Je titul potřebný pro praxi?

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #300 kdy: 09. 05. 2015, 01:49:18 »
Každopádně já osobně jsem se snad nikdy nesetkal s tím, že by mi někdo u zkoušky nedal na odpověď dost času.

Jakou to má souvislost s pointou?
(Pointa je o tom, že na tu otázku existovala primitivní odpověď a plnohodnotná odpověď, a zkoušející si existenci plnohodnotné odpovědi vůbec neuvědomil.)

ten člověk ve skutečnosti dostával samé pětky.

Až na to, že stupnice je čtyřbodová ;)

No teď konečně vidím, že mě taháš za fusekli.

Každý ví, kolik je v české škole známek.  :)
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."


Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #301 kdy: 09. 05. 2015, 01:55:20 »
Co kdybys taky začal psát o svých reálných zkušenostech nebo o zkušenostech z doslechu?

Tak reálně jsem poznal, jak to chodí na MFF UK, VŠFS a trochu na PřF UK a THP University of Cologne.

Když jsem já popisoval reálné příběhy, jenom sis odfrkl:
"O tom dost pochybuji."
Proč o tom pochybuješ?

Odfrkl jsem si spíše nad závěry než nad příběhem. To, že někdo projde na IT škole matematikou tak, že se ji prostě nabiflí, aniž by ji pochopil, mne až tak neudivuje. Pořád ale pochybuji, že by matfyz dal někdo s IQ 70-80. A pochybuji o tom na základě své zkušenosti s těmi lidmi. Jako ne všichni tam jsou, kdo ví jak super programátoři, ale tak nízké IQ bych jim nepřipisoval.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #302 kdy: 09. 05. 2015, 01:59:37 »
Až na to, že stupnice je čtyřbodová ;)

Každý ví, kolik je v české škole známek.  :)

Na MFF je na bakalářském a magisterském stupni hodnocení čtyřbodové, na doktorském je dvoubodové.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #303 kdy: 09. 05. 2015, 02:34:24 »
Tak reálně jsem poznal, jak to chodí na MFF UK, VŠFS a trochu na PřF UK a THP University of Cologne.

To mě zrovna nezajímá. Zajímá mě nějaký argument, historka (pokud možno zábavná), která dokládá tvoje názory.

Pořád ale pochybuji, že by matfyz dal někdo s IQ 70-80. A pochybuji o tom na základě své zkušenosti s těmi lidmi. Jako ne všichni tam jsou, kdo ví jak super programátoři, ale tak nízké IQ bych jim nepřipisoval.

Já jim taky takové IQ nepřipisuju. Je docela pravděpodobné, že tam teď ani nikdo s takovým IQ není. Ale to neznamená, že by tu školu nezvládl člověk s takovým IQ vystudovat.

Jaké IQ má ten, koho nenapadne odšoupnout řádky v diferenční rovnici? Tak 90-100?
Takového člověka baví, když občas pochopí nějaký ten princip, a povzbuzují ho dobré známky. Člověku s ještě nižším IQ by tohle chybělo, takže z psychologického hlediska by pro něj bylo mnohem těžší tu školu dodělat.
A to přesto, že teoreticky by tu školu mohl zvládnout s krvavýma ušima tak "snadno" jako ji zvládl jeho chytřejší kolega s červeným diplomem.

Odfrkl jsem si spíše nad závěry než nad příběhem. To, že někdo projde na IT škole matematikou tak, že se ji prostě nabiflí, aniž by ji pochopil, mne až tak neudivuje.

Trochu off-topic: slyšel jsem zkazky o studentech matfyzu (ne učitelství :) ), kteří mezi sebou větě o úplném obalu metrického prostoru říkali "Věta o úplném blábolu".
To se jednomu svírají pěsti, když tohle slyší  ...

(radši jsem si odpustil tvrzení, že věta o úplném obalu spadá do lineární algebry - abys mě zase na něčem nenachytal)

Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #304 kdy: 09. 05. 2015, 02:45:06 »
To mě zrovna nezajímá. Zajímá mě nějaký argument, historka (pokud možno zábavná), která dokládá tvoje názory.

