O úplné zabránění kopírování a neprolomitelné ochrany se pokoušel kde kdo a neprolomitelné ochrany padli pár týdnů po vydání. 100 % účinnost neexistuje, kdo chce, ten si to ykopíruje, i kdyby si měl dát kameru před monitor (tato hláška je zdiskuye o ochraně kopírování filnů). Otázkou je jak moc je to složité a komu se do toho bude chtít. Již menší zespožitění spouatu stahovačů odradí.
Řešení věci z druhé stránky se probíralo tady
http://forum.root.cz/index.php?topic=10541.0A už i bez ochran je stažení některých webů obtížné - komplikovaná struktura odkazů, hodně souborův malém adresáři, dlouhé trvání.
Takže
-Mít víc linků co nikam nevedou a ještě lépe navzdájem propjených, dynamických html stránkek (se třemi parametry a každej 1000 možností, budou se vytvářet z malé databáze do 100 kB ale bude to až 1 000 000 000 malých souborů (to je jednotky až desítky, stovky TB dat, po 1 000 000 souborů to skoro každý stahovač stejně vzdá), všechny v jednom adresáři - to zatíží stroj stahovatele o mnoho víc než web server. Víc jak 100k-1M souborů v jednom adresáři je pro stahovače velká zátěž na CPU, disk i RAM. Zvedne to ti traffic webserveru. Pro lepší účinnost nemít na první pohled jasný tvar URL pro prázné stránky. A odkaz naně malý, aby byl co nejmíň viděl, ale stahovač ho načte. Podobně fungují např. i kalendáře s událostmi na webu.
Některí prázdné stránky se budou načítat 1-10 s, některé i přez 10 s, u správných stránek bych automatické zpomalení a na max. 1-2 s. To yvýší časovou náročnost pro stahovače.
-Nějaké to přesměrování, v tom se nevyznam.
-Složitý tvar url adres, tvořený ze statických html stránek - koukni na portal.chmi.cz. Bude to ale i zvýšená zátěž pro tvůj server a složitost i cena vytvoření vysoká, i pro koncové uživatele velká zátěž a pomalé odezvy. Podobně můžeš mít obrázek složený z částí Java Skriptem - výsledek stejný - obtížnost vysoká pro uživatele i web server.
-časové omezení - možnost přejít na další odkaz 1-10 s po předchozím requestu. Sledovat, zdali se requesty neopakujou s určitou časovou periodou (není celočíselná, ale reálné číslo). V případě detekce periody máš podezřelého. Podobně i véc jak 1000 requestů za den. Pozor IP adresa může skýtat víc uživatelů za natem, i tisíce, viz koleje.
-Průhledné GIFy či PNG, v pdf souborech nějaké vodoznaky či tak něco, cookies, kontrolní součty závislé na uživateli a IP, něco z toho můžeš použít.
-ROZHODNĚ uživatelská jména a hesla, https spojení.
-Např. Google paranoio, fotky z míst na mapě, 500 px má nějaké ochranz proti uložení - nedají se moc dobře automatizovat u Google paranoio dokonce ani klasickz uložit se mi nepodařilo.
-Možná i captcha, ale ne moc často (po 100-1000 requestech). Nějaká časká otázka s diaktitikou, ne nečitelké texty v obrázku a pod.
-Varování o CopyRight + právní postihy v úvodu stránky.
Nic jiného mě teď nenapadá. Kopletní zabránění NENÍ MOŽNÉ. Ale zesložitění a tím i odrazení stahovačů jde.