Investor pro C++ IDE

anonacct

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #60 kdy: 09. 09. 2021, 23:27:44 »
Chudák AI - když vidím některé lidi, tak číst jejich mysl raději fakt ne:)


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #61 kdy: 10. 09. 2021, 00:41:06 »
Slyšeli jste o věcech jako:
- robot Karel (http://karel.oldium.net/)
- projekt Lazarus (https://cs.wikipedia.org/wiki/Lazarus)
- Mathlab (https://www.pnopava.cz/)

Představa, že udělám kulervoucí náhradu VisualStudia v týmu tří lidí je možná směšná, možná šílená, možná nainvní.

Ale třeba nějaké IDE pro školy by se chytit mohlo.
Navíc, do budoucna bude potřeba programátorů víc a víc.
Stejně tak by se mohlo chytit AI programování / vizuální programování, kdy nepotřebujete umět programovat.


Dám vám soudruzi kontrolní otázku, v čem v roce 2005 programovalo na světě nejvíc lidí? V Excelu vole...

Udělat vizuální IDE pro datové transformace, které vezme data ze schránky, provede jejich transformaci a pak je vyzvrací do SAP/Excelu/Účetnictví... Každý den spousta účetních jen přebouchává data z tabulek do účetních programů, importy jdou pomalu. Spousta vocasů přebouchává data z webových stránek do eshopů....to by se dalo krásně transformovat.

Takže, ano, pro nějaký super projekt by to IDE mělo význam.
Naprostej souhlas.
Mě přijde, že se ten vývoj furt točí v kruhu, ve spirále. V sestupný.


A co IDE pro Cčko?
Jasně, je pro to obrovský a nikým nepolíbený trh.
Jenže to nesmí být bžumbiliontá kopie PSpadu.
C/C++ je imho mrtvá záležitost.

anonacct

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #62 kdy: 10. 09. 2021, 09:02:00 »
C/C++ je tak mrtvé, že bez něho bys neposlal tvůj příspěvek nebo nenabootoval tvůj oblíbený OS :)

PanVP

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #63 kdy: 10. 09. 2021, 09:04:19 »
C/C++ je imho mrtvá záležitost.

Desktopovku v tom nebudeš vyvíjet, ale řeknu ti, jak prasím aplikace pro ESP a podobný.
Nejprve si otevřu okna prohlížeče v hojném počtu a pak v každém z nich hledám návod, jak zrovna kdo komunikuje s SPI. Najebu to do nějakého prototypu třeba v Micropythonu.
Otevřu si další milion oken a dívám se, jak se stejná věc dělá třeba v čistém C.
Tj. to IDE by kombinovalo dva jazyky, jeden na prototypování a druhý "na finální práci".

Kdysi, je to už drahně let, jsem si hrál s projektem "vizuálního programování", prostě drag&drop prvků.
(Něco jako umisťování ovládacích prvků do formuláře a jejich propojení "mašličkou".)
Tak to pojďme spojit.

Otevřu si nový projekt, načtu si definiční soubor pro ESP, drag&drop si přetáhnu PIN 1 do kódu editoru a MicroPythonem ho nastavím. Paralelně se mi v Cčkovém kódu (někde na pozadí) objevil vzorek kódu (v C/C++), který tu samou věc dělá v Cčku. Jasně, můj Micropython by to do Cčkového programu zkopírovalo zakomentovaný, ale to nevadí (Funguje jen jako kostra).

Párkrát klikneš na PIN, vybereš funkci a místo toho, abys měli milion oken na googlování, ti to ukáže ukázky kódu, které někdo jiný už takhle naprasil. 

Než se objevil github a podobný vyfikundace, všechno se dělalo dřevně. Proč by nemohlo být IDE napojené na vlastní jako-Github, kam bys vkládat vlastní segmenty kódu, který v různých projektech používáš? Neplatící uživatel by svoje části kódu sdílel s ostatními, členství třeba za $24.

