Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě

marty

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #45 kdy: 04. 06. 2016, 08:39:26 »
Narazim nato, ze na linux nikto nerobi aplikace, a kdyz jo, tak stoji zaprt. A nemusite mi neco rikat, protoze jsem pouzival jak linux tak windows a vim to srovnat. Aplikace na linux =  hrozny UI, hrozna odozva. Asi tolik k tomu


Petr M

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #46 kdy: 04. 06. 2016, 09:46:55 »
Marty, o co víc naprd je Firefox pro widle proti Firefoxu pro Linux? Pomalý je oboje, na Widlích padal, na Linuxu ne. Nebo jsou na prd LibreOffice, který jedou stejně na Linuxu i na widlích? Nebo další, multiplatformní programy, dostupný jako balíčky pro moje distro - KeePass, Thunderbird, Chrome, Inkscape, Blender, Audacity, VLC, Kodi a desítky dalších....

Co se UI týká, je to o osobních preferencích. Hodně věcí na Linuxu se dá upravit a máš na výběr- GNOME, KDE, XFCE, Unity,... Ale když se v Redmondu rozhodnou, že budou kosčtvercový ikony, kolečka tam nenarveš.

A odezva? Manželka kdysi měla netbook Acer Aspire One s Atomem N450 a DDR II. Byly na tom W7 starter. Pomalý jak mrtvej lenochod. Stačilo přehodit na Linux a bylo to použitelný...

A Pokud jde o některý aplikace, víš na widle o ekvivalentu GCOmpris nebo free prohlížeč Gerber dat minimálně na úrovni Gerbv bez registrace, co funguje dýl než 30 dní? Já jsem na nic takovýho nanerazil...

Prostě mám opačnou zkušenost, než ty. U mě to widle zatím prohrávají.

--------------------

A abych nebyl úplně mimo téma, nemůžu si vynachválit Freemind. Taky v Javě, nedělá rozdíl mezi widlema a tučňákem... Takhle by to mělo správně vypadat, když už někdo má potřebu jet nad nějakou virtuální mašinou.

Jenda

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #47 kdy: 04. 06. 2016, 16:36:29 »
Narazim nato, ze na linux nikto nerobi aplikace, a kdyz jo, tak stoji zaprt.
To není pravda, například Valgrind je primárně linuxový, byl portován na několik málo dalších unixů, a na Windows asi nebude fungovat nikdy. Totéž třeba Debootstrap, GnuRadio, FCL, osmo-tetra, tetrapol-kit, Kukuruku, Deka… Používám spoustu aplikací, které fungují primárně a snadno na Linuxu, s větším či menším úsilím by asi šly rozchodit na některých jiných moderních unixech, a bez velkých změn prostě na Windows ani jiných neunixových OS fungovat nebudou.

Aplikace na linux =  hrozny UI, hrozna odozva.
Mně oboje toto přijde na Linuxu v pořádku (a nemám žádné dělo, čtyři roky starý notebook s i3 SandyBridge). Naopak UI a UX ve Windows nesnesitelná hrůza. Začíná to tím, že to nemá funkční shell a CLI, takže nejde naskriptovat spousta věcí, které mám ve svém systému naskriptované, a pokračuje naprosto neschopným window namagerem, ve kterém se musí takové triviality jako lepení oken, always on top, virtuální plochy, zobrazení výstupu příkazu v panelu, správa schránky, globální klávesové zkratky… šíleně hackovat nebo to prostě nejde udělat vůbec.

Petr M

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #48 kdy: 04. 06. 2016, 17:20:01 »
Jendo, vidíš, na plochy už jsem skoro zapomněl, že si to ti chudáčci s widlema nemůžou rozdělit. Už je nějak beru automaticky. Na jedné ploše práce, na druhé zábava, na třetí administrace,...

A taky teču, pokud mám na widlích spuštěných několik aplikací v několika instancích. Co udělají widle při přepínání? No jedno okno, jeden náhled v <Alt>+<Tab>. Pět náhledů prohlížeče, tři náhledy průzkumníka (proč aspoň nepodporuje záložky jako Nautilus?). Výsledek? I s ostatníma programama 20 náhledů a hledej, šmudlo. Zlatej Gnome, tam <Alt>+<Tab> vybírá program, <Alt>+<~> potom jeho instanci. Takže si vyberu pěkně tabem z pěti programů, v programu tildou konkrétní okno a je to rychlejší.

