Windows a jeho vývoj.

Lama

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #45 kdy: 10. 08. 2015, 00:12:42 »
Lael:
Cekal jsem kdy se tu objevíte. Kolik vás tam dneska je? Nicméne pokusím se být konstruktivní.
Předně by mě zajímala příčina tohoto chování: https://www.youtube.com/watch?v=dwuCIoVA89w
Co se týce té (ne)rozumné evoluce, tak má to nejaký prínos krom toho, že se lidi musí ucit jiné ovládání? Je moje práce jednoduší nebo me novinky jen zdržují? Vzrostla nejak moje produktivita?
Proc je ve Startu dlouhý sloupec seznamu aplikací, který nejde JEDNODUŠE customizovat? Řazený dle abecedy - WTF?  :o
Takže mám ve skupince treba Mozillu a Mplayer. To je ftip, ne? Já chci mít aplikace ve složkách/skupinách podle TYPU a v té dané skupine/složce podle používanosti, tedy nejcasteji používané treba navrchu, ty méne dole a rozvíjející se nabídku a ne jeden dlouhatááááááánskej sloupec přesahující několikrát výšku plochy.
Proc už se nepoužívá efekt zamácknutého tlacítka? Bylo to prehlednejší.   Proc v Ovládacích panelech chybí nekterá nastavení?
Proc je to graficky tak primitivne hnusný (oproti XP - 7). Já vím, 100 lidí, 100 chutí. Nejlepší by bylo vybrat si už pri instalaci grafické téma. Nekomu vyhovuje vzhled ala W 2000, nekomu XP, atd. A po instalaci si jej prípadne doladit dle chuti. To by snad nebyl problém.

Dlaždice - samy o sobe nejsou špatným nápadem, ale zase chci mít nad nimy 100% kontrolu. Napr. nejdou zvetšit na výšku. Nebo jsem na to neprišel, ale už to je chyba, když na to neprijdu hned. Nejspíš to nejde.
Ve Startu nemaj co delat. To je nesmysl. Chci je mít zvlášt prímo na ploše vedle klasických ikon. Tedy ikony na zástupce spouštení programu, dlaždice na intraktivní věci. Nebo mít jednu plochu ikonovou, druhou dlaždicovou (i když to možná jde, ted nevim).

Aktualizace - tady by mě jímalo, jestli si ten balíčkovač dokáže zkontrolovat stažené soubory před instalací (hash), aby pak nevyhazoval idiotský hlášky, že se něco nepovedlo. Připadá mi, že ne.

K tem letadlum, jednak bych rekl, že to má stejnou logiku, tedy vemu za páku, joystick, knipl, berany a pohnu deleva, doprava, tak ocekávám nejakou reakci. Rozhodne ne to, že když pohnu nalevo, letadlo se naklopí doprava nebo vysune podvozek na pravý strane, že. Kdežto u Windows posledních verzí se mi podobné WTF obcas stávalo. Rozkliknu nejaké nastavení, treba ony Ovl. panely a cekám, že tam neco bude a ono to tam není a ani jinde to není, nebo nevím kde to hledat.
No a kromě toho, tím, jak se letadla stávala složitější, muselo se přizpůsobit i ovládání. Ale je nutné to překopávat i u Windows, navíc takovým nedotaženým způsobem, že to zůstalo někde na půli cesty?

A hlavně, nejede tam Mafie 1!!!  :( >:(

Krome toho se muzeme vratit jeste dale do historie a ptat se, ktery kolonialni debil namaloval hranice Libye a dalsich statu takovym zpusobem, ze tam dochazi akorat k etnickym konfliktum.

Jj, připomíná to styl hranic států USA. Asi to dělali na rýsovacím prkně podle pravítka.


Unkonwn

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #46 kdy: 10. 08. 2015, 00:51:04 »
Ked sa v tejto diskusii spomina skriptovanie s powershellom, tak mam otazku:
Bude vo Windows 10 este stale k dispozicii aj WSH a VBscript, alebo tam uz bude len Powershell?

