Pohlcován programátorskou realitou?

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #30 kdy: 23. 12. 2016, 12:52:03 »
OMG, vy ste lopaty. Proč bych tohle zakládal? Zakladatel je evidentně slabý kousek, který si myslí, že být lopatou by mu sedělo víc. Nevím, proč bych to zakládal. Až tady bude téma, proč je těžké dostat nástup 300 tisíc na HPP, tak je to ode mě :D


Take by se dalo rici, ze borci za ctvrt mega jako ty, si vsugerovali, ze ziji pro vyvoj, aby nemuseli myslet na skutecnost, ze jsou spolecensky zcela nemozni a v zivote nemaji nic a nikoho a ten vyvoj je akorat nahrazka, ktera jejich existenci dodava zdani smyslu.

A nebo lopaty se dokážou jen válet doma a chodit do lopaťácké práce. Tak si vsugerovali, že hodnotné věci jsou láska, přátelství a podobné lopaťárny. Prostš máš chudý život, kámo. Nic nikdy nedokážeš, protože nemáš tah na branku a tvoje schopnosti jsou na úrovni průměru.


cobolman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #31 kdy: 23. 12. 2016, 13:12:34 »

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #32 kdy: 23. 12. 2016, 13:17:10 »
No nevím.

Já jsem se po chvíli uvažování rozhodl že se raději spletu že to někdo myslel vážně a vážně odpovím, i za cenu toho že potěším trolla. Myslím že (někdy) je lepší se mýlit tímto směrem než opačným.
Taky jsem nad tím přemýšlel, nicméně už v původním dotazu spatřuju rozpory. Tazatel si zcela jasně uvědomuje, že je něco špatně a dokonce ví přesně co. Ale to je nemožné. Buď by se do takového stavu ani nedostal, nebo by s ním byl spokojený. Vezmeme-li v úvahu, že podobných sraček je tu poslední dobou spousta, dá se s velkou pravděpodobností usuzovat, že je to trolling.

Obávám se, že se o trolling jednat nemusí ...

Vycházím z toho důvodu, že sám jsemv podobné situaci. Dělám na ŽL programátora/správce serverů, projektů a zákázek mám dost (ťuk-ťuk), ale nacházím se v dost podobné situaci jako tazatel, tzn: Ráno, když se proberu po spanku (který trvá tak cca 4 hod) jdu na kávu a cigáro a už začínám přemýšlet nad prací, celý den pracuji, když nemám myšlenky na programování, vrtam se v serverech (když je třeba) a když není ani tohle potřeba, tak prolejzám starší projekty, github, weby a hledám co kde zdokonalit nebo co se kde přiučit.... Mám pocit, že ohledně informací na netu jsem looser a snažím se vstřebávat veškeré informace o rozšířovat si obory ...

Dřív, když jsem ještě neměl ŽL jako svůj Full-Time, jsem hrál WoWko, čuměl na seriály, filmy, chodil s ženou na večeře, procházky, s klukama na pivo. Nyní je to úplně jiné, na pivo se mi nechce, protože ten čas mohu věnovat práci, zdokonalování se a navíc druhý den (někdy i další) jsem totálně nepoužitelný na práci, na TV (filmy, seriály, dokumenty) nekoukám, přijde mi to jako stráta času, který mohu věnovat opět práci/zdokonalení.

Nejhorší je, že to začíná postihovat i moji rodinu (přítelkyně, dcera) na které díky této mé "vlastosti" nemám (respěktivě mám, ale radši to věnouji na již zmíněné činnosti) čas ...

Nehledně na to, že s ženou už se pomalu bavím jen o práci, jelikož mě pomáhá někomu řikát současný problém, i když tomu nerozumí, protože mě vždy napadne nějaké nové řešení. Když jdem na nákup, či nějakou akci nebo kino, za 1. se mě tam nechce a za 2. stejně přemýšlím nad zdrojáky a co kde zdokonalit a naučit se ...

Takže se s tazatelem dokáži stotožnit a obávám se, že to opravdu trolling není ....

Ne, Džavamane, nechci bejt nejlepší king za 500k mešíčně, radši budu jako normálni lidi tady, tudíž lopaty, a určitě nechci být lepší než ty, tak si prosím nějaký příspěvěk odpust  ;)
Když chceš, dokážeš vše!

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #33 kdy: 23. 12. 2016, 13:25:45 »
Přesně tak. Chápu, že nechceš být nejlepší, ale chápeš aspoň tazatele.

Nevím, proč mi to cpeš. Nikdy nebudeš jako já, ale snažíš se něco dělat. To se mi líbí, protože každý, kdo na sobě pracuje, je lepší než třeba 90 % ostatních lidí, kteří se jen válí.

YF

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #34 kdy: 23. 12. 2016, 13:29:40 »
Přesně tak. Chápu, že nechceš být nejlepší, ale chápeš aspoň tazatele.