Vím, že to popisuji možná málo srozumitelně a že někdo řeknete, že jsou některé projekty, které něco podobného umí, že jen zbabělec programuje v něčem jiném než v Brainfucku, že bych si ty věci neměl googlovat, ale po nocích se navlékat do hubertusu, chodit lovit do parku a v mezičase se to memorovat.  ::)
A pak mi někdo připomeňte, že s těžkým zbytkáčem se nemá psát na root  ;D
« Poslední změna: 10. 09. 2021, 09:06:01 od PanVP »

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #64 kdy: 10. 09. 2021, 22:15:45 »
C/C++ je imho mrtvá záležitost.

Desktopovku v tom nebudeš vyvíjet, ale řeknu ti, jak prasím aplikace pro ESP a podobný.
Nejprve si otevřu okna prohlížeče v hojném počtu a pak v každém z nich hledám návod, jak zrovna kdo komunikuje s SPI. Najebu to do nějakého prototypu třeba v Micropythonu.
Otevřu si další milion oken a dívám se, jak se stejná věc dělá třeba v čistém C.
Tj. to IDE by kombinovalo dva jazyky, jeden na prototypování a druhý "na finální práci".

Kdysi, je to už drahně let, jsem si hrál s projektem "vizuálního programování", prostě drag&drop prvků.
(Něco jako umisťování ovládacích prvků do formuláře a jejich propojení "mašličkou".)
Tak to pojďme spojit.

Otevřu si nový projekt, načtu si definiční soubor pro ESP, drag&drop si přetáhnu PIN 1 do kódu editoru a MicroPythonem ho nastavím. Paralelně se mi v Cčkovém kódu (někde na pozadí) objevil vzorek kódu (v C/C++), který tu samou věc dělá v Cčku. Jasně, můj Micropython by to do Cčkového programu zkopírovalo zakomentovaný, ale to nevadí (Funguje jen jako kostra).

Párkrát klikneš na PIN, vybereš funkci a místo toho, abys měli milion oken na googlování, ti to ukáže ukázky kódu, které někdo jiný už takhle naprasil. 

Než se objevil github a podobný vyfikundace, všechno se dělalo dřevně. Proč by nemohlo být IDE napojené na vlastní jako-Github, kam bys vkládat vlastní segmenty kódu, který v různých projektech používáš? Neplatící uživatel by svoje části kódu sdílel s ostatními, členství třeba za $24.

Rozumím a souhlasím. Měl bych následující poznámky:
1/ Nemůže ti nabízet fragmenty v C, protože to bude matoucí a IMHO to nebudeš dělat (soudím od stolu, máš-li z reálu jiné zkušenost, beru zpět). Třeba já používám na některé své projekty OCaml-like jazyk kvůli typům, které se mi na pozadí překládají do lua kódu. Někdy se do toho lua kodu podívám, ale ne moc často.
2/ Takové fragmenty budou snadno rozbitelné. Takže se postupným zohledňováním dostaneš ke knihovnám. V souvislosti k bodu 1/ nebudeš vůbec nabízet C, ale prostě to tam frkneš na pozadí a basta. Postupným zohledňováním se dostaneš k něčemu takovém jako je VCL/CLX.
3/ Domnívám se, že strategie nafrkat butonky a pak to provázat (aka Delphi, VisualStudio, XCode) je nešťastné. Mnohem vhodnější mi přijde strategie vytvořit datový model, a nechat si butonky generovat (aka Zope/Django). Sám mám v tomto duchu načrtnutý nějaký projekt, ale známe se.
4/ Že by si používal existující fragmenty kódu - to by si nejdřív musel naučit stroj, aby těm fragmentům kódu rozuměl - pokud by si to chtěl extrahovat. Nebo by si musel přimět vývojáře, aby tyto fragmenty poskytovali vhodně kategorizovaný. Obojím jsem si prošel a nevidím to optimisticky.


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #65 kdy: 10. 09. 2021, 22:25:04 »
C/C++ je imho mrtvá záležitost.
A co je teda in?

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #66 kdy: 10. 09. 2021, 22:35:38 »
C/C++ je imho mrtvá záležitost.
A co je teda in?
Na nízkoúrovňové záležitosti Rust. Na ostatní věci cokoliv jiného.

