Studium v zahraničí

plovouci podlaha

Studium v zahraničí
« kdy: 08. 12. 2015, 10:11:58 »
Ahoj,

uvazuju, ze bych sel studovat Mgr. na nejakou skandinavskou skolu. Nemate s tim nekdo zkusenosti? Jak se da srovnavat narocnost studia na tech prestiznejsich skolach (University of Copenhagen, Lund University, University of Oslo, KTH Royal Institute of Technology, University of Helsinki) ve srovnani s MFF UK?

Diky.
« Poslední změna: 09. 12. 2015, 19:48:14 od Petr Krčmář »


nn

Re:studium v zahranici
« Odpověď #1 kdy: 08. 12. 2015, 13:55:00 »
Pokial ide o KU tak je to myslim ok(program si skladas sam az na 4 predmety, pozri sa co su tu za predmety) a ako prestiznu skolu by som to nebral. Pouvazoval by som ale aj o DTU.dk alebo ITU.dk zaleci co chces robit no.

plovouci podlaha

Re:studium v zahranici
« Odpověď #2 kdy: 08. 12. 2015, 14:07:31 »
Pokial ide o KU tak je to myslim ok(program si skladas sam az na 4 predmety, pozri sa co su tu za predmety) a ako prestiznu skolu by som to nebral. Pouvazoval by som ale aj o DTU.dk alebo ITU.dk zaleci co chces robit no.

Co je KU? Kodanska Univerzita? Podle ruznych meritek na netu docela prestizni je, minimalne prestiznejsi nez UK (Univerzita Karlova).
O DTU taky uvazuju, libi se mi tam jeden jejich program, kterej se obcas tezko shani na tech ostatnich.

Ale jde mi proste o to, ze si nechci jako matfyzak pohorsit co se tyce urovne. Zrovna ted ctu zkusenosti nejakyho matfyzaka s Malardalens University a prijde mi to jako docela bida - uz jen to, ze se jim skola nepostara ani o ubytovani, MHD moc nejezdi a je drahe a prisne kontroluji opisovani (to se na matfyzu nenosi). http://web.archive.org/web/20100221083006/http://www.tydlin.cz/__static/svedsko/index.html

nn

Re:studium v zahranici
« Odpověď #3 kdy: 08. 12. 2015, 14:21:33 »
Pokial ide o KU tak je to myslim ok(program si skladas sam az na 4 predmety, pozri sa co su tu za predmety) a ako prestiznu skolu by som to nebral. Pouvazoval by som ale aj o DTU.dk alebo ITU.dk zaleci co chces robit no.

Co je KU? Kodanska Univerzita? Podle ruznych meritek na netu docela prestizni je, minimalne prestiznejsi nez UK (Univerzita Karlova).
O DTU taky uvazuju, libi se mi tam jeden jejich program, kterej se obcas tezko shani na tech ostatnich.

Ale jde mi proste o to, ze si nechci jako matfyzak pohorsit co se tyce urovne. Zrovna ted ctu zkusenosti nejakyho matfyzaka s Malardalens University a prijde mi to jako docela bida - uz jen to, ze se jim skola nepostara ani o ubytovani, MHD moc nejezdi a je drahe a prisne kontroluji opisovani (to se na matfyzu nenosi). http://web.archive.org/web/20100221083006/http://www.tydlin.cz/__static/svedsko/index.html

Ak ti ide o to aby sa ti univerzita postarala o byvanie a bolo to lacnejsie tak nema zmysel chodit do zahranicia. Ak sa ti postaraju o byvanie tak to bude vo vacsine drahsie ako bezne ponuky v danom meste. No len taka poznamka co mozno ma nieco s opisovanim, ono v zahranici je bezne ze si na pisomku mozes doniest vlasne materialy a pouzivat ich pocas skusky... A rataj s tym ze zivot v skandinavii nieco stoji :)

Co to znamena pohorsit si urovnou? Povedzme ze si pohorsis ale budes pouzitelny pre prax? Je to pohorsenie?

Re:studium v zahranici
« Odpověď #4 kdy: 08. 12. 2015, 14:23:14 »
... a prisne kontroluji opisovani (to se na matfyzu nenosi)...

