Je titul potřebný pro praxi?

takpozor

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #240 kdy: 06. 05. 2015, 21:49:51 »
Ona bohužel práce není vždycky zábavou a často je třeba plnit úkoly, které vás nebaví. Takže naopak, další bod pro absolventa, protože se dá předpokládat, že toto zvládá.

Přesně v tom máš pravdu. Pro mě je práce pouze zábavou. Pokud by mě neměla bavit, tak je to ztráta času. Evidentně máš s tím problém, protože nemáš představivost. Ideální bude právě VŠ kandidát.


Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #241 kdy: 06. 05. 2015, 21:59:42 »
Ona bohužel práce není vždycky zábavou a často je třeba plnit úkoly, které vás nebaví. Takže naopak, další bod pro absolventa, protože se dá předpokládat, že toto zvládá.

Přesně v tom máš pravdu. Pro mě je práce pouze zábavou. Pokud by mě neměla bavit, tak je to ztráta času. Evidentně máš s tím problém, protože nemáš představivost. Ideální bude právě VŠ kandidát.

Tak nam povez, co delas a kdo ti je za to ochotny platit.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #242 kdy: 06. 05. 2015, 22:24:51 »
Dření je pro blbce, stejně jako VŠ.
Tak s imhle by te poslala vetsina lidi, kteri neco dokazali, k sipku. Vem si k ruce zivotopisy spickovych vedcu z minulych dvou staleti...

Ale on má pravdu. A to v tom smyslu, že talent lze (někdy) nahradit dřinou.
Ty máš pravdu v tom, že dřinu nelze vždy nahradit talentem.


Pokud budu šéfem symfonického orchestru, tak zřejmě upřednostním absolventa AMU před nějakým šumařem z ulice.
Pořád máš tendenci odvádět řeč někam stranou ...

Říkal jsi, že u zubařů tě vzdělání zajímá.
Otázka proto zněla, jestli si taky zjišťuješ, jestli má dotyčný umělec AMU, než si ho poslechneš.

Boha jeho! Já si k zubaři nechodím čas od času, podle nálady, pokecat, ale jednak pravidelně zkontrolovat, že je všechno v cajku, a výjimečně opravit či vyléčit zub. Proto očekávám, že jeho znalosti a schopnosti jsou takové, že nedostatky na prohlídce dokáže odhalit a problémy dokáže účinně odstranit.
Pokud půjde o to si poslechnout nějakého interpreta, tak mě nezajímá jeho hudební vzdělání. Stejně jako se nepídím po odborném vzdělání autorů programů, jež používám – vyhovují mi a to mi stačí.

Boha jeho! Konečně ti to došlo! Nelze míchat hrušky s jabkama a tvoje logika je postavená na hlavu.

Tvoje původní myšlenka byla (cituji volně):
"referenti na personálním chtějí po uchazečích diplom. To je pochopitelné, protože i já chci vědět že můj zubař má diplom"

Teď ti snad dochází, že více logiky by mělo
"referenti na personálním NEchtějí po uchazečích diplom. To je pochopitelné, protože ani mě nezajímá, jestli má diplom autor programu, který používám"


Proč by se zubařina nedala naučit mimo školu, stejně jako, podle vás, IT?

Zapomněl jsem do tebe rýpnout:

Tady vidíš, že i s absolvovanou vysokou školou máš problém pochopit rozdíl mezi studiem zubařiny a studiem programování,
zatímco já se základní školou ti ty rozdíly z fleku vysvětlím v krátké eseji.

Podobně je to s chápáním příčinných souvislostí kolem diplomů (viz výše)
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

čumil

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #243 kdy: 06. 05. 2015, 22:30:12 »
Achjo. Jako vždy, už sme zase u porovnávání délky čůráků. Pane Jane, skoro u každýho inzerátu je napsáno "hledáme samostatného jedince". Takže tak. Samostatností se zde nemyslí že pošleš šéfa s prací do řitě, ale že práci dokážeš udělat i bez cizího vedení.

A teď k talentu a dření. Talent není že se na něco koukneš a hned víš, to je až důsledek dření které člověk zvládne díky talentu. Víš, nic není zadarmo, a učení z nebe nepadají. Jsou lidé kteří masturbují nad svým talentem, ve výsledku pak ale člověk zjistí, že nedokážou ani udělat interpret jazyka. Nebo funkční neuronovou síť. Talent je zápal, dření je cesta. To, cos popisoval (koukne a vidím, jiný to nevidí nikdy) není talent, ale inteligence. Ta je u programování taky důležitá.

