Windows 10 EULA - som zhrozeny

nobody

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #150 kdy: 10. 08. 2015, 13:59:37 »
Predstava ze si bezny user bude kompilovat balicky pre bezpecnostne chyby alebo ze programator bude studovat interny kod API len aby sa vyhol neziaducemu stavu je troska ... naivna.

xaronik: co sem pletes BFU, pochop ze jde o 2 varianty "ANO JE TO MOZNE" a "NE NENI TO MOZNE" ktere vychazi z toho "JE TO OPENSOURCE" a "NENI TO OPENSOURCE"...
jestli kompilaci provedes Ty, nebo tvuj dodavatel SW ci administrato, nebo jestli si jako BFU zkopirojes par radku z internetu/readme ci pustis skript ktere to provede za tebe, je absolutne jedno...

proste kdyz napises do fora: "ahoj mam ubuntu 14.04, nejde mi pustit jeden 20let starej program", je velka sance ze ti nekdo postne postup kterej bez jakekoliv znalosti kompilace zvladnes, pripadne si muzes nekoho zaplatit kdo ti pripravi balicek pro tve distro...

naproti tomu kdyz napises: "ahoj mam windows 8.1, nejde mi pustit jeden 20let starej program", dostanes odpoved, ze mas smulu protoze kdyz autor neudela novou verzi, nikdo jinej nemuze a ze to proste nepobezi z duvodu x, y a z...


Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #151 kdy: 10. 08. 2015, 14:39:33 »
proste kdyz napises do fora: "ahoj mam ubuntu 14.04, nejde mi pustit jeden 20let starej program", je velka sance ze ti nekdo postne postup kterej bez jakekoliv znalosti kompilace zvladnes, pripadne si muzes nekoho zaplatit kdo ti pripravi balicek pro tve distro...

naproti tomu kdyz napises: "ahoj mam windows 8.1, nejde mi pustit jeden 20let starej program", dostanes odpoved, ze mas smulu protoze kdyz autor neudela novou verzi, nikdo jinej nemuze a ze to proste nepobezi z duvodu x, y a z...

To přece nezáleží na OS, ale na tom jestli máte zdroják dané aplikace. Nebo myslíte, že když máte zdroják 20 let staré aplikace pro Windows, tak ho nepřeložíte, ani nenajdete nikoho kdo by to udělal za vás? :). Rozdíl je v tom, že ve Windows v naprosté většině případů prostě pojede binárka, a nebudete muset řešit vůbec nic. Navíc aplikace pro Windows nejspíš nebude mít závislosti na open source projektech, které jsou řadu let mrtvé, a bude naopak používat Windows API, které je zpětně kompatibilní.

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #152 kdy: 10. 08. 2015, 14:46:04 »
proste kdyz napises do fora: "ahoj mam ubuntu 14.04, nejde mi pustit jeden 20let starej program", je velka sance ze ti nekdo postne postup kterej bez jakekoliv znalosti kompilace zvladnes, pripadne si muzes nekoho zaplatit kdo ti pripravi balicek pro tve distro...

naproti tomu kdyz napises: "ahoj mam windows 8.1, nejde mi pustit jeden 20let starej program", dostanes odpoved, ze mas smulu protoze kdyz autor neudela novou verzi, nikdo jinej nemuze a ze to proste nepobezi z duvodu x, y a z...

To přece nezáleží na OS, ale na tom jestli máte zdroják dané aplikace. Nebo myslíte, že když máte zdroják 20 let staré aplikace pro Windows, tak ho nepřeložíte, ani nenajdete nikoho kdo by to udělal za vás? :). Rozdíl je v tom, že ve Windows v naprosté většině případů prostě pojede binárka, a nebudete muset řešit vůbec nic. Navíc aplikace pro Windows nejspíš nebude mít závislosti na open source projektech, které jsou řadu let mrtvé, a bude naopak používat Windows API, které je zpětně kompatibilní.

A to jsi ještě nezmínil ten big kernel lock, podporu starých terminálů, a oom killera ...

nobody

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #153 kdy: 10. 08. 2015, 15:36:50 »
To přece nezáleží na OS, ale na tom jestli máte zdroják dané aplikace.

Pro mene chapave zopakujeme...
pod Linuxem je naprosta vetsina aplikaci opensource/freesoftware k dispozici je zdrojak a licence umoznuje upravu a sireni...
pod Windows je naprosta vetsina closedsource(freeware/shareware/proprietarni), zdrojaky k tomu nejsou a licence zakazuje upravu a/nebo sireni...


Ano nezalezi to teoreticky na OS, ale prakticky to zalezi na ekosystemu kolem toho OS... a na tom jestli komponenty OS ktere je pripadne treba upravit jsou OpenSource se zdrojaky (GNU/Linux) nebo ClosedSource bez zdrojaku (Windows)...

Unkonwn

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #154 kdy: 10. 08. 2015, 20:12:56 »
Treba exac z roku 1996 na soucasnych Win nejspis bez problemu pustite, zkuste to s blivnuxem...
Bezproblemu. Mam tu CD plne programu pro WIN 3.11 Zkusite to Win8 nebo Win10? Ja je na Linuxu spustil vsechny :-P
Prekrucujete to zbytecne, psal jsem o programech z roku 96 a mel jsem na mysli Win32 API.


Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #155 kdy: 10. 08. 2015, 20:28:33 »
Treba exac z roku 1996 na soucasnych Win nejspis bez problemu pustite, zkuste to s blivnuxem...
Bezproblemu. Mam tu CD plne programu pro WIN 3.11 Zkusite to Win8 nebo Win10? Ja je na Linuxu spustil vsechny :-P
Prekrucujete to zbytecne, psal jsem o programech z roku 96 a mel jsem na mysli Win32 API.

Lálo, klíííd.
Obzvláště v těchle vedrách. Praskne ti cévka a možes aj umřit!

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #156 kdy: 10. 08. 2015, 20:32:07 »
Treba exac z roku 1996 na soucasnych Win nejspis bez problemu pustite, zkuste to s blivnuxem...
Bezproblemu. Mam tu CD plne programu pro WIN 3.11 Zkusite to Win8 nebo Win10? Ja je na Linuxu spustil vsechny :-P
Prekrucujete to zbytecne, psal jsem o programech z roku 96 a mel jsem na mysli Win32 API.

Pravda, WIN3.X byly jakoze nadstavba nad MS DOSem. Nicmene, mam ten dojem, ze zaklad WIN32 API tam uz byl. Tak jako tak, Padlo tady nekolik aplikaci ktere jsou podstatne mladsi (RTW, Mafia 1, Dungeon Keeper Win 95 executable) A nejedou.

Ja jsem v Linuxu uz drive par starych aplikaci rozjizdel (hlavne na Mandrive, napr. linuxconf - posledni dobou uz nemam moc potrebu pouzivat starsi aplikace). A to co pisu, je tedy opravdu z praxe.   

Konzul

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #157 kdy: 10. 08. 2015, 20:46:25 »
Treba exac z roku 1996 na soucasnych Win nejspis bez problemu pustite, zkuste to s blivnuxem...
Bezproblemu. Mam tu CD plne programu pro WIN 3.11 Zkusite to Win8 nebo Win10? Ja je na Linuxu spustil vsechny :-P
Prekrucujete to zbytecne, psal jsem o programech z roku 96 a mel jsem na mysli Win32 API.

Všechny mnou zkoušené programy určené pro Woknostřepy 95/98/ME jsem pod Wine spustil naprosto bez problémů, takže tady nemelte o tom, že to na Linuxu nespustím!

Unkonwn

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #158 kdy: 10. 08. 2015, 21:01:08 »
Mel jsem samozrejme na mysli blivnuxove programy..

Ramtech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #159 kdy: 10. 08. 2015, 21:01:36 »
Treba exac z roku 1996 na soucasnych Win nejspis bez problemu pustite, zkuste to s blivnuxem...
Bezproblemu. Mam tu CD plne programu pro WIN 3.11 Zkusite to Win8 nebo Win10? Ja je na Linuxu spustil vsechny :-P
Prekrucujete to zbytecne, psal jsem o programech z roku 96 a mel jsem na mysli Win32 API.

Pravda, WIN3.X byly jakoze nadstavba nad MS DOSem. Nicmene, mam ten dojem, ze zaklad WIN32 API tam uz byl. Tak jako tak, Padlo tady nekolik aplikaci ktere jsou podstatne mladsi (RTW, Mafia 1, Dungeon Keeper Win 95 executable) A nejedou.

Ja jsem v Linuxu uz drive par starych aplikaci rozjizdel (hlavne na Mandrive, napr. linuxconf - posledni dobou uz nemam moc potrebu pouzivat starsi aplikace). A to co pisu, je tedy opravdu z praxe.

Za mňa PlayonLinux skripty majú asi tak 95% úspešnosť. Apropos DK Mafia majú skripty v PoL

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #160 kdy: 10. 08. 2015, 21:14:38 »
Mel jsem samozrejme na mysli blivnuxove programy..

Takže chvíli máte na mysli Win 32 programy a chvíli Linuxové programy?!

Kit

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #161 kdy: 10. 08. 2015, 21:20:55 »
Mel jsem samozrejme na mysli blivnuxove programy..

Takže chvíli máte na mysli Win 32 programy a chvíli Linuxové programy?!

Nemá na mysli linuxové, ale blivnuxové programy. Upozornil na to už mnohokrát.

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #162 kdy: 10. 08. 2015, 21:38:17 »
A co je to vlastně ten "blivnux"? To je nějaký nový OS?

Kit

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #163 kdy: 10. 08. 2015, 21:50:12 »
A co je to vlastně ten "blivnux"? To je nějaký nový OS?

Ano. Vlastně je to zatím jen takový poněkud méně povedený kernel. Autor chce jít cestou mikrojádra, na které se budou nabalovat jeho další komponenty. Měl by být nástupcem či alternativou jádra Hurd. Čeká ho však ještě dlouhá cesta, než se z něj stane použitelné jádro pro nějakou distribuci.

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #164 kdy: 10. 08. 2015, 21:59:57 »
Tak jak to že o něm tetička googlová ani strýc kačer neví? Je to nějaký utajený projekt?