Jenom jednu nevýhodu to má, klávesová zkratka navíc a musí vědět, co používá za program. Marty by to nedal, natlakoval by se mu z toho mozek, praskla by mu lebka a vypadlo oko.

A ještě k té odezvě, na Linuxu při hledání stačí psát a výsledky hledání vidím na ploše okamžitě. Ve Widlích napřed tři minuty chroustání a po každým písmeně začíná od nuly (místo aby pitomci po připsání písmene rychle zkontrolovali 25 vyhovujících suborů a pak pokračovali dál, zahodí hledání a kontrolují 2500 už prohledaných souborů. Asi je to na ně moc složitý)... Vysypání koše na 25 minut, protože to napřed musí koš rozbalit, potom zkontrolovat, jestli je korektně rozbalený, a teprve když sedí CRC všech souborů proti centrále v Redmondu, tak je smaže a znovu zabalí prázdný koš. Místo toho, aby koš prostě smazal a vytvořil nový. Tak nějak nevím, jestli to s tou odezvou myslel jako ironii, nebo se mu udělá při rychlé odezvě blbě a vyvrhne snídani...

marty

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #49 kdy: 04. 06. 2016, 18:04:42 »
Jakoze windows neumi virualni plochy? No to chce zkusit win10   8)
K libreoffice nepouzitelnej nastroj. Oproti officu. Tedka jsem kamosce delal cislovani na diplomce. Mela to v libreoffice a ani za boha jsem nevedel jak to udelat a to jsem zkousel ruzne moznosti. Chytnul jsem ms word a za minuty jsem to mel. Jako pouzitelnost nekterych programu 0b.
Pouzival jsem netbeans v linuxu, padalo a zamrzalo to. Pouzuval jsem codeblocks, 0b. Take VLC na androidu, zaseklo se to a padlo


Kit

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #50 kdy: 04. 06. 2016, 18:58:44 »
Diplomka ve Wordu? 0b.

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #51 kdy: 04. 06. 2016, 19:31:18 »
Pouzival jsem netbeans v linuxu, padalo a zamrzalo to. Pouzuval jsem codeblocks, 0b. Take VLC na androidu, zaseklo se to a padlo
Používam NetBeans v Linuxe 10 rokov, nezažil som ani jeden totálny pád, dokonca ani na vývojových verziách. Buď používaš unstable develop alpha verzie linuxu alebo si ho nevieš nastaviť (prípadne ho vieš iba totálne rozdrbať). Samozrejme NetBeans chce svoje, ale v dnešných časoch žiaden problém.
Raz som musel v NetBeans urobiť malý zásah pod wydlami. Bol to totálny pôrod, widle sa mi javili ako totálne nepoužiteľná lagujúca a padajúca sračka. Nakoniec som tam dal VirtualBox, do neho narýchlo stiahnuné Lubuntu (inak používam Gentoo) a úpravu som mal hotovú behom pár minút, napriek chýbajúcej hardwarovej virtualizácie procesora. Išlo to pomaly ale išlo a nepadalo, takže to bolo rýchlejšie ako trápiť sa s M$ a nemusel som hľadať psychiatra.

marty

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #52 kdy: 04. 06. 2016, 20:46:49 »
No tak to jsi mel stesti protoze ja jsem pod tim vyvijel jenom skolskej projekt a RAMky to zralo pozehnane. A taky to sekalo. Neumim si predstavit, ze bych delal poradnej projekt v netbeans. Ja delam ve Visual Studiu 2015, a nedam nan dopustit. Jeden nejlepsi nastroj na vyvoj.

Kit:
Ty musis byt asi nejakej dement (na roote je jich dost) protoze nechapu tvoje vyjadreni, ze DP ve wordu 0b. Vzdyt ty hovno vis o cem byla diplomka. Ja rikam co jsem musel resit a cislovani jsem udelal okamzite ve wordu.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #53 kdy: 04. 06. 2016, 21:03:38 »
Diplomka ve Wordu? 0b.

