Pohlcován programátorskou realitou?

Reditelbackberrrry

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #15 kdy: 22. 12. 2016, 22:51:50 »
Mně pomáhá nějaká fyzická činnost. Třeba si jdu zaběhat, zahrát fotbal, projet se na kole, nebo kamarádce pomůžu se stěhováním. Prostě něco, kde není čas přemýšlet, ale musí se makat :-)
To je tva kamaradka snek ze ji stehujes kdyz se chces odreagovat????


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #16 kdy: 22. 12. 2016, 23:56:05 »
@tazatel: Budto se naucite, ze zavrenim dveri baraku zamestnavatele se clovek ocita v jinem svete a s temi zavrenymi dvermi opousti i problemy, ktere se za nimi resi nebo si zacnete objizdet blazince, abyste mel vybrano, az vas bude potreba do nejakeho zavrit. Take byste mohl zaskocit do provaznictvi a vybrat si nejaky pekny provaz, ktery moc nedre kuzi, abyste dobre vypadal v rakvi. A pak se muzete povesit, protoze vas zivot nema smysl. Clovek nezije, aby pracoval, ale pracuje, aby zil.


Tohle hloupá lopata nemůže pochopit, protože ona do práce chodí kvůli penězům. Pokud vývojem žiješ a jako nejlepší zábavu máš řešení něčeho nového, tak máš trochu jiný priority.

Take by se dalo rici, ze borci za ctvrt mega jako ty, si vsugerovali, ze ziji pro vyvoj, aby nemuseli myslet na skutecnost, ze jsou spolecensky zcela nemozni a v zivote nemaji nic a nikoho a ten vyvoj je akorat nahrazka, ktera jejich existenci dodava zdani smyslu.

Pako

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #17 kdy: 23. 12. 2016, 00:26:56 »
@tazatel: to není nenormální, normálni je si takovouhle fází života projít - a pak postoupit dál, dokopat se k tomu si koupit kolo a každý víkend na něm ráno vyjet a večer se vrátit, po večerech všedních dní nečumět na github ani seriály ale číst něco co má hloubku a není (primárně) o "programování" ani věcech na kterých člověk pracuje. A poslouchat hudbu, a zkoušet do ní proniknout. A chodit na výstavy a zkoušet pochopit moderní umění. Najít si hobby. Vůbec není třeba být společenský když to člověka nebaví - běžná civilní zdvořilost na většinu situací stačí.

Z

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #18 kdy: 23. 12. 2016, 01:08:31 »
Jo, to znam, ale ne takovyhle extrem, tak urputny nejsem. Ja si vzdycky reknu, ze prace programatora je v tomhle na hovno, ale zase kdyz si predstavim operatora u pasu, ktery den co den chodi na presne 8.5 hodinové směny, nemá ani peníze na auto a tak ještě 2h denně stráví cestováním mhd do práce, přijde domů a už jen unavený lehne dompostele a další den zas, a za to všechno bere klidně jen 13-15k mesicne, a takových je dobrá polovina pracujících, tak na tom nejsme tak spatne a navic stavi se zacit hybat. Sportuj. Ja kdyz si vozim cely den zadek, pak v praci jen sedim a nestravim ani 30min chuzi do prace, tak se vecer ani dobre nemuzu vyspat a jsem v zadeki. Telo potrebuje pohyb, to je nejucinejsi lek na tyhle potize a priorita c 1 pokud se chces vzchopit.

Jenda

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #19 kdy: 23. 12. 2016, 01:49:48 »
...
Někdo si koupí auto, aby s ním mohl jezdit do práce, a pak ve volném čase musí sportovat. A někdo si koupí kolo a jezdí do práce na něm ;)


sads

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #20 kdy: 23. 12. 2016, 02:27:24 »
asinemocen :
Nejsi nemocen, ja taky byl kdysi manik do pc, dnes to beru jako zivobyti, a jako zabavu jen castecne.
Staci, abys ses zacal socializovat s lidma, presel par sklamaniami, a pochopis ze zivot je i o socialnych kontaktech.
Ovsem treba byt hodne opatrnej, jako v it crowd i hate people, ale jen lidi ktery za to nestojej. Na to dojdes sam ktery jsou to.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #21 kdy: 23. 12. 2016, 06:01:43 »
Jak říkal Jarda, sežeň dobrej provaz. Nebo úplně změň obor. Můžeš být jak dobrej chceš, ale o one-man show nikdo nestojí a spolupráci s lopatama nemáš šanci zvládnout. Jseš úplně vyřízenej, zbytečněj, nikdy ničeho nedosáhneš a svět tě nakonec stejně sežere. Podívej se na javamena... nejlepší vývojář všech dob a nevyvíjí nic, protože o něj nikdo nestojí. Jen tu trollí a večer brečí do polštáře, že ho bolí ruka a že chce babu, kterou si nikdy nenajde.

ferri

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #22 kdy: 23. 12. 2016, 07:16:10 »
Mně se často o programávní zdá, probouzím se i usínám s myšlenkami co jak udělat lépe, co začít vyvíjet, co je perspektivní, jak se prosadit apod.. Už si ani nestahuju filmy nebo seriály, které jsem vždycky sledoval. Celý víkened strávím místo odpočinku procházením zdrojáku na githubu a když jdu do práce, tak se ani nedokážu dívat před sebe a čumím jen do země, protože jsou mi nepříjemný lidi okolo. Začínám si  uvědomovat, že jsem asi nemocný, ale nevím, jestli je to nějaký přirozený vývoj moji mentality, nebo je to skutečně tím, že jsem od reality odříznutý víc a víc.

