Windows 10 EULA - som zhrozeny

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #60 kdy: 04. 08. 2015, 15:28:58 »
Gratulujeme, jsi první kdo si přečetl EULU. Zbytek lidí to nezajímá, nečte to, a klikají souhlasím. A spokojeně produkt používají. Dělej to taky tak a budeš mí o hodně jednodušší život s méně stresu.

Z vlastni zkusenosti, bych to trochu poupravil: Nepouzivej pokud mozno os Windows vubec a budes mit o hodne jednodussi zivot s mene stresu  ;) :D
Souhlas


Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #61 kdy: 04. 08. 2015, 15:47:57 »
Myslíte to API Windows, kde to "něco má dělat", ale když to tak není, tak můžu jen dokola zkoumat dokumentaci API a doufat, že jsem něco špatně přečetl? Protože do toho blackboxu za API mi Microsoft neumožní kouknout a pokud je něco jinak "někde uvnitř" za API, tak mám smůlu? Děkuji, nechci. Všude se může stát chyba, ale u opensource projektů se mohu snadno kouknout "za API", kde je něco jinak.

P.S.: jak píšete - vytahnout kreditku a koupit si hotový engine můžete samozřejmě i na linuxu, pokud preferujete komerční řešení. Na rozdíl od vašich tvrzení jich pro linux existuje dost a dost.

Jako vývojář máte psát podle dokumentace. Cokoliv není dokumentované, může se v příští verzi OS bez varování změnit. A dokumentace je na Linuxu opravdu příšerná. Celkem slušná je snad jen u Qt.

Ad vytahnout kreditku a koupit si hotový engine - možná game engine. Většinu ostatních věcí těžko.

Unknown

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #62 kdy: 04. 08. 2015, 16:07:13 »
Citace
Musíte být opravdu dobře placen za trolovaní proti Linuxu na Linuxovém serveru

Odkdy je vecna diskuce k tematu trolling????

Aha! To jen kdyz neni v souladu s blivnuxovym nabozenstvim ;-))))

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #63 kdy: 04. 08. 2015, 16:11:39 »
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor ...

Ty w10 se asi stahují míň, než se čekalo, že tu tro(t)luješ v diskusi i na fóru celý den?

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #64 kdy: 04. 08. 2015, 17:45:21 »
Myslíte to API Windows, kde to "něco má dělat", ale když to tak není, tak můžu jen dokola zkoumat dokumentaci API a doufat, že jsem něco špatně přečetl? Protože do toho blackboxu za API mi Microsoft neumožní kouknout a pokud je něco jinak "někde uvnitř" za API, tak mám smůlu? Děkuji, nechci. Všude se může stát chyba, ale u opensource projektů se mohu snadno kouknout "za API", kde je něco jinak.

P.S.: jak píšete - vytahnout kreditku a koupit si hotový engine můžete samozřejmě i na linuxu, pokud preferujete komerční řešení. Na rozdíl od vašich tvrzení jich pro linux existuje dost a dost.

Jako vývojář máte psát podle dokumentace. Cokoliv není dokumentované, může se v příští verzi OS bez varování změnit. A dokumentace je na Linuxu opravdu příšerná. Celkem slušná je snad jen u Qt.

To ale neni odpoved na to, na co se ptal Vas predrecnik. On nepsal nic o tom, ze by programator mel pouzivat nedokumentovane funkce, nebo volani. Pouze poznamenal, ze v mnoha pripadech je vhodne znat implementaci API. Jeho otazka byla, co delat vpripade, kdy na uzavrenem system selhava system pod API a diku uzavrenosti neni mozno zistit vice, a tudiz ani (napr.) prizpusobit tomu klientskou aplikaci.


