Windows a jeho vývoj.

modulo

Windows a jeho vývoj.
« kdy: 07. 08. 2015, 22:44:07 »
Berte tento text jako postěžování na politiku MSFT.

<nasranost>
Takže, místo toho, aby Win 10 konečně měli balíčky ve stylu Linuxu, tak vymýšlí hovadiny s metrem, zadrátovává další spyware a vymýšlí s prominutím cool pičoviny místo toho, aby se věnoval daleko důležitějším věcem jako je zmíněná správa balíčků. Proč to všechny ostatní systémy mají včetně shnilého jablka a MSFT to není schopen nabídnout?

A jestli mi Lael řekne, že balíčky nejsou třeba, tak at zkusí zkompilovat modul lxml pro Python 3.4 na Windows, je to totální očistec, na Linuxu jeden příkaz, na Windows celé hodiny v zadeki a výsledek? Srát na to.

Těším se, až Win 11 nabídnou další super krutopřísné featury.
</nasranost>

Ted vážně, rád bych, kdyby se Windows nevyvíjel pouze pro stádo konzumních ovcí, ale také pro lidi, kteří na tomto OS pracují, ale toho se už nedočkám.


čumil

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #1 kdy: 07. 08. 2015, 22:56:57 »
Cítím s tebou. Windows je sračka, pro vývoj k ničemu. Naštěstí dělám na tučňákovy takže vše je v nejlepším pořádku.

Jenda

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #2 kdy: 07. 08. 2015, 23:03:02 »
Tvoje problémy bych chtěl mít. Proč nemůžeš udělat to stejné co já, pracovat na méně špatném systému a Windows mít ve virtuálu jenom pro ty nutné věci?

mikrom

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #3 kdy: 07. 08. 2015, 23:10:48 »
Myslim, ze posledny dobry bol Windows XP. Vista bola o trochu horsia. Potom sice prisiel Windows 7 a vsetci ho chvalili, ale podla mojho nazoru je horsi ako Vista: co sa tyka nezmyselneho defaultne nastaveneho zabezpecenia a aj funkcionality. Napr. chkdsk mi na Windows 7 nevie opravit poskodenu SD kartu, ale Vista to vie.
S Windows 8 som zatial nemal docinenia a ani som po tom nikdy netuzil. Ani v nasej firme sme ho neakceptovali. Dufal som, ze Windows 10 bude lepsi, ale ked citam tie recenzie vyzera to nah***o. Preto vazne uvazujem o prechode na Mac aj ked je to o dost drahsia platforma. Nasi partneri v Nemecku presli kompletne na Mac este v roku 2012 a chvalia si to. Par kusov legacy software, ktore bezia iba vo Windows prevadzkuju na Mac vo Virtualboxe.

mhepp

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #4 kdy: 07. 08. 2015, 23:30:27 »
Pracuji v IT firmě, jsem Linuxák jak řemen, takže žádný Lael. Kolegové Windowsáci říkali, že ve Windows balíčkovací systém existuje a existuje i jeden příkaz, který vládne všem (balíčkům). Dá se to používat přes Powershell, který také nevypadá jako k zahození (proti CMD je to brutální pokrok). Jaké množství balíčků, jakých a v jaké kvalitě jsou k dispozici, to nedokážu odpovědět, ale ta možnost tu je. Takže my, Linuxáci, často nadáváme na Win, ale ono se může ukázat, že Win to (taky konečně) umí, jen je v tom naše neznalost.

Tím nechci popírat, že Win jsou sračka, ale v poslední době mi přijde, že spíš kvůli celkovému ekosystému a politice M$, než kvůli Win samotným. Podobně je to ovšem i u Apple a nakonec i u Androidu.


Rado2

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #5 kdy: 07. 08. 2015, 23:58:48 »
V pythone neprogramujem, takže nepoznám ani lxml, ale určite bude problém pri kompilovaní práve vo windowse? To by sa asi blbo kompilovalo všetko.
 Skôr to bude nezáujem autora spraviť podporu pre jednoduchú kompiláciu na win (alebo rovno balík na nuget.org). Nie je python na win okrajová záležitosť?

