Oznamovací cookies lišta na Rootu

TKL

Re:Oznamovací cookies lišta na Rootu
« Odpověď #105 kdy: 14. 10. 2015, 21:20:40 »
Celá oblast single-page webů je podle mě problém a react.js patří do stejného pytle.

Osobne jsem spojeni "single-page web" neslysel v tom vyznamu, v jakem jej pouzivate (vzdy slo pouze o synonymum k SPA, coz technicky je [ne ve vasem vykladu] single-page web - je tam pouze jedna stranka, ktera se dynamicky meni).

Take by me zajimalo, do jak pojmenovaneho pytle patri react a "web s kompletnim obsahem rozlitym na jedne strance". react sam nejak nelimituje rozmisteni obsahu stranky, po pravde patri do stejne kategorie jako Angular a ten se nejcasteji pouziva ve spojeni s ui routerem prave k SPA, ktere jsou ale malokdy "vsechen obsah rozlity na jednom miste", naopak ten Angular slouzi spise k rozdeleni obsahu na vice mist...

Pokud bych souhlasil s tim (coz nesouhlasim), ze jen administrace je web app, tak stale plati, ze cast systemu je webova aplikace, tudiz cely system vnimam jako webovou aplikaci. Napr. i toto forum lze klasifikovat jako web app - po stisknuti "Prohlédnout" pri psani prispevku to pouzije ajax k vyrendrovani.

*Zacinam mit podezreni, ze jde o trola, ale fakt nevim.*

Nevím, jestli zkoušíte, jak dlouho vydržím se s vámi přít a řešit slovíčka, ale už mě to nebaví, takže to bude můj poslední příspěvek na tohle téma, protože je to stejně dávno offtopic a já jsem *asi pravděpodobně troll*.

Vy moc dobře víte, o jakém typu webů mluvím a nevím, jak to jinak nazvat než single-page web, když je veškerý obsah na jedné stránce, navigace (samozřejmě javascriptová) animovaně přesouvá focus prohlížeče po kotvách sem a tam a při onfocus se tam dynamicky načte nějaký cool obrázek, animace nebo oddíl textu. Nemám v hlavě ani v záložkách žádný konkrétní příklad a ani mi nestojí za to věnovat čas tomu nějaký podobný humus hledat, je toho dneska plno, v podstatě skoro každý nový web nebo redesign vypadá nějak podobně, je to jako mor.
Asi někde napsali, že takhle má vypadat moderní web roku 2015 nebo něco podobného a tak to každý chce i přesto, že to majiteli stránek může jedině škodit, protože najít na takovém webu nějakou informaci (nedejbože opakovaně) je peklo. Stejně, jako je peklo něco najít na FB, který na tom slavném react.js hlavně participuje. Pro mě to je jen odstrašující příklad toho, jak by žádný web (potažmo ani žádná webová aplikace) neměl vypadat. Opakovaně jste tady zmiňovali  Gmail nebo Youtube, to jsou ale příklady na úplně jiné úrovni použitelnosti.

Vy evidentně nejste žádný blbec, takže to všechno moc dobře víte, ale i přesto se mě pořád snažíte přimět k nějaké další reakci a nachytat mě na nějakém slovíčkaření, až z toho mám pocit, že ten troll tady asi nebudu já. Já jsem svůj názor řekl, myslete si o tom co chcete. To že se mnou nesouhlasíte je mi úplně jedno.
Dobrou noc.


noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Oznamovací cookies lišta na Rootu
« Odpověď #106 kdy: 15. 10. 2015, 06:51:26 »
Nevím, jestli zkoušíte, jak dlouho vydržím se s vámi přít a řešit slovíčka, ale už mě to nebaví, takže to bude můj poslední příspěvek na tohle téma,
Hmm, takze prijdete do diskuze o webovych technlogiich, pouzivate v oboru ustalena slovni spojeni spatne a divite se, ze vas nekdo kritizuje? Jako jiste, muzeme se bavit o JavaScriptu a rikat tomu Java (jak nekteri managori maji tak radi), pak ale jakakoliv diskuze ztraci smysl, kdyz nikdo krome jedne strany nevi, o cem ze to pise.

... a já jsem *asi pravděpodobně troll*.
Tak ono oznacit youtube za ne-obsahovy, kdyz (alespon z meho pohledu) jedine pro co tam chodim jsou ty videa = obsah. Uznejte sam, ze to pusobi divne.

Vy moc dobře víte, o jakém typu webů mluvím a nevím, jak to jinak nazvat než single-page web, když je veškerý obsah na jedné stránce, navigace (samozřejmě javascriptová) animovaně přesouvá focus prohlížeče po kotvách sem a tam a při onfocus se tam dynamicky načte nějaký cool obrázek, animace nebo oddíl textu. Nemám v hlavě ani v záložkách žádný konkrétní příklad a ani mi nestojí za to věnovat čas tomu nějaký podobný humus hledat, je toho dneska plno, v podstatě skoro každý nový web nebo redesign vypadá nějak podobně, je to jako mor.
Asi chapu, co mate na mysli. Ale to co popisujete jsem videl pouze ve forme statickeho webu - prezentaci, napr. vizitka nebo propagace produktu. Zrovna ani jedno z toho, co jste napsal, neni problem aby fungovalo bez JavaScriptu (kotvy funguji samy, skryti "objevovaku po najeti" lze delat z JS po nacteni).

A rozhodne to obecne neni SPA. Jak jsem uvedl vyse - v SPA se naopak vetsinou vetsina obsahu uzivateli skryva.

