Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #90 kdy: 05. 06. 2016, 20:11:33 »
Nejslabší studenti ale určitě nebudou dělat ve výzkumu… a těm, kteří ve výzkumu dělat budou, se znalost TeXu (a to ho vůbec nemusím) a především schopnost vypořádat se s požadavky časopisů bude hodit.

Presne tak, proste si je vychovavaji na vedeckou drahu a odmeny (znamky) to reflektuji.

K OP nic nemám, protože desktopovou aplikaci v Javě, která by vypadala a chovala se nativně, jsem mnoho let neviděl, pokud vůbec. Akorát si matně vzpomínám, že v dobách GNOME 2 šlo povolit nějakou integraci s GTK, takže to nebylo úplně k zblití.

V topicu se ale neresi vzhled, resi se udajna pomalost - tj. ze pry neexistuji nepomale desktopove aplikace v Jave. A k tomu vzhledu, Java podporuje nejake look&feel, to opravdu zadne nejsou ty prave? Zkusils jsi toto?


balki

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #91 kdy: 05. 06. 2016, 21:52:19 »
Hra lux, delux. Je to stolova hra "Risk" s upravenymi pravidlami s viacerymi mapami, a su v nej zabudovane aj 2 kampane "American history" a "Ancient empires".

http://sillysoft.net/lux/

davkol

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #92 kdy: 06. 06. 2016, 00:26:31 »
K OP nic nemám, protože desktopovou aplikaci v Javě, která by vypadala a chovala se nativně, jsem mnoho let neviděl, pokud vůbec. Akorát si matně vzpomínám, že v dobách GNOME 2 šlo povolit nějakou integraci s GTK, takže to nebylo úplně k zblití.

V topicu se ale neresi vzhled, resi se udajna pomalost - tj. ze pry neexistuji nepomale desktopove aplikace v Jave. A k tomu vzhledu, Java podporuje nejake look&feel, to opravdu zadne nejsou ty prave? Zkusils jsi toto?
Díky, ten com.sun.java.swing.plaf.gtk.GTKLookAndFeel je nejspíš to, co jsem myslel. Tehdy mi přišlo, že se to i vykreslovalo rychleji… čert ví, zda to nebyl bias.

Dneska se nabízí otázka, zda to peče s GTK 3. Každopádně, s Qt mám stejně smůlu.

CHe

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #93 kdy: 06. 06. 2016, 19:33:04 »
Ako tu už niekto písal, JOSM (Javácky offline editor OpenStreetMap podkladov) je aj pre mňa referenčná desktopová Javovina, ktorá nie je úplne triviálna a napriek tomu funguje a nenasiera.

j

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #94 kdy: 06. 06. 2016, 20:53:42 »
Sak je to taky jedinej pouzitelnej OSM editor ... ;D. Ty webovy sou nepouzitelny a ten jeden dalsi ma tak sileny UI ... ze snad ani nema smysl ho menovat.

Ale i JOSM trpi spoustou problemu, ktery s javou souvisej. Je treba naprosto nehorazne rozezranej, a defakto se v "defaultu" neda pouzivat. Musis mu parametricky pridelit aspon (a to vazne minimalne) 2GB RAM. Pokud to ale po kazdy uprave nechces restartovat, tak 4GB sou zaklad, a cim vic, tim lip (= potrebujes to spoustet pod 64bit javou).

Jenom kdyz ho spustim (a to jeste nema nacteny zadny data) tak schroupne 1,5GB jak nic ....


CHe

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #95 kdy: 06. 06. 2016, 21:21:22 »
Nie, ešte jeden je použiteľný: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/RawEditor :D

(na grupovanie a opravy relácií resp. dopĺňačky tagov ako wikipedia: je efektívnejší než roundtripy cez JOSM)

Inak ale, ja som s JOSM nemával problém ani roky dozadu na 32b XP s vanilla setupom JRE (na rozdiel od Eclipsu, vmware-áckej "konzoly" a podobných vecí) a to som tam občas naťahal hodne veľké sady.

Petr M.

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #96 kdy: 06. 06. 2016, 21:53:35 »
Používám např. PDFSAM v2.2.4 (Java) https://sourceforge.net/projects/pdfsam/files/pdfsam/2.2.4/ a funguje celkem obstojně.

Sám jsem napsal v Javě účetnictví, mzdy, sklad, ... Intaluji, aktualizuji a spouštím přes JavaWebStart na Win32/64 i Linux64. Je to hbitý a není problém zobrazovat tisíce záznamů z databáze. Akorát jsem si napsal nějaké knihovny nad Swing a JDBC, aby mi šla práce líp od ruky. FX jsem zatím nepřišel na chuť.

Pokud má aplikace problém s výkonem, je dobré vzít profiler a hledat chyby. Možná to chce mít nějaké povědomí o tom, jak Java funguje (třeba přečíst si: Java Performance: The Definitive Guide) a pak se dají tvořit hezký a rychlý aplikace.

marty

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #97 kdy: 07. 06. 2016, 08:44:33 »
Urcite ne tak rychly jako v C#/WPF


marty

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #99 kdy: 07. 06. 2016, 09:51:23 »
Jo ak ty sis vybral Mono ve srovnani s pomalou Javou. Jako budme objektivni a zrovnejme javu na linuxu a c#/wpf na windowsu. Tam bude jasny vitez c#. A java je pomalejsi oproti c# vseobecne.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #100 kdy: 07. 06. 2016, 10:12:58 »
Mono jsem si "vybral", protoze benchmarky M$ implementaci moc neni a benchmarks game je hodne znama a pokryva netrivialni vypocty. M$ totiz muzou jakejkoliv benchmark sestrelit, ze nesplnuje jejich jednoducha pravidla. Holt se boji a asi maji proc, jinak by takove veci nezakazovali a misto pravniceni by je mohli jednoduse vyvratit svym merenim nebo vecnou kritikou daneho benchmarku.

Jo ak ty sis vybral Mono ve srovnani s pomalou Javou. Jako budme objektivni a zrovnejme javu na linuxu a c#/wpf na windowsu. Tam bude jasny vitez c#. A java je pomalejsi oproti c# vseobecne.

opet: citation needed, tluct hubou umi kazdy ;).