Investor pro C++ IDE

Ink

  • *****
  • 658
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #90 kdy: 12. 09. 2021, 17:36:41 »
Vsimli ste si ze akonahle niekto zacne diskusiu okolo C/C++, tak hned je tam kopa prispeckov o tom aky je rust skvely, i ked je to total offtopic?

To je fakt. 15.1.2016 vzniklo tohle téma a netrvalo ani pět a tři čtvrtě roku a někdo do něj injektoval Rust.


Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #91 kdy: 12. 09. 2021, 17:53:42 »
Vsimli ste si ze akonahle niekto zacne diskusiu okolo C/C++, tak hned je tam kopa prispeckov o tom aky je rust skvely, i ked je to total offtopic?

To je fakt. 15.1.2016 vzniklo tohle téma a netrvalo ani pět a tři čtvrtě roku a někdo do něj injektoval Rust.

Datum vzniku nejako ovplyvnuje skutocnost ze je to offtopic?

anonacct

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #92 kdy: 12. 09. 2021, 17:57:18 »
BoneFlute: Ale neodpověděls na otázku. Dokáže tě (jako tebe, BoneFlute) uživit Rust?

Já jen aby to nebylo tak, že tu něco sice opěvuješ, ale v práci stejně boucháš něco jiného :) Takových teoretiků je tu hodně.

Ink

  • *****
  • 658
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #93 kdy: 12. 09. 2021, 18:14:42 »
Vsimli ste si ze akonahle niekto zacne diskusiu okolo C/C++, tak hned je tam kopa prispeckov o tom aky je rust skvely, i ked je to total offtopic?

To je fakt. 15.1.2016 vzniklo tohle téma a netrvalo ani pět a tři čtvrtě roku a někdo do něj injektoval Rust.

Datum vzniku nejako ovplyvnuje skutocnost ze je to offtopic?

Klidně mě oprav, ale pokud si dobře pamatuju, vývoj debaty byl zhruba následující: Někdo napsal, že trh s nástroji pro C++ neroste i proto, že C++ začíná upadat. No a pak se řešilo, co má jako C++ nahradit. A když jsme u toho topicu, tématem nebylo C++ jako jazyk, ale podnikatelský záměr s vytvořením IDE.

Určitě rozumím Tvojí frustraci, když furt někde čteš, že Tvůj jazyk je na odpis nebo něco takového. Ale zrovna tady mi to přijde jako velice relevantní, protože nejde o srovnání dvou jazyků, ale odhad trendů. A přiznejme si, pokud dosud není nějaké "dokonalé" IDE pro C++, revoluce už se asi čekat nedá. Udělat IDE pro víc "trendy" jazyk, kde ta konkurence zatím moc není, by mohlo být zajímavé, i když osobně bych do toho svoje prachy nedal.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #94 kdy: 12. 09. 2021, 18:53:19 »
Vsimli ste si ze akonahle niekto zacne diskusiu okolo C/C++, tak hned je tam kopa prispeckov o tom aky je rust skvely, i ked je to total offtopic?

To je fakt. 15.1.2016 vzniklo tohle téma a netrvalo ani pět a tři čtvrtě roku a někdo do něj injektoval Rust.

Datum vzniku nejako ovplyvnuje skutocnost ze je to offtopic?

Klidně mě oprav, ale pokud si dobře pamatuju, vývoj debaty byl zhruba následující: Někdo napsal, že trh s nástroji pro C++ neroste i proto, že C++ začíná upadat. No a pak se řešilo, co má jako C++ nahradit. A když jsme u toho topicu, tématem nebylo C++ jako jazyk, ale podnikatelský záměr s vytvořením IDE.

