Nová podoba roota (beta)

Hmmm

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #15 kdy: 16. 09. 2015, 14:07:21 »
Je to v poriadku. Nevyzera to zle a da sa v tom orientovat. Je to len vec zvyku. Ja som si celkom zvykol za par sekund.

Co by som ale zmenil je umiestnene toho dlheho pasu vlavo. Dal by som ho vpravo. Bude menej prekazat.


Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #16 kdy: 16. 09. 2015, 14:16:44 »
První dojem: stručně řečeno, vyplýtvá se víc místa, aby se zobrazilo míň obsahu. Hlavně už se nevejde celý perex jako dřív, i náhled zprávičky je nepoužitelně krátký...
Část s příspěvky na fóru je sama o sobě fór, ta šířka je šíleně nevyužitá. Stejně tak řazení článků do matice je málo přehledny, mnohem víc mi vyhovuje momentální jednosloupec a fórum, blog, zprávičky atd. se vejdou vedle (člověk nemusí šíleně odskrollovávat 3.5 obrazovky a očima hledat, vidí vše najednou). Tolik k layoutu.
Co se grafické úpravy týče, není vyloženě špatná, ale chtělo by to zřetelněji oddělit jednotlivé bloky (na momentální styl to rozhodně nemá). Nemám rád, když je čistý design tak "čistý", až je to na úkor přehlednosti.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #17 kdy: 16. 09. 2015, 14:39:35 »
Patička je šílená (těch 59 odkazů na články jiných "domácích" serverů). Kolotoč byl mnohem přijatelnější. Je to fakt celé tahle předělané jen/hlavně kvůli mobilům a tabletům? To je tak velký podíl lidí, kteří na root.cz koukají z takových zařízení? Osobně vidím Linuxáka jako týpka u 10 let starýho notebooku, kterej je fyzicky téměř nezničitelnej, proto se divím. Jestli bys Petře mohl, dej sem nějakou statistiku (mobily/tablety/PC + rozlišení).

Zprávičky na šířce 1024px vidím až při kliknutí na ten proužek vedle loga, což je zřejmě zamýšleno, nicméně ne úplně příjemné. Ale dám si do záložek adresu http://beta.root.cz/zpravicky/, protože tam toho najdu celkem dost a v celkem neotravném podání :-) Z hlavní stany si budu hlídat hlavně seriály.

Pro mě jako čtenáře nemá nový vzhled zatím na první pohled žádný přínos. Lehce mi vadí celkem dobře splynuté reklamy (s redakční produkcí), ale s tím se poperu sám a naučím se je vizuálně ignorovat.

A ještě jednou, ta patička je šílená, buď to zabalte do kolotoče (nebo podobně) nebo vyškrtejte alespoň 3/4 článků.

ByCzech

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #18 kdy: 16. 09. 2015, 14:40:37 »
Za mě prozatím velké plus za přechod k moderním technologiím. Velké mínus za *neskutečnou* nepřehlednost - je to naplácané na sebe takovým způsobem, že se v tom nevyznáte. Další menší výtky směrem k responzivnímu designu - chce to doladit, na mobilních displayích (na výšku) vylízá kus obsahu ven se zobrazitelného prostoru.

trikolora

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #19 kdy: 16. 09. 2015, 14:45:12 »
Root je dávno mŕtvy. Ak tú mŕtvolu chcete oživiť, skúste sa zamerať na obsah. Obsah je to, kvôli čomu sem ľudia chodili a len nostalgia je dôvod, prečo sem niektorí stále chodia. Teda okrem nekrofilov. Ak to bude mať obsah, pokojne to môže mať vzhľad roota spred pätnástich rokov. Ani obrázky mi tam chýbať nebudú - kvôli agresívnej reklame ich aj tak blokujem.


Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #20 kdy: 16. 09. 2015, 14:45:15 »
Díky za tyhle věcné připomínky, už se nám toho nashromáždilo poměrně hodně. Zajímavé věci chodí i tím formulářem na betě, včetně několika naprosto profesionálních rozborů a komentářů směrem ke zlepšení. Díky všem!

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #21 kdy: 16. 09. 2015, 14:47:26 »
Za mě prozatím velké plus za přechod k moderním technologiím. ...

Co jsou zde ty "moderní technologie"?
Ten Rako dyzajn?