Abyste mě neobviňovali z ignorance - já jsem na C vyrůstal. Umím ho používat, něco jsem v něm napsal, je to jazyk, který ve své době spasil svět. Ale taky je to hnusná mrcha, která vůbec nepomáhá a při sebemenším zaváhání či ztrátě pozornosti se ti vysměje do obličeje s ironickým core-dump.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #67 kdy: 10. 09. 2021, 22:59:32 »
C/C++ je imho mrtvá záležitost.
A co je teda in?
Na nízkoúrovňové záležitosti Rust. Na ostatní věci cokoliv jiného.
Rust má taky svoje mouchy. Ale bezpečnější je, to jo.

PanVP

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #68 kdy: 11. 09. 2021, 01:51:02 »

Nene, v mnoha věcech máš nejspíš pravdu, nepovažuji se za vševěda. Hájím to, že zajímave -inovativní- IDE by si "kupce" mohlo najít. Jen přij⁸t s něčím, co nebude stá kopie stávajícího řešení.

anonacct

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #69 kdy: 11. 09. 2021, 09:37:48 »
Inovativní IDE je právě VSCode - co neumí nascriptuješ :)

BTW: BoneFlute - a vyděláváš si Rustem? Mi se třeba Rust líbí, ale práci mám v C++ - díky zkušenostem moje hodnota na trhu práce roste velmi rychle. I kdyby byl C++ mrtvý jazyk, tak je mi to vlastně jedno, protože je v tom napsané všechno a já se nebojím o to, že by najednou nebyl zájem o programátory :) Hodně lidí zmiňuje různé jazyky a jaká je to budoucnost, ale když se člověk podívá na trh práce, tak tam nejsou :)

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #70 kdy: 11. 09. 2021, 18:09:58 »
BTW: BoneFlute - a vyděláváš si Rustem? Mi se třeba Rust líbí, ale práci mám v C++ - díky zkušenostem moje hodnota na trhu práce roste velmi rychle. I kdyby byl C++ mrtvý jazyk, tak je mi to vlastně jedno, protože je v tom napsané všechno a já se nebojím o to, že by najednou nebyl zájem o programátory :) Hodně lidí zmiňuje různé jazyky a jaká je to budoucnost, ale když se člověk podívá na trh práce, tak tam nejsou :)
Já ti to samozřejmě přeju. Pokud máš práci v C++, a baví tě to, tak v tom určitě není problém. Určitě bude ještě dlouhé desetiletí po něm poptávka, stejně jako po cobolu, javě, fortranu, a dalších.
Nové jazyky vznikají proto, aby usnadnili práci vývojářům a zvýšila se kvalita software. Proto třeba Rustu predikuju budoucnost.
Poptávka po něm je a IMHO se bude zvyšovat. To, že není tak velká jako po C/C++ je jen otázka času. Vždyť je to mlaďoch, vznikl v roce 2009.

mikrom

  • ****
  • 321
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #71 kdy: 11. 09. 2021, 20:19:14 »
Len by ma zaujimalo preco prave Rust, co je na Ruste take dobre, v com je Rust lepsi ako napr. D ?
Pred 5 rokmi som skusal D a bol som z toho celkom nadseny, pekny univerzalny jazyk, syntaxou podobny C, dokonca ma prikaz rdmd, kedy v jednom kroku skompiloval a spustil program, co sa mi zdalo vhodne aj na nejake skriptovanie.

anonacct

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #72 kdy: 11. 09. 2021, 21:07:06 »
Podle mě se D neprosadil, protože měl GC, takže nedokázal nahradit C++.

mikrom

  • ****
  • 321
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #73 kdy: 11. 09. 2021, 21:16:14 »
Mozno ze se D este presadi.
Rust nema GC ?

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #74 kdy: 12. 09. 2021, 00:30:58 »
Rust nema GC ?
Nemá, ani jinou formu správy paměti v runtimu. Alokace na haldě je záležitostí knihovních “wrapperů” jako Box, Rc, Vec apod., které používají malloc z libc.