Požadavky junior admin

homie

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #30 kdy: 17. 01. 2016, 21:37:45 »
Riesil som podobny problem, nevedel som najst cloveka admina vobec ziadneho. Tak si vybavujem ukrajinca z odessy. Plat 1300 v cistom.

1300 pre juniora?! aka je to firma? poslem ziadost na seniora...

Nie. Tych 1300e v cistom bude pre linux experta z Odesy, ktory je mimoriadne nadupany.

On bude tak dobrý, že to prodává nějakým lemplům do ČR, když to rovnou mohl dělat za trojnásobek :D Cool story, bro.


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #31 kdy: 17. 01. 2016, 22:15:18 »
to homie:
A proc ne? Situace na Ukrajine je vselijaka, velka spousta mistnich hleda cestu pryc a penize tam taky nejsou kdovijake. Ve vetsine zapadnich zemi bude ukrajinec tezko shanet pracovni uplatneni jakozto clen ex CCCP a v neposledni rade chce spousta mladych zdrhnout kvuli rukovani do armady. U nas to ma bez extremnich potizi a s nadprumernym platem a nikdo ho zpatky nepozene.
Hlavne je treba se konecne probrat z te naivity, ze kazdej v IT zna svou cenu a jede za maximum toho co si zaslouzi v nejakej subjektivnim meritku. Ja znam velkou spoustu skvelych adminu kteri delaji za vorisky a naopak jeste vetsi spoustu lemplu kteri nic neumeji, pridelavaji druhym praci ale berou vysoke platy.
Plat je o schopnostech az na xtem miste. V prvni rade jde o charisma s jehoz pomoci dokazete zodpovednou osobu presvedcit, aby vam ty penize dala.

Franta <xkucf03/>

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #32 kdy: 17. 01. 2016, 22:39:42 »
Nehodláme člověku, co si nainstaloval ubuntu a neví, co je vi a změna práv dát 50k
Tím je všechno daný, ne? Co je na tom k řešení? Když nedáte, tak nedáte. Může zkoušet štěstí jinde.

A ty bys dal 50 tisíc jako nástupní plat člověku, který ti nijak užitečný nebude a budeš ho muset nejdřív několik měsíců školit?

twrp

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #33 kdy: 17. 01. 2016, 23:20:37 »
Hm, ako tak občas pozerám na tie ponuky práce, tak som si už začínal myslieť, že dobrý administrátor by mal hlavne ovládať angličtinu na úrovni experta a že by mal mať vodičský preukaz typu B :-)

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #34 kdy: 18. 01. 2016, 05:03:32 »
A ty bys dal 50 tisíc jako nástupní plat člověku, který ti nijak užitečný nebude a budeš ho muset nejdřív několik měsíců školit?
Nedal. Ale nechápu debaty nesoucí se ve stylu "co si ten cápek myslí?!" No tak to zkouší no. Byl by blbej, kdyby to nezkusil, jestli existuje šance, že mu to někde dají. To je trh. Já zas můžu nabídnout libovolně málo, ale pak nemůžu nadávat, že nikoho neseženu... Pokud se nikdo za míň než 50 sehnat nedá, tak to je prostě férová tržní cena, protože lidi nejsou. Co je na tom k diskusi?

Chápal bych diskusi na téma "Kde sehnat lidi levněji?" nebo "Kde sehnat kvalitní lidi?", ale tohle ne.


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #35 kdy: 18. 01. 2016, 06:38:39 »
to twrp:
To neni obecna znalost admina, ale je pravda, ze v jakemkoliv oboru vas jazykova znalost posune dale. Mezinarodni firmy plati daleko lepe a pokud jste schopni se domluvit tak vam i odpusti ze nezvladate uplne technicky. Nicmene zazil sem firmu, kde vyzadovali perfektni AJ a HR pani mi na otazku v kolik zacina pracovni doba odpovedela: "You must be in the office until 9 o'clock." Skoro by se dalo rici, ze kazou vodu a pijou vino :).
Nase firma hleda dlouhodobe lidi a neuspesne. Sehnat cloveka co umi dobre s linuxem je hodne tezke a aby k tomu jeste zvladnul AJ aktivne uz trochu zavani zazrakem. A o penezich to rozhodne neni. Vetsina uchazecu proste neprojde vyberem.
Je to to stejne porad dokola, rika se ze neni prace, ja si myslim ze prace je fura, jen je nedostatek kvalifikovane pracovni sily.