Nevím, proč mi to cpeš. Nikdy nebudeš jako já, ale snažíš se něco dělat. To se mi líbí, protože každý, kdo na sobě pracuje, je lepší než třeba 90 % ostatních lidí, kteří se jen válí.

hele mas u toho nasazenou plynovou masku kdyz pises tyhle veci? :)


Pako

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #35 kdy: 23. 12. 2016, 13:30:20 »
No nevím.

Já jsem se po chvíli uvažování rozhodl že se raději spletu že to někdo myslel vážně a vážně odpovím, i za cenu toho že potěším trolla. Myslím že (někdy) je lepší se mýlit tímto směrem než opačným.
Taky jsem nad tím přemýšlel, nicméně už v původním dotazu spatřuju rozpory. Tazatel si zcela jasně uvědomuje, že je něco špatně a dokonce ví přesně co. Ale to je nemožné.

No, je to možné. Lidská psychika takhle umí pracovat. Člověk ví co je špatně ale nedokáže si pomoci.

YF

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #36 kdy: 23. 12. 2016, 13:50:34 »
Přesně tak. Chápu, že nechceš být nejlepší, ale chápeš aspoň tazatele.

Nevím, proč mi to cpeš. Nikdy nebudeš jako já, ale snažíš se něco dělat. To se mi líbí, protože každý, kdo na sobě pracuje, je lepší než třeba 90 % ostatních lidí, kteří se jen válí.

hele mas u toho nasazenou plynovou masku kdyz pises tyhle veci? :)
hele za to se vubec nemusis stydet - jako kazdej sme jinej - sem slysel ze vas to uklidnuje ...

a co vanoce? slavite je u vas?

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #37 kdy: 23. 12. 2016, 13:52:23 »
Obávám se, že se o trolling jednat nemusí ...
Já se dostal do lehčí fáze podobných problémů až díky podnikání a když jsem si to uvědomil, tak jsem s tím radši sekl a raději se zase nechal zaměstnat. Problém nebyl v práci jako takové, prostě jsem si ji naložil tak, aby mi zbyl čas i na manželku a o něco později na dceru. Ale strašně mě ubíjelo papírování, řešení kdo co zaplatil, kolik mi kdo dluží atd. Chvíli mi papíry zkoušela dělat manželka, ale neklapalo to, pak jsem na to měl i účetní, ale taky to nebylo ono, tak jsem s tím prostě sekl. Další problém byl v tom, že jsem dělal všechno, Linux, Windows, servery, stanice, občas nějaký weby, sem tam nějaký prográmky, většinou menší věci jako propojování systémů, datový pumpy atd. Pak jsem si prostě řekl dost, zaměřil jsem se na Unix/Linux správcování, mám pěkný peníze, většinou normální pracovní dobu, spím klidně svých klasických 5 hodin, do práce chodím brzo ráno a taky se vracím brzo domů, nemám problém zajít někam s manželkou, nebo na pivko, nebo o víkendu na nějakej výlet, nebo do ZOO. Mám baráček, nedávno splacenou hypo, celkem nový auto a i když se mi na účtu neválí hromady milionů, nemám problém s tím si něco koupit, když to chci, nebo potřebuji.
Dostat se do stavu původního tazatele, asi volím ten provaz.

YF

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #38 kdy: 23. 12. 2016, 13:54:19 »
javaman si se mnou vubec nechce povidat :(

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #39 kdy: 23. 12. 2016, 13:57:13 »
Obávám se, že se o trolling jednat nemusí ...
Já se dostal do lehčí fáze podobných problémů až díky podnikání a když jsem si to uvědomil, tak jsem s tím radši sekl a raději se zase nechal zaměstnat. Problém nebyl v práci jako takové, prostě jsem si ji naložil tak, aby mi zbyl čas i na manželku a o něco později na dceru. Ale strašně mě ubíjelo papírování, řešení kdo co zaplatil, kolik mi kdo dluží atd. Chvíli mi papíry zkoušela dělat manželka, ale neklapalo to, pak jsem na to měl i účetní, ale taky to nebylo ono, tak jsem s tím prostě sekl. Další problém byl v tom, že jsem dělal všechno, Linux, Windows, servery, stanice, občas nějaký weby, sem tam nějaký prográmky, většinou menší věci jako propojování systémů, datový pumpy atd. Pak jsem si prostě řekl dost, zaměřil jsem se na Unix/Linux správcování, mám pěkný peníze, většinou normální pracovní dobu, spím klidně svých klasických 5 hodin, do práce chodím brzo ráno a taky se vracím brzo domů, nemám problém zajít někam s manželkou, nebo na pivko, nebo o víkendu na nějakej výlet, nebo do ZOO. Mám baráček, nedávno splacenou hypo, celkem nový auto a i když se mi na účtu neválí hromady milionů, nemám problém s tím si něco koupit, když to chci, nebo potřebuji.
Dostat se do stavu původního tazatele, asi volím ten provaz.