Kit:
Ty musis byt asi nejakej dement (na roote je jich dost) protoze nechapu tvoje vyjadreni, ze DP ve wordu 0b. Vzdyt ty hovno vis o cem byla diplomka. Ja rikam co jsem musel resit a cislovani jsem udelal okamzite ve wordu.

U nas za prace ne v LaTeXu sice 0 nebyla, ale vetsinou o stupen horsi znamka. A to pouze pokud mely dobre strankovani, titulku a bezchybne citace, coz "vysazet" ve wordu neni lehke. Stejne tak za ne-LaTeX slajdy - ve vetsine predmetech a u obhajoby za to byval pul stupen az stupen ze znamky dolu. (FIT VUT)

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #54 kdy: 04. 06. 2016, 21:09:14 »
Jakoze windows neumi virualni plochy? No to chce zkusit win10   8)
K libreoffice nepouzitelnej nastroj. Oproti officu. Tedka jsem kamosce delal cislovani na diplomce. Mela to v libreoffice a ani za boha jsem nevedel jak to udelat a to jsem zkousel ruzne moznosti. Chytnul jsem ms word a za minuty jsem to mel. Jako pouzitelnost nekterych programu 0b.

Tak já mám přesně opačnou zkušenost. V LO/OOorg udělám vše co potřebuju a na MS Office jsem jak bez ruky a nejde to a nejde. A od té doby co je ribbon je to ještě horší. :D

dustin

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #55 kdy: 04. 06. 2016, 22:08:06 »
Prostě je to o tom, co kdo zná, používá a umí.

marty

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #56 kdy: 04. 06. 2016, 22:46:29 »
Diplomka ve Wordu? 0b.

Kit:
Ty musis byt asi nejakej dement (na roote je jich dost) protoze nechapu tvoje vyjadreni, ze DP ve wordu 0b. Vzdyt ty hovno vis o cem byla diplomka. Ja rikam co jsem musel resit a cislovani jsem udelal okamzite ve wordu.

U nas za prace ne v LaTeXu sice 0 nebyla, ale vetsinou o stupen horsi znamka. A to pouze pokud mely dobre strankovani, titulku a bezchybne citace, coz "vysazet" ve wordu neni lehke. Stejne tak za ne-LaTeX slajdy - ve vetsine predmetech a u obhajoby za to byval pul stupen az stupen ze znamky dolu. (FIT VUT)

No ne vsichni studuji na FIT VUT 😃. Ja jsem taky studoval na FITe a psal jsem praci ve wordu. Sral jsem na ich latex, co by mi bylo stejne k nicemu, kdych se s tim sral.

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #57 kdy: 04. 06. 2016, 23:24:22 »
takze frajer je tak tupej, ze nedokaze udelat cislovani v libre a k tomu ma evidentne nejaky defekt na potkavani padaciho SW ktery ostatni lide pouzivaji k spokojenosti... trochu mi pripomina jednoho zdejsiho Jarouše...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

marty

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #58 kdy: 04. 06. 2016, 23:36:08 »
To je skoda reci, vysvetlovat linuxakovi, ze ms office je omnoho ale omnoho lepsi nastroj nez libreoffice. Kdyby to tak nebylo, nepatril by MS mezi nejlepsi firmu co se tyce kancelarskych baliku. Kamarad pracuje s excelem a rika, ze libreoffice neni vubec na poradnou praci. Bud se s tym zmirte, nebo nepiste blaboly. Kdyby to bylo jak rikate, libreoffice by uz davno vytesnil ms office . Ale jak rikam, bavit se s linuxakem o necem takymto nema smysl.

Re:Existuje fungující, desktopový sw s GUI psaný v Javě
« Odpověď #59 kdy: 04. 06. 2016, 23:48:22 »
A není to spíš tak, že každému vyhovuje něco jiného? Z toho co píšete to vyznívá tak, že jste zvyklý na Word a spol. Taky to spíš vypadá na nějaký komplex vůči Linuxu... Mně třeba vyhovuje víc LibreOffice, ale to neznamená, že budu nadávat ostatním, že jsou "windowsáci, kterým to člověk nevysvětlí" (nehledě na to, že LibreOffice používám hlavně pod Windows).