Požadavky junior admin

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #75 kdy: 19. 01. 2016, 12:04:29 »
jako já nevím, jestli žiju v jiném světě ale man je snad úplná samozřejmost ne? :-D
Já bych raději důkladně prověřil znalosti daného člověka než důvěřovat tomu že ví "samozřejmé" věci.
Byl jsem (několikrát) svědkem kdy i profesionální programátor nepoužívá samozřejmé věci ... konkrétně nesolené MD5 pro ukládání hesel.


kemik

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #76 kdy: 19. 01. 2016, 15:30:26 »
Ono kolikrat i velci profesionalove neznaji zakladni veci protoze je proste nepouzivaji. Napriklad malo sitaru vi ze IP adresa se da zapsat jako jedno cislo (1296780583) nebo jako 2 cisla odelena teckou nebo jako 3 cisla (77.75.19751). Takoveto adresy jdou pingnout ve vsech OS, ale jsou sitari kteri se s vama budou hadat ze to neni mozne.

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #77 kdy: 19. 01. 2016, 15:33:59 »
Ono kolikrat i velci profesionalove neznaji zakladni veci protoze je proste nepouzivaji. Napriklad malo sitaru vi ze IP adresa se da zapsat jako jedno cislo (1296780583) nebo jako 2 cisla odelena teckou nebo jako 3 cisla (77.75.19751). Takoveto adresy jdou pingnout ve vsech OS, ale jsou sitari kteri se s vama budou hadat ze to neni mozne.


dá, ale pokud to napíšeš dohromady do konzole, tak to překládá na jinou adresu.. proto se to nepoužívá a málo kdo o tom ví...

takže mají tak na půl pravdu

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #78 kdy: 19. 01. 2016, 17:52:53 »
to kemik:
Co je na tom zakladniho? Mne to prijde uzitecny jako dira v hlave. To muzu rovnou psat IP adresy v binarni forme, ale nedela se to, protoze je to pro praxi proste nepouzitelny a tudiz zbytecny. Duvod proc se tyhle zalezitosti prevadej do tehle tvaru je prave ten, aby to zvysilo prehlednost a usnadnilo citelnost lidem, kteri s pocitaci pracuji. Kdyz nekomu nekdo diktuje telefoni cislo, taky to vetsinou dela po clusterech pravdepodobne tri cislic a ne po jednotlivejch cislicich.

Navic to zkousim na 3 OS a ani na jednom to nejde. Kde delam chybu?

kemik

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #79 kdy: 19. 01. 2016, 18:18:26 »
Asi pouzivas minoritni OS :) Me to funguje na HPUX, Aix, Solaris, linux a windows. Zajimave je ze v exploreru to otevre spravnou stranku ale chrome se snazi ten retezec (77.75.19751) resolvovat v nem to nefunguje.


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #80 kdy: 19. 01. 2016, 18:37:29 »
Ok, zkousim pingat adresu bez tecek an windows, linuxu, freebsd a ani jedno neodpovida. Jakto?

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #81 kdy: 19. 01. 2016, 18:42:02 »
Uz sem nasel odpoved :)

JiriX

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #82 kdy: 26. 01. 2016, 11:07:26 »
pistelak: Asi bych to nenazýval obchod s masem... jestli někoho znáte, kdo na to má tak sem s ním.

Mirek Prýmek: Asi máte pravdu... proč to nezkusilt, že když někdo 50k třeba nabídne. Já jsem asi z jiné školy (na druhou stranu mi to přineslo jen problémy) a neřekl bych si o takové peníze, když vlezu do vim a neumím odejít aniž bych restartoval PC - to nám na pohovoru předvedl člověk na kterého jsem podle CV sázel.

smoofy: Určitě se můžeme zkontaktovat, jak jsem říkal raději dám na doporučení.

Zdravim Pavle,

pokud je pozice junior admina stale aktualni mam o ni zajem. Muzeme mi naspat pozadavky na pozici, popripade prilozit test. Napis mi taky neco o vasi firme. Informace poslete na e-mail xjiri1978 at seznam.cz.

Jiri

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #83 kdy: 26. 01. 2016, 11:58:19 »
pistelak: Asi bych to nenazýval obchod s masem... jestli někoho znáte, kdo na to má tak sem s ním.

Mirek Prýmek: Asi máte pravdu... proč to nezkusilt, že když někdo 50k třeba nabídne. Já jsem asi z jiné školy (na druhou stranu mi to přineslo jen problémy) a neřekl bych si o takové peníze, když vlezu do vim a neumím odejít aniž bych restartoval PC - to nám na pohovoru předvedl člověk na kterého jsem podle CV sázel.

smoofy: Určitě se můžeme zkontaktovat, jak jsem říkal raději dám na doporučení.

Já se Vám již nabízel a nic ... :)
Když chceš, dokážeš vše!

