Zato když máte jeden OS který předpokládá RTC v UTC, a druhý v lokální časové zóně, tak máte problém při každém rebootu z jednoho OS do druhého, nejen dvakrát do roka. Blahopřeji, vyřešil jste to k plné spokojenosti uživatele
No tak to spis ke spokojenosti uzivatele vyresil MS. BTW, jakpak asi ukladal cas Xenix?
https://en.wikipedia.org/wiki/De_facto_standard
Pozoruhodne je, jak ma vyraz de facto na vas ruzne ucinky podle situace. Kdyz se rekne, ze RTC cas v okalnim case na IBM compatible PC je de facto stanard, tak je to, jako by to ISO do sutru vytesalo. Je-li rec o de facto monopolu MS, tak pochopitelne je to vymysl a MS zadny monopol nema.
PC jsou odjakživa dodávané s MS OS.
Coz jednak neni pravda - minimalne v zacatcich existoval PC/M pro PC a tusim i neco jineho, jednak to neni duvod k setrvavani na neprakticke zvyklosti, ktera se prezila minimalne v okamziku, kdy MS prisel s radou NT.
Protože původní PC bylo řekněme chytřejší verzí psacího stroje, a zabývat se časovými zónami nemělo vzhledem k jeho určení žádný smysl. Později byla důvodem ta zmíněná zpětná kompatibilita.
A jaky smysl ma zachovavat kompatibilitu s chytrejsim psacim strojem u novych OS od MS?
Aha. Když uživatel vidí že má někde zadat čas, tak si na prvním místě vzpomene kolik je právě hodin v Londýnu, a tohle nastaví.
Tak timto zpusobem jsou problemy reseny v Redmondu. U normalnich lidi se treba instalator zepta, jestli chce user udrzovat RTC v UTC nebo lokalnim case a pri nastavovani casu da vybrat zadani casu lokalniho nebo UTC.
Jenže vám nedochází že to není žádný problém, i když čas v RTC nezůstává stejný. Nakonec jsem se s notebookem nacestoval po světě víc než dost.
Joj, to musi byt prdel, kdyz admin musi cist logy firemniho obchodniho cestujiciho, ktery prave vykonal cestu kolem sveta za 80 dni.