hugochavez

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #65 kdy: 04. 08. 2015, 18:07:30 »
Potiz je, ze W 10 uzivatele pripjuje do kloudu tak jaksi automaticky
Toto je klasicky pripad pre Europsku komisiu, nastastie sme sucastou velkeho celku a riadna pokuta M$ zaboli dostatocne na to aby to zmenil.
Myslim ze EK ma aktualne plne ruce prace se zachranou Titanicu zvaneho Recko, se sponzoringem Ukrajiny a s armadou utecencu kteri se vali do do EU z Libye kterou nedavno soudruzi z USA +UK +FR vybombardovali..... Takze nejake experimenty M$ se svymi zakazniky jsou opravdu jen prkotina. I kdyz nejakou mastnou pokutu by jim navarit mohli -aspon by si EU vylepsila rozpocet, a kdyz uz za nic jinyho tak treba za ten novej pokus s "jedinym spravnym prohlizecem" Edge abyse M$ trochu refreshnula memory za podobnou pokutu sveho casu za IE

vtv

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #66 kdy: 04. 08. 2015, 19:02:50 »
například render přes CPU je pořád u Linuxu o cca 35-40%  rychlejší než u Windows (tj. např. místo 80minut u windows 57minu na Linuxu) a to je prostě fakt, který hodně lidí taky celkem řeší...a není to jen o osobních preferencích, open source, close source ...

Opět: v jakém produktu? Není port na Windows špatně optimalizovaný? On k takovému propadu výkonu totiž neexistuje technický důvod na úrovni OS.

Bohužel ve všech dostupných srovnatelných verzích tj. Maya, 3ds MAX, Blender, Mudbox atd. mrkni na benchmarky a pak se pouštěj do diskuse, proste u Windows je špadná správa paměti, procesů , přístupu k zařízení na úrovní ovladačů atd.

hugochavez

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #67 kdy: 04. 08. 2015, 19:24:12 »
Jelikoz muj volny cas je prilis drahoceny na to abych ho marnil hranim si s "produkty" od M$, prenechal jsem to jinym kteri se sice zivi Linuxem ale jako ex-Widle users maji slusne znalosti konkurencniho OS a skouknul jsem  <a href="http://www.jupiterbroadcasting.com/85922/windows-10-vs-linux-las-376/" rel="nofollow">video review[/url] ktere pripravili (W10 test zacina na 49m44s)....no a jeto vskutku zabava. Cely W10 mi pripada jako slusnej slepenec vseho moznyho....napr. to jak tam jezdi v tom settings  :o)))) muj ty boze! Tohle jen znovu potvrzuje co se o M$ rika uz davno, totiz ze v tak velke firme uz leva ruka nevi co dela prava, ze nektere tymy delaji na stejne veci ale nejen ze spolu nechodi na pivo ale ani spolu zrejme vubec nemluvi..... :o))) Kdyz porovnam GUI na W10 s mym Cinnamon desktopem na Linux Mint tak nechapu proc se lidi od M$ kdyz uz jim jednou celej svet omlatil ty polodementni dlazdice o hlavu a vola kteryho to napadalo vyrazili od M$, ze se nejdou proste zeptat nekam kde user-friendly GUI udelat umeji..??? Ze to aspon nevopajcnou, namisto pokracovani stylem "more of the same shit"....? Ale ne, my to proste tem BFU natlacime at chtej nebo ne......s tim evidentne souvisi i to jak M$ zachazi se svymi uzivateli pokud jde o jejich soukromi, ale to komentovat nebudu- blbcum jeto jedno a ti chytrejsi uz davno prozreli. Pozitivne hodnotim ze to M$ konecne misto vecnyho zatloukani a PR kecu napsal cerne na bilem do EULA, a jestlize TOHLE uzivatel odklikne a zacne pouzivat ("good luck with that!") tak je to jen naplneni stareho ceskeho prislovi "kazdy sveho (ne)stesti strujcem" . Uprimne kdyz ty pasaze z EULA <a href="http://www.rt.com/usa/311304-new-windows-privacy-issues/" rel="nofollow">clovek cte[/url] tak se nemuze ubranit dojmu ze jeto jako kdyz prodavac nekomu proda "cosi" zabalene v hodne barevnem papiru a pak zakaznikovi jeste pred odchodem z kramu stahne kalhoty a zezadu ho poradne oje...  :o) Rekl bych ze tenhle "vztah k zakaznikovi" docela dobre ilustruje i dalsi  M$  <a href="http://fossbytes.com/windows-10-steals-your-internet-bandwidth-to-send-updates-to-others-disable-it-here/" rel="nofollow">vychytavka[/url] . Zejmena BFU s malym a predrazenym FUPem (a ze jich neni v USA malo!) budou stestim bez sebe ze muzou milovane megakorporaci pomoct s distribuci updatu :o)))))) Ze si timhle quasi-torrent klientem zadnej film nikde nesosnete je snad kazdymu jasny :o)))) Suma sumarum- jsem uprimne vdecen za to ze i me kdysi M$ "stahnul kalhoty..... .." = to kdyz se jim povedlo mi narvat polotovar zvany Vista :o))) Hodne to ze zacatku bolelo, ale nakonec me to donutilo hledat alternativy a ted uz jsem nekolik let happy :o) Takze jsem rad nejen za W8 a vydani W10 ale i za kazdy dalsi "lepsi a jeste skvelejsi" OS ktery M$ vyprodukuje, protoze jsem si jist ze takovych jako ja bude tim padem pribyvat ;o)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #68 kdy: 04. 08. 2015, 20:32:17 »
Rekl bych ze tenhle "vztah k zakaznikovi" docela dobre ilustruje i dalsi  M$  <a href="http://fossbytes.com/windows-10-steals-your-internet-bandwidth-to-send-updates-to-others-disable-it-here/" rel="nofollow">vychytavka[/url] . Zejmena BFU s malym a predrazenym FUPem (a ze jich neni v USA malo!) budou stestim bez sebe ze muzou milovane megakorporaci pomoct s distribuci updatu :o))))))

