Ziadost o zvysenie platu

čumil

Re:Ziadost o zvysenie platu
« Odpověď #90 kdy: 27. 07. 2016, 12:41:51 »
Osobně, chtít si nechat zvednout plat je z mého pohledu šílenost. Riskantní a velmi často neefektivní. Změna firmy je na druhou stranu mnohem mnohem optimálnější. Velký platový skok a nikdo tě nemůže obvinit z vydírání. Víte, když poprosíte o vetší plat a pak frnknete, nikdo vám fakt nesežere pohádku o tom že to nebylo proto že vás šéf poslal do řitě s platem...

Tajení platu je totální sviňárna, aby se málo placení otroci nezačali bouřit. Hnus.

##

Jo a šéf člověka do té řitě rád pošle, firma není žádná nadace. Cíl vedení je odřít otroky a sám mrdat zlatý k**vy.

A speciálně pro idiotmana, otrok si tak jako tak, lopata nelopata. Užij si to.


me vakérav

Re:Ziadost o zvysenie platu
« Odpověď #91 kdy: 27. 07. 2016, 14:14:07 »
Proč zaměstnavatel nechce, aby kolegové věděli vzájemně o svých platech? Protože by záviděli! Protože by poměřovali! Protože by opovrhovali! Ani jedno není dobré.

K čemu mi je, že vím, že kolega má o 10.000 Kč víc? Akorát tak začnu přemýšlet o tom, jestli fakt pracuje víc, je schopnější, nebo jestli bych neměl taky zvednout plat.

K čemu mi je, že vím, že kolega má o 10.000 Kč míň? Akorát tak začnu přemýšlet o tom, jestli se fakt víc fláká, míň toho umí, nebo se jenom blbě dohodl.

K čemu mi je, že vím, že kolega má stejně jako já? Akorát začnu srovnávat, jestli náhodou nedělám víc (a on se nefláká), když teda máme „pracovat stejně“.

Ani jedno z toho není v zájmu ani zaměstnavatele, ani zaměstnance! Protože ti méně schopní budou chtít dorovnat plat se schopnějšíma, jinak se nebudou cítit spokojeně. Ti schopní budou chtít navyšovat proti těm méně schopným, jinak se jim bude zdát, že jejich schopnosti zaměstnavatel neocení. Ve všech začne hlodat červík pochybností.

Tj. oproti dnešku dá zaměstnavatel na mzdy více peněz a zaměstnanci přitom budou nasranější. To fakt není dobrý nápad.

Kdysi jsem četl, jaký byl dopad zveřejňování platů vrcholných politiků a představitelů firem. Zákon o zveřejňování měl za cíl, aby se dotyční „zastyděli“ a nechali si platit méně. Co myslíte? Za 10 let měli plat několikanásobně vyšší! Protože se neustále srovnávali, chtěli mít víc. Dokud nevěděli, kolik mají ostatní, byli spokojení.

Takhle to funguje obecně. Pokud člověk neví o lidech příliš, je v pohodě. Jakmile ví, začne mít sklony jedněm závidět a druhými opovrhovat.

iviak

Re:Ziadost o zvysenie platu
« Odpověď #92 kdy: 27. 07. 2016, 15:15:25 »
Proč zaměstnavatel nechce, aby kolegové věděli vzájemně o svých platech? Protože by záviděli! Protože by poměřovali! Protože by opovrhovali! ...

Takhle to funguje obecně. Pokud člověk neví o lidech příliš, je v pohodě. Jakmile ví, začne mít sklony jedněm závidět a druhými opovrhovat.

jj presne zažil som hádky kvôli 200 kč a to závidel neschopný tomu schopnejšiemu ...

javaman

Re:Ziadost o zvysenie platu
« Odpověď #93 kdy: 27. 07. 2016, 15:37:29 »
Tak to má být. Lopata nemá mít stejně jako vývojář. Schovávání nikam nevede.

čumil

Re:Ziadost o zvysenie platu
« Odpověď #94 kdy: 27. 07. 2016, 17:18:00 »
Proč zaměstnavatel nechce, aby kolegové věděli vzájemně o svých platech? Protože by záviděli! Protože by poměřovali! Protože by opovrhovali! Ani jedno není dobré.

K čemu mi je, že vím, že kolega má o 10.000 Kč víc? Akorát tak začnu přemýšlet o tom, jestli fakt pracuje víc, je schopnější, nebo jestli bych neměl taky zvednout plat.

K čemu mi je, že vím, že kolega má o 10.000 Kč míň? Akorát tak začnu přemýšlet o tom, jestli se fakt víc fláká, míň toho umí, nebo se jenom blbě dohodl.

K čemu mi je, že vím, že kolega má stejně jako já? Akorát začnu srovnávat, jestli náhodou nedělám víc (a on se nefláká), když teda máme „pracovat stejně“.