A pokud znáš někoho kdo po tejdnu začal plně funkcionálně myslet a něco většího v tom udělal, dej mi na něj kontakt. Chtěl bych se s ním pobavit, byl by to partner (na rozhovor) na úrovni.

čumil

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #244 kdy: 06. 05. 2015, 22:41:07 »


Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #245 kdy: 06. 05. 2015, 22:48:58 »
Talent je zápal, dření je cesta.

"Talent" není podle mne "zápal", protože:
můžeš mít talent na programování, fotbal a kreslení a celý život jenom kreslit a programování ani fotbalu se nevěnovat.
Říká se tomu "nevyužitý talent".

Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

čumil

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #246 kdy: 06. 05. 2015, 22:54:03 »
Tvé odůvodnění není v rozporu. Některé talenty prostě člověk nevyužije. V pravěku byli také lidé, kteří měli talent na programování, protože ale nevěděli co to počítač je, nemohli ho využít.

Ať se koukneš na jakýkoli vynález, za vším stálo plno let dřiny. Tvrdé dřiny. Kdyby to ten člověk nemiloval, vysral by se na to a šel by radši prodávat rohlíky.

čumil

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #247 kdy: 06. 05. 2015, 22:55:54 »
Jen se nad tím vším zamyslete, nejsme schopni se ani shodnout na tom, co je talent. Jak je pak možno vést debatu o užitečnosti diplomu? Není to postavený na hlavu?

Pan Jan

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #248 kdy: 06. 05. 2015, 23:36:25 »
Boha jeho! Konečně ti to došlo! Nelze míchat hrušky s jabkama a tvoje logika je postavená na hlavu.

Tvoje původní myšlenka byla (cituji volně):
"referenti na personálním chtějí po uchazečích diplom. To je pochopitelné, protože i já chci vědět že můj zubař má diplom"

Teď ti snad dochází, že více logiky by mělo
"referenti na personálním NEchtějí po uchazečích diplom. To je pochopitelné, protože ani mě nezajímá, jestli má diplom autor programu, který používám"

Opravdu mě překvapuje, že tak jednoduché věci mohou být pro někoho tak nepochopitelné. Tak poslední pokus a nevyjde-li to, nelze než uzavřít, že komu není s hůry dáno...
Po zubaři požaduji nějakou službu a chci, abych tu službu dostal v nějaké kvalitě. Podobně jako po najatém programátorovi. Hotový program, který mohu (nebo nemusím) používat, je výrobek, ber nebo nech ležet, AS IS, stejně jako ten umělec někde koncertující. Buď mi to vyhovuje a koupím to, nebo ne a kašlu na to. Jedná se o tu jednu konkrétní věc. Je mi putna, jaké má autor toho programu nebo ten umělec vzdělání, posuzuji jeden jeho konkrétní výkon. V těch druhých případech jde o jakýsi bianco šek, kdy doufám, že dostanu službu v nějaké kvalitě, budu-li ji potřebovat.
Jestli toto nedokážete pochopit, tak to nedokazuje, že jste geniální i bez škol, ale že jste ty školy nedodělali pro blbost. Sorry, ale jiné vysvětlení není.

Proč by se zubařina nedala naučit mimo školu, stejně jako, podle vás, IT?

Zapomněl jsem do tebe rýpnout:

Tady vidíš, že i s absolvovanou vysokou školou máš problém pochopit rozdíl mezi studiem zubařiny a studiem programování,
zatímco já se základní školou ti ty rozdíly z fleku vysvětlím v krátké eseji.

Podobně je to s chápáním příčinných souvislostí kolem diplomů (viz výše)

Dobrá, pokud máte potřebu se chytat nepodstatných detailů (ačkoli základní smysl vám uniká), tak si místo zubařiny dosaď třeba právničinu.

Achjo. Jako vždy, už sme zase u porovnávání délky čůráků. Pane Jane, skoro u každýho inzerátu je napsáno "hledáme samostatného jedince". Takže tak. Samostatností se zde nemyslí že pošleš šéfa s prací do řitě, ale že práci dokážeš udělat i bez cizího vedení.

S tím souhlasím. Jenže to 100% platí i o studiu na VŠ, že dostáváš úkoly, které máš do nějakého termínu více či méně samostatně vypracovat. Z toho, co tu někteří napsali, mám však pocit, že oni si pod pojmem samostatnost představují, že si dělají co chtějí a naopak odmítají plnit nějaké úkoly. Což asi není to, co si například ten zaměstnavatel pod tím pojmem představí.
Mimochodem, co to je talent, co to je rozvinutý/nerozvinutý talent apod. tu nemusíte vymýšlet, to už řešili jiní a povolanější jinde.