Lama

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #6 kdy: 08. 08. 2015, 00:06:43 »
Zkoušel jsem krátce W8 i W10 a řekl bych, že když si Osmičky vytuníte k obrazu, tak je to možná lepší jak Desítky. Např. Ovládací panely jsou v Desítkách nějak divně ořezané, nové Nastavení je spíš špatný ftip. A některé věci jsem nenašel ani v Nastavení ani v Ovl. panelech. Nabídka Start v Desítkách je ještě horší ftip. Aplikace řazeny podle abecedy (WTF?), přičemž to nejde jednoduše přesouvat, pokud vůbec, rolujete jednim dlouhým seznamem místo aby to bylo roztříděné do skupin, složek.
Prostředí oproti Sedmičkám hnusnější, primitivnější, vůbec se mi to nelíbí. Ať už tlačítka, posuvníky, orámování, primitivní grafika ikon na dlaždicích a vedle toho klasické hezké ikonky ze Sedmiček jsou jak pěst na oko. Působí to nesourodě.
Potěšilo mě, že většinu ovladačů pro můj PC to mělo již v sobě, musel jsem doinstalovávat pouze 1 ovladač. Navíc to byl ovladač z Osmiček a fungoval i v Desítkách, aspoň to.
Už se Sedmičkami mě saštvali, že nefungují některé příkazy komandlajny co fungovali v XP. Nechápu proč.

Líbí se mi naprosto výstižný názor z této diskuse:
http://diit.cz/blog/jaka-jsou-windows-10/diskuse
30 let se vyvíjí GUI, všechny zásady ergonomie, optimálního rozmístění ovládacích prvků pro minimalizaci ovládacích pohybů, jejich sdružování do skupin, zapojení funkce barev pro rychlejší rozpoznání, klávesové zkratky a makra, ... a najednou přijde pár šílenců a vytvoří Metro, tedy "Modern UI", kteří 30 let vývoje zavrhnou - všechno má jednu barvu podle dlaždic, běhá z místa na místo jak čmelíci, vyžaduje místo jednoho kliku pět, klávesové zkratky fungují jen někdy, prvky (ikony) se nedají sdružovat nebo přesouvat - to si systém dělá nějak sám, místo oken jsou okna zrušena a využívá se celá plocha ... a ještě ke všemu je to absolutně ošklivé. A nedá se to vypnout definitivně, vždycky to někde vyleze.

Kdyby to bylo letadlo, přístroje by vypadaly všechny skoro stejně, přesouvaly by se po palubní desce podle velikosti výchylky, směru větru, letové výšky a případně asi nálady. Knipl by se řídil pohybem zadku, inovativně vestavěný do úchytu sedačky, pedály by to nemělo - to by bylo hlasové a gesty. Motor by se ovládal mrkáním a koulením očima. Klapky a podvozek zpěvem. Pilot by samozřejmě seděl zády ke směru letu, aby mohl "lépe komunikovat s cestujícími".

Pokud se to pilotům nelíbí, jsou to prostě zpátečníci a "přehnaně konzervativní".

j

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #7 kdy: 08. 08. 2015, 23:33:11 »
Pracuji v IT firmě, jsem Linuxák jak řemen, takže žádný Lael. Kolegové Windowsáci říkali, že ve Windows balíčkovací systém existuje a existuje i jeden příkaz, který vládne všem (balíčkům). Dá se to používat přes Powershell, který také nevypadá jako k zahození (proti CMD je to brutální pokrok). Jaké množství balíčků, jakých a v jaké kvalitě jsou k dispozici, to nedokážu odpovědět, ale ta možnost tu je. Takže my, Linuxáci, často nadáváme na Win, ale ono se může ukázat, že Win to (taky konečně) umí, jen je v tom naše neznalost.

Tím nechci popírat, že Win jsou sračka, ale v poslední době mi přijde, že spíš kvůli celkovému ekosystému a politice M$, než kvůli Win samotným. Podobně je to ovšem i u Apple a nakonec i u Androidu.