Obecne by neskodila trocha pokory na obou stranach. Jak na strane uchazece co se penez tyce a pak na strane zamestnavatele co se tyce znalosti.
Pokud je clovek sikovnej tak se muze vyhoupnout na slusnou uroven za 1-2 roky bez vetsich potizi. Pokud je lempl nehne se treba z mista vubec.
Trh nastesti neni tak zkazenej, ze byste nekomu, kdo nic moc neumi, museli davat na juniorovi 50k. Jak spravne rika MP, pokud mu to date, tak ok, pokud ne at jde hledat jinam. Na kazde zbozi se najde kupec, ale tim nemusite byt zrovna vy.
Osobne si myslim ze pro juniora je 35k nastup velice slusny a nikde neni psano, ze pokud poroste znalostne, tak ze nemuze dostat pridano. To uz je pak na samotnem zamestnavateli, zda-li se ho bude snazit udrzet nebo ho necha odejit za lepsim jinam.

Co se tech naroku tyce, tak u nas mame pomerne casto uchazece cizince a jejich znlosti jsou neprimo umerne pozadavkum. Vetsinou jsou znalostne daleko nize nez uchazeci mistnimi, ale pozadujou vice penez. Podivate se na jejich CV a rikate si ze to je presne ten koho potrebujete. Clovek s praxi a zkusenostmi a pak na pohovoru predvadi neuveritelnou hatmatilku a je vam jasne, ze bash videl jen z rychliku a o znalosti VAS technologii se take neda mluvit.

Ado

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #36 kdy: 18. 01. 2016, 08:58:35 »
A ty bys dal 50 tisíc jako nástupní plat člověku, který ti nijak užitečný nebude a budeš ho muset nejdřív několik měsíců školit?
Nedal. Ale nechápu debaty nesoucí se ve stylu "co si ten cápek myslí?!" No tak to zkouší no. Byl by blbej, kdyby to nezkusil, jestli existuje šance, že mu to někde dají. To je trh. Já zas můžu nabídnout libovolně málo, ale pak nemůžu nadávat, že nikoho neseženu... Pokud se nikdo za míň než 50 sehnat nedá, tak to je prostě férová tržní cena, protože lidi nejsou. Co je na tom k diskusi?

Chápal bych diskusi na téma "Kde sehnat lidi levněji?" nebo "Kde sehnat kvalitní lidi?", ale tohle ne.

Nase krajiny su uz velmi bohate a zamestnavatelia sa musia spravat ako v bohatych krajin. Teda musia primarne hladat kvalitnych ludi v chudobnejsej cudzine. Teda napr. v Ukrajine, za 50k si kupite experta, ktory bude najlepsi v celej firme.


Pavelhouse

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #37 kdy: 18. 01. 2016, 09:34:44 »
pistelak: Asi bych to nenazýval obchod s masem... jestli někoho znáte, kdo na to má tak sem s ním.

Mirek Prýmek: Asi máte pravdu... proč to nezkusilt, že když někdo 50k třeba nabídne. Já jsem asi z jiné školy (na druhou stranu mi to přineslo jen problémy) a neřekl bych si o takové peníze, když vlezu do vim a neumím odejít aniž bych restartoval PC - to nám na pohovoru předvedl člověk na kterého jsem podle CV sázel.

smoofy: Určitě se můžeme zkontaktovat, jak jsem říkal raději dám na doporučení.


jozko

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #38 kdy: 18. 01. 2016, 09:36:15 »
Nase krajiny su uz velmi bohate a zamestnavatelia sa musia spravat ako v bohatych krajin. Teda musia primarne hladat kvalitnych ludi v chudobnejsej cudzine. Teda napr. v Ukrajine, za 50k si kupite experta, ktory bude najlepsi v celej firme.

