Studium v zahraničí

k

Re:studium v zahranici
« Odpověď #15 kdy: 09. 12. 2015, 08:29:05 »
Jo, to je pravda, MFF je u nás nejlepší škola pro IT a produkuje nejlepší absolventy.

Nikoliv, prokazatelně nemají elementární znalosti z IT praxe. Už jsme to tady probírali.

Kdo chce na VŠ jen titul, je vůl a jen zabírá místo někomu, kdo se chce něco naučit. A ano, kdo podvádí u zkoušky, bude debil, protože to znamená, že nemá intelektuálně na to naučit se látku.

Výsledky je lepší opsat vždy, i když student látku umí, jelikož se tím eliminují velmi nejisté disputace nad správností výsledků, mnoho vyučujících má svůj vlastní vesmír se svou vlastní verzí pravdy.


murka

Re:studium v zahranici
« Odpověď #16 kdy: 09. 12. 2015, 08:52:13 »

Na VŠ opisuje jen debil.

Proč myslíš? Pokud chce někdo titul, tak si jde pro něj. Není důvod se učit nějaké nesmysly, když je můžeš opsat. To pak rovnou můžeš říkat, že podvodníci jsou debilové.
Kdo chce na VŠ jen titul, je vůl a jen zabírá místo někomu, kdo se chce něco naučit. A ano, kdo podvádí u zkoušky, bude debil, protože to znamená, že nemá intelektuálně na to naučit se látku. Pokud někdo takový zůstane v IT, bude stejně vždy jen lopata, na tom titul nic nezmění.

Kdo se chce na VŠ něco naučit, je vůl a jen zabírá místo někomu, kdo chce na VŠ jen titul. A ano, kdo nepodvádí u zkoušky, bude debil, protože to znamená, že ze zásady odmítá prostá a funkční řešení. Pokud někdo takový zůstane v IT, bude stejně vždy jen lopata, na tom naučené znalosti nic nezmění.

Petr123

Re:studium v zahranici
« Odpověď #17 kdy: 09. 12. 2015, 09:08:00 »

Na VŠ opisuje jen debil.

Proč myslíš? Pokud chce někdo titul, tak si jde pro něj. Není důvod se učit nějaké nesmysly, když je můžeš opsat. To pak rovnou můžeš říkat, že podvodníci jsou debilové.

Ano, na VS opisuje jen debil protoze kdo bude pristizen, tak danou VS uz nikdy nedokonci a bude z ni vyhozen (at uz primo nebo vystvan ostatnimi vyucujicimi - par takovych exemplaru uz jsem videl).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:studium v zahranici
« Odpověď #18 kdy: 09. 12. 2015, 09:56:25 »
Kdo se chce na VŠ něco naučit, je vůl a jen zabírá místo někomu, kdo chce na VŠ jen titul. A ano, kdo nepodvádí u zkoušky, bude debil, protože to znamená, že ze zásady odmítá prostá a funkční řešení. Pokud někdo takový zůstane v IT, bude stejně vždy jen lopata, na tom naučené znalosti nic nezmění.

Ale ne, prece. Bude manazer, ktery bude ridit ty, kteri programovat umi. Kdyz se nekdo umi prolhat skrz VS, tak se umi prolhat i do manazerske zidle.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:studium v zahranici
« Odpověď #19 kdy: 09. 12. 2015, 19:44:26 »

Na VŠ opisuje jen debil.

Proč myslíš? Pokud chce někdo titul, tak si jde pro něj. Není důvod se učit nějaké nesmysly, když je můžeš opsat. To pak rovnou můžeš říkat, že podvodníci jsou debilové.

Ano, na VS opisuje jen debil protoze kdo bude pristizen, tak danou VS uz nikdy nedokonci a bude z ni vyhozen (at uz primo nebo vystvan ostatnimi vyucujicimi - par takovych exemplaru uz jsem videl).
A tak to má být.


murka

Re:studium v zahranici
« Odpověď #20 kdy: 10. 12. 2015, 07:05:25 »

Na VŠ opisuje jen debil.

Proč myslíš? Pokud chce někdo titul, tak si jde pro něj. Není důvod se učit nějaké nesmysly, když je můžeš opsat. To pak rovnou můžeš říkat, že podvodníci jsou debilové.

Ano, na VS opisuje jen debil protoze kdo bude pristizen, tak danou VS uz nikdy nedokonci a bude z ni vyhozen (at uz primo nebo vystvan ostatnimi vyucujicimi - par takovych exemplaru uz jsem videl).


Valná většina absolventů, které jsem poznal - včetně mě - na VŠ opisovala, lhala a různými způsoby si zjednodušovala povinnosti. A vyučující: ti svá místa získali zrovna tak. A možná je to tak správně.

jetospravne

Re:Studium v zahraničí
« Odpověď #21 kdy: 10. 12. 2015, 09:17:50 »
Správné to je, protože je to příprava na budoucí povolání. V práci také nikdo nebude řešit, jestli jsi schopný. Prostě koukne na praxi (tu si částečně vymyslíš), dostaneš pár otázek a šup do týmu podobných. Hlavně mít titul se cení, takže jakékoli získání je dobrý nápad. Po 20 letech praxe budeš nějaký tupý teamlead/manager a už ani nebudeš vědět, jak jsi se tam vlastně dostal.

plovouci podlaha

Re:Studium v zahraničí
« Odpověď #22 kdy: 10. 12. 2015, 11:46:12 »
Takze skoro zadna poradna odpoved, vicemene jen off-topic a pak debilni rady. To se pak nedivte, ze je mezi programatory tolik lopat a lepicu, kdyz takhle radite.