Niekde som cital, ze novy web-browser uz nema podporovat ActiveX objecty.
Ale ci su ActiveX podporovane vo Windows 10 (mimo prehliadaca) ?
Obcas pouzivam ADO na reporty z databazy a dufam, ze MS tuto funkcionalitu nezrusi.
Powershell som uz sice skusal, ale moc ma nenadchol :-)

Zvesti o tom ze MS veskere win scriptovani krome PowerShellu povazuje za deprecated se ukazaly lichymi....
https://blogs.windows.com/buildingapps/2014/10/07/console-improvements-in-the-windows-10-technical-preview/

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #47 kdy: 10. 08. 2015, 01:01:32 »
K tem letadlum, jednak bych rekl, že to má stejnou logiku, tedy vemu za páku, joystick, knipl, berany a pohnu deleva, doprava, tak ocekávám nejakou reakci. Rozhodne ne to, že když pohnu nalevo, letadlo se naklopí doprava nebo vysune podvozek na pravý strane, že. Kdežto u Windows posledních verzí se mi podobné WTF obcas stávalo. Rozkliknu nejaké nastavení, treba ony Ovl. panely a cekám, že tam neco bude a ono to tam není a ani jinde to není, nebo nevím kde to hledat.
No a kromě toho, tím, jak se letadla stávala složitější, muselo se přizpůsobit i ovládání. Ale je nutné to překopávat i u Windows, navíc takovým nedotaženým způsobem, že to zůstalo někde na půli cesty?

Tak to vite, v ramci zjednodusovani jsou Widle cim dal tim slozitejsi a tomu se prizbusobuje i ovladani, ktere se stalo tak nesrozumitelnym, ze musite byt alespon MCSE, abyste ziskal alespon castecnou predstavu.

gfdg

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #48 kdy: 10. 08. 2015, 01:44:13 »
K tem letadlum, jednak bych rekl, že to má stejnou logiku, tedy vemu za páku, joystick, knipl, berany a pohnu deleva, doprava, tak ocekávám nejakou reakci. Rozhodne ne to, že když pohnu nalevo, letadlo se naklopí doprava nebo vysune podvozek na pravý strane, že. Kdežto u Windows posledních verzí se mi podobné WTF obcas stávalo. Rozkliknu nejaké nastavení, treba ony Ovl. panely a cekám, že tam neco bude a ono to tam není a ani jinde to není, nebo nevím kde to hledat.
No a kromě toho, tím, jak se letadla stávala složitější, muselo se přizpůsobit i ovládání. Ale je nutné to překopávat i u Windows, navíc takovým nedotaženým způsobem, že to zůstalo někde na půli cesty?

Tak to vite, v ramci zjednodusovani jsou Widle cim dal tim slozitejsi a tomu se prizbusobuje i ovladani, ktere se stalo tak nesrozumitelnym, ze musite byt alespon MCSE, abyste ziskal alespon castecnou predstavu.

To je přesně ono. Existuje jednoduché ovládání pro BFU, které mi často stačit nebude a pak tam můžu dělat pokročilejší věci přez powershell či co, ale tam nikoho jednoduchost použití moc nezajímá, takže to podle toho vypadá. Dalo by se to trochu přirovnat k OpenBSD vs Ubuntu kde to první je stavěný na ovládání z CLI a to druhý je z velký části stavěný na ovládání přez klikátka a struktura i přehlednost konfiguračních souborů a pod. tomu odpovídá. Rozdíl je, že Windows se flexibilitou ke ganoo/loonixu ani nepřiblíži ať se snažíte sebevíc.

Lael.Ophir

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #49 kdy: 10. 08. 2015, 02:38:06 »
Předně by mě zajímala příčina tohoto chování: https://www.youtube.com/watch?v=dwuCIoVA89w
To je z technical preview, ne z finální verze Win10. A nevím, dual boot s 13 let starými a dávno nepoporovanými WinXP jsem celkem pochopitelně nezkoušel.

Co se týce té (ne)rozumné evoluce, tak má to nejaký prínos krom toho, že se lidi musí ucit jiné ovládání?
Jde o rozhraní, které se dá používat na desktopu i tabletu.

Proc je ve Startu dlouhý sloupec seznamu aplikací, který nejde JEDNODUŠE customizovat? Řazený dle abecedy - WTF?
Nejpoužívanější aplikace vidíte automaticky ve Start Menu. Pokud si chcete nějaké vybrat k rychlému spouštění, dejte je na tu Metro oblast v pravé části Start Menu. Když chcete spustit Firefox, stiskněte na klávesnici Start a začněte psát Fire, pak stiskněte Enter. Abecední řazení aplikací v plném listu je tam protože dnes mají uživatelé aplikací veliké spousty. Pokud se vám to nelíbí, nainstalujte si třeba Start10.

Proc je to graficky tak primitivne hnusný (oproti XP - 7). Já vím, 100 lidí, 100 chutí. Nejlepší by bylo vybrat si už pri instalaci grafické téma.
Design se kterým přišel MS ve Windows Phone (a dnes ho dal do Windows 10) je tak hnusný, že ho v mezičase okopíroval Apple i Google :). Samozřejmě jsou k dispozici témata, ty ale mění jen wallpaper a barvu oken. Osobně nemám čas si hrát, ale během pár dní jistě přijde StarDock s WindowBlinds pro Windows 10.

zástupce spouštení programu, dlaždice na intraktivní věci. Nebo mít jednu plochu ikonovou, druhou dlaždicovou (i když to možná jde, ted nevim).
To je v podstaě koncept Start Screen z Windows 8. Stejně to funguje ve Windows 10 v módu tabletu.

