Je titul potřebný pro praxi?

OMG

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #150 kdy: 20. 03. 2015, 14:56:28 »
...
Ano, mozna tam ziska job snu. A ja mu to preju, aby to tak bylo. Ale on asi ani netusi co obnasi dostat trvaly pobyt v USA k vuli praci. Kolik papiru, kolik starosti jak pro neho tak pro zamestnavatele. Musel by to byt chlapec velice vyjimecny.
tazatel je proste pako a neuvedomuje si treba ze VS je brano jako bonus points pro imigracni viza i.e. do Australie... Dostal jsem pred lety nabidku do Australie a zjistoval jsem podminky pro imigraci a diky VS u me i manzelky + work related experience jsem dosahnul na moznost ziskani okamzitych imigracnich viz... tazatel si udela work and study prazdniny v US a pak ho vsichni vykopnou protoze lidi bez VS tam maji miliony a je proste mene zajimavy pro zamestnavatele... doufat v to, ze si nekdo vsimne jaky ma hezky kod nebo ze kompiluje 2x rychlejc nez ind od vedle je proste naivni...


tommm

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #151 kdy: 20. 03. 2015, 15:32:14 »
...
Ano, mozna tam ziska job snu. A ja mu to preju, aby to tak bylo. Ale on asi ani netusi co obnasi dostat trvaly pobyt v USA k vuli praci. Kolik papiru, kolik starosti jak pro neho tak pro zamestnavatele. Musel by to byt chlapec velice vyjimecny.
tazatel je proste pako a neuvedomuje si treba ze VS je brano jako bonus points pro imigracni viza i.e. do Australie... Dostal jsem pred lety nabidku do Australie a zjistoval jsem podminky pro imigraci a diky VS u me i manzelky + work related experience jsem dosahnul na moznost ziskani okamzitych imigracnich viz... tazatel si udela work and study prazdniny v US a pak ho vsichni vykopnou protoze lidi bez VS tam maji miliony a je proste mene zajimavy pro zamestnavatele... doufat v to, ze si nekdo vsimne jaky ma hezky kod nebo ze kompiluje 2x rychlejc nez ind od vedle je proste naivni...

Zde si autor muze precist co obnasi se prestehovat za praci do USA. I kdyz by sehnal praci, ktera by stala za vsechny podobne "utrapy".

http://www.verzana.me.cz/cestopisy/2012-usa-texas-houston/01-pracovni-viza-american-dream.html

janhh

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #152 kdy: 20. 03. 2015, 23:01:15 »
Panove vy jste uplni magori :D. Ja v usa nepotrebuji zit. Jdu tam v ramci work and travel na letny job. A jdu si tam zlepsit anglictinu. Mam rad kdyz se vyjadruji ti, kteri ani paty nevytahli z CR. Dostat se do usa pracovat je vseobecne tezky, a skola to nezabezpeci. Ja za dobrym jobem nemusim jet do usa. Ono ponuky jsou i tady. Zrovna dnes mi prisla ponuka Viden 40-50e/hod.
Pani si mysli ze chci pracovat v usa :D:D:D:D

Honrád Kenlein

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #153 kdy: 20. 03. 2015, 23:12:54 »
Tak už s tou školou sekni, odjeď si do USA a vlez nám na hrb. Co ještě bys od nás rád slyšel?

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #154 kdy: 21. 03. 2015, 03:29:05 »
Panove vy jste uplni magori :D. Ja v usa nepotrebuji zit. Jdu tam v ramci work and travel na letny job. A jdu si tam zlepsit anglictinu. Mam rad kdyz se vyjadruji ti, kteri ani paty nevytahli z CR. Dostat se do usa pracovat je vseobecne tezky, a skola to nezabezpeci. Ja za dobrym jobem nemusim jet do usa. Ono ponuky jsou i tady. Zrovna dnes mi prisla ponuka Viden 40-50e/hod.
Pani si mysli ze chci pracovat v usa :D:D:D:D

Vídeňských hodin?


