Zabránění kopírování obsahu WWW

JSH

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #150 kdy: 01. 10. 2015, 10:14:49 »
Máš tam chybu, opravil jsem 8)
Pokud to bude uzce oborove zamereny web, tak staci vymyslet kontrolni otazky z toho oboru a naprosta vetsina zákazníků je v pici ;-)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #151 kdy: 01. 10. 2015, 10:30:13 »
Cely bych to udelal jinak.

Panu autorovi tematu bych doporucil:

* vyslehnete prototyp - za tri dny at ho mate - nalejte tam nejaky data
* dejte to sem a kdo to prvni sunda ;-)

To je tak asi cele ;-)

Tim se poucite, muzete dat verzi Beta. Tu sunda zase nekdo. A pak to vzdate ;-) Nebo ne.

Ale, komu by se s tim chtelo srat? Bude penezita odmena nebo aspon zajimava flaska? Nebo ty to budes delat jen kvuli egu?

Jinak pro maximalni ztizeni kopirovani je nejlepsi pouzit CAPTCHA. A to hned co nejvice ruznych druhu, aby to meli autori botu tezsi. Vzdy po vyplneni CAPTCHA by se zobrazilo 10% zobrazovaci plochy browseru. Pro zobrazeni dalsich 10% je potreba vyplnit dalsi CAPTCHA. Po odscrolovani obrazovky zase dalsi. Tim by se ukradeni jednostrankveho dokumentu desetkrat zkomplikovalo a prodrazilo. Lze samozrejme pouzit i agresivnejsi ochranu, napriklad CAPTCHA po kazddych 5% nebo treba i 0,5%. Vse zalezi na cennosti dat.

noone

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #152 kdy: 01. 10. 2015, 11:00:26 »
Driv jsem psal, ze pristup bude placeny, takze detekovat stahovace nebude problem, jednoduse po stazeni tisicovky stranek budeme vedet, ze dotycny to nepouziva "beznym" zpusobem. Je jedno, zda to bude delat PhantomJS, nejakym Indem, studentem, ...

A jak se to pozna, kdyz tech 100 Indu bude mit kazdy svuj pocitac a budou za NATem rekneme Telecomu? Nebo budou pristupovat skrze proxy? A co kdyz tech Indu bude 1000 a kazdy si stahne jen 1 stranku za den?

NooN

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #153 kdy: 01. 10. 2015, 11:10:57 »

Ale, komu by se s tim chtelo srat? Bude penezita odmena nebo aspon zajimava flaska? Nebo ty to budes delat jen kvuli egu?

Jinak pro maximalni ztizeni kopirovani je nejlepsi pouzit CAPTCHA. A to hned co nejvice ruznych druhu, aby to meli autori botu tezsi. Vzdy po vyplneni CAPTCHA by se zobrazilo 10% zobrazovaci plochy browseru. Pro zobrazeni dalsich 10% je potreba vyplnit dalsi CAPTCHA. Po odscrolovani obrazovky zase dalsi. Tim by se ukradeni jednostrankveho dokumentu desetkrat zkomplikovalo a prodrazilo. Lze samozrejme pouzit i agresivnejsi ochranu, napriklad CAPTCHA po kazddych 5% nebo treba i 0,5%. Vse zalezi na cennosti dat.

Predpokladam ze tabletky beries pravidelne, ale podla vsetkeho treba zvysit davku.

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #154 kdy: 01. 10. 2015, 11:31:20 »
Google taky u nekterych svych sluzeb ma nejaky limity. treba geocoder zdarma tusim 2000 requestu / 24hod dle IP. Fakt bych chtel platit sluzbu ktera mi v nejdulezitejsi chvili nad projektem rekne: dneska uz ses dival na 100 vykresu, tak asi stahujes, fck!
Děkuji za možnost editace příspěvku.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #155 kdy: 01. 10. 2015, 11:35:45 »
Predpokladam ze tabletky beries pravidelne, ale podla vsetkeho treba zvysit davku.

Samozrejme, presne jak mi to pan dochtor doporucil. Kazde rano si jich odvazim tri ctvrte kila a 74 gramu, dam do pytliku a behem dne chroupu. A ty?

Ado

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #156 kdy: 01. 10. 2015, 12:40:45 »
Takova blbost a tolko komentarov.