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #84 kdy: 26. 01. 2016, 15:52:12 »
To co píšete v dotazu o juniorech, věc se má tak, že dneska na juniora berou skoro každého. Editor VI, to chcete nějak moc? Já jsem měl vedle sebe juniora, co nedal tohle: "uprav následující, aby to vypsalo čau"

print "ahoj"

jeho reakce: "neumím python"... žral jsem trávu s trávníku před budovou vzteky ;D Takovýhle člověk přežil zkušebku. Já po 3 dnech vzdal jeho zaučování.

Jinak jsem viděl nějaké testy, když jsem chodil po pohovorech a nejvíce se mi líbili testy analytického myšlení. Pokud je někdo junior, přesto by si měl dát dohromady 1+1 = 2, VIM se naučí, bash taky, ale analyticky myslet stěží.

Problém junior adminů - alespoň v Praze, je že si najdou práci klikače za 30k, takže každý kdo umí trošku víc bude chtít víc.

U seniorů v Praze je realita dost tristní. Když jsem naposled šel na 3 pohovory a požadoval 60k Kč, tak mi to 2 firmy nabídly a já pochopil, že musím zvednout laťku. Opravdu je lidí kritický nedostatek. Hlavně lidí co dokážou samostatně myslet...

Další věc, kterou vidím jako problém u juniorů je pasivita. Člověk aby nad nima furt stál, jestli mají co dělat, jestli všechno chápou atd... Skoro bych dneska juniora nenajímal ani podle znalostí, jako spíše podle analytického myšlení a schopnosti být aktivní. Klidně bych dal do testu nějakou totální kravinu a na začátek: "když nechápete zadání, můžete se zeptat" a čekal bych, jak se admin zachová, jestli se fakt zeptá atd...

joonoo

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #85 kdy: 26. 01. 2016, 19:05:00 »
U seniorů v Praze je realita dost tristní. Když jsem naposled šel na 3 pohovory a požadoval 60k Kč, tak mi to 2 firmy nabídly a já pochopil, že musím zvednout laťku. Opravdu je lidí kritický nedostatek. Hlavně lidí co dokážou samostatně myslet...

To je totiž pro běžné lopaty. Pokud něco umíš, tak tohle ani jako start. Přesně jak píšeš, konkurence je minimální.

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #86 kdy: 26. 01. 2016, 21:09:37 »
To je totiž pro běžné lopaty. Pokud něco umíš, tak tohle ani jako start. Přesně jak píšeš, konkurence je minimální.

No ono já jsem dlouho nic moc neuměl (i když jsem byl přesvědčen o opaku  ::) ), kariéru začínám dělat poslední 2 roky. Co mi hodně pomohlo je informační dieta, přestat číst zprávy, všechny komentáře a vše na internetu. Hodně omezuji zdroje informací, samozřejmě sem tam něco přečtu, ale svoje myšlení si nechávám na zajímavé věci, a kupodivu se mi hodně změnila křivka učení (jsem tak 2x rychlejší než ostatní kolegové).

Borekza

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #87 kdy: 27. 01. 2016, 07:18:53 »
Na co potřebuje Admin analyticky myslet ?

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #88 kdy: 27. 01. 2016, 08:13:14 »
To co píšete v dotazu o juniorech, věc se má tak, že dneska na juniora berou skoro každého. Editor VI, to chcete nějak moc? Já jsem měl vedle sebe juniora, co nedal tohle: "uprav následující, aby to vypsalo čau"

print "ahoj"

jeho reakce: "neumím python"... žral jsem trávu s trávníku před budovou vzteky ;D Takovýhle člověk přežil zkušebku. Já po 3 dnech vzdal jeho zaučování.

Jinak jsem viděl nějaké testy, když jsem chodil po pohovorech a nejvíce se mi líbili testy analytického myšlení. Pokud je někdo junior, přesto by si měl dát dohromady 1+1 = 2, VIM se naučí, bash taky, ale analyticky myslet stěží.

Problém junior adminů - alespoň v Praze, je že si najdou práci klikače za 30k, takže každý kdo umí trošku víc bude chtít víc.

U seniorů v Praze je realita dost tristní. Když jsem naposled šel na 3 pohovory a požadoval 60k Kč, tak mi to 2 firmy nabídly a já pochopil, že musím zvednout laťku. Opravdu je lidí kritický nedostatek. Hlavně lidí co dokážou samostatně myslet...

Další věc, kterou vidím jako problém u juniorů je pasivita. Člověk aby nad nima furt stál, jestli mají co dělat, jestli všechno chápou atd... Skoro bych dneska juniora nenajímal ani podle znalostí, jako spíše podle analytického myšlení a schopnosti být aktivní. Klidně bych dal do testu nějakou totální kravinu a na začátek: "když nechápete zadání, můžete se zeptat" a čekal bych, jak se admin zachová, jestli se fakt zeptá atd...

Tvoji zkušenost s juniorem je fakt zajímavá  :D Co tam takový člověk dělá?  :o

Na co potřebuje Admin analyticky myslet ?

Na řešení problémů?  :o
Když chceš, dokážeš vše!

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #89 kdy: 27. 01. 2016, 09:01:37 »
Na co potřebuje Admin analyticky myslet ?

Vlastně na nic, my admini fungujeme jenom tímhle způsobem  8)