To mne docela zajímá, na tom matfyzu se nenosí opisování, anebo kontrola, že nikdo neopisuje?


nn

Re:studium v zahranici
« Odpověď #5 kdy: 08. 12. 2015, 14:26:25 »
A KU je prestizna podla tabuliek, ale tabulky neriesia kvalitu absolventov. Jednym z dovodov preco je KU (a ine) dobre v ratingoch lebo akademicky jazyk je anglictina a davaju vela penazi do research, nic ine. Rozhodovat sa o skole podla rebricku mi pride ako blbost.   

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:studium v zahranici
« Odpověď #6 kdy: 08. 12. 2015, 15:39:21 »
Pokial ide o KU tak je to myslim ok(program si skladas sam az na 4 predmety, pozri sa co su tu za predmety) a ako prestiznu skolu by som to nebral. Pouvazoval by som ale aj o DTU.dk alebo ITU.dk zaleci co chces robit no.

Co je KU? Kodanska Univerzita? Podle ruznych meritek na netu docela prestizni je, minimalne prestiznejsi nez UK (Univerzita Karlova).
O DTU taky uvazuju, libi se mi tam jeden jejich program, kterej se obcas tezko shani na tech ostatnich.

Ale jde mi proste o to, ze si nechci jako matfyzak pohorsit co se tyce urovne. Zrovna ted ctu zkusenosti nejakyho matfyzaka s Malardalens University a prijde mi to jako docela bida - uz jen to, ze se jim skola nepostara ani o ubytovani, MHD moc nejezdi a je drahe a prisne kontroluji opisovani (to se na matfyzu nenosi). http://web.archive.org/web/20100221083006/http://www.tydlin.cz/__static/svedsko/index.html

Na VŠ opisuje jen debil.

plovouci podlaha

Re:studium v zahranici
« Odpověď #7 kdy: 08. 12. 2015, 16:54:50 »
... a prisne kontroluji opisovani (to se na matfyzu nenosi)...

To mne docela zajímá, na tom matfyzu se nenosí opisování, anebo kontrola, že nikdo neopisuje?
Oboji. Opisovani jsem za studia zazil minimum a zaroven to malokdo kontroloval. Obcas se zkousejici zminil, ze to kontrolovat nebude, protoze je to pod nasi uroven a protoze tim muzeme ublizit predevsim sobe.


A KU je prestizna podla tabuliek, ale tabulky neriesia kvalitu absolventov. Jednym z dovodov preco je KU (a ine) dobre v ratingoch lebo akademicky jazyk je anglictina a davaju vela penazi do research, nic ine. Rozhodovat sa o skole podla rebricku mi pride ako blbost.   
Opet, KU je Kodanska Univerzita nebo co? Jinak ty zebricky zahrnuji prave i kvalitu absolventu (alespon nektere). Nerozhoduju se podle zebricku, ale zebricky beru jako napovedu a pak si chci vybrat podle dalsich kriterii. Napriklad vim, ze na Lund nepujdu, ikdyz je to pry spickova skola, protoze nemaji obor pro me.

Na VŠ opisuje jen debil.
Presne. A prave proto se to na matfyzu nekontroluje, protoze je tam debilu minimum.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:studium v zahranici
« Odpověď #8 kdy: 08. 12. 2015, 17:05:00 »
Ve Skandinavii je svinska zima. Sel bych studovat nekam na jih, pobliz more. ;-)

plovouci podlaha

Re:studium v zahranici
« Odpověď #9 kdy: 08. 12. 2015, 17:09:38 »
Ve Skandinavii je svinska zima. Sel bych studovat nekam na jih, pobliz more. ;-)

Vyborny napad! Zaplatis mi skolny? :)

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:studium v zahranici
« Odpověď #10 kdy: 08. 12. 2015, 17:30:23 »
... a prisne kontroluji opisovani (to se na matfyzu nenosi)...

To mne docela zajímá, na tom matfyzu se nenosí opisování, anebo kontrola, že nikdo neopisuje?
Oboji. Opisovani jsem za studia zazil minimum a zaroven to malokdo kontroloval. Obcas se zkousejici zminil, ze to kontrolovat nebude, protoze je to pod nasi uroven a protoze tim muzeme ublizit predevsim sobe.