Nezlobte se na mne, ale zrovna tady někteří diskutující demonstrují, že jejich neúspěch ve studiu VŠ koreluje s jejich hloupostí a vše ostatní jsou jen marné pokusy, jak si to nezvládnutí omluvit jinak. Ačkoli sám na to moc nedám, tak kdybych tu některým zadal IQ test, jsem přesvědčen, že výsledek by byl poměrně tristní. Mám obavy, že někteří se tu značně přeceňují pokud jde o jejich schopnosti.

Tím  tuto debatu ze své strany končím jako neproduktivní.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #249 kdy: 06. 05. 2015, 23:51:06 »
Opravdu mě překvapuje, že tak jednoduché věci mohou být pro někoho tak nepochopitelné. Tak poslední pokus a nevyjde-li to, nelze než uzavřít, že komu není s hůry dáno...
Po zubaři požaduji nějakou službu a chci, abych tu službu dostal v nějaké kvalitě. Podobně jako po najatém programátorovi. Hotový program, který mohu (nebo nemusím) používat, je výrobek, ber nebo nech ležet, AS IS, stejně jako ten umělec někde koncertující. Buď mi to vyhovuje a koupím to, nebo ne a kašlu na to. Jedná se o tu jednu konkrétní věc. Je mi putna, jaké má autor toho programu nebo ten umělec vzdělání, posuzuji jeden jeho konkrétní výkon. V těch druhých případech jde o jakýsi bianco šek, kdy doufám, že dostanu službu v nějaké kvalitě, budu-li ji potřebovat.
;D Tak to jo.
Dovedu si dost dobře představit, že pokud bychom se začali bavit o negaci věty
"pokud bude pršet, zůstanu doma"
vyrukoval byste s tvrzením, že přeci máte deštník.


Tvé odůvodnění není v rozporu. Některé talenty prostě člověk nevyužije. V pravěku byli také lidé, kteří měli talent na programování, protože ale nevěděli co to počítač je, nemohli ho využít.
První věta je zřejmě pravdivá, druhá nikoli:
"v pravěku byli lidé, kteří měli talent pro programování"
"v pravěku byli lidé, kteří měli zápal pro programování"
takže termín talent a zápal znamenají něco jiného.

Ať se koukneš na jakýkoli vynález, za vším stálo plno let dřiny. Tvrdé dřiny. Kdyby to ten člověk nemiloval, vysral by se na to a šel by radši prodávat rohlíky.
Ano, k vynálezům je třeba talent i zápal. To ale neznamená, že oba termíny znamenají jedno a totéž.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

j

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #250 kdy: 07. 05. 2015, 01:07:20 »
Ehm ... drtiva vetsina nejgenialnejsich vynalezu je naopak z drtivy vetsiny dilem nahody. Proste nekomu spadlo na hlavu jabko ... a nekomu jinymu ne.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #251 kdy: 07. 05. 2015, 07:24:28 »
Ehm ... drtiva vetsina nejgenialnejsich vynalezu je naopak z drtivy vetsiny dilem nahody. Proste nekomu spadlo na hlavu jabko ... a nekomu jinymu ne.

Ne.

h

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #252 kdy: 07. 05. 2015, 07:57:05 »
Ehm ... drtiva vetsina nejgenialnejsich vynalezu je naopak z drtivy vetsiny dilem nahody. Proste nekomu spadlo na hlavu jabko ... a nekomu jinymu ne.

Ne.

Ano. Zásadní objevy jsou vždy dílem náhody. Například rentgenování živých organismů, dynamit a radiové vysílání vzniklo výhradně na základě náhody a štěstí.

čumil

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #253 kdy: 07. 05. 2015, 08:33:53 »
Talent == zápal

JardaA

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #254 kdy: 07. 05. 2015, 09:31:54 »
Ehm ... drtiva vetsina nejgenialnejsich vynalezu je naopak z drtivy vetsiny dilem nahody. Proste nekomu spadlo na hlavu jabko ... a nekomu jinymu ne.

Řekl bych, že popisujete spíše objev nežli vynález. Nicméně takto to platilo v minulosti, zhruba do první světové války. Od té doby (a dnes už vůbec ne) nemůžete dělat špičkovou vědu bez drahého vybavení, čímž jsou předem postaveny mantinely, ve kterých se bádání (=potenciální objev) bude pohybovat.