ByCzech

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #22 kdy: 16. 09. 2015, 14:56:55 »
Jak na to dále koukám, zjišťuji ještě, že mi zatím asi nejvíce vadí ten levý pruh se zprávičkami, který začíná vlastně úplně shora. Podle mě přispívá velmi k nepřehlednosti. Kdyby začínal pod tou oblastí s "hlavními" články, třeba by to pomohlo (a to že seznam "hlavního" obsahu je vpravo tu nepřehlednost podle mě také podporuje) - tohle uspořádání by bylo nejspíše přirozené jen v těch částech světa, kde se čte zprava doleva. Každopádně ty jednotlivé oblasti by měly být od prvního pohledu rozlišitelné bez "přemýšlení" - taková věc by měla být vnímána "podprahově" nikoli namáháním hlavy co to kde je. Možná by pomohlo nějaké důraznější oddělení jednotlivých oblastí vhodným odsazením, zaoblením rohů či jiným zvýrazněním levého horního rohu každé oblasti ap. (nebo kombinace více takových maličkostí). Za tohle by mě zákazníci určitě taky hnali, přestože design jako takový působí příjemně, ale nepřehlednost to opravdu zabíjí.

ByCzech

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #23 kdy: 16. 09. 2015, 15:01:11 »
Za mě prozatím velké plus za přechod k moderním technologiím. ...

Co jsou zde ty "moderní technologie"?
Ten Rako dyzajn?

Např. SVG logo, responzivita (jestli čtete roota na mobilních zařízeních, zcela jistě chápate)...

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #24 kdy: 16. 09. 2015, 15:12:43 »
Cekově chválím, ale:


- jak tu někdo naznačil: je to opravdu DOST nepřehledné, alespoň ze začátku.
- nelíbí se mi "poloha" fóra v polovině/ve spod webu.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #25 kdy: 16. 09. 2015, 15:13:37 »
Jak na to dále koukám, zjišťuji ještě, že mi zatím asi nejvíce vadí ten levý pruh se zprávičkami, který začíná vlastně úplně shora. Podle mě přispívá velmi k nepřehlednosti. Kdyby ...

Přesně.
Já nevím proč, ale mi ta "hlavní, nejvýznamnější" část natlačena tak nějak doprava způsobuje těžko popsatelné, nicméně nepříjemné pocity ...

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #26 kdy: 16. 09. 2015, 15:16:26 »
Za mě prozatím velké plus za přechod k moderním technologiím. ...

Co jsou zde ty "moderní technologie"?
Ten Rako dyzajn?

Např. SVG logo, responzivita (jestli čtete roota na mobilních zařízeních, zcela jistě chápate)...

Ano, ten nový hype "responzivní web" už jsem slyšel/viděl/četl/cítil/...

ByCzech

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #27 kdy: 16. 09. 2015, 15:33:44 »
Za mě prozatím velké plus za přechod k moderním technologiím. ...

Co jsou zde ty "moderní technologie"?
Ten Rako dyzajn?

Např. SVG logo, responzivita (jestli čtete roota na mobilních zařízeních, zcela jistě chápate)...

Ano, ten nový hype "responzivní web" už jsem slyšel/viděl/četl/cítil/...

Njn, co s tím ale dělat, když dneska se weby prohlížejí na rozličných zařízeních od mrňavých displayů po velké. A od malých rozlišení po ultra rozlišení, bez ohledu na velikost displaye ve všech možných kombinacích (malý display s nemožně malým rozlišením po nemožně velké a velké displaye od klasických rozlišení s rozptylem na obě strany - k nižším rozlišením až po ultra) s "příslibem", že se rozlišení bude "vyvíjet" dále. Navíc displaye v různých poměrech od čtvercových až po "nudle" a dokonce ještě s různou orientací (na šířku i na výšku). A když si vezmete, že všichni tihle uživatelé chtějí po vstupu na web nerozsypaný design s možností s ním pohodlně pracovat a koukat podle typu zařízení, tak responzivní design je nejspíš nejméně špatná cesta, pokud nechcete udržovat více různých typů designů či webů. Určitě jste se s tím taky setkal a myslím, že to bude ještě "pestřejší".

ByCzech

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #28 kdy: 16. 09. 2015, 15:38:02 »
Díky za tyhle věcné připomínky, už se nám toho nashromáždilo poměrně hodně. Zajímavé věci chodí i tím formulářem na betě, včetně několika naprosto profesionálních rozborů a komentářů směrem ke zlepšení. Díky všem!

Tipuji správně, že "nepřehlednost" je výtka #1?

ByCzech

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #29 kdy: 16. 09. 2015, 15:41:10 »
Jak na to dále koukám, zjišťuji ještě, že mi zatím asi nejvíce vadí ten levý pruh se zprávičkami, který začíná vlastně úplně shora. Podle mě přispívá velmi k nepřehlednosti. Kdyby ...

Přesně.
Já nevím proč, ale mi ta "hlavní, nejvýznamnější" část natlačena tak nějak doprava způsobuje těžko popsatelné, nicméně nepříjemné pocity ...

Tak tak. Kdyby to byl nějaký blogísek s pruhem vlevo a pár blogy vpravo, tak to neva. Ale web roota je podstatně složitější, takže to je šlápnutí vedle.