Tohle je zajimave. Jsem zvedav, kdy se objevi prvni exploit a bude to distribuovat zavirovan updaty.

hugochavez

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #69 kdy: 04. 08. 2015, 21:42:45 »
V normální společnosti je nemyslitelné už jen to, že má někdo možnost přístupu do počítače někoho cizího. Pokud by Microsoft stavěl obytné domy, musel by si od všech nechat náhradní klíč a znemožnit novým majitelům výměnu zámků, aby udělal totéž, co dělá v oblasti software. A pokud by někdo nachytal zaměstnance Microsoftu, jak leze bez optání v jeho domě, tak by to zaměstnanec microsoftu zdůvodnil tím, že má podezření na počínající hnilobu brambor ve sklepě a jde zabránit vzniku větších škod.

Opakuji že v diskusi jsou použité citace z podmínek používání MS Online Services, nikoliv Windows 10 EULA. MS tedy může hrabat do vašich online dat, pokud to vyžaduje zákon nebo ochrana některých zájmů. O vašem počítači nikde nebyla řeč.
   ad "O vašem počítači nikde nebyla řeč" -> According to Zach Epstein of BGR News, all of Windows 10’s features that could be considered invasions of privacy are enabled by default. Signing in with your Microsoft email account means Windows is reading your emails, contacts and calendar data. The new Edge browser serves you personalized ads. Solitaire now comes with ads. Using Cortana – the voice-driven assistant that represents Redmond’s answer to Apple’s Siri – reportedly “plays fast and loose with your data.”

“I am pretty surprised by the far-reaching data collection that Microsoft seems to want,” web developer Jonathan Porta wrote on his blog. “I am even more surprised by the fact that the settings all default to incredibly intrusive. I am certain that most individuals will just accept the defaults and have no idea how much information they are giving away.”

As examples, Porta cited Microsoft having access to contacts, calendar details, and “other associated input data” such as “typing and inking” by default. The operating system also wants access to user locations and location history, both of which could be provided not just to Microsoft, but to its “trusted partners.”   TAKZE JESTE JEDNOU: could be provided not just to Microsoft, but to its “trusted partners.”   :o))))

“Who are the trusted partners? By whom are they trusted? I am certainly not the one doing any trusting right now,” Porta wrote, describing the default privacy options as “vague and bordering on scary.”