Odkdy widle umej balicky? Widle umej leda kulovy. MSI neni nic jinyho nez prejmenovanej exe. Myslis ze widle umej zlikvidovat vse co MSI nainstaluje? Leda howno. Myslis ze widle umej pridat repository a zeptat se tam na aktualizaci? Leda velky howno.

Unkonwn

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #8 kdy: 09. 08. 2015, 00:23:42 »
Sice to neni soucast Windows, ale snad Vam to pomuze....

chocolatey.org

Unkonwn

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #9 kdy: 09. 08. 2015, 00:36:39 »
"rád bych, kdyby se Windows nevyvíjel pouze pro stádo konzumních ovcí, ale také pro lidi, kteří na tomto OS pracují"

A ja bych rad aby zitra konecne zaprselo...

j

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #10 kdy: 09. 08. 2015, 00:38:43 »
"rád bych, kdyby se Windows nevyvíjel pouze pro stádo konzumních ovcí, ale také pro lidi, kteří na tomto OS pracují"

A ja bych rad aby zitra konecne zaprselo...

Taky mam rad scifi a fatasy.

mhepp

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #11 kdy: 09. 08. 2015, 00:42:44 »
Pracuji v IT firmě, jsem Linuxák jak řemen, takže žádný Lael. Kolegové Windowsáci říkali, že ve Windows balíčkovací systém existuje a existuje i jeden příkaz, který vládne všem (balíčkům). Dá se to používat přes Powershell, který také nevypadá jako k zahození (proti CMD je to brutální pokrok). Jaké množství balíčků, jakých a v jaké kvalitě jsou k dispozici, to nedokážu odpovědět, ale ta možnost tu je. Takže my, Linuxáci, často nadáváme na Win, ale ono se může ukázat, že Win to (taky konečně) umí, jen je v tom naše neznalost.

Tím nechci popírat, že Win jsou sračka, ale v poslední době mi přijde, že spíš kvůli celkovému ekosystému a politice M$, než kvůli Win samotným. Podobně je to ovšem i u Apple a nakonec i u Androidu.

Odkdy widle umej balicky? Widle umej leda kulovy. MSI neni nic jinyho nez prejmenovanej exe. Myslis ze widle umej zlikvidovat vse co MSI nainstaluje? Leda howno. Myslis ze widle umej pridat repository a zeptat se tam na aktualizaci? Leda velky howno.

Copak mluvím o MSI? http://www.howtogeek.com/200334/windows-10-includes-a-linux-style-package-manager-named-oneget/

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #12 kdy: 09. 08. 2015, 00:58:50 »
Copak mluvím o MSI? http://www.howtogeek.com/200334/windows-10-includes-a-linux-style-package-manager-named-oneget/

Uzasne! Microsoftu to sice trvalo neuveritelne dlouho, ale nakonec pochopili a zase z Linuxu neco opraskli. Ted uz jen deset let pockat, az zahodi ty dementni dlazdice a okopiruji nejake linuxove GUI, aby meli GUI, ktere je navrzene i pro lidi. Casem mozna z Widli bude i pouzitelne linuxove distro, coz bude lidstvu naservirovano jako dalsi neuveritelna IT revoluce z dilny MS.

.

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #13 kdy: 09. 08. 2015, 03:45:45 »
@modulo Jestli nebude chyba někde jinde .. třeba v tobě :-P. Jestli "vyvíjíš" stejně jako se vyjadřuješ, tak to bude asi pecka.

Mám zkušenosti s Win 7 a Win 10 a nemohu si na nic stěžovat. Systém ničím neobtěžuje. To, že s ním neumíš, není problém MS ale tvůj. Na linuxu (konkrétně Fedoře) mě iritovalo, že každý větší update většinou vyřadil nějakou nepodstatnou komponentu (klasicky ovladač grafiky, wifi karty ...) a já to x hodin musel dávat dohromady. Super. Je to stejný extrém, jako popisuješ ty, ale z druhé strany. Jestli s tím máš problém, změň systém. Jinou možnost stejně nemáš ;-)

RootBloodyRoot

Re:Windows a jeho vývoj.
« Odpověď #14 kdy: 09. 08. 2015, 05:06:21 »
a okopiruji nejake linuxove GUI
Pozdě. Viděls KDE Plasmu 5?