Tak jsem zkusil taky ten Linuks

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #135 kdy: 03. 07. 2012, 22:44:52 »
Linux na desktopu ANI OMYLEM - líný, nespolehlivý, pokus o napodobení Windows či MACos.

Ja nevim, co furt nekteri lide maji s tou rychlosti. Ja vzdy nadavam, jak jsou XP ve srovnani s Linuxem na stejne masine pomale. 7 na masine s podobnou konfiguraci me take moc neohromily. Ale to je asi tim, ze jedu na LXDE a ne na Unity, KDE nebo Gnome. BTW, v Knoppixu jsem videl tusim LXDE nebo co, ale s Compizem a byl to docela fofr presto, ze jsem to spustil na starem kramu s jednojadrovym AMD nekde pod 2 GHz.


ezdiy

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #136 kdy: 03. 07. 2012, 23:16:24 »
... Každý nováčik, ktorý chce tento OS používať, by si mal najprv naštudovať, ako čo funguje, inštaláciu programov a pod. Veď aj prácu vo Win sa bolo treba naučiť! Ale väčšina to robí úplne naopak – najprv nainštaluje a potom nevie, ako so systémom pracovať. Tak im verím, že sú nahnevaní, že nič nefunguje, nevedia, kde čo hľadať,  alebo už som sa aj s tým stretol, že hneď po inštalácii idú na net a sťahujú programy ako boli naučení pri Win. ...

To je tezke. Nekteri lide si nainstaluji Linux a chteji od nej, aby byl Windows. Neustoji ani to, ze tam nemaji disk C: a tak je holt Linux uplne k nicemu.

/citation needed/ Na mem super-duper-spolehlivem NetBSD funguje vsecko, Total Commander, explorer i Diablo 3. Dizk Z: mam namapovany na  ~, disk C:\ je virtualni, standartni setup.

Jo, to bude nejspis ono. Smradlavy tucnak je malo portovatelny, takze lidem co s tim maj potize doporucovat operacni system pro sirokou skalu HW, jako NetBSD.


Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #137 kdy: 04. 07. 2012, 01:05:19 »
Pouzivam windows(7)

Tuhle man-stránku v sekci 7 nemám. Co to je za soft?

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #138 kdy: 04. 07. 2012, 01:29:21 »
Dnes jsem naintaloval Ubuntu 12 a proti Widlim to sviha neskutecne rychle. Napr doba restartu je cca 30 s proti 3 minutam u Widli. Jsem nadsen. Nevim, jak nekdo muze pouzivat tak líný a neprehledný paskvil, jakým jsou Widle. A jeste za to platit!

DiGiT

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #139 kdy: 04. 07. 2012, 01:59:50 »
Dnes jsem naintaloval Ubuntu 12 a proti Widlim to sviha neskutecne rychle. Napr doba restartu je cca 30 s proti 3 minutam u Widli. Jsem nadsen. Nevim, jak nekdo muze pouzivat tak líný a neprehledný paskvil, jakým jsou Widle. A jeste za to platit!

Výborně, tak jsme se dozvěděli, že máš hardware, na kterém Ubuntu 12 startuje rychle a nějaké dodělané Windows, které startují 3 minuty. Nevyhovuje Ti přehlednost Windows a preferuješ operační systémy, za které se nemusí platit. Proč jsi generalizoval? Náhodou mám několikery Windows 7 na hry a startují rychleji než Fedora 16/17, které používám primárně. Možná trpíš na bloatware od výrobce, nebo jde o nějaký problém s kompatibilitou.

Co Tě žere, že musíš řvát do světa nadávky na něco, co nepoužíváš? Chápu. Věříš, že je Linux lepší a je třeba všem ukázat *pravdu*. Ale tímto toho nedocílíš. Pokud skutečně chceš, aby Linux měl lepší jméno, jdi a začni řešit bugy ve své oblíbené distribuci, nebo pomáhej s dokumentací.


M.