Yarda

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #155 kdy: 21. 03. 2015, 08:35:34 »
Tak už s tou školou sekni, odjeď si do USA a vlez nám na hrb. Co ještě bys od nás rád slyšel?
Přišla stařenka na policejní stanici ohlásit, že byla znásilněná.
"Kdo vás znásilnil?" "Mladý hezký myslivecký adjunkt." "Kdy se to stalo?" "Minulý čtvrtek to bylo sedmdesát let." "A proč to hlásíte ted?" "Když já o tom tak ráda povídám."
 ;D

Hmmm

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #156 kdy: 21. 03. 2015, 09:06:14 »
Panove vy jste uplni magori :D. Ja v usa nepotrebuji zit. Jdu tam v ramci work and travel na letny job. A jdu si tam zlepsit anglictinu. Mam rad kdyz se vyjadruji ti, kteri ani paty nevytahli z CR. Dostat se do usa pracovat je vseobecne tezky, a skola to nezabezpeci. Ja za dobrym jobem nemusim jet do usa. Ono ponuky jsou i tady. Zrovna dnes mi prisla ponuka Viden 40-50e/hod.
Pani si mysli ze chci pracovat v usa :D:D:D:D
Ak by si skutocne dostaval taketo ponuky, tak tuto otazku neriesis, pretoze by bola bezpredmetna. Uz davno by si bol na takej pozicii a o skole by si nerozmyslal. Ale aby si vobec taketo ponuky mohol mat, tak by si musel mat za sebou nieco naozaj velke a tvoje meno by muselo nieco znamenat. Ale to by si uz vedel kolko usilia za tym vsetkym je a kolko samostudia v roznych medzi sebou prepojenych oblastiach (to je o tych teamleadroch a prehlade, o ktorych bola rec). A tvoj prejav...ten nic z toho neukazuje.

Poziadal si o rady, dostal si ich. Nesuhlasis s nimi, tak sa snazis nad vsetkymi ostatnymi vyhrat. Netusim z akeho dovodu a akym pravom. Toto je uz len o tvojom poslapanom egu a necudujem sa ziadnej negativnej reakcii na teba a tvoje komentare.

janhh

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #157 kdy: 21. 03. 2015, 09:24:18 »
No ja jsem je taky cudoval ti ponuce. I tak je to bezpredmetny, neovladam javascript na senior urovni.

Diskusiu muzte zrusit pan Krmcar

tommm

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #158 kdy: 23. 03. 2015, 08:49:54 »
Zase bud v klidu. Ty co si ani jeste poradne nepracoval tady tezko muzes nekomu rikat, ze je magor nebo nevytahl paty.

Magor ses tady ty, protoze chces k vuli letni brigade na work and travel zajebat VS a hledas tady pro to ospravedlneni.

Dostanes nabidku na ucastneni se pohovru na pracovni pozici nekde ve Vidni, aby si tam delal "cernocha" a myslis si, ze si svetovej a zadanej. Tak to leda pekny hovno.

Vytahni si hlavu z zadeke, dodelej VS a jed si pracovat do USA/whatever po skole. Zajebavat se na work and travel za prachy lidi, ktery tady odvadej dane umi kazdej picus.
Vypadas celkem drsne z tech komentu, tak jestli fakt si, dodelej tu skolu a vycestuj budovat karieru.

A poznas, ze o tebe vlastne vubec nikdo nestoji na normalni praci a jedine co by si tam sehnal je skladani hambugregu v mekaci nebo sbirani jablek ...

Ses typickej prototyp dnesniho absoloventa co si mysli, ze sezral salamounovo hovno, ale mas pracovni hodnotu asi jako to, co se ti cestou parkem prilepi na nohu.

janhh

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #159 kdy: 23. 03. 2015, 10:37:13 »
tobe se nalepilo hovno na patu? ty vis tak hovno, kolik jsem pracoval. nejsem typickej absolvent, protoze mam za sebou uz nejakou praxi, co typickej absolvent nema a chce hodne.
Vubec si nedelam nadeje, ze jsem zadanej a svetovej, mozna ty. Ja sem jen napsal, ze sem dostal i nabidku za tolik eur. A jsem si jistej, ze v take vidni bych dostal klidne i 20e momentalne.

Citace
Zajebavat se na work and travel za prachy lidi, ktery tady odvadej dane umi kazdej picus.
jsem netusil ze PICUS jste vy  8). Vite kulovi o tom, protoze WaT si hradim sam, zadne dane lidi mi na to nejdou. Kdyby jste to aspon jednou zkusili ve vasem zivote, vedeli by ste, ze to stoji minimalne 1300e. Zadnej danovy poplatnik mi na to neprispiva.

janhh

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #160 kdy: 23. 03. 2015, 10:40:29 »
Citace
Magor ses tady ty, protoze chces k vuli letni brigade na work and travel zajebat VS a hledas tady pro to ospravedlneni.

nezajebu VS. zlepsim se v EN a uvidim svet. Lepsi je umet anglictinu na dobre urovni, jako mit VS a neumet nic, kdyz jsem tam kvuli titulu, a ani tu profesii nehodlam delat, co se tam studuje.