Alec Meer of the ‘Rock, Paper, Shotgun’ blog pointed out this passage in Microsoft’s 12,000-word, 45-page terms of use agreement:

“We will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to.”

While most people are used to ads as the price of accessing free content, writes Meer, Microsoft is not making it clear enough that they are “gathering and storing vast amounts of data on your computing habits,” not just browser data.

Opting out of all these default settings requires navigating 13 different screens and a separate website, the bloggers have found. 
http://www.rt.com/usa/311304-new-windows-privacy-issues/ 
Zda se ze M$ najel na system tzv.dvojiho dojeni zakazniku, ktery se stal oblibenym zdrojem vedlejsich prijmu nekterych americkych ISP. Spociva to v tom ze zakaznikum poskytujeme sluzbu (napr. umoznujeme pristup na internet) za kterou si nechame zaplatit (nemale) penize a zaroven mapujeme (jako spravny man-in-the-middle) co zakaznici na netu delaji a tyto data pak prodavame tretim stranam alias "our trusted partners”..... :o))) Pokud zakaznik toto zjisti a zacne rvat ze chce opt-out tak ho budto nadobro ustrihneme,pripadne mu nabidneme nabidneme opt-out z fizlovani ale MUSI SI ZA TO PRIPLATI! =zde zalezi na (zlo)vuli jednotliveho ISP...... Ne opravdu  si nedelam srandu i kdyz takovato konstrukce muze cloveku z EU pripadat jako spatnej vtip :o)) jenze Amerika je zeme netusenych moznosti ;o) hlavne pro korporace a ty kdoz maji v regionu monopol.

hugochavez

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #70 kdy: 04. 08. 2015, 22:18:40 »
PS: ted uz mi taky konecne dochazi duvod PROC M$ tak tlaci uzivatelum ZADARMO upgrade na W10  ;D

Dzavy

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #71 kdy: 04. 08. 2015, 23:05:34 »
To je zase snůška sraček od zarytých linuxáku bez nadhledu. Zaprvý, jak už tady někdo psal, se celou dobu dost omezeně vyjadřujete k z kontextu vytržený větě, která totiž ještě pokračuje (viz níže). Zadruhý, firmy windows používají a používat budou, ať se vám to líbí nebo ne. Ty bláboly o firmách pracující s 3D mě fakt pobavily, opět to ukazuje na omezenost a neschopnost porozumět psanému textu. Zatřetí představa jak si každej v linuxu může cokoliv opravit a dodělat mě pobavila asi nejvíc. BFU se úplně třesou na kompilaci jádra!

A za poslední se laskavě podívejte na https://www.pcisecuritystandards.org/approved_companies_providers/validated_payment_applications.php?agree=true a můžete si spočítat, kolik platebních systémů běžících na linuxu má PCI-DSS certifikaci. Myslím je to dost vypovídající a to, že k vám domů windows nesmí, v reálným světě vůbec nikoho nezajímá.



Finally, we will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to:
- comply with applicable law or respond to valid legal process, including from law enforcement or other government agencies;
- protect our customers, for example to prevent spam or attempts to defraud users of the services, or to help prevent the loss of life or serious injury of anyone;
- operate and maintain the security of our services, including to prevent or stop an attack on our computer systems or networks; or
- protect the rights or property of Microsoft, including enforcing the terms governing the use of the services - however, if we receive information indicating that someone is using our services to traffic in stolen intellectual or physical property of Microsoft, we will not inspect a customer's private content ourselves, but we may refer the matter to law enforcement.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #72 kdy: 04. 08. 2015, 23:29:43 »
To ale neni odpoved na to, na co se ptal Vas predrecnik. On nepsal nic o tom, ze by programator mel pouzivat nedokumentovane funkce, nebo volani. Pouze poznamenal, ze v mnoha pripadech je vhodne znat implementaci API. Jeho otazka byla, co delat vpripade, kdy na uzavrenem system selhava system pod API a diku uzavrenosti neni mozno zistit vice, a tudiz ani (napr.) prizpusobit tomu klientskou aplikaci.