Admin muze vlakno zamknout.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium v zahraničí
« Odpověď #23 kdy: 10. 12. 2015, 12:02:53 »
A jakou odpoved bys chtel? Spravnou odpoved prece zna kazdy: 42. Pokud se ti nelibi, prines lepsi. Ale aby ti to netrvalo 100000 let.

nn

Re:Studium v zahraničí
« Odpověď #24 kdy: 10. 12. 2015, 13:13:32 »
Takze skoro zadna poradna odpoved, vicemene jen off-topic a pak debilni rady. To se pak nedivte, ze je mezi programatory tolik lopat a lepicu, kdyz takhle radite.

Admin muze vlakno zamknout.

Ja som ti som sa ti snazil poradit a ty si sa na nic nepytal(tak sa tu nehraj na urazaneho). Ale lopata som itak :)

Lama

Re:studium v zahranici
« Odpověď #25 kdy: 11. 12. 2015, 00:10:07 »
Valná většina absolventů, které jsem poznal - včetně mě - na VŠ opisovala, lhala a různými způsoby si zjednodušovala povinnosti. A vyučující: ti svá místa získali zrovna tak. A možná je to tak správně.

Pak se člověk diví, že to (nejen) tady vypadá tak, jak to tu vypadá. Všude nalezlý podfukáři, lháři, podvodníci co se snaží všechno vošulit co to de, jen aby z toho něco káplo. Proč dělat něco poctivě, já si na svý přišel a po mě potopa. Dnes už chápu, proč se třeba dálnice dělaj z pneumatik. Konec konců proč ne, když to jde.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium v zahraničí
« Odpověď #26 kdy: 11. 12. 2015, 00:29:27 »
@Lama: On je problem take v tom, ze za poctivou praci vas nikdo nezaplati. Dele trva a dnes by vsichni chteli, aby vsechno bylo hned, vcera bylo pozde.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:studium v zahranici
« Odpověď #27 kdy: 11. 12. 2015, 00:30:21 »
Valná většina absolventů, které jsem poznal - včetně mě - na VŠ opisovala, lhala a různými způsoby si zjednodušovala povinnosti. A vyučující: ti svá místa získali zrovna tak. A možná je to tak správně.

Pak se člověk diví, že to (nejen) tady vypadá tak, jak to tu vypadá. Všude nalezlý podfukáři, lháři, podvodníci co se snaží všechno vošulit co to de, jen aby z toho něco káplo. Proč dělat něco poctivě, já si na svý přišel a po mě potopa. Dnes už chápu, proč se třeba dálnice dělaj z pneumatik. Konec konců proč ne, když to jde.
Ksindl jako murka je všude, nejen v Česku, někdo ty popelnice vyvážet musí (než Google vyrobí samojezdící popelářské vozy, hovnocucy apod., pak ten lidský odpad chcípne hlady).

murka

Re:studium v zahranici
« Odpověď #28 kdy: 11. 12. 2015, 11:32:11 »
Valná většina absolventů, které jsem poznal - včetně mě - na VŠ opisovala, lhala a různými způsoby si zjednodušovala povinnosti. A vyučující: ti svá místa získali zrovna tak. A možná je to tak správně.

Pak se člověk diví, že to (nejen) tady vypadá tak, jak to tu vypadá. Všude nalezlý podfukáři, lháři, podvodníci co se snaží všechno vošulit co to de, jen aby z toho něco káplo. Proč dělat něco poctivě, já si na svý přišel a po mě potopa. Dnes už chápu, proč se třeba dálnice dělaj z pneumatik. Konec konců proč ne, když to jde.
Ksindl jako murka je všude, nejen v Česku, někdo ty popelnice vyvážet musí (než Google vyrobí samojezdící popelářské vozy, hovnocucy apod., pak ten lidský odpad chcípne hlady).

Ani ve snu, kemo.

gamer

Re:Studium v zahraničí
« Odpověď #29 kdy: 11. 12. 2015, 12:56:46 »
Ksindl je na obou stanách, jak mezi studenty, tak mezi učiteli, nemají si navzájem co vyčítat. Když má učitel nereálné požadavky nebo vyžaduje blbosti, tak se nemůže divit, že to studenti ojebávají.

To mi připomíná příhodu ze studií, kámoška z hnojárny měla udělat nějaký dendrologický průzkum parku nebo co, asi 300 stromů, ke který se zjišťovalo kolem 10 parametrů a nakonec se z toho spočítala nějaká statistika. Vyučující jim dopředu oznámil, že když to udělají správně, vyjde jim tohle a tohle. Dělala to fakt poctivě, asi týden běhala po parku, zapisovala všechno do tabulek a nakonec jí to vyšlo uplně jinak, než si vyučující představoval, byla z toho na prášky, vůbec nevěděla, co s tím. Bylo mi jí líto, tak jsem vzal její vstupní data a s lehkou pomocí generátoru náhodných čísel je přiohnul správným směrem, aby výsledky korelovaly s představami vyučujícího, pro mě asi 15 minut práce i s exportem do excelu. Koukala na mě jak z jara, chvíli měla morální dilema, jestli použít svoje reálná data, nebo moje správným způsobem randomizovaná, no nakonec tam dala ty moje. Její práce byla hodnocená jako jedna z nelepších, kdyby použila reálná data, možná by to vůbec neudělala. Ostatní studenti si data vycucali z prstu rovnou, v parku vůbec nebyli, ti to taky udělali, ale neměli tak dobré hodnocení, asi neuměli tak dobře používat generátor náhodných čísel.