Hmmm

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #161 kdy: 23. 03. 2015, 11:08:30 »
Citace
Magor ses tady ty, protoze chces k vuli letni brigade na work and travel zajebat VS a hledas tady pro to ospravedlneni.

nezajebu VS. zlepsim se v EN a uvidim svet. Lepsi je umet anglictinu na dobre urovni, jako mit VS a neumet nic, kdyz jsem tam kvuli titulu, a ani tu profesii nehodlam delat, co se tam studuje.
Kedze odmietas dostudovat VS, tak ju zajebes. Co na tom nechapes?

Ale chod, nikto ta nedrzi. Chcel si nazory, dostal si ich. Ze ti nepomohli je uz tvoj problem. Nedostanes taku odpoved aku cakas a je na to dovod. Neviem preco tato diskusia dalej pokracuje.

lukyl

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #162 kdy: 23. 03. 2015, 11:16:18 »
pani s titulom z Plzne davaju rady. Tak sa smejem na tychto diskusiach. Najlepsie na tom je, ze VACSINA co je tu zasitych na fore, robi administratora, programatora, ci uz na plny uvazok alebo ako freelancer.

janhh:
urob ako ty uznas za vhodne, je to tvoje rozhodnutie a tvoja slobodna volba. su ludia, co maju VS a su na urade prace alebo v tescu. su ludia co ani VS nemaju, zarabaju desiatky eur na hodinu, vozia sa na Audinach. moj nazor je ten, ze VS nema dnes ziadnu vypovednu hodnotu, okrem vynimiek.

Griffon 26

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #163 kdy: 23. 03. 2015, 19:18:26 »
su ludia, co maju VS a su na urade prace alebo v tescu. su ludia co ani VS nemaju, zarabaju desiatky eur na hodinu, vozia sa na Audinach

Jistě, že takoví lidé existují. Ale je jich málo. To, že existuje pár výjimek, neznamená, že tazatel nebo někdo jiný ve srovnatelné situaci bude mít to štěstí a tou výjimkou se stane. Dívat se na výjimky a ignorovat drtivou většinu zbytku intervalu není dobrý základ pro rozhodování. Naopak.

moj nazor je ten, ze VS nema dnes ziadnu vypovednu hodnotu, okrem vynimiek.

Já s tebou souhlasím. To, že někdo má/nemá titul, nevypovídá nutně o tom, jaké má schopnosti. Ale o to tu nejde, protože já ani ty dotyčného nebudeme po celý zbytek jeho života zaměstnávat. Dotyčný bude hledat zaměstnání jinde a v praxi bohužel platí, že uchazeč bez VŠ vzdělání má v průměru horší pozici pro uplatnění a pokud se uplatní, má zpravidla nižší plat. Tak to chodí a s tím je třeba počítat.

Místo řešení hraničních případů bych si - být tazatelem - uvědomil skutečné důsledky své volby. Pokud je ochoten v dlouhodobém horizontu akceptovat horší práci za méně peněz kvůli nějaké momentální letní stáži a neochotě školu během 1-2 semestrů dokončit, je to jeho volba. Jen mám pocit, že si dotyčný tohle přiznat nechce, a místo toho se upíná na ty hraniční případy, které ale nereprezentují nejpravděpodobnější důsledky jeho rozhodnutí. A to je špatně.

A i když je pravdou, že absence titulu nutně nevypovídá o schopnostech dotyčného, to, že je schopen zahodit roky studia a neudělat poslední krok k jeho završení, to o jeho osobních kvalitách zrovna dvakrát lichotivě nevypovídá. Hele, kdyby to zkusil a rupnul, dejme tomu, ale vykašlat se na to těsně před finišem je smutný. Říká se, že nezdar není hanbou, hanbou je se ani nepokusit.

linuxar

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #164 kdy: 23. 03. 2015, 19:53:13 »
su ludia, co maju VS a su na urade prace alebo v tescu. su ludia co ani VS nemaju, zarabaju desiatky eur na hodinu, vozia sa na Audinach

Jistě, že takoví lidé existují. Ale je jich málo. To, že existuje pár výjimek, neznamená, že tazatel nebo někdo jiný ve srovnatelné situaci bude mít to štěstí a tou výjimkou se stane. Dívat se na výjimky a ignorovat drtivou většinu zbytku intervalu není dobrý základ pro rozhodování. Naopak.


Pokud vím, tak tu nedávno někdo dával článek, že matfyz se vyplatí, protože v průměru po pěti letech máš 50k. Za to by místní středoškoláci ani do práce nechodili. Tak jaké výjimky?