Je dobré, že si uvedomuješ, že niečo s tebou nie je v poriadku. Z vlastnej skúsenosti viem, že si prepracovaný a telo sa začína brániť. Zrejme sa ti prestávava tvoriť serotonin https://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%A9roton%C3%ADn. Na toto je štatisticky náchylný každý 5. človek. Treba navštíviť doktora skôr, ako ťa to zloží na niekoľko mesiacov.

lopata

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #23 kdy: 23. 12. 2016, 07:49:28 »
Jako já nikdy neskončí, protože já nikdy nepochyboval. Jen slabé kusy jako Blek začnou pochybovat a ptát se, jestli není něco špatně. Není, jen prostě nemáš lopatí mozek.

Ať si zodpoví otázku, jestli chce být hloupá lopata za 80 na HPP a nebo špičkový odborník, kterých je třeba v ČR jen pár.

http://www.plhb.cz/content/poruchy-osobnosti

Narcistická porucha osobnosti - jde o jedince, kteří projevují pocit vlastní důležitosti, přesto jsou vnitřně značně nejistí, přehánějí své úspěchy, opájejí se fantaziemi o vlastní úspěšnosti, moci, kráse apod.. Věří ve vlastní výjimečnost a v to, že mohou být pochopeni plně jen výjimečnými jedinci, potřebují nadměrný obdiv, očekávají přednostní zacházení od ostatních, zneužívají druhé ke svému prospěchu, nedokáží se vžít do pocitů ostatních a ani je to nezajímá, chovají se arogantně, povýšeně, mají domýšlivé chování a postoje.

Špatná zpráva pro tebe javamane je, že se to nedá vyléčit. Dobrá zpráva je, že se s tím dá pracovat. Vyhledej pomoc odborníka a pomůže ti.

NooN

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #24 kdy: 23. 12. 2016, 08:43:19 »
Kto asi vytvoril toto vlakno?
No len ho podporujte, nech si masti svoje ego a oblubeny nastroj....

:)

Ze mu to este zeriete

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #25 kdy: 23. 12. 2016, 09:01:42 »
Jojo, je nám to jasný, kdo to vytvořil. Ale protože je to jeho vlákno, tak tu s ním klidně můžeme trollit a posílat ho do míst, kde záda ztrácejí své krásné jméno a nezničíme tím reálná dotaz někoho normálního (čti "ne javamena") :D

Z

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #26 kdy: 23. 12. 2016, 10:19:02 »
...
Někdo si koupí auto, aby s ním mohl jezdit do práce, a pak ve volném čase musí sportovat. A někdo si koupí kolo a jezdí do práce na něm ;)

Děkuju nechcu, jezdil jsem 2x45min do prace přes město - vysoce stresujici záležitost.

cobolman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #27 kdy: 23. 12. 2016, 10:23:03 »
Citace
Nejspíš ještě nikdo na smrtelné posteli nelitoval, že netrávil víc času prací.

Hitler?

Pako

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #28 kdy: 23. 12. 2016, 11:21:44 »
Kto asi vytvoril toto vlakno?
No len ho podporujte, nech si masti svoje ego a oblubeny nastroj....

:)

Ze mu to este zeriete

No nevím.

Já jsem se po chvíli uvažování rozhodl že se raději spletu že to někdo myslel vážně a vážně odpovím, i za cenu toho že potěším trolla. Myslím že (někdy) je lepší se mýlit tímto směrem než opačným.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #29 kdy: 23. 12. 2016, 11:39:37 »
No nevím.

Já jsem se po chvíli uvažování rozhodl že se raději spletu že to někdo myslel vážně a vážně odpovím, i za cenu toho že potěším trolla. Myslím že (někdy) je lepší se mýlit tímto směrem než opačným.
Taky jsem nad tím přemýšlel, nicméně už v původním dotazu spatřuju rozpory. Tazatel si zcela jasně uvědomuje, že je něco špatně a dokonce ví přesně co. Ale to je nemožné. Buď by se do takového stavu ani nedostal, nebo by s ním byl spokojený. Vezmeme-li v úvahu, že podobných sraček je tu poslední dobou spousta, dá se s velkou pravděpodobností usuzovat, že je to trolling.