Znovu opakuji, že nedokumentované vlastnosti - včetně toho co se děje pod tím API - se mohou bez varování měnit mezi verzemi platformy. Pokud například vysledujete pořadí v jakém vám chodí Window Event při spuštění aplikace, můžete se na příští verzi Windows velmi divit. Nebo pokud z návratových kódů funkce odvozujete příčinu chyby, místo abyste zavolal GetLastError().
Pokud potřebujete vyšetřit proč něco nefunguje, je na prvním místě třeba studovat svůj vlastní kód. Ono to totiž ostatním funguje, protože to jsou Windows a ne nějaký open source.

LadislavK

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #73 kdy: 05. 08. 2015, 00:00:53 »
Myslíte to API Windows, kde to "něco má dělat", ale když to tak není, tak můžu jen dokola zkoumat dokumentaci API a doufat, že jsem něco špatně přečetl? Protože do toho blackboxu za API mi Microsoft neumožní kouknout a pokud je něco jinak "někde uvnitř" za API, tak mám smůlu? Děkuji, nechci. Všude se může stát chyba, ale u opensource projektů se mohu snadno kouknout "za API", kde je něco jinak.

P.S.: jak píšete - vytahnout kreditku a koupit si hotový engine můžete samozřejmě i na linuxu, pokud preferujete komerční řešení. Na rozdíl od vašich tvrzení jich pro linux existuje dost a dost.

Jako vývojář máte psát podle dokumentace. Cokoliv není dokumentované, může se v příští verzi OS bez varování změnit. A dokumentace je na Linuxu opravdu příšerná. Celkem slušná je snad jen u Qt.

Ad vytahnout kreditku a koupit si hotový engine - možná game engine. Většinu ostatních věcí těžko.

Tak znovu a čtěte prosím pomaleji a pozorněji:

Myslíte to API Windows, kde to (podle dokumentace) "něco má dělat", ale když to tak není, tak můžu jen dokola zkoumat dokumentaci API a doufat, že jsem něco špatně přečetl? Protože do toho blackboxu za API mi Microsoft neumožní kouknout a pokud je něco jinak "někde uvnitř" za API, tak mám smůlu? Děkuji, nechci. Všude se může stát chyba, ale u opensource projektů se mohu snadno kouknout "za API", kde je něco jinak.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #74 kdy: 05. 08. 2015, 00:11:11 »
Bohužel ve všech dostupných srovnatelných verzích tj. Maya, 3ds MAX, Blender, Mudbox atd. mrkni na benchmarky a pak se pouštěj do diskuse, proste u Windows je špadná správa paměti, procesů , přístupu k zařízení na úrovní ovladačů atd.

Aha. A proč se to neprojevuje třeba u DB engines a kdo ví kolika dalších věcí? Na netu jsem našel třeba tohle:
http://polygonspixelsandpaint.tumblr.com/post/43497354964
Tak to holt dopadá, když je kód špatně optimalizovaný pro daný compiler.

Ad proste u Windows je špadná správa paměti, procesů , přístupu k zařízení na úrovní ovladačů atd. - v čem konkrétně? Jinak na Linuxu je správa paměti neschopná se srovnat s memory pressure, díky čemuž se systém seká když potřebuje větší alokace paměti. K tomu kernel lže o velikosti dostupné paměti (kvůli předpotopnímu API), klidně slíbí aplikacím víc paměti než má, a když podvod praskne, tak náhodně aplikace odstřeluje. No a drivery je myslím zbytečné dlouze komentovat. Chybí prioritizace přerušení, drivery jsou plné kódu který nikdy nebyl zkoušený s reálným HW a fungují často v lepším případě napůl.