Pohlcován programátorskou realitou?

asinemocen

Pohlcován programátorskou realitou?
« kdy: 22. 12. 2016, 20:25:32 »
Nevím, jak ten topic přesně nazvat. Zajímalo by mě, jestli někdo z vás netrpěl pocitem, že ho ten svět okolo programování pohlcuje a že pak nedokáže fungovat normálně v realitě a mezi lidmi. Mně se často o programávní zdá, probouzím se i usínám s myšlenkami co jak udělat lépe, co začít vyvíjet, co je perspektivní, jak se prosadit apod.. Už si ani nestahuju filmy nebo seriály, které jsem vždycky sledoval. Celý víkened strávím místo odpočinku procházením zdrojáku na githubu a když jdu do práce, tak se ani nedokážu dívat před sebe a čumím jen do země, protože jsou mi nepříjemný lidi okolo. Začínám si  uvědomovat, že jsem asi nemocný, ale nevím, jestli je to nějaký přirozený vývoj moji mentality, nebo je to skutečně tím, že jsem od reality odříznutý víc a víc. Docela by mi pomohlo, kdyby někdo napsal svůj názor.


Radek

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #1 kdy: 22. 12. 2016, 20:41:00 »
Mně pomáhá nějaká fyzická činnost. Třeba si jdu zaběhat, zahrát fotbal, projet se na kole, nebo kamarádce pomůžu se stěhováním. Prostě něco, kde není čas přemýšlet, ale musí se makat :-)

O.

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #2 kdy: 22. 12. 2016, 20:54:19 »
To je ukazka prvotridniho trollingu.

asinemocen

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #3 kdy: 22. 12. 2016, 21:04:39 »
Mně pomáhá nějaká fyzická činnost. Třeba si jdu zaběhat, zahrát fotbal, projet se na kole, nebo kamarádce pomůžu se stěhováním. Prostě něco, kde není čas přemýšlet, ale musí se makat :-)

Mně tohle právě moc nepomáhá, spíš mám celou dobu v hlavě, že jsem exot a ostatní jsou normální, když jsou okolo další lidi.

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #4 kdy: 22. 12. 2016, 21:06:22 »
Tomu se říká zájem. Je to tak správné. Je potřeba něco tomu věnovat.


javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #5 kdy: 22. 12. 2016, 21:09:43 »
Mně pomáhá nějaká fyzická činnost. Třeba si jdu zaběhat, zahrát fotbal, projet se na kole, nebo kamarádce pomůžu se stěhováním. Prostě něco, kde není čas přemýšlet, ale musí se makat :-)

OMG, pokud máš kamarádky, tak jsi pěkná lopata. S ženskejma si těžko budeš povídat, když jsou biologicky nastavené na "tupý režim". Prostě nepřemýšlejí a pro chlapa nic nemají. Pro lopatu to může být dobrý parťák, to je jasné. Jediná její objektivní cena je, že s ní můžeš mít sex. Žádné stěhování.

YF

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #6 kdy: 22. 12. 2016, 21:15:50 »
Tomu se říká zájem. Je to tak správné. Je potřeba něco tomu věnovat.
tady javamana napriklad pohltila velice skareda realita ... :( ale nadruhou stranu byste si mohli dat rande - a ty bys ho mohl donutit jit k tomu lekari ... on by vam vysvetlil jak s realitama obecne pracovat ...  to by mohl byt tvuj prvni ukol!

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #7 kdy: 22. 12. 2016, 21:30:06 »
Lopaty YF se nevšímej, ta nikdy pravý zájem nepoznala. Nejsi nemocný, jen prostě nejsi blbec jako ostatní. Děláš to dobře, pokud chceš být lepší než ostatní.

pythonman

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #8 kdy: 22. 12. 2016, 21:34:45 »

Jo delas to dobre, tedy jestli chces skoncit jako javaman....

Jinak uz tvoje zamysleni, ze by neco mohlo byt v neporadku je dobry prvni krok. Prace neni vsechno - zkus si vic uzivat, kontakt s lidma, kamaradi, zajmy, zensky, sex....

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #9 kdy: 22. 12. 2016, 21:37:33 »
Jako já nikdy neskončí, protože já nikdy nepochyboval. Jen slabé kusy jako Blek začnou pochybovat a ptát se, jestli není něco špatně. Není, jen prostě nemáš lopatí mozek.

Ať si zodpoví otázku, jestli chce být hloupá lopata za 80 na HPP a nebo špičkový odborník, kterých je třeba v ČR jen pár.

pythonman

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #10 kdy: 22. 12. 2016, 21:42:14 »

No a na co mu tech pul mega mesicne bude, kdyz bude jako asocial zavrenej ve sve tmave komurce? Prachy jsou na to, aby sis jich uzil.
Spickovej programator - a co jako? Zivot mu utece a az bude prdet do hliny tak po nem ani pes nestekne...

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #11 kdy: 22. 12. 2016, 21:46:57 »
Tohle hloupá lopata nemůže pochopit, protože ona do práce chodí kvůli penězům. Pokud vývojem žiješ a jako nejlepší zábavu máš řešení něčeho nového, tak máš trochu jiný priority.

Lopata místo toho bude výmýšlet, k čemu jí to jako bude :D Kdo nechápe, není vývojář.

pythonman

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #12 kdy: 22. 12. 2016, 21:53:11 »

Tak ja do prace nechodim. Ve svem oboru jsem jsem neceho dosahl, co delam me bavi a vydelane penize jako vedlejsi produkt nedokazu za svuj zivot spotrebovat.
Nicmene prijimam, ze pro tebe jsem lopata.
Maximalne s tebou muzu souhlasit, ze kdyz chce clovek neceho dosahnout tak tomu musi neco obetovat. Jenom lopata tomu ale musi obetovat vsechno, vcetne sveho mimoprofesniho zivota :-)

javaman ()

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #13 kdy: 22. 12. 2016, 21:58:44 »
To záleží na konkurenci. Pokud chceš být lepší než Pepa z vedlejší vesnice, tak ti stačí jen makat dobře v práci. Pokud bys chtěl být nejlepší ve městě, už začíná přituhovat. Pak tu máme republiku, což už bude oříšek a rozhodně by ti to tvoje flákání nic nepřineslo. Ale skromní lidé berou za konkurenci celý svět, takže nějací lemplové v menších městech pro ně nejsou ani konkurence. Samozřejmě na to nemůžeš trénovat jako na nějakou místní soutěž ve vidlákově.

Pokud máš vyděláno, tak je jasné, že jsi nikdy nejlepší být nechtěl. Prostě sis vybral jednoduchý cíl.

Petr

Re:Pohlcován programátorskou realitou?
« Odpověď #14 kdy: 22. 12. 2016, 22:05:04 »
Nejspíš ještě nikdo na smrtelné posteli nelitoval, že netrávil víc času prací.