Jak se chovat v IT?

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #30 kdy: 10. 05. 2015, 10:04:30 »
Dej si pozor na to, co si prejes. Taky by se ti to mohlo splnit.


jakoze_ja

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #31 kdy: 10. 05. 2015, 10:33:40 »
Dej si pozor na to, co si prejes. Taky by se ti to mohlo splnit.

nechapu? :)

jakoze_ja

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #32 kdy: 10. 05. 2015, 10:41:51 »
Dělat víkendy většinou nikdo neocení ... neni důležité pracovat jak černej, je důležité se umět objevit ve správný čas na správném místě. Když budeš dělat celý víkend, ale v pondělí ráno tvůj kolega šéfovi otevře dveře tak kdo je vidět?
to je zatím moje strategie. být dobrej, pořádně makat a doufat že se dobré věci dostaví...
Neee, makat co můžeš nestačí. Strhneš se a budeš kde seš a to mám z praxe. Možná právě naopak. Když budeš super dobrej v nevim tahání kabelů a jen v tom budeš dobrej a nic jiného tak nikoho nenapadne tě převelet jinam. Na to převelení - povýšení je právě potřeba něco navíc. To máš jak pro příklad team lidí kde jeden maká co může ale je to introvert co je divně oblečenej a s nikym nemluví a jeho kolega maká na polovinu, ale svojí práci zná, chodí dobře oblíkanej a rád se baví s lidma. Až přijde napovíšení tak hádej kdo to asi bude.

jojo, chápu na co narážíš. vyhoření mi ale nehrozí, na to si dávám pozor. takový případy znám a pak bych nedělal nic než opravdu tahal jen kabely. ano, ano. měkké dovednosti. no, kde se jim naučit? :D :D haha. v mým kindlu je to samá publikace z packt publishing, manning, apress, o'reilly... ale to je zese k té řečnické... :)

Franta-No

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #33 kdy: 10. 05. 2015, 12:11:39 »
ja jsem se driv taky snazil delat admina pro desktopy ve firme, ale pak jsem si dodal odvahy a proste jsem tu jednu ucetni oslovil primo na chodbe, jestli se mnou na to kafe nepujde. A vyslo to!

/.

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #34 kdy: 10. 05. 2015, 12:51:47 »
ano, ano. měkké dovednosti. no, kde se jim naučit? :D :D haha. v mým kindlu je to samá publikace z

no zalezi na tom, co je za tim, ze ty soft skills nemas... to ti rekne asi nejaky zakladni screening u psychiatra a ten te posle treba za odpovidajicim psychologem na terapii, kde te nauci zachazet s prekazkama co te brzdi v rozvoji a nebo dostanes bobule.


Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #35 kdy: 10. 05. 2015, 13:17:15 »
je evidentni ze malo chlasta.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

jakoze_ja

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #36 kdy: 10. 05. 2015, 13:17:33 »
ja jsem se driv taky snazil delat admina pro desktopy ve firme, ale pak jsem si dodal odvahy a proste jsem tu jednu ucetni oslovil primo na chodbe, jestli se mnou na to kafe nepujde. A vyslo to!

dostal jsi ji do postele nebo si jí začal opravovat písíčko? nebo obojí? :D :)

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #37 kdy: 10. 05. 2015, 13:19:08 »
ja jsem se driv taky snazil delat admina pro desktopy ve firme, ale pak jsem si dodal odvahy a proste jsem tu jednu ucetni oslovil primo na chodbe, jestli se mnou na to kafe nepujde. A vyslo to!
A od té doby ji potkáváš každý den po práci doma.... a nazýváme to manželství... Taky jsem to nějak udělal.

Ale k tématu. Komunikace je nutná. Nikdo od člověka který nemluví a ještě k tomu divně vypadá nechce nic víc.
Ale pokud umí dobře mluvit, budou ti dávat účetní práci jen proto aby s tebou mohli mluvit.
A tvůj vzhled bude jen dokreslující exotika (stejně jsme všichni IT exoti pro okolní svět)

A obědy s kolegy, naprostá nutnost. Ne kvůli drbům, či někamlezectví. Ale kvůli kontaktům, dalším možnostem.
Lidi chtějí práci od komunikujících lidí.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

jakoze_ja

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #38 kdy: 10. 05. 2015, 13:23:24 »
no zalezi na tom, co je za tim, ze ty soft skills nemas... to ti rekne asi nejaky zakladni screening u psychiatra a ten te posle treba za odpovidajicim psychologem na terapii, kde te nauci zachazet s prekazkama co te brzdi v rozvoji a nebo dostanes bobule.

noooo!!!! tyjo, ty jsi na to kapnul. to me nenapadlo :) diky

willnotsay

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #39 kdy: 10. 05. 2015, 13:29:21 »
ahoj,
Jen s kolegy nechodím na oběd - neumím se moc přetvařovat ikdyž se o to hrozně moc snažím - neumím lést do zadele.

myslím, že zamenujes obycejnou socializaci s "lezenim do zadele"

