Je titul potřebný pro praxi?

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #450 kdy: 27. 05. 2015, 14:35:01 »
:) Tak abychom to konečně ukončili:
Vidíš už, k čemu čemu může být takové rozepsání (převod na nekonečnou matici/homomorfismus) konkrétně dobré?

Ukázal jsi tím, že množina řešení tvoří vektorový/afinní (pod)prostor. Uznávám, že se to asi může v určitých situacích hodit.

V úloze 1 nemusíš konstruovat bázi řešení a dokazovat, že je to báze.

To počítání dimenze mi přišlo zbytečně komplikované, sám sis to zkomplikoval natolik, žes tam udělal drobnou chybu.

V úloze 2 dostaneš okamžité řešení.

To buse asi okrajový význam slova okamžité, který mi zatím unikl ;). Abys dostal to okamžité řešení, tak musíš už nějaké znát a také potřebuješ znát to jádro.


Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #451 kdy: 27. 05. 2015, 15:38:00 »
To počítání dimenze mi přišlo zbytečně komplikované, sám sis to zkomplikoval natolik, žes tam udělal drobnou chybu.

Pokud bych musel konstruovat bázi, tak bych udělal stejnou chybku a k tomu pár dalších.

Co je podle tebe komplikované?
(Intuitivní) zjištění dimenze je jednoduché - je vidět ze tvaru té nekonečné matice.
To co je možná komplikovanější je formalizace důkazu. Ale pořád je ten důkaz mnohem jednodušší, než důkaz kdybys konstruoval bázi.

Zkoušel jsi mě tady z toho, jestli dokážu ukázat konkrétní využití nekonečné matice. Mám se tě začít ptát "a umíš jednodušší důkaz"?

To buse asi okrajový význam slova okamžité, který mi zatím unikl ;). Abys dostal to okamžité řešení, tak musíš už nějaké znát a také potřebuješ znát to jádro.

Úloha zněla "jak řešení vypadá". To, že vypadá jako
jedno řešení nehomogenní + prostor řešení homogenních
ti po převedení původní úlohy na homomorfismus vypadne okamžitě.
Pokud nepřevedeš úlohu na homomorfismus, budeš muset znova vynalézat kolo, tj. opakovat stejné úvahy jako při studiu obecných homomorfismů
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #452 kdy: 27. 05. 2015, 16:19:03 »
Co je podle tebe komplikované?

V porovnání s tou mou úvahou mi to prostě přišlo zbytečně komplikované.

Úloha zněla "jak řešení vypadá". To, že vypadá jako

Když jsem se ptal na konkrétní využití, tak jsem, přiznám se, očekával něco praktičtějšího. Takto sice víme, jak řešení "vypadá", ale stále žadné nemáme :). Ale jsem rád, že jsi nakonec něco konkrétního ukázal, a tím bych to uzavřel.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #453 kdy: 27. 05. 2015, 22:33:01 »
Když jsem se ptal na konkrétní využití, tak jsem, přiznám se, očekával něco praktičtějšího. Takto sice víme, jak řešení "vypadá", ale stále žadné nemáme :). Ale jsem rád, že jsi nakonec něco konkrétního ukázal, a tím bych to uzavřel.

:) Ty nevíš co chceš
Chtěl jsi konkrétní využití.
Dostal jsi konkrétní využití.
Teď ti to nestačí a chceš do ruky řešení té úlohy?
Musíš se smířit s tím, že v matematice se občas dovíš jen to, že řešení existuje, případně jak vypadá, ale do ruky ho nedostaneš.

V porovnání s tou mou úvahou mi to prostě přišlo zbytečně komplikované.

Já jsem popsal jednotlivé body formálního důkazu (jenom jsem ty body nerozepsal do detailu).
Pokud ti to přišlo zbytečně komplikované, napiš jak bys ten důkaz dělal ty.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #454 kdy: 27. 05. 2015, 23:41:40 »
:) Ty nevíš co chceš
Chtěl jsi konkrétní využití.

Už na straně 24 jsem psal:

chtěl jsem konkrétní příklad rekurentní rovnice (třeba a_n = 2*a_(n-1)) s ukázkou, jak z ní rozepsáním na soustavu rovnic něco užitečného získáš

Z toho snad dostatečně plynulo, že výsledek "řešení existuje" není zrovna to, co čekám :).

Dostal jsi konkrétní využití.
Teď ti to nestačí a chceš do ruky řešení té úlohy?

Napsal jsem, že jsem rád, že jsi nakonec něco konkrétního napsal a že to tím uzavírám.


Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #455 kdy: 28. 05. 2015, 00:45:40 »
:) Ty nevíš co chceš
Už na straně 24 jsem psal:
...

Strana 24 jenom dokládá, že už tehdy jsi nevěděl co chceš.
Topic byl tento: Tvrdil jsi, že převést úlohu na nekonečnou matici je k ničemu, a chtěl jsi po mně vysvětlení, k čemu je to dobré.

Napsal jsem, že jsem rád, že jsi nakonec něco konkrétního napsal a že to tím uzavírám.

Neutíkej prosím  :)
Chtěl jsi abych doložil své tvrzení, což jsem učinil, a to dokonce několika způsoby. Teď jsi na řadě ty:
Říkáš, že můj důkaz ohledně úlohy 1 je zbytečně komplikovaný. Dolož toto své tvrzení: ukaž jednodušší důkaz.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #456 kdy: 28. 05. 2015, 01:29:07 »
Topic byl tento: Tvrdil jsi, že převést úlohu na nekonečnou matici je k ničemu, a chtěl jsi po mně vysvětlení, k čemu je to dobré.

Nejsem si vědom, že bych tu někdy tvrdil, že je to k ničemu.

