Nová podoba roota (beta)

ByCzech

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #30 kdy: 16. 09. 2015, 15:43:56 »
Tak ještě závěrečný dojem z nového designu:

Nepřehlednosti podle mě ještě přispívá to napodobování metro kachliček u seznamu hlavních článků, to bych udělal asi úplně jinak. A pokud by se to více odsadilo, podobně jako je ta patička z reklamou - tam totiž je předěl vnímatelný jasně - tak by to byl dobrý *základ* pro nového roota, ze kterého by mohl nový design vycházet. Tohle mi zatím přijde spíše jako alfa či prealfa, ne beta.

PS: Nechci se moc vyjadřovat k té reklamní patičce, protože předpokládám, že taková hromada smetí tam v ostrém provozu nebude.

PPS: Proč mi nejde odeslat příspěvek s odůvodněním, že z mé IP přišla odpověď před 5 s (o čemž nic nevím :-O)


JSH

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #31 kdy: 16. 09. 2015, 16:02:22 »
PPS: Proč mi nejde odeslat příspěvek s odůvodněním, že z mé IP přišla odpověď před 5 s (o čemž nic nevím :-O)
Pokud se koukneš do diskuzí na spřátelené Vitalii, tak se jim u příspěvků zobrazují IP adresy. Respektive jedna jediná IP adresa u všech. Kdo, co, kde a jak zvrtal odhadovat nebudu, ale těch 5 sekund by to vysvětlovat mohlo.

TKL

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #32 kdy: 16. 09. 2015, 16:02:35 »
teď jsem si to prohlédl na iPadu a to musím ohodnotit kladně.
Co bych změnil:
- menší obrázky, více textu v perexu
- fóra nahoru
- obrázek hlavního článku je z části mimo viditelnou oblast

Dlouhé scrollování je zlo, ať se frikulíni tvořící jednostránkové weby snaží tvrdit cokoliv. Myslete na to prosím. Díky

TKL

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #33 kdy: 16. 09. 2015, 16:08:01 »
Jo a zásadní věc pro všechna zařízení: nebylo by lepší dát nejprve nadpis + perex a teprve potom ilustrační obrázek?

TKL

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #34 kdy: 16. 09. 2015, 16:11:59 »
A ten hamburger pro zobrazení zpráviček je strašně titěrný, nedá se na to prstem kliknout, navíc je hned vedle logo s odkazem na homepage. Napsal bych to do formuláře, ale na tabletu se mi nenabízí.


TKL

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #35 kdy: 16. 09. 2015, 16:21:05 »
V článcích na mobilních prohlížečích bez váhání použijte větší font, teď je to na hranici.

ByCzech

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #36 kdy: 16. 09. 2015, 16:38:24 »
PPS: Proč mi nejde odeslat příspěvek s odůvodněním, že z mé IP přišla odpověď před 5 s (o čemž nic nevím :-O)
Pokud se koukneš do diskuzí na spřátelené Vitalii, tak se jim u příspěvků zobrazují IP adresy. Respektive jedna jediná IP adresa u všech. Kdo, co, kde a jak zvrtal odhadovat nebudu, ale těch 5 sekund by to vysvětlovat mohlo.

Tak to bude nejspíše nějaká caching proxy (fungující zároveň jako anonymizer) mezi uživatelem a vlastním webem, co? :D

ByCzech

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #37 kdy: 16. 09. 2015, 16:50:09 »
Tak ještě výtka při pokusu používání. Ty kachličky s hlavním obsahem jsou rozbité. Jak přibyl nový článek (router), tak nevypadá hezky, že obrázek není správně naškálovaný, ale oříznutý zprava.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #38 kdy: 16. 09. 2015, 16:57:42 »
Viz příloha. To vidím na adrese http://beta.root.cz/clanky/, když odscrolluju o něco níž (cca jednu obrazovku). Předpokládám, že asi není zamýšlené, aby existovaly ty dvě nudle vlevo v této podobě. Obzvlášť vzhledem k té ploše vpravo.

Nějaké podrobnosti: Windows XP (ano, čtete správně), Chrome (nejnovější), 1024x768px LCD.

Máte tam zapouzdřené id clanek-5 a id clanek-6 v class "article article--content". Zatímco první čtyři jsou vždy až po div s touto class, tyhle jsou uvnitř. Neusí to být tím, ale je možné, že bude. Je to zapouzdřené v div, ve kterém je reklama (resp. komerční sdělení - reklama v podobě článku), možná to souvisí (že někde v generování obsahu zůstalo v komerčním sdělení něco neuzavřené). Reklamní sdělení je přesně nad těmahle dvěma nudlema a má šířku na tři tyhle nudle (takže nudle si počítají šířku ze špatnýho údaje, místo šířky hlavního boxu si berou šířku pro jeden box na článek).

Nemám moc čas se v tom víc vrtat, ale snad jsem to popsal nějak smysluplně. Kdyby něco, tak jsem k dispozici někdy dýl během dne (večer).

j

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #39 kdy: 16. 09. 2015, 17:01:00 »
Za mě prozatím velké plus za přechod k moderním technologiím. ...

Co jsou zde ty "moderní technologie"?
Ten Rako dyzajn?

Např. SVG logo, responzivita (jestli čtete roota na mobilních zařízeních, zcela jistě chápate)...

Ne, to chapat nemuze, protoze si cte toto http://m.root.cz/ Funkcni a jednoduche.

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #40 kdy: 16. 09. 2015, 17:02:57 »
Viz příloha. To vidím na adrese http://beta.root.cz/clanky/, když odscrolluju o něco níž (cca jednu obrazovku). Předpokládám, že asi není zamýšlené, aby existovaly ty dvě nudle vlevo v této podobě. Obzvlášť vzhledem k té ploše vpravo ....

Mohu potvrdit.
Xubuntu/Firefox 40.0.3

ByCzech

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #41 kdy: 16. 09. 2015, 17:05:35 »
Za mě prozatím velké plus za přechod k moderním technologiím. ...

Co jsou zde ty "moderní technologie"?
Ten Rako dyzajn?

Např. SVG logo, responzivita (jestli čtete roota na mobilních zařízeních, zcela jistě chápate)...

Ne, to chapat nemuze, protoze si cte toto http://m.root.cz/ Funkcni a jednoduche.

m.root.cz je dle mého názoru k ničemu. Nevidím důvod, proč mám být ochuzen o informace, jen proto, že na web koukám z mobilu. Takže souhlasím, že je to jednoduché, ale k ničemu.

peter

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #42 kdy: 16. 09. 2015, 19:07:11 »
Tá adresa http://beta.root.cz/clanky/ má nádherný dizajn. To niekto zrecykloval vitaliu a pridal tam pohyblivé elementy? Nádhera, dlaždice sú predsa moderné. A krásne. Ale nedokázal by som ich využiť mimo podlahy.

TKL

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #43 kdy: 16. 09. 2015, 21:26:15 »
Viz příloha. To vidím na adrese http://beta.root.cz/clanky/, když odscrolluju o něco níž (cca jednu obrazovku). Předpokládám, že asi není zamýšlené, aby existovaly ty dvě nudle vlevo v této podobě. Obzvlášť vzhledem k té ploše vpravo ....

Mohu potvrdit.
Xubuntu/Firefox 40.0.3

Totéž Chromium verze 44.0.2403.89 na Ubuntu 14.04 (64-bit)

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #44 kdy: 16. 09. 2015, 21:53:58 »
Možná je to blbost, ale teď se mi to zase vybavilo:

Jak mohu na svém vychytralém matlafounu využívat těch rychloklapek 'n' a 'p' pro pohyb po nových příspěvcích?