Ani jedno z toho není v zájmu ani zaměstnavatele, ani zaměstnance! Protože ti méně schopní budou chtít dorovnat plat se schopnějšíma, jinak se nebudou cítit spokojeně. Ti schopní budou chtít navyšovat proti těm méně schopným, jinak se jim bude zdát, že jejich schopnosti zaměstnavatel neocení. Ve všech začne hlodat červík pochybností.

Tj. oproti dnešku dá zaměstnavatel na mzdy více peněz a zaměstnanci přitom budou nasranější. To fakt není dobrý nápad.

Kdysi jsem četl, jaký byl dopad zveřejňování platů vrcholných politiků a představitelů firem. Zákon o zveřejňování měl za cíl, aby se dotyční „zastyděli“ a nechali si platit méně. Co myslíte? Za 10 let měli plat několikanásobně vyšší! Protože se neustále srovnávali, chtěli mít víc. Dokud nevěděli, kolik mají ostatní, byli spokojení.

Takhle to funguje obecně. Pokud člověk neví o lidech příliš, je v pohodě. Jakmile ví, začne mít sklony jedněm závidět a druhými opovrhovat.
Bullshit...

Odůvodnit de i holokaust když chceš.


me vakérav

Re:Ziadost o zvysenie platu
« Odpověď #95 kdy: 27. 07. 2016, 18:53:54 »
Proč zaměstnavatel nechce, aby kolegové věděli vzájemně o svých platech? Protože by záviděli! Protože by poměřovali! Protože by opovrhovali! Ani jedno není dobré.

K čemu mi je, že vím, že kolega má o 10.000 Kč víc? Akorát tak začnu přemýšlet o tom, jestli fakt pracuje víc, je schopnější, nebo jestli bych neměl taky zvednout plat.

K čemu mi je, že vím, že kolega má o 10.000 Kč míň? Akorát tak začnu přemýšlet o tom, jestli se fakt víc fláká, míň toho umí, nebo se jenom blbě dohodl.

K čemu mi je, že vím, že kolega má stejně jako já? Akorát začnu srovnávat, jestli náhodou nedělám víc (a on se nefláká), když teda máme „pracovat stejně“.

Ani jedno z toho není v zájmu ani zaměstnavatele, ani zaměstnance! Protože ti méně schopní budou chtít dorovnat plat se schopnějšíma, jinak se nebudou cítit spokojeně. Ti schopní budou chtít navyšovat proti těm méně schopným, jinak se jim bude zdát, že jejich schopnosti zaměstnavatel neocení. Ve všech začne hlodat červík pochybností.

Tj. oproti dnešku dá zaměstnavatel na mzdy více peněz a zaměstnanci přitom budou nasranější. To fakt není dobrý nápad.

Kdysi jsem četl, jaký byl dopad zveřejňování platů vrcholných politiků a představitelů firem. Zákon o zveřejňování měl za cíl, aby se dotyční „zastyděli“ a nechali si platit méně. Co myslíte? Za 10 let měli plat několikanásobně vyšší! Protože se neustále srovnávali, chtěli mít víc. Dokud nevěděli, kolik mají ostatní, byli spokojení.

Takhle to funguje obecně. Pokud člověk neví o lidech příliš, je v pohodě. Jakmile ví, začne mít sklony jedněm závidět a druhými opovrhovat.
Bullshit...

Odůvodnit de i holokaust když chceš.

To samozřejmě jde. Ale nějaké protiargumenty by nebyly? Zatím jsem tu neviděl nic než výkřiky typu „je to hnus“.

javaman

Re:Ziadost o zvysenie platu
« Odpověď #96 kdy: 27. 07. 2016, 18:59:29 »
Tak asi neumíš číst. Pokud má kolega lopata víc, tak chci tak dvojnásobek jeho. Pokud chce on jako já, musí dokázat, že je lepší než já a naopak. Žádné kouření ptáků po večerech v tajnosti!

iviak

Re:Ziadost o zvysenie platu
« Odpověď #97 kdy: 27. 07. 2016, 19:42:14 »
Tak asi neumíš číst. Pokud má kolega lopata víc, tak chci tak dvojnásobek jeho. Pokud chce on jako já, musí dokázat, že je lepší než já a naopak. Žádné kouření ptáků po večerech v tajnosti!
tak si predstav situaci, když si TY ten NESCHOPNEJ ale myslíš si že nejsi. Taky chceš dvojnásobek toho co tvuj schopnej kolega, protože si myslíš že je neschopnej. Plat je záležitost mezi zamestnancem a zamestnávatelem. Zamestnanec musí vedet, za kolik je ochotnej pracovat bez ohledu za kolik je ochotnej pracovat ten druhej (máš predsa jiné nároky, jiné výdavky, jinak náročnou manželku, jiné sporení a uvery jako kolega) . a zamestnávatel jestli se mu to oplatí.
Ty nejsi schopnej pracovat, takže je jedno kolik pýtaš, už si to nekolikkrát dokázal. :)

javaman

Re:Ziadost o zvysenie platu
« Odpověď #98 kdy: 27. 07. 2016, 20:19:52 »
Tak mi to musíš ukázat, že na to nemám. Když zkurvím vše jako normální lopata, tak pak mi to si dojde, ne?