Asi někde napsali, že takhle má vypadat moderní web roku 2015 nebo něco podobného a tak to každý chce i přesto, že to majiteli stránek může jedině škodit, protože najít na takovém webu nějakou informaci (nedejbože opakovaně) je peklo. Stejně, jako je peklo něco najít na FB, který na tom slavném react.js hlavně participuje. Pro mě to je jen odstrašující příklad toho, jak by žádný web (potažmo ani žádná webová aplikace) neměl vypadat. Opakovaně jste tady zmiňovali  Gmail nebo Youtube, to jsou ale příklady na úplně jiné úrovni použitelnosti.
Pro bezneho uzivatele je to velmi pusobive, vsechny ty animace. IMO to neni nic, co zrovna vyvojari chteji delat... Ale myslim, ze spojujete vice veci dohromady - ty "jednostrankove prezentace" a SPA pristup. SPA pristup nema nic spolecneho s animacemi, hejblaty ani deisgnem stranky, SPA frameworky pouze vyrazne zjednodusuji presklavat stranku za behu ze znovupouzitelnych komponent (na FB nechodim, ale myslim ze pro nej plati 2. varianta).

Vy evidentně nejste žádný blbec,
Dekuji za pochvalu :), vy urcite take ne, akorat se vyjadrujete nepresne.

Dobrou noc.
Dobre ranko :P.

takže to všechno moc dobře víte, ale i přesto se mě pořád snažíte přimět k nějaké další reakci a nachytat mě na nějakém slovíčkaření, až z toho mám pocit, že ten troll tady asi nebudu já. Já jsem svůj názor řekl, myslete si o tom co chcete. To že se mnou nesouhlasíte je mi úplně jedno.
protože je to stejně dávno offtopic
Slovickareni viz vyse. Jak jsem uvedl ve svem (predchozim?) prispevku, podle tech definic spada i root do kategorie webovych aplikaci. Tudiz tahle "pod-diskuze" na me rozhodne nepusobi jako off-topic.

Pokud se uz neozvete, tak za pokecani timto dekuji. Alespon si ostatni uvedomi, co presne SPA je a nebudou to tu plest (IIRC bylo to tu na foru nekolikrat ruznymi lidmi komolene, asi to jmeno je matouci).

Hmmm

Re:Oznamovací cookies lišta na Rootu
« Odpověď #107 kdy: 15. 10. 2015, 08:27:13 »
Gmail nepoužívám, ani jiný freemail, ale ano, obecně dám klasické verzi webu vždy přednost, je-li ta možnost.
A není to pro to, že je nějaká aplikace zlá, ale proto že mám jistotu, že mi to bude vždy fungovat tak, jak očekávám.
A tu istotu mas odkial?  :D aj klasiska verzia moze byt naprogramovana zle a UI v nej moze fungovat inak nez v tej druhej verzii. Tento argument sa mi nezda validny.

Hmmm

Re:Oznamovací cookies lišta na Rootu
« Odpověď #108 kdy: 15. 10. 2015, 08:29:39 »
K single-page apps jen tolik - a je to odpověď i pro pana Hmmm: tento způsob prezentace informací je dle mého názoru chybný, protože nutí uživatele dlouze scrollovat tam a zpět, podávané informace jsou nepřehledné a design přebíjí obsah. Dokud se takhle dělaly microsites, mělo to nějaký smysl. U klasických webů to je ale zvěrstvo a popření principů hypertextu. Tolik z mé strany a dále se této diskuzi nehodlám věnovat.
Paralax = single-page apps.
Single-page apps != paralax.
react.js != paralax.

Dufam, ze sa chapeme.

Hmmm

Re:Oznamovací cookies lišta na Rootu
« Odpověď #109 kdy: 15. 10. 2015, 08:39:23 »
A aby bolo jasne, lebo po precitanie zvysku diskusie vidim, ze nie je, tak paralax je presne to co TKL myslel.


Re:Oznamovací cookies lišta na Rootu
« Odpověď #110 kdy: 15. 10. 2015, 08:49:52 »
Když už je tady ta "odborná" diskuse, rád bych poopravil pár nesmyslů, které tady proběhly.

1. React nemá nic společného s SPA. React je jiná forma Web komponent. To že do určité míry změnil používané paradigma a při tvorbě SPA se hojně používá je jiná věc (to je ale dáno tím, že složitější weby se dnes dělají téměř výhradně jako SPA).

2. SPA opravdu nemají nic společného s těmi dlouhými nudlemi, které dnes vidíme běžně na webu. Ty nudle jsou designová záležitost. Takovýto web se bez javascriptu lehce obejde (maximálně s vypnutým JS nebudou fungovat některé animace nebo grafické fintičky).

karel2

Re:Oznamovací cookies lišta na Rootu
« Odpověď #111 kdy: 16. 10. 2015, 11:59:21 »
Tak ted nevim, jestli nekrmim troly, ale IMO to je dost jednoduche na implementaci (minimalne ta cast bez JS). Staci, kdyz se lista bude zobrazovat pomoci JavaScriptu -> defaultni stav je tedy skryto -> lide co blokuji JS a susenky jsou spokojeni.

A co když někdo blokuje JS a neblokuje cookies? Pak se mu lišta neukáže když má a tys nesplnil povinnost.

Tak tak, není to zadek to pořešit.
Takže se možná odstaneme do nové éry kdy první návštěva webu čekne co máš a co ne redirectne tě na jinou stránku kde se podle toho zobrazí či nezobrazí hláška :D