Tak jsem zkusil taky ten Linuks

Maxam

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #120 kdy: 03. 07. 2012, 13:53:28 »
+1 za odstavec
Nadava na to = automaticky tomu nemuze absolutne rozumet, jinak by se mu to libilo? Tomu davate plus? Doufam, ze se pak nedivite 'podivne' povesti linux komunity. Jinak samozrejme souhlas, malokdo dnes skutecne zkouma veci do hloubky, ale takova je uz doba 'internetove novinkova' a asi to lepsi uz nebude, holt pokrok.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #121 kdy: 03. 07. 2012, 14:05:37 »
Nadava na to = automaticky tomu nemuze absolutne rozumet, jinak by se mu to libilo?

A to "jinak by se mu to líbilo" je napsáno kde? Původní pisatel nezmínil, že nadává na něco, čemu kdyby rozuměl, tak by se mu to líbilo... A chová se neslušně. Podívejte se někde ve svém okolí po dobrovolnících, kteří se snaží pomáhat lidem. Taky byste a ně plival a nadával? A proč tedy na programátory starající se o vývoj Linuxu lidi tak nadávají? Nebo na uživatele? Nebo na systém jako takový (který vznikl víceméně od nuly, na koleni a je volně ke stažení a používání)?

Takže ano, za ten odstavec má u mě plus. Z logického (ne "vtipného") hlediska yb dokonce měl mít +5 za odstavec a jen +1 za poslední větu.

A s tou hloubkou - málokdo dnes umí z prohlížeče uložit obrázek tak, aby zároveň věděl, kam ho vlastně uložil... Takže ať lidi nezkoumají věci do hloubky, ale alespoň o povrchu by něco mohli vědět... Pokrok je vidět, ale lidi ho hned chtěj využívat, ale většina jich na to nemá...

Maxam

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #122 kdy: 03. 07. 2012, 14:38:06 »
Mate pravdu, nicmene me to tak vyznelo a neni to zdaleka poprve, co jsem tuto formulaci videl ve mnou uvadenem kontextu. To "pomahani lidem" je v tomto pripade subektivni a tezko od nekoho nepolibeneho programovanim muzete cekat, ze takove praci venuje stejnou pozornost, jako mlade divcine pomahajici babicce pres prechod - jednoduse tam to dobro "neni tak videt", ale samozrejme si nemyslim, ze by si takovi lide zaslouzili, aby po nich bylo plivano.

Pravdou ovsem take je, ze pro nekoho je skutecne linux spise negativni zkusenost (a to i pro lidi, kteri uz v IT neco vytvorili ci pracuji delsi dobu) a tezko takovou zkusenost muzete prebit slovy "ale lidi to delaji zadarmo a z dobre vule a tedy na to nemuzeme rict jedine negativni slovo". Tak to jednoduse nefunguje - jen pro to, ze se nekdo snazi delat muziku na koleni se mi jeste nemusi automaticky libit.

A zvlaste kdyz mi ji napriklad na urcitych mistech internetu nekdo vnucuje jako to nej co kdy me usi mohou slyset, zacnu byt na takovou hudbu o to vice alergicky a pak skutecne toho autora zacnu proklinat, ac mi osobne samozrejme nic neudelal. To je bohuzel/bohudik bezna lidska reakce a opet to neni nic, co se asi kdy zmeni. Otazka samozrejme zni, proc na takova mista pak dotycni vubec chodi, ale to uz je na nejakou psychologicko-socialni studii. Mozna se proste radi hadaji - nebo jsou mozna nuceni s linuxem pracovat ac by nechteli, stejne jako linuxaci obcas narazi na windows a holt v nich musi neco udelat ;)

Mozna je na tom vsem precijen neco pozitivniho - ty emoce jdou ven. Nerad bych se dockal dne kdyby se vsichni v diskuzich drzeli striktne slusneho a korektniho jednani a v noci si to sli ve stylu "profesora tecky" a odstranovali "nezdrave lidi" ;D

ja

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #123 kdy: 03. 07. 2012, 15:03:46 »
Kdo si typne konečný počet příspěvků? Já hádám 268.
Tak kdybych mel natypovat svuj tip, tak tipuju (a typuju) pres 400 - zacly prazdniny, je vedro, ven se vyleze az navecer ...

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #124 kdy: 03. 07. 2012, 15:13:38 »
...
... Nerad bych se dockal dne kdyby se vsichni v diskuzich drzeli striktne slusneho a korektniho jednani a v noci si to sli ve stylu "profesora tecky" a odstranovali "nezdrave lidi" ;D

Přesný postřeh!


mirek

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #125 kdy: 03. 07. 2012, 16:53:40 »
Dobrý den

Mé zkušenosti s IT se tradují nepřetržitě od roku 1989 - čili prakticky symbolicky s významným datem. Začínal jsem na DOSu, pak bylo období Windows a 11 let nedám dopustit na UNIX-LINUX. Musím zde přiznat, že začátky byly krušné a mohu jen doporučit - odstrante si z počítače Widle a vrhněte se přímo do např. Ubuntu. Vše je o předsudcích a podle mne je u mnohých hodně špatných návyků. No a nová generace stejně "horuje" pro MAC,který  má  kořeny v BSD UNIXu.
Přidám ještě jednu perličku z bohaté praxe. Kdysi jsme na podniku celoplošně zaváděli OpenOffice. Naprosto perfektně to zvládal paní co se vrátila po mateřské ( nebyla zasažena Windows ) a naprosto katastrofálně to bylo pro bývalou lektorku MS Office. No a obdobu najdete jistě i v OS. Kdo je "odkojen" adresáři typu c:\ , tomu chvili potrvá než pochopí UNIX adresařovou strukturu.
No OS komunitě také mohu mnohé vytýkat. Ale není to nic zásadního, kdyby chtěla jít cestou  Jobse, zřejmě by nebyl MAC tam kde je dnes ( možná by byl ještě leší ). Na druhou stranu je zde nepopíratelný fakt, že v supercomputrech vevodí LINUX.
Takže pánové a dámy, nechte emoce stranou, stejně jak komerčních snah a raději se něco přiučte. Nikdy není pozdě. Důkazem je můj otec, který v 79 letech zvládá běžné operace na PC samozřejmě s LINUXem . 
No a uvidíte stejně co se bude v následujícíh měsícich dít s Microsoftem... Kdyby podobným způsobem se vyvíjel automobilový průmysl, tak můžete odhadovat jaké váhy, spotřeby a maximální rychlosti by dnes auta jezdila.