.. pak se můžu dostat i k pokročilejším věcem ..
--pokud chci věci o kteých tady píšu, tak si musím ostříhat vlasy, být více konformní, seriózní

serioznost je dobra - pokud ve firme vystupujes jako pubescent nebo prodejce hrncu, tezko ti bude sverena seriozni prace.
Zevnejsek s tim vsak az na extremy nesouvisi.

jsem květinkovej člověk, snažím se s lidma vycházet maximálně pozitivně

bejt kvetinkovej je opruz pro ostatni a myslim ze i pro samotneho kvetinare.

další problém, jsem lehkej asociál, neraději když na mě nikdo nemluví... na kominikaci musím pracovat.

tak tady je asi jadro problemu. Na zacatku pises ze chces delat uzivatelskej support, tale tady pises ze bys byl radsi kdyz na tebe useri nebudou mluvit. No, tak u te komunikace bych zacal. Ostatni issues na to budou zrejme navazane.

jakoze_ja

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #40 kdy: 10. 05. 2015, 13:45:59 »
ahoj,
Jen s kolegy nechodím na oběd - neumím se moc přetvařovat ikdyž se o to hrozně moc snažím - neumím lést do zadele.

myslím, že zamenujes obycejnou socializaci s "lezenim do zadele"

.. pak se můžu dostat i k pokročilejším věcem ..
--pokud chci věci o kteých tady píšu, tak si musím ostříhat vlasy, být více konformní, seriózní

serioznost je dobra - pokud ve firme vystupujes jako pubescent nebo prodejce hrncu, tezko ti bude sverena seriozni prace.
Zevnejsek s tim vsak az na extremy nesouvisi.

jsem květinkovej člověk, snažím se s lidma vycházet maximálně pozitivně

bejt kvetinkovej je opruz pro ostatni a myslim ze i pro samotneho kvetinare.

další problém, jsem lehkej asociál, neraději když na mě nikdo nemluví... na kominikaci musím pracovat.

tak tady je asi jadro problemu. Na zacatku pises ze chces delat uzivatelskej support, tale tady pises ze bys byl radsi kdyz na tebe useri nebudou mluvit. No, tak u te komunikace bych zacal. Ostatni issues na to budou zrejme navazane.

ano, na obedy zacnu pomalu chodit :) zitra bych mohl zacit :D :D ale je pravda ze k lehke zamene mohlo dojit ;)

bejt kvetinovej neni opruz. otevira se mi kudla v kapse z lidi ktery jsou a priori hajzlove... kteri doslova jdou pres mrtvoly, jsou kamosi ale jak je schuze kde je i sef, neboji se te hodit pres palubu. mam svoji hrdost a to bych raci fakt sel krimpovat kabely.

s tim supportem to bylo mysleny obrazne. predstav si ze bych treba rad dostal nastarost administraci db serveru, kde do styku prijdu jen s lidma ktery maj v klave akorat 1 a 0... ano, opet situaci zjednodusuju, ale pointa zustava :)

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #41 kdy: 10. 05. 2015, 15:19:19 »
Bejt kvetinkovej a bejt hajzl mezi tim neni XOR

 Znam spoustu tech kvetinkovejch slunickaru ktery jsou ve skutecnosti mnohem vetsi krivaci nez sebevedomej, pruraznej, trvdej, ale rovnej a ferovej clovek.

Bohuzel 40 let bolsevika zakorenilo pocit, ze hrdost a sebevedomi(tj vira ve sve schopnosti) jsou neco spatnyho a smejdskyho.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

willnotsay

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #42 kdy: 10. 05. 2015, 17:13:02 »
...
not( hrdost a sebevedomi(tj vira ve sve schopnosti) jsou neco spatnyho a smejdskyho.)
..

+1

/.

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #43 kdy: 11. 05. 2015, 11:52:00 »
no zalezi na tom, co je za tim, ze ty soft skills nemas... to ti rekne asi nejaky zakladni screening u psychiatra a ten te posle treba za odpovidajicim psychologem na terapii, kde te nauci zachazet s prekazkama co te brzdi v rozvoji a nebo dostanes bobule.

noooo!!!! tyjo, ty jsi na to kapnul. to me nenapadlo :) diky

jeste je varianta misto psychiatrie rovnou na sexuologii. to jsou taktez psychiatri a resi tam i kupu dalsich pridruzenych veci.

jakoze_ja

Re:jak se chovat v IT
« Odpověď #44 kdy: 11. 05. 2015, 12:10:16 »
no zalezi na tom, co je za tim, ze ty soft skills nemas... to ti rekne asi nejaky zakladni screening u psychiatra a ten te posle treba za odpovidajicim psychologem na terapii, kde te nauci zachazet s prekazkama co te brzdi v rozvoji a nebo dostanes bobule.

noooo!!!! tyjo, ty jsi na to kapnul. to me nenapadlo :) diky

jeste je varianta misto psychiatrie rovnou na sexuologii. to jsou taktez psychiatri a resi tam i kupu dalsich pridruzenych veci.

rika se tomu kineziologie :)