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #140 kdy: 04. 07. 2012, 08:17:27 »
První příspěvek, který tuto diskusi začal, měl spadnout spíše do kategorie /dev/null, než sem.
Ono se stačí kouknout na většinu z ostatních "projevů" autora :-)

Pro sociology ( třeba jako je V. Bednář :o ) by tato diskuse mohla být zajímavý zdroj pro bádání, jak se okolo jednoho prvotního a bezduchého výlevu (emocí) rozjede několika měsíční diskuse....


guest

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #141 kdy: 04. 07. 2012, 08:39:47 »
nekrmte trolly!!

mattyy1hp

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #142 kdy: 21. 09. 2012, 10:08:57 »
Mám notebook HP ProBook 4535s.
Notebook byl certifikovaný pro Windows 7 a HP mě upozorňovalo, že běh Linuxu není garantován a není doporučen.

Nainstaloval jsem na něj Windows 7 64bit (druhý HDD, kvůli hrám) :

Takže: rozlišení 800x600, wifi nefungovala, síťová karta nefungovala, touchpad brutálně rychlý a nešel vypnout, USB 3.0 házelo BSOD, HP HotKey zkratky nefungovaly, externí mikrofon nefungoval, displej blikal 5 minut po startu systému i po doinstalování AMD Catalystů, přepínání grafik dělá potíže...... no fuj, fuj... ten Windows. Musel jsem na jiným PC stáhnout několik set mega ovladačů. A pořád je to divný. Přepínání grafik je pochybný a stejně nevim, která aktuálně běží.

Teď druhá strana, instaluji Linuxové distro (jádro 3.2).

Takže: nativní rozlišení 1366x768, k internetu jsem se pomocí kabelu i wifi připojil už během instalace, touchpad jde ovládat a podporuje multitouch, HP HotKeys všechny bez problémů, externí mikrofon a webkamera v pořádku, USB 3.0 okamžitě funkční s mým externím diskem, přepínání grafik dokonale přehledné a prokazatelné. Veškerý HW fungoval hned po instalaci, jen jsem byl požádán o souhlas s instalací ovladačů GPU, které mají uzavřený kód.

Konrétní distro to bylo Ubuntu 12.04, ale stejně se notebook choval na Debianu Wheezy, Mintu, Fedoře, openSUSE a dalších s jádrem 3.2 nebo novějším, které jsem na něm za tu dobu měl. Podpora nesvobodných formátů MP3 apod. už je dána distribucí. Někde to funguje hned, jinde je potřeba kodeky doinstalovat.

Linux není zadarmo proto, že by ho nikdo nechtěl. Ale proto, že má takovou filosofii - bude vždy otevřený, dostupný, OpenSource apod.
Btw. je všude kolem nás. Že ho lidi málo používají na desktopu, to už je jejich problém. Někdo si prohlédne všechny možnosti a vybere si, a někdo holt čeká, až mu někdo nařídí co má používat.

Stalin

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #143 kdy: 21. 09. 2012, 12:46:09 »
Mám notebook HP ProBook 4535s.
Notebook byl certifikovaný pro Windows 7 a HP mě upozorňovalo, že běh Linuxu není garantován a není doporučen.

Nainstaloval jsem na něj Windows 7 64bit (druhý HDD, kvůli hrám) :

Takže: rozlišení 800x600, wifi nefungovala, síťová karta nefungovala, touchpad brutálně rychlý a nešel vypnout, USB 3.0 házelo BSOD, HP HotKey zkratky nefungovaly, externí mikrofon nefungoval, displej blikal 5 minut po startu systému i po doinstalování AMD Catalystů, přepínání grafik dělá potíže...... no fuj, fuj... ten Windows. Musel jsem na jiným PC stáhnout několik set mega ovladačů. A pořád je to divný. Přepínání grafik je pochybný a stejně nevim, která aktuálně běží.

Teď druhá strana, instaluji Linuxové distro (jádro 3.2).

Takže: nativní rozlišení 1366x768, k internetu jsem se pomocí kabelu i wifi připojil už během instalace, touchpad jde ovládat a podporuje multitouch, HP HotKeys všechny bez problémů, externí mikrofon a webkamera v pořádku, USB 3.0 okamžitě funkční s mým externím diskem, přepínání grafik dokonale přehledné a prokazatelné. Veškerý HW fungoval hned po instalaci, jen jsem byl požádán o souhlas s instalací ovladačů GPU, které mají uzavřený kód.