me vakérav

Re:Ziadost o zvysenie platu
« Odpověď #99 kdy: 28. 07. 2016, 07:05:49 »
Tak mi to musíš ukázat, že na to nemám. Když zkurvím vše jako normální lopata, tak pak mi to si dojde, ne?

Ovšem ne každej je schopnej takový sebereflexe. A i když jí schopnej jsem, stejně mě to začne hlodat. Doteď jsem mohl jen tušit, že kolega je lepší, takže možná bere víc, ale jakmile to vidím černé na bílém, a dokonce mi šéf pak vysvětlí, že opravdu já stojím za prd, přestanu být šťastnej. Člověk není stroj. Navíc typicky čím hloupější člověk je, tím méně má sebereflexe. Také ne vždy může šéf uspokojivě vysvětlit, v čem je kolega lepší. Protože ty prostě nevidíš, co všechno ten kolega dělá.

Přitom šéf ale potřebuje i trochu hloupější lidi na jednodušší práce. Ale nechce mít na pracovišti nějaké zbytečné nešvary.

A hlavně všechno je zbytečné tohle vůbec řešit. Ty k ničemu nepotřebuješ vědět, v čem je kolega lepší. Šéf ti to nepotřebuje nějak zdůvodňovat (ani pro něj takovej rozhovor nebude příjemnej). Ty se pak kvůli tomu nemusíš cítit méněcenněji. Stačí prostě, abys nevěděl, kolik ostatní berou. Tak jednoduché to řešení je. Nechápu, proč se tomu někteří lidi brání.

čumil

Re:Ziadost o zvysenie platu
« Odpověď #100 kdy: 28. 07. 2016, 09:47:33 »
Proč zaměstnavatel nechce, aby kolegové věděli vzájemně o svých platech? Protože by záviděli! Protože by poměřovali! Protože by opovrhovali! Ani jedno není dobré.

K čemu mi je, že vím, že kolega má o 10.000 Kč víc? Akorát tak začnu přemýšlet o tom, jestli fakt pracuje víc, je schopnější, nebo jestli bych neměl taky zvednout plat.

K čemu mi je, že vím, že kolega má o 10.000 Kč míň? Akorát tak začnu přemýšlet o tom, jestli se fakt víc fláká, míň toho umí, nebo se jenom blbě dohodl.

K čemu mi je, že vím, že kolega má stejně jako já? Akorát začnu srovnávat, jestli náhodou nedělám víc (a on se nefláká), když teda máme „pracovat stejně“.

Ani jedno z toho není v zájmu ani zaměstnavatele, ani zaměstnance! Protože ti méně schopní budou chtít dorovnat plat se schopnějšíma, jinak se nebudou cítit spokojeně. Ti schopní budou chtít navyšovat proti těm méně schopným, jinak se jim bude zdát, že jejich schopnosti zaměstnavatel neocení. Ve všech začne hlodat červík pochybností.

Tj. oproti dnešku dá zaměstnavatel na mzdy více peněz a zaměstnanci přitom budou nasranější. To fakt není dobrý nápad.

Kdysi jsem četl, jaký byl dopad zveřejňování platů vrcholných politiků a představitelů firem. Zákon o zveřejňování měl za cíl, aby se dotyční „zastyděli“ a nechali si platit méně. Co myslíte? Za 10 let měli plat několikanásobně vyšší! Protože se neustále srovnávali, chtěli mít víc. Dokud nevěděli, kolik mají ostatní, byli spokojení.

Takhle to funguje obecně. Pokud člověk neví o lidech příliš, je v pohodě. Jakmile ví, začne mít sklony jedněm závidět a druhými opovrhovat.
Bullshit...

Odůvodnit de i holokaust když chceš.

To samozřejmě jde. Ale nějaké protiargumenty by nebyly? Zatím jsem tu neviděl nic než výkřiky typu „je to hnus“.
Ale jo, byl by. Plat je vysledkem vyjednávání, schopnosti fungují jako takový strop. Když si blbej vyjednavač, máš holou zadek, a jediná cesta jak se to dozvědět je zjistit jaký plat maj otroci kolem tebe. Tak to je. Naštěstí když se člověk s ostatními seznámí, je možné se k platu ostatních dobrat a plat poté zoptimalizovat v další práci.