Říkáš, že můj důkaz ohledně úlohy 1 je zbytečně komplikovaný. Dolož toto své tvrzení: ukaž jednodušší důkaz.

Řekl jsem, že v porovnání s tou mou úvahou je zbytečně komplikovaný. A na základě té mé jednoduché úvahy jsem také hned viděl, že tvůj výsledek byl chybný.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #457 kdy: 28. 05. 2015, 02:01:50 »
Takže pro připomenutí:

Určitě chceme řešení nalézt tak, abychom dokázali určit a(n) aniž bychom předtím museli spočítat kvadrilión předcházejících členů posloupnosti: chceme předpis, který umožní přímo zjistit a(n), a chceme aby ten předpis platil společně pro všechna přirozená n. Ne každý předpis je však tak jednoduchý, aby jej bylo možno zapsat ve formě vzorce.

A máš představu, jak k tomu ta soustava rovnic pomůže?

Já ano.
Ty opravdu žádnou představu nemáš?

Tak sem, prosím, hoď nějaký konkrétní příklad.

A to bylo (myslím) poprvé, co jsem požádal o konkrétní příklad. Následovala tuna kliček, až z tebe nakonec něco vypadlo. Nakolik to, cos tu nakonec napsal, odpovídá tomu požadovanému příkladu, nechť už si každý posoudí sám. Pokud chceme předpis, pak odpověď "předpis existuje" asi každého neuspokojí. A tím bych tuto nekonečnou diskuzi ukončil.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #458 kdy: 28. 05. 2015, 02:28:00 »
s dovolením se soustředím na jedinou věc:

Říkáš, že můj důkaz ohledně úlohy 1 je zbytečně komplikovaný. Dolož toto své tvrzení: ukaž jednodušší důkaz.

Řekl jsem, že v porovnání s tou mou úvahou je zbytečně komplikovaný.

Tvrdíš, že můj důkaz je zbytečně komplikovaný. Je úplně jedno v porovnání s čím.
Ukaž tedy, že jde udělat jednodušeji.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #459 kdy: 28. 05. 2015, 03:27:48 »
Ukaž tedy, že jde udělat jednodušeji.

Vektory vi (i ∈ {1, ...k}) takové, že vi(i)=1, vi(j)=0 pro (j≠i & j≤k) a kde zbylé vi(j) jsou definovány podle daného rekurentního vztahu, tvoří bázi prostoru řešení. To, že jsou generátory, lze jednoduše ověřit indukcí. Jejich lineární nezávislost plyne z toho, že prvních k složek je bází ℝk. Dimenze prostoru řešení je tedy k.

Bugaboo

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #460 kdy: 28. 05. 2015, 06:52:40 »
A tak mi tedy vysvětlete odpověď na původní znění otázky. Autor žádal o radu, zda má titul význam pro praxi a vy se tady handrkujete o tom, kdo má větší nohu. Vaše odpovědi jsou zcela irelevantní a neodpovídají vůbec autorovi. Jen se tady hádáte. Má tedy význam vysokoškolské vzdělání? Ne. Produkuje pouze lidi, kteří se přetahují nad zbytečnými otázkami. Dokazovací metody, lineární algebru, pokročilé programovací techniky či cokoliv jiného se člověk naučí i sám. Škola dává jen příležitosti. Pokud má někdo titul, znamená to, že mu bylo dána příležitost získat zajímavé kontakty a nějakým způsobem se rozvinout. Nic víc.

maaab

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #461 kdy: 28. 05. 2015, 09:01:25 »
Proti VŠ nic nemám, ale možnost rozvinout? To tam právě nemáš. Vše je naservírované a přesně dané. Hlavně nepřemýšlet. To je naše budoucnost. Proto mi i dost vadí ta reklama na "vědce" v TV.

j

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #462 kdy: 28. 05. 2015, 09:18:45 »
Proti VŠ nic nemám, ale možnost rozvinout? To tam právě nemáš. Vše je naservírované a přesně dané. Hlavně nepřemýšlet. To je naše budoucnost. Proto mi i dost vadí ta reklama na "vědce" v TV.

Na ty mi vadi spis to, ze se utracej (a rozhodne ne maly) prachy za to, ze si nekdo honi brko jako ze milostive da nekomu na neco prachy, misto aby se za ty prachy neco skutecnyho udelalo.

Pan Jan

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #463 kdy: 28. 05. 2015, 10:25:36 »
Proti VŠ nic nemám, ale možnost rozvinout? To tam právě nemáš. Vše je naservírované a přesně dané. Hlavně nepřemýšlet. To je naše budoucnost. Proto mi i dost vadí ta reklama na "vědce" v TV.

Co to tu melete? Vždyť tu stále dokolečka dokazujete, že myslet ani neumíte. Kolika školami jste prošli, že máte takové "zkušenosti"? A co to bylo zač?

Aby bylo nad čím přemýšlet, to nejdřív v té hlavě něco musíte mít.

Cajova_Houba_2

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #464 kdy: 28. 05. 2015, 13:57:43 »
Proti VŠ nic nemám, ale možnost rozvinout? To tam právě nemáš. Vše je naservírované a přesně dané. Hlavně nepřemýšlet. To je naše budoucnost. Proto mi i dost vadí ta reklama na "vědce" v TV.

Tak tady bych se hádal. Co se týče teorie, tak je daná, to je jasný, ale co se týče semestrálních prací a programování obecně, tak máme většinou docela volnou ruku. Někdy dostaneme obecný zadání, někdy jich dostaneme víc na výběr a někdy je to stylem ,,Vymyslete si a já vám to schválim/neschválim."

A s tim nepřemejšlením to taky neni pravda.. Jetli teda přemejšlením nemyslíš hádání se o p*čovinách, co tu posledních pár stránek probíhá.