Konrétní distro to bylo Ubuntu 12.04, ale stejně se notebook choval na Debianu Wheezy, Mintu, Fedoře, openSUSE a dalších s jádrem 3.2 nebo novějším, které jsem na něm za tu dobu měl. Podpora nesvobodných formátů MP3 apod. už je dána distribucí. Někde to funguje hned, jinde je potřeba kodeky doinstalovat.

Linux není zadarmo proto, že by ho nikdo nechtěl. Ale proto, že má takovou filosofii - bude vždy otevřený, dostupný, OpenSource apod.
Btw. je všude kolem nás. Že ho lidi málo používají na desktopu, to už je jejich problém. Někdo si prohlédne všechny možnosti a vybere si, a někdo holt čeká, až mu někdo nařídí co má používat.

Názor ako vystrihnutý z československého filmového týždenníku. Splnil si plán na 120%?

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #144 kdy: 21. 09. 2012, 13:31:42 »
Já mu to věřím. Že se do Windows musí doinstalovat stovky MB ovladačů ví snad každý, kdo je někdy instaloval. Před léty jsem na WinXP nerozchodil externí disk Akasa přes eSATA, přestože výrobce v popisu uváděl, že ovladače nejsou potřeba. V Linuxu to jelo out-of-box.

...

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #145 kdy: 21. 09. 2012, 16:08:57 »
Mám notebook HP ProBook 4535s.
Nainstaloval jsem na něj Windows 7 64bit (druhý HDD, kvůli hrám) :

Lhát si běž někam jinam, dneska každý notebook s Windows čerstvě donesený z obchodu má ovladače na přítomný hardware přímo na HDD. Stahují se leda tak update do Windows.

A docela bych se vsadil, že na HP ProBook 4535s (zkušenosti z HP 4340s) se musely kompilovat ovladače na Ethernet a WiFi a protože logicky nefunguje aptitude, tak se kvůli tomu musí udělat 10x kolečko s flash diskem a to je neskutečná zááááábava.

...

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #146 kdy: 21. 09. 2012, 16:19:38 »
Já mu to věřím. Že se do Windows musí doinstalovat stovky MB ovladačů ví snad každý, kdo je někdy instaloval. Před léty jsem na WinXP nerozchodil externí disk Akasa přes eSATA, přestože výrobce v popisu uváděl, že ovladače nejsou potřeba. V Linuxu to jelo out-of-box.

To už tak na světě chodí, že když použiješ produkt vyrobený před vznikem eSATA, že tam na eSATA nebudou ovladače ;D

Sten

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #147 kdy: 21. 09. 2012, 16:23:52 »
Lhát si běž někam jinam, dneska každý notebook s Windows čerstvě donesený z obchodu má ovladače na přítomný hardware přímo na HDD. Stahují se leda tak update do Windows.

A když je původně smazal a teď je kvůli hrám instaluje znovu, tak si ty ovladače asi má forensní analýzou vytáhnout z toho HDD, že?

A docela bych se vsadil, že na HP ProBook 4535s (zkušenosti z HP 4340s) se musely kompilovat ovladače na Ethernet a WiFi a protože logicky nefunguje aptitude, tak se kvůli tomu musí udělat 10x kolečko s flash diskem a to je neskutečná zááááábava.

Lhát si běž někam jinak a tak dále.

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #148 kdy: 21. 09. 2012, 16:25:04 »
Mám notebook HP ProBook 4535s.
Nainstaloval jsem na něj Windows 7 64bit (druhý HDD, kvůli hrám) :

Lhát si běž někam jinam, dneska každý notebook s Windows čerstvě donesený z obchodu má ovladače na přítomný hardware přímo na HDD. Stahují se leda tak update do Windows.

A docela bych se vsadil, že na HP ProBook 4535s (zkušenosti z HP 4340s) se musely kompilovat ovladače na Ethernet a WiFi a protože logicky nefunguje aptitude, tak se kvůli tomu musí udělat 10x kolečko s flash diskem a to je neskutečná zááááábava.

jsou lidi kteri delaji cistou instalaci protoze ten humus co na tom HDD je tak je peklo. specialni vzkaz pro mcafee: f*ck you dementi!
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Sten

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #149 kdy: 21. 09. 2012, 16:25:19 »
To už tak na světě chodí, že když použiješ produkt vyrobený před vznikem eSATA, že tam na eSATA nebudou ovladače ;D

SATA: 2003
Windows XP SP2: 2004

A stejně SATA neumí