Nějaká vtipná historka mne nyní opravdu nenapadá. Asi by stálo za to kouknout se na projekty, co ti studenti dělají, ale na tom není nic vtipného.

Jaké IQ má ten, koho nenapadne odšoupnout řádky v diferenční rovnici? Tak 90-100?

Co vůbec myslíš tím "odšoupnout řádky"?


Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #305 kdy: 09. 05. 2015, 02:51:15 »
Co vůbec myslíš tím "odšoupnout řádky"?

co já vím, já to slyšel jako historku z druhé ruky ...
možná šlo o to poskládat stejné "proměnné" tak, aby byly pod sebou ve stejném sloupci? tj. druhý řádek šoupnout o jeden sloupeček doprava, třetí o dva ...
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #306 kdy: 09. 05. 2015, 02:58:58 »
co já vím, já to slyšel jako historku z druhé ruky ...
možná šlo o to poskládat stejné "proměnné" tak, aby byly pod sebou ve stejném sloupci? tj. druhý řádek šoupnout o jeden sloupeček doprava, třetí o dva ...

V diferenčních rovnicích žádné řádky snad ale nejsou :)

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #307 kdy: 09. 05. 2015, 03:24:40 »
V diferenčních rovnicích žádné řádky snad ale nejsou :)

 :( no to je v háji ... zase jsi mě dostal

abych se přiznal, já myslel, že těch řádků je dokonce nekonečně (a že když si člověk představí to všechno jako obrovskou nekonečnou odstupňovanou matici, tak že mu to pomůže uvědomit si co to ta diferenční rovnice je; a že když si to člověk takhle nepředstaví, tak je to proto že je blbej a dostane červený diplom jako útěchu.)
... a on ten řádek není ani jeden! a dokonce ani ten červený diplom neexistuje ....

Že by ty školy fakt byly k něčemu? Na které z těch čtyř škol ses tohle všechno naučil?
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #308 kdy: 09. 05. 2015, 03:31:48 »

Tak co kdyby sis odpustil ty jízlivosti a vyjádřil se jasně, o co šlo?

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #309 kdy: 09. 05. 2015, 03:38:08 »
:) teď začínám být vážně zmatený ....
co kdybys mi nejdřív ty vysvětlil toto:

V diferenčních rovnicích žádné řádky snad ale nejsou :)

Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #310 kdy: 09. 05. 2015, 03:43:29 »
:) teď začínám být vážně zmatený ....
co kdybys mi nejdřív ty vysvětlil toto:

V diferenčních rovnicích žádné řádky snad ale nejsou :)

Tak když zacituji wiki: "diferenční rovnice je rovnice složená z k-tých diferencí nějaké posloupnosti a_n". Tak mne prostě zajímalo, co v souvislosti s takovou rovnicí nazýváš řádky.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #311 kdy: 09. 05. 2015, 04:25:35 »
:) už se brzo dostanu k těm jízlivostem ...

a co v té větě znamenal ten smajlík?

V diferenčních rovnicích žádné řádky snad ale nejsou :)

(další až zítra)
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #312 kdy: 09. 05. 2015, 04:33:45 »
a co v té větě znamenal ten smajlík?

To abys to nebral až tak vážně.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #313 kdy: 09. 05. 2015, 04:48:14 »
:) já přemýšlel, jestli je ten tvůj smajlík na odlehčenou nebo jízlivost, a proto jsem svou reakci napsal taky tak: aby sis mohl zvolit jestli jde o jízlivost nebo odlehčení.
Tak si prosím vyber, co se ti víc hodí.

záležitost okolo diferenčních rovnic jsem myslím už (po kouskách) vysvětlil, ale zítra to dám na jednu hromadu.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #314 kdy: 09. 05. 2015, 05:09:54 »
záležitost okolo diferenčních rovnic jsem myslím už (po kouskách) vysvětlil, ale zítra to dám na jednu hromadu.

Akorát si pořád nejsem jistý, co přesně myslíš tím "šoupnout jednotlivé řádky". Ale začínám tušit, že tím možná myslíš prostě jen to, že ta diferenční rovnice platí pro všechna n (kde n je index prvku posloupnosti), takže si z ní mohu nagenerovat rovnice pro konkrétní prvky.