empatik - a tohle me dost jako ... no proste ty me nutis abych se rozbrecel - a javaman se nam pak bude smat!
Jen si pobreč, je to zdravý, vyčistí to slzný kanálky i oči a je to dobrá prevence zánětů :D A javoušovi tu chvilku smíchu dopřej, vždyť on už musí být sám sobě k pláči :D


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #50 kdy: 23. 12. 2016, 14:28:42 »
Prosim timto redakci o rozsireni zizkovskeho spam filtru o slovo lopata ve vsech jeho padech v jednotnem i mnoznem cisle.

YF

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #51 kdy: 23. 12. 2016, 14:29:37 »
jak je to s tou plynovou maskou teda?

Žádná maska, jen nosím rukavice a všechno stříkám pravidelně savem. Ale možná jsi to myslel jinak s tou maskou.

jasny - to je moc dobre - cistota je dulezita - to mas za sebou urcite velky vanocni uklid - zacal si hlavou (jak jinak) - tam mas uklizeno paradne ...

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #52 kdy: 23. 12. 2016, 14:37:53 »
Prosim timto redakci o rozsireni zizkovskeho spam filtru o slovo lopata ve vsech jeho padech v jednotnem i mnoznem cisle.
a pak to tu bude samá 10p4t4, ne? :D

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #53 kdy: 23. 12. 2016, 14:47:45 »
Prosim timto redakci o rozsireni zizkovskeho spam filtru o slovo lopata ve vsech jeho padech v jednotnem i mnoznem cisle.
a pak to tu bude samá 10p4t4, ne? :D

Lopatu jsem vybral, protože není tak ohraná a je tu i jako to ověřovací slovo. Není problém ale používat něco jiného. Třeba lempl, neschopa, lenoch, hlupák...

Podstatné je, aby to vystihovalo lopaťácký přístup a povahu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #54 kdy: 23. 12. 2016, 14:51:55 »
a pak to tu bude samá 10p4t4, ne? :D

Povazuj l33t za formu sklonovani.

@javaman: Lopata j asi objekt, ktery te irituje. Musi to byt to, co vidis v zrcadle, kdyz se holis. Holt lidi muzou mit ruzne poruchy zraku. El Greco pry mel nejakou poruchu, ktera zpusobovala, ze vse videl zdeformovane na delku a tak na vsech obrazech lidi natahoval. Tobe se zase vsechno, na co se divas z urcite vzdalenosti, deformuje do lopaty. Asi nejak neobvykla forma astigmatismu ci jina, slozitejsi deformace rohovky.

YF

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #55 kdy: 23. 12. 2016, 14:53:00 »
a pak to tu bude samá 10p4t4, ne? :D

Povazuj l33t za formu sklonovani.

@javaman: Lopata j asi objekt, ktery te irituje. Musi to byt to, co vidis v zrcadle, kdyz se holis. Holt lidi muzou mit ruzne poruchy zraku. El Greco pry mel nejakou poruchu, ktera zpusobovala, ze vse videl zdeformovane na delku a tak na vsech obrazech lidi natahoval. Tobe se zase vsechno, na co se divas z urcite vzdalenosti, deformuje do lopaty. Asi nejak neobvykla forma astigmatismu ci jina, slozitejsi deformace rohovky.
myslis ze uz se holi?

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #56 kdy: 23. 12. 2016, 14:56:23 »
Y4 s1 Y4k0 mY5L1m, z3 y3 t0 h4n0B3n1 Uz1T3cN3h0 n4sTr0y3. Z4c4L 8yCh M1sT0 l0P4t4 R1K4t Y4w4, C0z L3p3 Wy5T1huY3 Puw0Dn1 z4m3R.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #57 kdy: 23. 12. 2016, 14:57:41 »
myslis ze uz se holi?

Holit se muze kazdy. K namatlani huby penou a jezdeni holicim strojkem po povrchu fousy nejsou potreba. Pri absenci fousu navic clovek ani nemusi kupovat ziletky a funguje to stejne dobre.

pikoman()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #58 kdy: 23. 12. 2016, 14:58:12 »
tohle mi pripomina problemy zavislaka. to ze vidis, ze se ritis do pruseru, ti vubec nijak nepomaha. aspon ja jsem to spis videl fatalistickou optikou, jako tim spis nezvratnou vec.
co mi naopak svyho casu pomohlo, bylo sepsat na papir duvody proc uz nechci byt zavisly (co ti to bere - u mne to byla hlavne laska k literature) a pak jednoho dne zacit delat veci jinak. strach ze zmeny byl horsi nez jeji rekneme negativni efekty, takze smele do toho.

taky si muzes rikat proc - vyhoreni, jestli mas programovani rad, tak bys asi pro zmenu zase nerad, aby ti z nej bylo na zvraceni.

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #59 kdy: 23. 12. 2016, 15:07:53 »
Tazatel asi bude pěkná lopata, když není schopný napsat nic dalšího. Tohle nikdy nepochopím. Jako trolling to chápu, ale na to je to zase moc slabé. Jedný z nejdelších témat jsou moje, takže o tom něco vím, ale rozhodně to nezačíná takhle lopaťácky :(