Určitě rozumím Tvojí frustraci, když furt někde čteš, že Tvůj jazyk je na odpis nebo něco takového. Ale zrovna tady mi to přijde jako velice relevantní, protože nejde o srovnání dvou jazyků, ale odhad trendů. A přiznejme si, pokud dosud není nějaké "dokonalé" IDE pro C++, revoluce už se asi čekat nedá. Udělat IDE pro víc "trendy" jazyk, kde ta konkurence zatím moc není, by mohlo být zajímavé, i když osobně bych do toho svoje prachy nedal.
Frustracia nie je, aktivne vyuzivam viacero jazykov, podla usecase. Nie len jeden a preto ho nevidim ako vsemocnu nahradu.

Otravna je skutocnost, ze do vela diskusii (nie len tejto), ma niekto potrebu prooagovat rust. To je na tom rust tak zle ze potrebuje offtopic reklamu? Ze je to len nezaujimava otravna reklama, podporuje skutocnost ako ludia na taketo prispevky zvedsa reaguju...


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #95 kdy: 12. 09. 2021, 19:35:11 »
Pointa je v tom, že Rust se svým počítáním referencí může být pohodlnější než ledasjaký jazyk s GC.
V čem je RC pohodlnější? Má hodně výhod, ale zrovna pohodlnost se k nim většinou neřadí.

Ink

  • *****
  • 658
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #96 kdy: 12. 09. 2021, 19:40:12 »
Otravna je skutocnost, ze do vela diskusii (nie len tejto), ma niekto potrebu prooagovat rust. To je na tom rust tak zle ze potrebuje offtopic reklamu? Ze je to len nezaujimava otravna reklama, podporuje skutocnost ako ludia na taketo prispevky zvedsa reaguju...

Nevím, jak dlouho chodíš na Root, ale tohle tu bylo odpradávna. Podobně se "offtopic propagovaly" PHP, Java, Ruby, Python, Go... Kdybys reagoval k věci a nevyvořil si vlastní off topic (přesně tohle jsi udělal, k tématu nic, k předchozím argumentům nic, jen jakási generalizace zkušeností z diskusí), udělal bys asi líp.

Ink

  • *****
  • 658
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #97 kdy: 12. 09. 2021, 19:43:02 »
Pointa je v tom, že Rust se svým počítáním referencí může být pohodlnější než ledasjaký jazyk s GC.
V čem je RC pohodlnější? Má hodně výhod, ale zrovna pohodlnost se k nim většinou neřadí.

Nejsem BoneFlute, ale on přece netvrdí, že RC je pohodlnější. Jenom to, že konkrétní jazyk s RC se může někomu jevit jako příjemnější nástroj, než jiný jazyk s GC. Původní příspěvek totiž zaváněl manipulací - proč nepoužít jazyk s GC, když to jde...

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #98 kdy: 12. 09. 2021, 19:53:50 »
Otravna je skutocnost, ze do vela diskusii (nie len tejto), ma niekto potrebu prooagovat rust. To je na tom rust tak zle ze potrebuje offtopic reklamu? Ze je to len nezaujimava otravna reklama, podporuje skutocnost ako ludia na taketo prispevky zvedsa reaguju...

Nevím, jak dlouho chodíš na Root, ale tohle tu bylo odpradávna. Podobně se "offtopic propagovaly" PHP, Java, Ruby, Python, Go... Kdybys reagoval k věci a nevyvořil si vlastní off topic (přesně tohle jsi udělal, k tématu nic, k předchozím argumentům nic, jen jakási generalizace zkušeností z diskusí), udělal bys asi líp.

Argumentujes tym ze moja reakcia na offtopic je rovnako offtopic. No, ak si taky programator ako retor, tak sa nedivim ze sa nedokazes naucit C...

Ink

  • *****
  • 658
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #99 kdy: 12. 09. 2021, 19:56:29 »
Argumentujes tym ze moja reakcia na offtopic je rovnako offtopic. No, ak si taky programator ako retor, tak sa nedivim ze sa nedokazes naucit C...

