Zabránění kopírování obsahu WWW

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #180 kdy: 20. 10. 2015, 08:31:23 »
no hlavne... pulka tech opatreni by me jako platiciho donutilo sednout na vlak a vydat se za autory serveru a narvat jim jejich hlavy do jejich zadeli kdyz by me to projektovym sprintu zacalo otravovat s cimkoliv zneprijemnujicim praci.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Snow

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #181 kdy: 20. 10. 2015, 08:55:51 »
O úplné zabránění kopírování a neprolomitelné ochrany se pokoušel kde kdo a neprolomitelné ochrany padli pár týdnů po vydání. 100 % účinnost neexistuje, kdo chce, ten si to ykopíruje, i kdyby si měl dát kameru před monitor (tato hláška je zdiskuye o ochraně kopírování filnů). Otázkou je jak moc je to složité a komu se do toho bude chtít. Již menší zespožitění spouatu stahovačů odradí.

Řešení věci z druhé stránky se probíralo tady http://forum.root.cz/index.php?topic=10541.0
A už i bez ochran je stažení některých webů obtížné - komplikovaná struktura odkazů, hodně souborův malém adresáři, dlouhé trvání.

Takže
-Mít víc linků co nikam nevedou a ještě lépe navzdájem propjených, dynamických html stránkek (se třemi parametry a každej 1000 možností, budou se vytvářet z malé databáze do 100 kB ale bude to až 1 000 000 000 malých souborů (to je jednotky až desítky, stovky TB dat, po 1 000 000 souborů to skoro každý stahovač stejně vzdá), všechny v jednom adresáři - to zatíží stroj stahovatele o mnoho víc než web server. Víc jak 100k-1M souborů v jednom adresáři je pro stahovače velká zátěž na CPU, disk i RAM. Zvedne to ti traffic webserveru. Pro lepší účinnost nemít na první pohled jasný tvar URL pro prázné stránky. A odkaz naně malý, aby byl co nejmíň viděl, ale stahovač ho načte. Podobně fungují např. i kalendáře s událostmi na webu.
Některí prázdné stránky se budou načítat 1-10 s, některé i přez 10 s, u správných stránek bych automatické zpomalení a na max. 1-2 s. To yvýší časovou náročnost pro stahovače.

-Nějaké to přesměrování, v tom se nevyznam.

-Složitý tvar url adres, tvořený ze statických html stránek - koukni na portal.chmi.cz. Bude to ale i zvýšená zátěž pro tvůj server a složitost i cena vytvoření vysoká, i pro koncové uživatele velká zátěž a pomalé odezvy. Podobně můžeš mít obrázek složený z částí Java Skriptem - výsledek stejný - obtížnost vysoká pro uživatele i web server.

-časové omezení - možnost přejít na další odkaz 1-10 s po předchozím requestu. Sledovat, zdali se requesty neopakujou s určitou časovou periodou (není celočíselná, ale reálné číslo). V případě detekce periody máš podezřelého. Podobně i véc jak 1000 requestů za den. Pozor IP adresa může skýtat víc uživatelů za natem, i tisíce, viz koleje.

-Průhledné GIFy či PNG, v pdf souborech nějaké vodoznaky či tak něco, cookies, kontrolní součty závislé na uživateli a IP, něco z toho můžeš použít.

-ROZHODNĚ uživatelská jména a hesla, https spojení.

-Např. Google paranoio, fotky z míst na mapě, 500 px má nějaké ochranz proti uložení - nedají se moc dobře automatizovat u Google paranoio dokonce ani klasickz uložit se mi nepodařilo.

-Možná i captcha, ale ne moc často (po 100-1000 requestech). Nějaká časká otázka s diaktitikou, ne nečitelké texty v  obrázku a pod.

-Varování o CopyRight + právní postihy v úvodu stránky.

Nic jiného mě teď nenapadá. Kopletní zabránění NENÍ MOŽNÉ. Ale zesložitění a tím i odrazení stahovačů jde.
Aneb jak zabít projekt hned v plenkách...

(Divil by ses co sou lidi všechno schopni udělat jen pro svou virtuální slávu, taky mě příjde naprosto nepochopitelné že si někdo dá tu práci donést kameru do kina a vytvořit nekoukatelnej kinorip a není jich málo... NAvíc pro mnohé warez grupy je opravdu otázka cti ochranu prolomit, berou to dokonce i jako soutěž kdo ochranu na např hru prolomí jako první.)

lojza

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #182 kdy: 10. 01. 2016, 15:36:33 »
jsem laik tak pro mne dost poucny thread .. nicmene predpokladam ze se jedna o pristup do nejake znalostni baze (skoda ze autor alespon nenaznacil obor, ale pise ...nicmene existuji i konkurencni sluzby nebo offline software, takze predpokladam je jednodussi se zamerit na ne.0

cili bych to videl neco na zpusob beckonline.cz

pokud bych mel provozovat takovou sluzbu tak co jit smerem ze pripojit se muze jen uzivatel s danym login/passwd a cela sluzba by fungovala na principu predplaceneho kreditu s tim ze "se plati za request"?

ono i zodpovezeni otazky k cemu je sluzba urcena a primo v podminkach sluzby logicky zduvodneno ze normalnim pouzivanim se mysli treba 10 requestu za 24 hod. by podle mne take mnohe vyresilo

kdyz je vsechno tak jednoduche tak jak to ze se jeste na torrentech nevali celej katastr vcetne vsech vypisu LV, katastralnich map, pozemkovych knih, zemskych desek zkratka vse online pristupne ? nemyslim si ze by o to nebyl zajem uz jen z duvodu osobnich udaju ...