A KU je prestizna podla tabuliek, ale tabulky neriesia kvalitu absolventov. Jednym z dovodov preco je KU (a ine) dobre v ratingoch lebo akademicky jazyk je anglictina a davaju vela penazi do research, nic ine. Rozhodovat sa o skole podla rebricku mi pride ako blbost.   
Opet, KU je Kodanska Univerzita nebo co? Jinak ty zebricky zahrnuji prave i kvalitu absolventu (alespon nektere). Nerozhoduju se podle zebricku, ale zebricky beru jako napovedu a pak si chci vybrat podle dalsich kriterii. Napriklad vim, ze na Lund nepujdu, ikdyz je to pry spickova skola, protoze nemaji obor pro me.

Na VŠ opisuje jen debil.
Presne. A prave proto se to na matfyzu nekontroluje, protoze je tam debilu minimum.
Jo, to je pravda, MFF je u nás nejlepší škola pro IT a produkuje nejlepší absolventy. Dálkové studium na MFF je přínosnější než prezenční na mnohých jiných školách u nás. Ve Skandinávii jsem byl na univerzitě jen v Tromsø, jinak nemohu hodnotit, ale až na polární noci to tam je fajn.

nablamat

Re:studium v zahranici
« Odpověď #11 kdy: 08. 12. 2015, 17:58:55 »
uvazuju, ze bych sel studovat Mgr. na nejakou skandinavskou skolu. ve srovnani s MFF UK?
Jestli máš hotového bakaláře na matfyzu, tak už nepotřebuješ náročné studium, základ máš daný, už tě nic nového a těžšího nečeká, jen užší profilování studia. Proto si vyber nějakou lehčí alternativu, třeba St Andrews ve Skotsku, školné ti zaplatí EU http://www.cs.st-andrews.ac.uk/prospective-pg/msc Můžeš u toho spát, celou školu prochlast.. procestovat celé Skotsko a  dostat se na první místo světových tabulek v šachu, nebo při studiu rovnou pracovat, založit rodinu nebo firmu. Nebo můžeš při studiu dálkově studovat genderová studia na Karlově Univerzitě. To ti ve Skandinávii nenabídnou.

nn

Re:studium v zahranici
« Odpověď #12 kdy: 08. 12. 2015, 19:29:04 »

A KU je prestizna podla tabuliek, ale tabulky neriesia kvalitu absolventov. Jednym z dovodov preco je KU (a ine) dobre v ratingoch lebo akademicky jazyk je anglictina a davaju vela penazi do research, nic ine. Rozhodovat sa o skole podla rebricku mi pride ako blbost.   
Opet, KU je Kodanska Univerzita nebo co? Jinak ty zebricky zahrnuji prave i kvalitu absolventu (alespon nektere). Nerozhoduju se podle zebricku, ale zebricky beru jako napovedu a pak si chci vybrat podle dalsich kriterii. Napriklad vim, ze na Lund nepujdu, ikdyz je to pry spickova skola, protoze nemaji obor pro me.

Mozno ta to sokuje ale KU je naozaj kodanska univerzita... Som si myslel ze je to jasne, no zjavne nie :) No nic ja koncim a prajem GL

PS: Chces nieco lepsie ako mff uk? Chod na oxford skolne mas 9k libier na co ti daju pozicku a mas za rok mastra, co mas lepsie(financne) ako 2 studovat zadarmo v skandinavii. A nemusis to tu riesit <3

paul

Re:studium v zahranici
« Odpověď #13 kdy: 08. 12. 2015, 23:36:06 »

Na VŠ opisuje jen debil.

Proč myslíš? Pokud chce někdo titul, tak si jde pro něj. Není důvod se učit nějaké nesmysly, když je můžeš opsat. To pak rovnou můžeš říkat, že podvodníci jsou debilové.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:studium v zahranici
« Odpověď #14 kdy: 09. 12. 2015, 00:57:31 »

Na VŠ opisuje jen debil.

Proč myslíš? Pokud chce někdo titul, tak si jde pro něj. Není důvod se učit nějaké nesmysly, když je můžeš opsat. To pak rovnou můžeš říkat, že podvodníci jsou debilové.
Kdo chce na VŠ jen titul, je vůl a jen zabírá místo někomu, kdo se chce něco naučit. A ano, kdo podvádí u zkoušky, bude debil, protože to znamená, že nemá intelektuálně na to naučit se látku. Pokud někdo takový zůstane v IT, bude stejně vždy jen lopata, na tom titul nic nezmění.