Kdyby to byla pravda, tak expert by tu měl 250 tisíc měsíčně, protože se to vyplatí. Takhle jsme na úrovni té Ukrajiny. Ale expert za 50 pobavil :D

Wily

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #39 kdy: 18. 01. 2016, 10:26:07 »
pistelak: Asi bych to nenazýval obchod s masem... jestli někoho znáte, kdo na to má tak sem s ním.

Mirek Prýmek: Asi máte pravdu... proč to nezkusilt, že když někdo 50k třeba nabídne. Já jsem asi z jiné školy (na druhou stranu mi to přineslo jen problémy) a neřekl bych si o takové peníze, když vlezu do vim a neumím odejít aniž bych restartoval PC - to nám na pohovoru předvedl člověk na kterého jsem podle CV sázel.

smoofy: Určitě se můžeme zkontaktovat, jak jsem říkal raději dám na doporučení.

Kam toho člověka hledáte? Praha/Brno?

Unknown

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #40 kdy: 18. 01. 2016, 10:32:14 »
to Pavelhouse:
Jestli chces tak dej na sebe kontakt a muzeme to rozebrat trochu vic. Problematika HR v IT mne celkem zajima a mam primou zkusenost ze 3 rozdilnych firem. Navic se obcas objevi nekdo pomerne schopny ci nadejny koho by ti mohl dohodit.

Takže další kšeftař s masem. Prachy za nic ti nesmrdí ?

Zprostredkovatelska cinnost je "nic"??

Ado

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #41 kdy: 18. 01. 2016, 10:46:03 »
Nase krajiny su uz velmi bohate a zamestnavatelia sa musia spravat ako v bohatych krajin. Teda musia primarne hladat kvalitnych ludi v chudobnejsej cudzine. Teda napr. v Ukrajine, za 50k si kupite experta, ktory bude najlepsi v celej firme.

Kdyby to byla pravda, tak expert by tu měl 250 tisíc měsíčně, protože se to vyplatí. Takhle jsme na úrovni té Ukrajiny. Ale expert za 50 pobavil :D

Tiez si ma pobavil, ze expert je len za 250k :-)


lkm

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #42 kdy: 18. 01. 2016, 10:54:48 »
Sehnat cloveka co umi dobre s linuxem je hodne tezke a aby k tomu jeste zvladnul AJ aktivne uz trochu zavani zazrakem. A o penezich to rozhodne neni. Vetsina uchazecu proste neprojde vyberem.
Je to to stejne porad dokola, rika se ze neni prace, ja si myslim ze prace je fura, jen je nedostatek kvalifikovane pracovni sily.

Správné vyjádření Vaší myšlenky zní "nemáme budget na dobrého Linuxáka s AJ".
Můžete si být jist, že dobrého Linuxáků s AJ v ČR sehnat lze.

Kuba J.

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #43 kdy: 18. 01. 2016, 11:22:47 »
Zdravím ve spolek,

kluci, nechci být nějaký hnidopich či tak něco ale ....

Linuxu se věnuji asi 8 let, 5 let z toho provozuji vlastní server + starám se o servery svých klientů (cca 9 serverů + několik desítek VPS na nich). Vše jsem se v obsluze naučil sám, dokumentace, internet, manuály. Žádny COPY & PASTE ale přečtení, pochopení, nazazení na virtual, testování, produkce ....

V životě by mě nenapadlo se nazývat Linuxový administrátor a brát 50k ,-Kč Měsíčně avšak po tom, co jsem si přečetl tento topic a požadavky na juniorské pozice ... Popravdě mě to celkem dost zarazilo ... vždyť to jsou uplně základní věci už jen pro člověka, který se krapet věnuje linuxu ...

iwtu

Re:Požadavky junior admin
« Odpověď #44 kdy: 18. 01. 2016, 11:30:59 »
Poziadavky mate trivialne. Aj nastupny plat mi pride vela, na to, co chcete.. Poznam daleko schopnejsich ludi, co nastupovali za menej v Prahe.. Skuste skor zamestanat studenta na part time, dajte mu 15-20 000 Kc a mal by to zvladat v pohode. Uplne idealne, ked sa da vsetko vybavit cez ssh, ze ten clovek fyzicky nemusi nikam previdlene chodit. Ja by som sa ich narovinu opytal, za za co chcu tych 50 000 Kc. Nech mi realne ukazu, za co..