Aktualizace - tady by mě jímalo, jestli si ten balíčkovač dokáže zkontrolovat stažené soubory před instalací (hash), aby pak nevyhazoval idiotský hlášky, že se něco nepovedlo. Připadá mi, že ne.
Nevím o čem konkrétně je řeč. Windows Update kontroluje digitální podpisy aktualizací.

K tem letadlum, jednak bych rekl, že to má stejnou logiku, tedy vemu za páku, joystick, knipl, berany a pohnu deleva, doprava, tak ocekávám nejakou reakci. Rozhodne ne to, že když pohnu nalevo, letadlo se naklopí doprava nebo vysune podvozek na pravý strane, že. Kdežto u Windows posledních verzí se mi podobné WTF obcas stávalo. Rozkliknu nejaké nastavení, treba ony Ovl. panely a cekám, že tam neco bude a ono to tam není a ani jinde to není, nebo nevím kde to hledat.
U letadla i Windows je těch věcí trochu víc, než nahoru, dolů, doleva a doprava :). A v obou případech se spousta věcí s časem mění. Pokud neznáte konkrétní model/verzi, tak samozřejmě může přijít WTF moment. BTW jak jste přešel třeba z Windows 98 na WinXP? Ve WinXP byla opravdu veliká spousta rozdílů. Nebyl jste tehdy mladší? ;)

A hlavně, nejede tam Mafie 1!!!  :( >:(
Nezkoušel jsem, ale podle komentářů na netu prý jde, když si pustíte pod adminem (pravá myš, Run as Administrator).


black3r

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #50 kdy: 10. 08. 2015, 08:42:19 »
Co sa mne na Windows 10 nepaci, ze posobi podobne nedokoncene a zbastlene podobne ako Windows 8.1...,

Staci otvorit explorer a zistit ze sa v nom daju vyvolat 3 dizajnovo odlisne kontextove menu (pravym tlacitkom na zahlavie, pravym tlacitkom v ribbone, pravym tlacitkom na nejaku zlozku v nom)...

Podobne vyssie spomenuty balickovy manazer OneGet, ktory je sucastou systemu, no uninstall v nom nefunguje a upgrade funkcionalitu to ani nema...,

Pracovne plochy su fajne, ale uprimne cudujem sa ze windows vobec pridal klavesovu skratku na ich prepinanie..., kde su klavesove skratky na alt-tab medzi vsetkymi aplikaciami? kde je klavesova skratka na presunutie okna? kde su nastavenie ako sa ma alt-tab chovat v defaultnom nastaveni?

also... zda sa mi, alebo uz sa neda doklikat k nastaveniu farby zahlavia okna z tej hnusnej predvolenej bielej?

(dalsia vec, ktora ma az tak moc netrapi je, ze sa mi takmer zdvojnasobil boot-time na systeme kde je ssd-cko, windows a nainstalovanych 5 programov (z 8 na 15 sekund), co je dost smutne..)

Lama

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #51 kdy: 10. 08. 2015, 23:13:59 »
U letadla i Windows je těch věcí trochu víc, než nahoru, dolů, doleva a doprava :). A v obou případech se spousta věcí s časem mění. Pokud neznáte konkrétní model/verzi, tak samozřejmě může přijít WTF moment. BTW jak jste přešel třeba z Windows 98 na WinXP? Ve WinXP byla opravdu veliká spousta rozdílů. Nebyl jste tehdy mladší? ;)
To je mi jasný, že je tam těch věcí víc. To byl jen příklad. Ale u těch letadel to má nějaké opodstatnění. Ale tady opodstatnění prostě nevidím. Že máme GUI které se dá ovládat na desktopu i tabletu? K čemu??!! Když už, tak má mít systém 2 nezávislá prostředí, jedno tabletoidní a jedno desktopové. A při startu si vyberu které zrovna chci, jako to jde už pár let u Linuxu.

W98, WXP - Tak na svém PC jsem měl jako první Wokna XP, 98 byly doinstalovány později. Některé věci byly jinak, některé chyběly, ale to jsem skousl, protože to byl starší systém a tak se dalo pochopit, že to bude asi horší, ale pořád to nebyl takový WTF moment jako u W10, to prostě ne.