Mirek

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #126 kdy: 03. 07. 2012, 17:06:17 »
...

Já jsem s Windows dělal asi 10 nebo 11 let (98 a XP). Nadával jsem na ně, ale šlo to. Jednoho dne mi kleknul HW tak, že Windows už ne-e, tak přišel kámoš s Linuxem, že prej to budu moct používat alespoň tak (chcípnul konektro na HDD v NTB, takže šel disk jen externě přes USB - to Windows neumí). Od tý doby na Linux nedám dopustit - resp. nemám proč se vracet k Windows. Vše, co na PC potřebuju udělat, to na Linuxu udělat můžu. Dokonce i ty hry se dají celkem rozhýbat.

Snažím se většinou nevnucovat ten systém jiným, přesto jsem nacpal OpenSUSE k tátovi :-) Dostal díly a nový PC, ale licenci neměl. Ani nějakou "licenci" neměl. Tak jsem ta hodil Linux, vysvětlil mu, že Průzkumník = Dolphin, K3b je na vypalování, Firefox je pořád stejnej, že C: a D: neexistujou a místo nich má "Domů" a víc že nepotřebuje. A funguje už takhle rok a půl a nestěžuje si :-)

Jsem schopnej akceptovat, že co člově, to unikát a pak se mi žije celkem fajn :-) Flamewary se mě moc netýkají, spíš mám radši kontruktivnější diskuze a názory a myslím si, že to ty Tvoje jsou, když pominou prvotní emoce :-)

Ty negativní zkušenosti... Já jich zpočátku měl :-) Ale nebylo moc na výběr - buď novej stroj, nebo se přes problémy dostat. Něco mi to dalo, vydržel jsem u toho a teď se považuju za hodně zkušenýho. Nelze očekávat (i když si to Windowsáci často myslí), že Linux = nainstaluju a z fleku jedu. Tak to často nebývá a pak to jen podněcuje tu nenávist...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #127 kdy: 03. 07. 2012, 17:18:18 »
... Každý nováčik, ktorý chce tento OS používať, by si mal najprv naštudovať, ako čo funguje, inštaláciu programov a pod. Veď aj prácu vo Win sa bolo treba naučiť! Ale väčšina to robí úplne naopak – najprv nainštaluje a potom nevie, ako so systémom pracovať. Tak im verím, že sú nahnevaní, že nič nefunguje, nevedia, kde čo hľadať,  alebo už som sa aj s tým stretol, že hneď po inštalácii idú na net a sťahujú programy ako boli naučení pri Win. ...

To je tezke. Nekteri lide si nainstaluji Linux a chteji od nej, aby byl Windows. Neustoji ani to, ze tam nemaji disk C: a tak je holt Linux uplne k nicemu.

rostislav

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #128 kdy: 03. 07. 2012, 17:27:39 »
Kdyz je teda ten linux tak dokonaly system, proc ho nikdo nepouziva? :)

vimproč

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #129 kdy: 03. 07. 2012, 17:32:38 »
Protože z Linuxu těží nejvíce chytří lidé. A těch vždy bylo málo. U ostatních je to v podstatě jedno, protože ani na jednom nic neumí, jenže tlak okolí působí.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #130 kdy: 03. 07. 2012, 17:33:58 »
Protože z Linuxu těží nejvíce chytří lidé. A těch vždy bylo málo. U ostatních je to v podstatě jedno, protože ani na jednom nic neumí, jenže tlak okolí působí.
;D ;D ;D

abc

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #131 kdy: 03. 07. 2012, 18:15:18 »
Kdyz je teda ten linux tak dokonaly system, proc ho nikdo nepouziva? :)

Linux pouziva vic lidi nez windows, jenom o tom nevi. :)

DiGiT

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #132 kdy: 03. 07. 2012, 20:30:18 »
Kdyz je teda ten linux tak dokonaly system, proc ho nikdo nepouziva? :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Newspeak

Orwell si hrál s tím, jak by bylo skvělé mít jednoduchý jazyk... a pak obdivoval jemné nuance a nejednoznačnosti angličtiny. Nutit lidi přemýšlet, umožnit jim nepřemýšlet. Až příliš filosofické na dnešní večer.

eiffel

Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #133 kdy: 03. 07. 2012, 20:54:27 »
Pouzivam windows(7). Autodesk, siemens, office...
Linux na desktopu ANI OMYLEM - líný, nespolehlivý, pokus o napodobení Windows či MACos.

Jo takhle na serveru Slackware... pěkně z příkazový řádky, openvpn, samba, iptables, asterisk, rrdtool ...to je jiná ... 

McFly

  • *****
  • 562
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« Odpověď #134 kdy: 03. 07. 2012, 21:53:59 »
Stalinove_slzy: Jsi na omylu, já už patřím mezi ty starší a pokročilé, klidně bych v té třídě mohl učit. :) Pokud chceš pár lekcí o Linuxu, stačí říci, rád Tě něčemu naučím.