Yarda

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #157 kdy: 01. 10. 2015, 12:41:28 »
Nečetl jsem všechno, jen trochu té omáčky na začátku, tak nevím, jestli už tohle někdo nenapsal. Na podobném principu IMHO funguje nahlížení do ČSN. BFU si otevře náhled do normy, ale když chce úplné znění normy a případně i tu normu vytisknout, tak si to musí zaplatit.
https://csnonlinefirmy.unmz.cz/default.aspx

Ado

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #158 kdy: 01. 10. 2015, 12:48:49 »
Co to bude za vykresy?

Wily

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #159 kdy: 01. 10. 2015, 12:50:35 »
To je hezký, ale pokud zaplatí a dostane se k tomu, tak to zkopírovat jde.
A přesně to tazatel nechce. Chce aby si to člověk mohl za peníze prohlídnout ale nemohl stáhnout.
Což je neřešitelný.

Ado

Re:Zabraneni kopirovani obsahu WWW
« Odpověď #160 kdy: 01. 10. 2015, 12:51:26 »
Ja bych se vynul tem hnusnym otevrenym formatum jako HTML a pronajimal proprietarni DRM enabled aplikaci, ktera by ty ten obsah jen zobrazovala, ale neumoznovala stahnout.
A hlavne hodne captchy.

Pocuj nobody, kedy mi posles fakturu? Ci ti to zaplatim v bitcoinoch?

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #161 kdy: 01. 10. 2015, 12:53:00 »
Nečetl jsem všechno, jen trochu té omáčky na začátku, tak nevím, jestli už tohle někdo nenapsal. Na podobném principu IMHO funguje nahlížení do ČSN. BFU si otevře náhled do normy, ale když chce úplné znění normy a případně i tu normu vytisknout, tak si to musí zaplatit.
https://csnonlinefirmy.unmz.cz/default.aspx

Jo. A mají to omezený na počet stažení měsíčně a jednou za čas ti adobí DRM v PDFkách začne celkem bez pochopitelného důvodu, že si to prostě neotevřeš. Potom není jiná možnost, než to řešit přes podporu. Bezvadnej systém, user friendly, firma si to platí, tak je mi to jedno, ale kdybych to potřeboval já pro sebe, rozkradl bych jim to už jenom kvůli pohodlí.

Skřetík

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #162 kdy: 01. 10. 2015, 12:58:01 »
Pujde to pokazde, kdyz uz se to dostane na monitor, jak uz tu nekdo spravne psal. Jenze uzitecnost te jedne stranky je vcelku nanic, potrebujete je mit vsechny nebo alespon podstatnou cast. Mym cilem neni zabranit tomu aby si nekdo zkopiroval jednu stranku (od toho tam bude fce. save as PDF), stejne tak mi bude jedno kdyz si jich ulozi 10, ... 20. Co nechci aby nekde byla kopie cele te sluzby. Cenna neni jedna konkretni stranka, ale tisice URL spravne organizovanych.
Snažíte se řešit problém "někdo by mi moh ty stránky kopírovat". Z vašich názorů mi ale přijde, že byste se měl raději zabývat problémem "bude to vůbec někdo číst". Představa, že si čtu 20 stran které "jsou mi pořád na nic" mi přijde značně absurdní, a vy zřejmě předpokládáte, že lidi zaplatí za to aby četli pár set stran aby to "pochopili celé". No, každé zboží má svého kupce, a nepochybně tu ochranu nějak uděláte. Třeba bude i fungovat. Ale možná prostě proto, že si tu vaši službu nikdo nekoupí...

Ado

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #163 kdy: 01. 10. 2015, 13:06:56 »
Co tak sledovat cinnost platiacich zakaznikov a pri podozreni na hromadne stahovanie mu bloknut konto. Jednoduche a ciste.




Yarda

Re:Zabránění kopírování obsahu WWW
« Odpověď #164 kdy: 01. 10. 2015, 13:32:50 »
... Z vašich názorů mi ale přijde, že byste se měl raději zabývat problémem "bude to vůbec někdo číst". Představa, že si čtu 20 stran které "jsou mi pořád na nic" mi přijde značně absurdní...
Pokud to co ten šmudla chce utajit je tak geniální a rozsáhlé, IMHO asi BFU nebude moc platné i kdyby si to zadarmo všechno stáhnul, stejně tomu nebude rozumě. Tak pokud si bude myslet, že mu to k něčemu bude, tak buď se to půl roku bude učit (a těch půl roku mu půjde plat a nic neudělá) nebo se k autorovi přihlásí na (samozřejmě placené) týdenní školení pro začátečníky a po nějakém čase na placené týdenní školení pro mírně pokročilé.