Jako vážně by mě někdy zajímalo, co v tom Microchichtu berete. Netestuje na vás BG svoje léky na depopulaci, či co? Zřejmě to má nějaké vedlejší účinky, protože já opravdu nevím... :o ???

strepty

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #52 kdy: 10. 08. 2015, 23:30:07 »
U letadla i Windows je těch věcí trochu víc, než nahoru, dolů, doleva a doprava :). A v obou případech se spousta věcí s časem mění.
Mozno u vojenskych sa ovladanie meni ale pri dopravnych lietadlach sa nic nemeni pretoze certifikacia super duper zeleneho displeja ktory ukazuje rychlost v km a nie v knotoch ci co tam maju by nemusela prejst vo vsetkych krajinach a bola by pekelne draha, takze vnutro sa pekne pomeni a vysledok sa zobrazi na displeji ktory bol certifikovany v roku 1980.

Lael.Ophir

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #53 kdy: 11. 08. 2015, 16:25:47 »
Jako vzdy blejes sracky aniz bys to vzivote videl ...
Tak minimálně si nemyslím, že .msi balíčky jsou přejmenované executables :D

Mimochodem ty imbecile, vzivote si zjevne ty vase sracky v gpo nevidel, protoze pres to se neda nastavovat vubec nic a 100% adminu ouziva radsi vsemozny externi scriptovaci nastroje, protoze ty aspon delaj co se od nich ceka.
No jistě. GPO používají prakticky všechny firmy a nastavení podepisování v PowerShellu jsem vám linkoval. Ovšem vy jste se zevně coby "admin" nikdy nenaučil GPO používat. A samozřejmě opět k vašim výrazovým prostředkům: naučte se základům slušnosti, nebo zalezte zpátky do ghetta, ze kterého jste vylezl. Na vaše vulgarity tu nikdo není zvědavý.

jo to vizejo ... ctverecek 1x1px se hleda vazne uzasne ... jak rikam, imbecil kterej to vzivote nevidel.
Na ribbonu žádné čtverečky 1x1px nejsou. Zase si vymýšlíte nesmysly.

Lael.Ophir

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #54 kdy: 11. 08. 2015, 16:48:06 »
To je mi jasný, že je tam těch věcí víc. To byl jen příklad. Ale u těch letadel to má nějaké opodstatnění. Ale tady opodstatnění prostě nevidím. Že máme GUI které se dá ovládat na desktopu i tabletu? K čemu??!! Když už, tak má mít systém 2 nezávislá prostředí, jedno tabletoidní a jedno desktopové. A při startu si vyberu které zrovna chci, jako to jde už pár let u Linuxu.

To chcete rebootovat pokaždé když odpojíte nebo připojíte klávesnici? :) Ve Windows 10 se prostě přizpůsobí UI, včetně aplikací (které na to pochopitelně musí být připravené).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #55 kdy: 11. 08. 2015, 17:48:20 »
To chcete rebootovat pokaždé když odpojíte nebo připojíte klávesnici?

To uz se ve Widlich vazne nemusi? Pamatuju, jak jsem musel stara NT natvro resetovat, pokud mi upadla klavesnice a po pripojeni nikdy nesla. Tusim to delaly i pozdejsi Widle. Na Linuxu to nebyl problem.

Lael.Ophir

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #56 kdy: 11. 08. 2015, 18:02:56 »
To uz se ve Widlich vazne nemusi? Pamatuju, jak jsem musel stara NT natvro resetovat, pokud mi upadla klavesnice a po pripojeni nikdy nesla. Tusim to delaly i pozdejsi Widle. Na Linuxu to nebyl problem.

Pokud máte na mysli PS/2 klávesnici, tak tenhle interface nepodporoval hotplugging, a připojení klávesnice k běžícímu stroji mohlo způsobit problémy.
https://en.wikipedia.org/wiki/PS/2_port#Hotplugging
http://www.computer-engineering.org/ps2protocol/   sekce The Electrical Interface

Lael.Ophir

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #57 kdy: 12. 08. 2015, 02:24:25 »
Jiste, PS/2. Opakuji, ze v Linuxu s tim nebyl problem. Mozna, ze vyvojari MS ty konektory meli zalepene, protoze se v MS strasne kradly klavesnice, zatimco vyvojari Linuxu ne, tak mysleli na to, jak to udelat, aby uzivatel mohl pripichnout klavesnici k bezicimu systemu.

Na Linuxu zřejmě tu PS/2 klávesnici v případě selhání znovu inicializovali, plus jste měl štěstí, že jste neodpálil board. Na NT jsem to zkoušel několikrát. Někdy se klávesnice chytla, někdy ne. Dnes už ale pěkných pár let připojujeme klávesnice přes USB, které podporuje hot swap.