Tím ad hominem jsi to vylepšil.  :)

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #100 kdy: 12. 09. 2021, 20:09:04 »
Argumentujes tym ze moja reakcia na offtopic je rovnako offtopic. No, ak si taky programator ako retor, tak sa nedivim ze sa nedokazes naucit C...

Tím ad hominem jsi to vylepšil.  :)

Ty asi tusis len priblizne co je argumentum ad hominem. Ad hominem sa kategorizuje viacero typov, ktory konkretne je podla teba tento?

Podla mna je ten argumet ad rem.

Ink

  • *****
  • 658
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #101 kdy: 12. 09. 2021, 20:09:55 »
No, ak si taky programator ako retor, tak sa nedivim ze sa nedokazes naucit C...

Tím ad hominem jsi to vylepšil.  :)

Ty asi tusis len priblizne co je argumentum ad hominem. Ad hominem sa kategorizuje viacero typov, ktory konkretne je podla teba tento?

Podla mna je ten argumet ad rem.

Jdi se vyspat.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #102 kdy: 12. 09. 2021, 20:25:30 »
Jdi se vyspat.

Njn, retor na urovni ;)

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #103 kdy: 12. 09. 2021, 21:48:17 »
Pointa je v tom, že Rust se svým počítáním referencí může být pohodlnější než ledasjaký jazyk s GC.
V čem je RC pohodlnější? Má hodně výhod, ale zrovna pohodlnost se k nim většinou neřadí.

Nejsem BoneFlute, ale on přece netvrdí, že RC je pohodlnější. Jenom to, že konkrétní jazyk s RC se může někomu jevit jako příjemnější nástroj, než jiný jazyk s GC. Původní příspěvek totiž zaváněl manipulací - proč nepoužít jazyk s GC, když to jde...

Díky, sám bych se neobhájil lépe  :)

Mě Rust rozsekal v okamžiku, kdy jsem viděl nějaký kód, který byl schopen vytvořit program bez závislosti na libc. Tehdá jsem prozřel.

Rust, dle mého chápání, je skvělý jazyk na nízkoúrovňové programování. Takové ty mikročipy etc. Což znamená, že uvažuješ nějakým způsobem, počítáš každý bajt, etc. Začít tam cpát GC je poněkud nepohodlné, zatímco Rc a spol jsou přirozené. (Říká se, že první věc, kterou si vývojář pro mikročipy naprogramuje je vlastní správu paměti  ;D )

Pak máš složitější/větší/komplexnější aplikace - opět se bavíme o aplikaci, na kterou by si normálně použil C/C++. A tam buď potřebuješ výkon a rychlost (takže GC asi padá, navíc už to máš v ruce, když ten Rust tam chceš použít), a nebo změníš komplet jazyk na něco jako Java, Python, C#. A tam motivace pro změnu jazyka asi fakt nebude GC v první řadě.

Hodně mě zaujalo Go. Tam díky brutální escape-analýze se GC skoro nedostane ke slovu. To mi přišlo dost dobré.

BoneFlute: Ale neodpověděls na otázku. Dokáže tě (jako tebe, BoneFlute) uživit Rust?

Já jen aby to nebylo tak, že tu něco sice opěvuješ, ale v práci stejně boucháš něco jiného :) Takových teoretiků je tu hodně.
Ano, dokáže mě uživit.
Ne, neživí mě. Nedělám v něm. Dokonce nedělám ani v C. Živí mě mišmaš všelijakých technologií a jazyků.
A na soukromé programování mám Haskell, OCaml, a Luu.
(Aktuálně)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #104 kdy: 12. 09. 2021, 21:56:56 »
Hodně mě zaujalo Go. Tam díky brutální escape-analýze se GC skoro nedostane ke slovu. To mi přišlo dost dobré.
Jo, to je jeden způsob, jak zcela obejít alokaci na haldě. Zrovna v Go je teda ten jejich alokátor (tcmalloc) poměrně pomalý, pokud už se musí na haldě alokovat, ale jinak to šlape dobře.