Provaz řešení není, aspoň ne u mě :-)

Problém je pouze si to v hlavě srovnat, je pravdou, že poslední dobou se snažím s tím něco dělat. Malé jsou 2 roky a už to není malé dítě, které nevnímá a nebude si pamatovat, že její tata seděl pořád u počítače.

Koupili jsme barák a čeká na rekonstrukce, na které se chci z větší části podílet, tak doufám, že fyzická manuální činnost mě pomůže se od toho odprostit a pak to dělat nomrálně max 8 hod denně a zbytek s rodinou ...

provaz řešení fakt není

Je pravdou, že do té dby co jsem byl v korporátu (kde jsem byl denně cca 10hod) jsem ty problémy neměl, jakmile jsem začal dělat na sebe, přišlo to
Když chceš, dokážeš vše!

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #40 kdy: 23. 12. 2016, 13:58:53 »
javaman si se mnou vubec nechce povidat :(

Chci. Kdybych si nechtěl povídat, tak sem nechodím :D

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #41 kdy: 23. 12. 2016, 14:01:11 »
Další problém byl v tom, že jsem dělal všechno, Linux, Windows, servery, stanice, občas nějaký weby, sem tam nějaký prográmky, většinou menší věci jako propojování systémů, datový pumpy atd.

A všechno blbě, co? :D Kolik ti bylo? Chápal bych to třeba v 25, kdy ještě nevíš.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #42 kdy: 23. 12. 2016, 14:09:37 »
Další problém byl v tom, že jsem dělal všechno, Linux, Windows, servery, stanice, občas nějaký weby, sem tam nějaký prográmky, většinou menší věci jako propojování systémů, datový pumpy atd.

A všechno blbě, co? :D Kolik ti bylo? Chápal bych to třeba v 25, kdy ještě nevíš.
Ne, nebylo všechno blbě, vyhýbal jsem se javě, takže to bylo většinou dobře a dokonce to i fungovalo :P A bylo mi míň jak 25.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #43 kdy: 23. 12. 2016, 14:16:00 »
Provaz řešení není, aspoň ne u mě :-)

Problém je pouze si to v hlavě srovnat, je pravdou, že poslední dobou se snažím s tím něco dělat. Malé jsou 2 roky a už to není malé dítě, které nevnímá a nebude si pamatovat, že její tata seděl pořád u počítače.

Koupili jsme barák a čeká na rekonstrukce, na které se chci z větší části podílet, tak doufám, že fyzická manuální činnost mě pomůže se od toho odprostit a pak to dělat nomrálně max 8 hod denně a zbytek s rodinou ...

provaz řešení fakt není

Je pravdou, že do té dby co jsem byl v korporátu (kde jsem byl denně cca 10hod) jsem ty problémy neměl, jakmile jsem začal dělat na sebe, přišlo to
Mé dceři jsou teď 4 a jsem rád, že jsem se rozhodl, jak jsem se rozhodl. Přišel jsem skoro o celej první rok jejího života, což mě na jednu stranu opravdu mrzí, na druhou stranu to nebude mrzet jí, což je super. Opravdu bych se nechtěl dožít toho, že jednoho dne najdu na stole žádost o rozvod a dcera se se mnou nebude bavit, protože pro ni budu vlastně cizí. To už by na ten provaz fakt bylo.

YF

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #44 kdy: 23. 12. 2016, 14:19:17 »
Provaz řešení není, aspoň ne u mě :-)

Problém je pouze si to v hlavě srovnat, je pravdou, že poslední dobou se snažím s tím něco dělat. Malé jsou 2 roky a už to není malé dítě, které nevnímá a nebude si pamatovat, že její tata seděl pořád u počítače.

Koupili jsme barák a čeká na rekonstrukce, na které se chci z větší části podílet, tak doufám, že fyzická manuální činnost mě pomůže se od toho odprostit a pak to dělat nomrálně max 8 hod denně a zbytek s rodinou ...

provaz řešení fakt není

Je pravdou, že do té dby co jsem byl v korporátu (kde jsem byl denně cca 10hod) jsem ty problémy neměl, jakmile jsem začal dělat na sebe, přišlo to
Mé dceři jsou teď 4 a jsem rád, že jsem se rozhodl, jak jsem se rozhodl. Přišel jsem skoro o celej první rok jejího života, což mě na jednu stranu opravdu mrzí, na druhou stranu to nebude mrzet jí, což je super. Opravdu bych se nechtěl dožít toho, že jednoho dne najdu na stole žádost o rozvod a dcera se se mnou nebude bavit, protože pro ni budu vlastně cizí. To už by na ten provaz fakt bylo.

ty hele - jako ja sem od prirody dost empatik - a tohle me dost jako ... no proste ty me nutis abych se rozbrecel - a javaman se nam pak bude smat!